ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Дітям на радість
Приємна подія для мешканців багатоповерхового будинку на вул. Стрийській,393 відбулася 6 листопада. На його подвір’ї урочисто відкрили та освятили дитячий ігровий майданчик.

Зазвичай мешканці багатоповерхівок з острахом ставляться до можливості створення такої форми самоорганізації населення, як ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків). Мешканці побоюються, що після цього влада залишить їх наодинці зі своїми проблемами (особливо у старому житловому фонді). Виявляється, це не так. Прикладом протилежного є ситуація з ОСББ на вул. Стрийській,393. На прохання мешканців за програмою підтримки ОСББ цього року на дев’ятиповерхівці за кошти бюджету капітально відремонтували дах (вартість робіт – 99 тис. грн.), а тепер ще й встановили у дворі дитячий майданчик.

В урочистому відкритті ігрового майданчика взяли участь міський голова Олексій Радзієвський, його перший заступник Олександр Коростельов, секретар ради Тарас Метик, депутат з цього виборчого округу Андрій Янів, а також начальник Дрогобицької виправної колонії №40, на підприємстві якої виготовили обладнання майданчик, Вадим Кутовой.

Перед початком мешканці будинку та голова ОСББ поспілкувалися з керівництвом міста, розповіли про проблеми, висловити побажання.

Відтак процедуру освячення ігрового майданчика здійснив отець Богдан Волошин з храму Преображення Господнього. Він закликав дітей не нищити те, що збудовано для них, не смітити, а шанувати плоди людської праці. «Щоб наше життя потрохи змінювалося на краще – починаймо із себе!» - наголосив священик.

Міський голова Олексій Радзієвський попросив дітлахів бути обережними під час забав, побажав їм гарного дозвілля і додав, що роботи з облаштування цього куточка двору незабаром продовжаться.

Згодом працівники міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели з маленьким дрогобичанами, яких попри невеличкий дощик на відкриття зібралося чимало, різноманітні  цікаві ігри та конкурси.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

В енергозбереженні – перший «Дзвіночок»

У Дрогобичі успішно триває реалізація постійно діючого проекту «Затишок та тепло для дітей», який передбачає заміну вікон та дверей на енергозберігаючі.

Цього року на конкурс мікропроектів до Львівської обласної ради «Інститут розвитку міста Дрогобича» та відділ освіти подали чотири дитячі садочки: №12 «Дзвіночок» (вул. І.Чмоли), №27 «Віночок» (вул. В.Чорновола), №28 «Берізка» (вул. Бориславська) та №11 «Світлячок» (вул. Зварицька). Приємно відзначити, що першим із поданих на конкурс «спрацював» проект енергозбереження для дитячої дошкільної установи «Двіночок», де виховується 81 дитина.

6 листопада, щоб оглянути нещодавно встановлені нові вікна, до дитсадка №12 завітали гості: перший заступник міського голови Олександр Коростельов, секретар ради Тарас Метик, начальник відділу освіти Петро Сушко, директор «Інститут розвитку міста Дрогобича» Михайло Лужецький, журналісти.

Завідувачка дитячого дошкільного закладу №12 Марія Токарська спершу провела коротку екскурсію приміщенням, продемонструвавши виконані роботи. А відтак гості потрапили до зали, де на них очікували діти, працівники садочку та частина батьків вихованців «Дзвіночка».

Олександр Коростельов розповів, що реалізація цього проекту – результат спільної праці міської влади Дрогобича та Львівської обласної ради. Керівництво міста має намір упродовж трьох років замінити вікна у всіх дитячих дошкільних установа, щоб поліпшити температурний режим. Першою ластівкою став «Дзвіночок». Можливо, наступного року у цьому дитячому закладі вдасться замінити ще й застарілий опалювальний котел – це дасть економію газу і в приміщенні буде тепліше.

Михайло Лужецький повідомив, що цього року загалом Дрогобич зумів виграти 5 мікропроектів обласної ради – найбільше серед міст Львівщини. Вартість виконаних робіт у дитсадку №12 становить 120,6 тис. грн. З них 50 тис. грн. надійшло з фонду конкурсу, ще 62,6 тис. грн. – з міського бюджету, 9 тис. 300 грн. – кошти батьків, котрі замінили кілька вікон ще до початку проекту. Загалом замінено 39 вікон та троє вхідних дверей.

Завідувачка дитячого дошкільного закладу №12 Марія Токарська та голова батьківського комітету Галина Коцюба від імені дітей щиро подякували всім, хто доклався до реалізації проекту, а також попросили в майбутньому допомогти з ремонтом фасаду приміщення. Та найбільш зворушливо дружнє і дзвінке «Дя-ку-є-мо!» та гучні аплодисменти прозвучали від маленьких вихованців «Дзвіночка».

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораСоздан 12 ноя 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником