ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 8 листопада 2013р.
ТВОРЧІ ЗДОБУТКИ ТЕАТРАЛІВ

10 листопада – відкриття театрального сезону

Колектив Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича повернувся з Другого регіонального фестивалю «На краю осені з Мельпоменою» (м.Хмельницький) із відзнаками.

Диплом за перемогу в номінації «Кращі костюми» отримала художник Юлія Гнатенко, диплом за перемогу в номінації «Краще пластичне вирішення» – головний балетмейстер Сергій Дмитрієв у виставі «Втеча від реальності» Тетяни Іващенко (режисер-постановник – Влад Сорокін).

Свідченням високої професійності всіх учасників вистави є відгуки, думки та побажання членів журі, глядачів, які допомогають осмислити нам потворні явища дійсності.

Після виступу на фестивалі 26 жовтня дрогобичани  показали свій творчий доробок глядачам Кам’янець-Подільського. Зокрема, вистави «Втеча від реальності», «Шельменко-Денщик», «Втеча від реальності» та «Бременські музиканти».

Активно готується колектив до відкриття нового театрального сезону. 10 листопада театр розпочне писати ще одну сторінку історії свого творчого життя. Це – прем’єра вистави «Украдене щастя» Івана Франка. Поповниться репертуар нового сезону ще такими спектаклями, як «Замовляю любов» Тетяни Іващенко»,  «Енеїда» Івана Котляревського, «Троє поросят» Віктора Гирича, «Катерина» Тараса Шевченка,  яку колектив присвячує 200-річчю від дня народження великого Кобзаря.

У день відкриття  нового театрального сезону глядачі стануть учасниками ще однієї цікавої події – родина відомого львівського митця  Є.В.Дзиндри подарує акторам рельєф патрона нашого театру – Юрія Дрогобича (Котермака).

Пам’ятаючи про трагічний день смерті дрогобичанина – поета, письменника, художника Бруно Шульца,  21 листопада на сцені театру буде показано виставу «Дзеркало» Йоли Ярецької.

Чекаємо Вас, шановні  глядачі,  на виставах нашого театру у новому театральному сезоні!

Олег ЗАГОРУЛЬКО

Фото Василя ОНИСЬКІВА

На фото: Сцена з вистави «Украдене щастя». Анна – народна артистка України Алла Шкондіна, Михайло – артист Іван Гарасимчук, Микола – заслужений артист України Сергій Дудка.

 

В Опаці постав пам’ятник Борцям за Україну

У цьому посприяв депутат Михайло Задорожний

1 листопада депутат Львівської обласної ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Михайло Задорожний взяв участь в урочистостях з нагоди відкриття пам’ятника Борцям за волю України в селі Опака Дрогобицького району.

Цей пам’ятник встановлено коштом обласного бюджету за програмою Львівської обласної ради з вшанування місць загибелі та поховань учасників національно-визвольної боротьби України.

Урочистості розпочалися богослужінням у місцевому храмі за участі п’ятьох священиків. Після літургії громада процесією вирушила до центру села до місця, де встановлено пам’ятник. Виступаючи перед громадою, Михайло Задорожний наголосив, що для освячення пам’ятника обрали дуже символічний день.

«1 листопада – це день, коли було проголошено Українську незалежну державу, яка повстала на руїнах Австро-Угорської імперії. І створенням цієї держави – Західноукраїнської народної республіки – ми завдячуємо січовим стрільцям, які за одну ніч взяли під свій контроль усі головні пункти Львова. Над ратушею був піднятий синьо-жовтий національний прапор. Того ж дня австрійська влада у Львові погодились на передачу влади Українській Національній Раді.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять січових стрільців, а також героїв національно-визвольної боротьби 40-50-х років минулого століття, зокрема тих, чиє життя пов’язане з цією місцевістю. Село Опака дало Україні щонайменше 27 героїв, які загинули за волю України. Цей пам’ятник – свідчення нашої пошани та вічної пам’яті про їхній подвиг», - зазначив Михайло Задорожний.

Сільський голова Ганна Шагур висловила вдячність депутатові М.Задорожному за сприяння у встановленні пам’ятника та вручила йому Подяку від імені громади та сільської ради.

Прес-служба ЛОО ВО «Свобода»

 

Дрогобич отримає понад 18 млн грн. на зарплату бюджетникам

Як зазначив на оперативній нараді у ратуші перший заступник міського голови Олександр Коростельов, Уряд України виділив Львівській області додаткову дотацію у розмірі 113,65 млн грн. на виплату зарплати бюджетникам. Про це йдеться в розпорядженні Кабінету Міністрів №798 від 9 жовтня. За словами О.Коростельова, Дрогобич з цієї суми отримає 18 млн 702 тис. грн. при потребі у 23 млн.

Завдяки цим коштам вдасться виплатити зарплату працівникам бюджетної сфери за жовтень та листопад, а також аванс за грудень. «У нас була практика виплачувати у грудні усю заробітну плату, не переносити борги на наступний рік. Наразі кошти передбачені лише на аванс. Але до грудня ще багато часу. Постараємося віднайти можливість цього року не зрадити традиції», - наголосив О.Коростельов.

За інформацією прес-служби міськвиконкому

 

Відзначили 95-річчя ЗУНР

95 років тому відбулася подія, яка вкотре продемонструвала щире прагнення українців жити у вільній незалежній державі. 1 листопада 1918 року було створено Західно-Українську Народну Республіку.

Вшановуючи пам’ять про історичне минуле, 5 листопада у Народному домі ім.І.Франка, за участю представників влади, громадськості, учнівської та студентства відбувся урочистий захід.

«Проголошення власної самостійної держави було видатною подією в історії українського народу, який багато століть перебував в іноземній неволі, - наголосив секретар міської ради Тарас Метик. - Одночасно це було й кроком на шляху втілення мрій поколінь про соборність української нації в єдиній суверенній Українській національній державі».

Під час заходу прозвучали патріотичні пісні та вірші у виконанні учасників фестивалю «Сурми звитяги».

 

Знайти крадіїв люків!

На оперативній нараді у ратуші міський голова Олексій Радзієвський вкотре поставив вимогу перед міліцією щодо пошуку крадіїв люків і притягнення їх до відповідальності та відшкодування збитків.

Голова переконаний, що крадіжки люків та решіток у Дрогобичі мають системний характер. Їх здають на металобрухт; дрогобичани знімають їх для власних потреб, або ж чистять, малюють і продають.

У міській раді шукають шляхи виходу з ситуації. Днями відбулася зустріч керівництва міста з власниками легальних пунктів прийому металобрухту. Як зазначив перший заступник міського голови Олександр Коростельов, за підсумками наради прийнято рішення, що пункти прийому металобрухту накопичуватимуть чавунний брухт, з якого на місцевих підприємствах виготовлять нові люки та решітки зливної каналізації. З цією метою проведені зустрічі з керівництвом ВАТ «БЕЛМЗ» та ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод».

За інформацією прес-служби виконкому

 

Сміттєпереробний завод: нова спроба

Голова РДА Михайло Винницький провів робочу зустріч з директором «Е.С.П. Технології-Галичина» Василем Глушком з приводу спорудження у Дрогобицькому районі сміттєпереробного заводу.

Фірма уже працює на Стрийщині й має намір на Дрогобиччині спорудити підприємство зі стовідсотковою переробкою твердих побутових відходів, завдяки чому відпадає потреба у сміттєзвалищі. Як запевняє інвестор – українська фірма «Е.С.П. Технології», виробництво не завдасть шкоди довкіллю, буде створено 130 робочих місць.

Спорудження заводу планується на території Броницької сільради. Сесія сільської ради погодила відведення земельної ділянки площею 4,2 га ще у 2011 році.

Після розмови в райдержадміністрації Михайло Винницький та Василь Глушко побували на місці спорудження майбутнього підприємства.

За інформацією прес-служби РДА

 

Непоказна сумлінність

Середа, 30 жовтня, 11 година 15 хвилин, моросив легкий дощик. У парку біля костелу працівники «Комбінату міського господарства» гуртом згрібали опале листя. Нас вразила така відповідальність комунальників, позаяк майже три місяці вони не отримували зарплати. Незважаючи на цю проблему, люди працювали старанно.

Перед ними варто зняти капелюха на знак поваги до сумлінного вчинку. Як тихо і спокійно вони виконали свою роботу, так і без зайвої метушні залишили парк. А нам, журналістам, стало приємно, що у нашому місті живуть і працюють люди, котрі розуміють тимчасові проблеми і не проявляють агресії, не страйкують.

Ігор Собко

Фото В.ТУРМИСА

 

Станьте співавторами «Послання пам’яті»!

Цього року Україна та світ вшановуватиме 80-ті роковини пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років – незагоєної рани в історії нашого народу.

Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору, до складу якого увійшли відомі громадські, мистецькі діячі, науковці та представники українських Церков, вже розпочав підготовку до проведення пам’ятних заходів 23 листопада.

У рамках відзначення 80-х роковин Голодомору-геноциду 1932-33 років громадські активісти ініціюють загальнонаціональний проект «Послання пам’яті». Комітет звернувся до територіальних громад з проханням написати послання до нащадків, яким випаде обов’язок вшановувати 100-ті роковини трагедії. Таке звернення отримала і громада Дрогобича.

Мета проекту: зберегти пам’ять про мільйони невинно убієнних голодом наших братів і сестер та нагадати про можливі жахливі наслідки нехтування головним правом людини – правом на життя.

Планується зібрати з міст і сіл України «Послання пам’яті» та сформувати з них новий том Національної книги пам’яті, що зберігатиметься в Києві у Національному музеї «Меморіал пам’яті жертв голодомору в Україні».

12 листопада ц.р. з 13:00 до 16:00 у Дрогобичі на площі Ринок буде розгорнуте велике полотно, на якому усі охочі зможуть залишити своє послання до нащадків, які вшановуватимуть 100-і роковини Голодомору в Україні.

Полотна з усієї України передадуть до Києва, зшиють та 23 листопада розгорнуть біля «Меморіалу пам’яті жертв голодомору в Україні».

Участь у написанні «Послання пам’яті» можуть взяти усі бажаючі.

За інформацією прес-служби міськвиконкому

 

До 95-их роковин ЗУНР

Урочисто пройшло святкування 95 річниці утворення ЗУНР в селі Верхній Дорожів. Біля символічної могили січовим стрільцям, зібралися жителі села на чолі зі священиком о.Іваном Яговкою.

Отець Іван відслужив панахиду за убієнними. Відтак із доповіддю про історію утворення ЗУНР, про плани Євгена Петрушевича на майбутнє, про надії галичан на самостійну державу – виступила вчитель історії місцевої школи Теодозія Гудима.

А потім розпочався святковий концерт, організований директором Народного дому Надією Блощинською і вчителькою Теодозією Гудимою. Фольклорний колектив «Дорожівчанка» та учні школи підготували односельчанам літературно-музичну композицію «Герої наші славні Січові Стрільці…», де прозвучали пісні Українських Січових Стрільців.

Михайло СЕНЮХ, пенсіонер

 

А якщо надзвичайна ситуація...

29 жовтня під головуванням першого заступника міського голови Олександра Коростельова відбулося штабне тренування органів управління Дрогобицької ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту.

Його мета – відпрацювання оперативних дій органів управління та сил цивільного захисту при ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних із ускладненням метеорологічних умов (сильні снігопади), з аваріями систем життєзабезпечення (порушення електро-, тепло-, водопостачання).

Перевірено також організацію оповіщення, готовність керівного складу міста та аварійних служб, відпрацьовані спільні дії органів влади і сил цивільного захисту. За підсумками тренування Олесандр Коростельов відзначив, що основна мета заходів – удосконалення навичок прийняття управлінських рішень щодо організації заходів з ліквідації надзвичайних ситуацій, досягнута.

За інформацією прес-служби міськвиконкому

 

Увага!

Нещодавно (у жовтні ц.р.) у книголюба зі Старого Села викрадено старовинні книги, видані ще до Першої світової війни. Серед них: Львівські «Літературно-наукові вісники», «Кобзарь» (Санкт-Петербурзьке видання), «Гетьман Виговський» (на польській мові), автор Чайковський та інші.

Можливо, комусь пропонувалися, або хтось уже встиг дещо купити, або комусь щось відомо про цей факт, просимо негайно повідомити Дрогобицький відділ міліції за телефоном 102, 2-37-02, чи в редакцію газети «Галицька Зоря» (2-03-63, 3-39-11, 2-04-75).

 

Пробне тестування – репетиція для абітурієнтів!

Кожен, хто бажає: - ознайомитись із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання; попрацювати із тестовими зошитами і бланками відповідей; оцінити свій рівень знань;  пройти психологічну адаптацію - матиме можливість у період з 1 до 30 листопада 2013 р. на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти www.lvtest.org.ua на сторінці «Пробне ЗНО-2014» зареєструватися на участь у пробному тестуванні. Упродовж 7 (робочих) днів необхідно здійснити оплату – 89 грн. за одне тестування в установі будь-якого банку України. Кожен зареєстрований учасник зможе взяти участь у пробному тестуванні з одного-двох предметів із переліку:

22 березня 2014 року: українська мова і література; іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська); хімія; фізика; російська мова; всесвітня історія;

29 березня 2014 року: математика; історія України; географія; біологія; світова література.

Більш детальніша інформація на сайті ЛРЦОЯО – www.lvtest.org.ua.

 

Толерантність – необхідність сьогодення

Однією з ключових проблем сьогодення є інвалідність. На теренах Дрогобиччини ця проблема також поширена, але її розв’язанню приділяється мало уваги. Крім того, громада ще не вміє, а часто і не бажає сприймати належним чином людей з неповносправністю.

Світова практика, яка сьогодні впроваджується в Україні і на Дрогобиччині, – це навчання громади толерантності до неповносправних. Отже, що таке «толерантність»? Толерантність (латинською мовою – tolerantia) перекладається як терпіння. Є декілька визначень толерантності:

- здатність сприймати щось, не схвалюючи це, якщо мова йде про загальний рівень;

- здатність сприймати без агресії думки, які відрізняються від власних, а також – особливості поведінки та способу життя інших (індивідуальний рівень).

Отже, толерантність як терпимість до чужого способу життя, поведінки, звичаїв, почуттів, ідей, вірувань є умовою стабільності та єдності суспільств, особливо не гомогенних ні у релігійному, ні в етнічному, ні в інших соціальних вимірах. Щодо індивідуальної толерантності, то, виходячи із Конвенції ООН «Про права людини», юридичної бази та християнської позиції, кожна людина є індивідуальною, має право на свою думку, на свободу дій в рамках закону, право на гідність, повагу і рівність у суспільстві.

Сьогодні ДДТЗДІ «Надія» своєю діяльністю уже декілька років поспіль пропагує на Дрогобиччині ідеї толерантності до неповносправних. Так, у рамках проекту «Сходинки подолання – кроки до кардинальних змін» відбувся черговий тренінг на факультеті іноземних мов у ДДПУ ім.І.Франка. Цей тренінг проводився англійською мовою, оскільки цільова аудиторія – майбутні вчителі англійської мови. Форма тренінгу — теоретично-практичне навчання. Завдяки змодельованим ситуаціям та роботі в групах, одні студенти мали змогу відчути себе неповносправними, а інші – їхніми волонтерами. Загалом відгуки студентів про тренінг позитивні, а враження такі, що заслуговують на похвалу. Найбільше студентам запам’яталася вправа з інвалідним візком. З їхніх слів, це було важко і незвично, бо вперше вони побували в інвалідному кріслі. Також важко було виконати певні маневри, а основною перешкодою стали двері в аудиторію, оскільки їх ширина дорівнювала ширині візка, тому відчинити самостійно двері «візочнику» і заїхати в аудиторію було складно. Опісля тренінгу усі учасники отримали сертифікати, які засвідчують про їхню участь.

Наступні тренінги планується провести у школах міста. Сподіваємось, що завдяки таким інформаційно-пізнавальним та модельованим тренінгам товариству вдасться досягти своєї мети – формування толерантності молоді до своїх неповносправних однолітків.

 

СПОРТ

І зірки футболу починали зі «Шкіряного м’яча»

На стадіоні Дрогобицької ДЮСШ 1-3 жовтня, відділ освіти, відділ фізичної культури та спорту виконавчих органів Дрогобицької міської ради провели другий етап Всеукраїнських змагань з футболу на приз клубу «Шкіряний м’яч». У змаганнях взяли участь понад чотириста учнів шкіл Дрогобича та Стебника у трьох вікових групах.

Школярі змагалися у виконанні технічних елементів (удари на дальність, удари на влучність, жонглювання м’ячем) та двосторонніх іграх. Спочатку ігри проводилися у підгрупах, а в підсумку найкращі команди розіграли між собою 1-4 місця.

У молодшій віковій групі (учні 2003 року народження, 5 клас) взяло участь 12 команд, 142 учні ЗОШ №№1, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 17; СЗОШ №№2, 7, 16 та гімназії. Призерами турніру стали: 1 місце – ЗОШ №10; 2 місце – СЗОШ №2; 3 місце – ЗОШ №4.

У середній віковій групі (учні 2002 року народження, 6 клас) взяло участь 12 команд, 142 учні ЗОШ №№1, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 17; СЗОШ №№2, 7, 16 та гімназії. На п’єдесталі команди розмістилися так: 1 місце – ЗОШ №4; 2 місце – гімназія; 3 місце – СЗОШ №16.

У старшій віковій групі (учні 2001 року народження, 7 клас) взяли участь 12 команд, 148 учнів ЗОШ №№1, 4, 5, 6, 10, 11,14; СЗОШ №2, 7, 16, 17 та гімназії.

Серед призерів: 1 місце – ЗОШ №10; 2 місце – СЗОШ №7; 3 місце – СЗОШ №2.

За підсумком змагань наше місто у зональних обласних змаганнях будуть представляти: молодша вікова група – ЗОШ №10; середня вікова група – ЗОШ №4; старша вікова група – СЗОШ №2.

Відділ освіти міської ради вдячні відділенню футболу (старший тренер – Д.М.Курп’як, тренери-виладачі – Ю.Й.Міраї, І.Б.Височанський, В.І.Карпин); медичному персоналу ДЮСШ (лікар-педіатр – Г.Я.Зелінко, медичні сестри – Л.Й.Стасик, В.Ф.Коваль, Т.І.Асаулюк); учителям фізвиховання навчальних установ за добру організацію та проведення змагань.

Адміністрація ДЮСШ висловлює щиру подяку приватним підприємцям Р.Стасінчуку, М.Крису, М.Андруневчину, Б.Монастирському та депутату міської ради І.Ільницькому за допомогу в організації та проведенні змагань.

М.КУЛИНИЧ, інструктор-методист ДЮСШ

 

* Фонд страхування від нещасних випадків на виробництві інформує, радить, застерігає

Вибухобезпека кисневих балонів

Головна небезпека при роботі з киснем – його висока хімічна активність як окислювача.

Більшість горючих речовин та матеріалів у контакті з киснем стають вибухо- і пожежонебезпечними. Небезпека зростає з підвищенням температури, тиску, швидкості витікання і об’ємної частки кисню у повітрі. Суміші газоподібного кисню з горючими газами також вибухонебезпечні. Мастильні речовини і жирові забруднення поверхонь, що контактують з киснем, також є причиною загоряння, або при певній товщині шару, причиною вибуху. Швидкості горіння матеріалів у кисні в десятки разів вищі, ніж у повітряному середовищі. Конструкційні і ущільнювальні матеріали ( фібра, капрон,полікарбонат, гума на основі натуральних каучуків і ін.) можуть легко, при появі джерела запалювання (іскра, тертя і т.п.) спалахнути в кисні високого тиску.

При обстеженні організацій і підприємств, що транспортують, використовують і зберігають кисень, контролюючі органи виявляють найрізноманітніші порушення нормативних актів з охорони праці при підготовці балонів до наповнення, транспортування і експлуатації споживачами.

ЗМІ неодноразово публікували матеріали про трагедії, пов’язані з експлуатацією кисневих балонів, але, на мій погляд, має сенс ще раз перерахувати основні вимоги, яких необхідно дотримуватись при роботі з кисневими балонами.

Дозволяється наповнювати киснем тільки балони, що пройшли огляд і мають клеймо пункту випробування. Відповідно до Положення про облік і використання шифрів клейм, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 24.07.1997 року №205, клеймо – це коло діаметром 12 мм, усередині якого в один ряд розміщені велика літера «У» (Україна), код випробувального пункту і дві цифри ( код населеного пункту). Наприклад УБ 41-Україна, ТзОВ «Кисень сервіс», м.Київ.

На балоні також тавруванням наносяться місяць, рік випробування і рік наступного опосвідчення. У горловину балона повинен бути вкручений вентиль, дозволений до застосування на кисневих балонах (ВК-86, ВК-94, ВК-97, ВК-200). Для ущільнення різьбового з’єднання у горловині балона застосовується стрічка «УМ» або рідке скло (суміш з 50% рідкого скла за ГОСТ 13078-81 і 50% крейди за ГОСТ 8253-79). Використання для ущільнення свинцевого сурику і глету забороняється.

Безпечна експлуатація балонів забезпечується:

- необхідною механічною міцністю балонів і належним контролем за їх станом;

- запобіганням помилкового наповнення балонів іншими газами (наприклад, балонів для негорючих газів – горючими; балонів для горючих газів – киснем);

- дотриманням правил наповнення, транспортування, зберігання та використання балонів.

Необхідна механічна міцність балонів забезпечується їх якісним виготовленням та періодичним опосвідченням. У процесі експлуатації балони проходять опосвідчення: огляд внутрішньої (при можливості) та зовнішньої поверхонь; перевірку маси та міцності; гідравлічне випробовування. Огляд здійснюється з метою виявлення на стінках корозії, тріщин, вм’ятин та інших пошкоджень для визначення придатності балонів до подальшої експлуатації. Якщо результати огляду незадовільні (виявлено тріщини, вм’ятини, раковини глибиною понад 10% від номінальної товщини стінки), то балони вибраковуються.

Для запобігання помилковому наповненню балонів іншими газами передбачено розпізнавальне фарбування та маркування кисневих балонів у голубий колір.

Окрім того, бокові штуцери вентилів балонів що наповнюються горючими газами, мають ліву різьбу, а балонів, що наповнюються киснем та іншими негорючими газами, - праву.

Експлуатація, транспортування та зберігання балонів на підприємстві повинні здійснюватися відповідно до вимог інструкції, затвердженої в установленому порядку. Працівники, які обслуговують балони, повинні пройти навчання та інструктаж відповідно до чинної нормативної документації. Залишковий тиск газу в балоні повинен бути не менше 0,05 МПа.

Основним пристроєм, що забезпечує безпеку під час експлуатації балонів, є редуктор, який знижує тиск стисненого газу до робочого. За конструктивним виконанням редуктори можуть бути різними (одно- та двокамерні, прямої та непрямої дії), однак у всіх редукторів камера низького тиску повинна мати манометр і пружинний запобіжний клапан, відрегульований на відповідний допустимий тиск.

Відповідно до ДНАОП 0.00-1.07-94, балони з киснем зберігаються у спеціальних приміщеннях (складах) або під навісами, які захищають їх від атмосферних опадів та сонячних променів. Забороняється тримати в одному приміщенні балони з киснем і горючими газами. Склади для балонів з вибухо- та пожежонебезпечними газами повинні розміщуватися у зоні блискавкозахисту.

Наповнені балони зберігаються у вертикальному положенні у спеціально обладнаних гніздах, клітках або огороджуються бар’єром для запобігання їхньому падінню. Балони з газом розміщують на відстані не менше 1 м від радіаторів опалення та інших опалювальних приладів і не менше ніж 5 м від джерел відкритого вогню. Кисневі балони необхідно оберігати від забруднення будь-яким мастилом або жиром, оскільки вони можуть утворити вибухонебезпечну суміш з чистим киснем.

Враховуючи значну масу балонів, особливо наповнених газом, їх переміщення в межах підприємства необхідно здійснювати на спеціально пристосованих для цього візках; при цьому на балон необхідно встановити захисний ковпак.

Вибухи балонів зі стиснутими газами найчастіше відбуваються через: падіння і удари об тверді предмети при перенесенні або транспортуванні; розширення газу в результаті перегрівання їх поверхонь сонячними променями, відкритим вогнем або іншими теплоносіями; виривання вентиля з горловини балона тиском газу при пошкодженій різьбі на вентилі або балоні; забруднення горловини кисневих балонів маслом або жиром і займання їх в результаті активного окислення при виході кисню з балону; тривале зберігання газу без використання: помилкове заповнення балона іншим газом та ін. Від миттєвого розширення газів вибух балонів супроводжується потужною вибуховою хвилею, яка розносить осколки на відстань радіусом понад 150 м.

Підсумовуючи вищенаведене, радимо керівникам організацій та підприємств, що транспортують, використовують і зберігають кисень неухильно дотримуватись вимог ДНАОП 0.00-1.07.-94 «Правила будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском».

 

Замість квітів на могилу

7 листопада минуло 40 днів від часу відходу у Вічність мужа, батька, дідуся, інженера, славного співака хору «Бескид» ім. С.Стельмащука – Степана Щура.

Світлої пам’яті Степан 79 років тому народився у карпатському селі Підгородці на Сколівщині, у великій і дружній сім’ї (був десятою дитиною) Івана та Марії Щур. Після здобуття вищої освіти, понад 45 років працював у земпроекті у Дрогобичі та Львові.

Був щирим патріотом України: одним із перших членів Народного Руху України, товариства «Просвіта» та Конгресу української інтелігенції.

Світлої пам’яті Степан вирізнявся скромністю, інтелігентністю, внутрішньою культурою, працьовитістю, а визначальними його рисами була доброта, людяність, щирість.

Коханий чоловік, люблячий батько, дідусь був наділений Божим даром сприймати серцем горе чи життєві проблеми як рідних, так і друзів, чи просто знайомих, а то і вперше побаченої людини.

Понад усе любив українську пісню. Був наділеним гарним голосом і це привело його до чоловічого хору «Бескид» ім. С.Стельмащука у якому співав понад 30 років.

Пам’ять про Степана Івановича, як про людину, сильну особистість, котра вміла підбадьорити, розрадити - назавжди збережеться у наших серцях.

Вічная пам’ять!

Побратими з хору «Бескид» ім.С.СтельмащукаСоздан 08 ноя 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником