ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 15 листопада 2013р.
ВІД РЕДАКЦІЇ. З нагоди 50-річного ювілею народного депутата Романа ІЛИКА

Щось є в тому символічного, коли в цей хворобливий для української нації час лікарі, зосібна стоматологи, стають народними депутатами. Особливо ж ті, котрі блискуче відбулися у своїй професії і вміють, як писав Козьма Прутков, дивитися в корінь.

Ще під час передвиборчої кампанії Роман Ілик помітно дрейфував від платформи ВО «Батьківщина», ідеологія якої базується на загальнолюдських цінностях. Дрейфував у бік національних вартостей, без яких немислимо збудувати українську Україну.

Минув рік, відколи Роман Ілик узяв на себе цю нелегку ношу повпреда не просто виборців 121-го округу, не населення, а, без перебільшень, української нації. У його публічних виступах, заявах, численних ініціативах усе чіткіше проявляються національні імперативи, яким нема альтернативи. Учорашні націорятівні і націотворчі ідеї-екскізи народного депутата поступово перетворюються на повноцінний малюнок з яскравим українським колоритом («Садок вишневий коло хати…»).

Національно увиразнена політика нардепа, котрий зумів заглянути в корінь українських проблем не очима демократа, а передусім українця, робить його зрозумілим і близьким пересічному виборцеві (не лише галицькому). А відтак дає йому унікальний шанс трансформувати свої ідеї (в разі необхідності) у сміливі вчинки. Подібно тому, як свого часу вчинив посол до австрійського парламенту Лук’ян Кобилиця, законопроекти якого блокували народні «засідателі». Посол був настільки популярним, що, приїхавши в округ, як мовиться, підняв усю Буковину на ноги. І парламент прийняв те, чого домагався посол і його виборці.

Роман Ілик належить до когорти людей, яких називають simper tiro (завжди учень). Завдяки цій вродженій рисі він свого часу на теренах нашого краю зробив революцію у царині стоматології. Тому що як талановитий фахівець, котрий досяг вершин професійної майстерності, зумів заглянути в корінь проблем галузі.

Тепер він просто приречений повторити аналогічний поступ, альфа якого, як це не дивно, теж починається із уміння подивитися в корінь.

Так тримати, пане-друже Романе! Сім футів Тобі під кілем. Добра, тепла Тобі і всіх земних гараздів.

Галицькозорянці

 

Місія університету – утвердження свободи

1-го листопада у Дрогобицькому державному педуніверситеті ім.І.Франка виступив із відкритою лекцією «Місія університету» президент Києво-Могилянської Академії Сергій Квіт. Учений завітав до Дрогобича на запрошення народного депутата України Романа Ілика, котрий у своїй політичній діяльності веде спеціальну лінію із захисту освіти в Україні.

Дрогобицькій аудиторії п.С.Квіта представила ректор педуніверситету Надія Скотна, котра висловилася за співпрацю між двома навчальними закладами. Зі свого боку, Роман Ілик наголосив на загрозливій проблемі деінтелектуалізації України, тобто наступу з боку безвідповідальної влади на університети, їхню незалежність та функціональні можливості. Натомість саме здатність суспільства до самоорганізації у сфері освіти забезпечує йому майбутнє.

Президент Києво-Могилянської Академії у своєму виступі намалював широку картину розвитку університетів у світі, а мав він можливість відвідати майже усі провідні університети Європи, Америки й Азії. Лектор відзначив пріоритетність для України мати сталі академічні широкі стосунки із високоякісними університетами, бо це приносить нові ідеї, наукові методології, змінює наше бачення освітніх перспектив. Він виділив три основні засади, на яких повинен розвиватися сучасний університет, якщо він хоче встигати за реальністю: а) посилений розвиток наукових студій поряд із розвитком навчальних програм; б) утвердження повноцінної автономії університету, так, щоб усі основні рішення з академічного та організаційного розвитку він приймав самостійно, без державного втручання; в) стовідсоткове оволодіння англійської мовою, без якої в сучасному світі неможливим є засвоєння нових ідей та теорій, оскільки більшість вартісних наукових книг виходять передусім цією мовою, левова частка важливої інформації теж йде англійською мовою.

Сергій Квіт розповів про освітні традиції Києво-Могилянської Академії, завдяки яким цьому невеликому за загальними мірками університетові вдається виховувати якісних професіоналів, людей громадянськи активних, незалежних, ініціативних. Це єдиний український університет, який зумів цілковито розірвати зі совєтськими традиціями, тому й повноцінно відкрився до світу. Сьогодні його випускники працюють у найпрестижніших університетах планети. Совєтською традицією, зауважив п.Квіт, наприклад, було те, що від 1920р. університети в СРСР були перетворені на «інститути народної освіти», у них майже цілком припинилися наукові дослідження, ці заклади могли тільки готувати вузьких спеціалістів, їхні студенти були відірвані від академічних програм, не мали головних уявлень про принципи, методології і стратегії наукових студій.

У кінці зустрічі С.Квіт відповів на низку запитань від дрогобицької аудиторії, обмінявся думками з Надією Скотною про можливі форми співпраці між Києво-Могилянською Академією і Дрогобицьким педуніверситетом ім.І.Франка.

Іван МАРОЧКАНИЧ

На фото: головні дійові особи зустрчі. У центрі – Сергій Квіт.

 

Послання нащадкам

12 листопада у Дрогобичі стартувала всеукраїнська акція «Послання пам’яті» - на площі Ринок розгорнули полотно, на якому усі охочі могли залишити послання до людей, які через 20 років вшановуватимуть соті роковини трагедії Голодомору.

Нагадаємо, аналогічні акції відбуваються і в інших містах України та в Києві. Згодом усі полотна буде передано до столиці, де їх з’єднають, і 23 листопада, у День пам’яті жертв Голодомору, банер із багатьох частин розмістять на пагорбі біля Національного музею «Меморіал пам’яті жертв Голодоморів в Україні».

У рамках акції 12 листопада перед головним входом до дрогобицької ратуші працівники відділу сім’ї, молоді і туризму розгорнули велике полотно, на якому усі охочі могли залишити своє послання до нащадків (на фото). До проведення акції вже долучилися керівництво та працівники міської ради, активна молодь, громадськість. Хтось писав кілька слів, а хтось – розповідь про рідних, котрі загинули під час Голодомору.

Акція триватиме до 22 листопада. Хто бажає залишити свій напис у «Посланні пам’яті», просимо звертатись у відділ сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

«Дерево пам’яті» обростає «гілками»

Наближається скорботна дата в історії нашого народу. Цього року, 23 листопада, українці вшанують 80-ту річницю Голодомору 1932-33 років. У рамках заходів, які заплановані у Дрогобичі до Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, триває робота над втіленням у життя започаткованого у нашому місті Всеукраїнського проекту «Дерево пам’яті».

Нагадаємо, це символічна кована калина, яка складатиметься з окремих гілок, кожну з яких виготовить певний регіон України, місто, село, хутір чи політична партія, громадська організація на знак пошанування жертв голодомору та політичних репресій даної місцевості.

Днями гілку символічного дерева передали з Миколаївського району Львівщини. Як повідомили у відділі сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради, гілка виготовлена у Миколаївській виправній колонії №50 на замовлення спостережної комісії Миколаївської РДА. Очікуємо також на гілку з Києва, яка вже в дорозі. Окрім того, у процесі виготовлення ще чотири гілки символічної калини: від влади Дрогобича, від Дрогобицької міської організації КУН, від Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини та від Дрогобицької міськрайонної організації Союзу Українок. Виготовити їх зголосився коваль Роман Домін, роботу якого вже презентувала на днях громада с.Залужани Дрогобицького району. До речі, від гонорару за виготовлення гілок молодий, талановитий майстер відмовився.

Зараз тривають перемовини з ковалем, який монтуватиме ковану калину на території меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській». Нагадаємо, що символічне коване «Дерево пам’яті» заплановано встановити до 80-річчя Голодомору 1932-33 років. Після монтажу на гілках символічної калини встановлять підставки для лампадок, які запалять 23 листопада у ході поминального заходу. Цей єдиний величний вогонь «Дерева пам’яті» символізуватиме і свічку пам’яті, і символ України – калину, і свідчитиме про пошанування та увіковічення пам’яті жертв політичних репресій та голодомору.

За інформацією прес-служби виконкому

 

План заходів до вшанування 80-их роковин Голодомору в Дрогобичі та Стебнику

12-22 листопада, упродовж дня

Загальнонаціональний проект «Послання пам’яті» (м.Дрогобич, міська рада, каб. №33).

18-30 листопада, упродовж дня

Постійнодіюча виставка «Голодомор на західноукраїнських землях 32-33р.р. (відділ історії музею «Дрогобиччина», вул.І.Франка,32).

Виставка-реквієм «Упокорення голодом: літопис трагедії» (м.Дрогобич, Центральна бібліотека ім.В.Чорновола, вул.Т.Шевченка,27).

18-25 листопада

Пам’ятні заходи у загальноосвітніх навчальних закладах Дрогобича та Стебника.

20-30 листопада, упродовж дня

Тематична поличка пам’яті жертв Голодомору «Розп’ята душа на хресті» (філіали №1,2,8 централізованої бібліотечної системи).

22 листопада

15:30 – cкорботне віче пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій «Голодний 32-33» (м.Стебник, майдан Шевченка).

23 листопада

16:00 – початок загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті».

16:00 – віче-реквієм до 80-ої річниці Голодомору в Україні (м.Дрогобич, Меморіал «Тюрма на Стрийській», вул.Стрийська,3).

17:00 – перегляд документального серіалу про події 1932-1933 років «Хлібна гільйотина» (м.Дрогобич, площа Ринок).

24 листопада

16:00, 17:00 – скорботне віче пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій «Голодний 32-33» (Філії Стебницького Народного дому (Солець, Копець)).

Дрогобицька міська рада

 

У районі вшанують жертв Голодомору

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації Михайла Винницького щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, заступник голови РДА Олександр Філіпенко провів робочу нараду, на якій обговорено план заходів у зв’язку з 80-ми роковинами великої трагедії українського народу.

Йшлося про організаційні питання участі у Загальнонаціональній акції «Засвіти свічку» та скорботних заходах, які відбудуться у селах району, зокрема, в с.Гаї Верхні, де з ініціативи громади встановлено Пам’ятний знак жертвам голодоморів та політичних репресій. Наголошувалося на активній участі у заходах керівництва району, учнівської молоді, громадськості, обов’язковому обмеженні 23-24 листопада розважальних заходів у населених пунктах району.

За інформацією прес-служби РДА

 

Збиранням та утилізацією сміття займеться «ЕКО-КМГ»

У Дрогобичі на конкурсі визначено єдине підприємство, яке буде надавати послуги з вивезення твердих побутових відходів.

Про це повідомив на оперативній нараді директор департаменту міського господарства Іван Лепкий. За його словами, у конкурсі брало участь два підприємства, які спеціалізуються у цій галузі – КП «Комбінат міського господарства» та підприємство ТзОВ «ЕКО-КМГ». За всіма параметрами перемогу здобуло ТзОВ «ЕКО-КМГ». Головна вимога, яка ставилась перед переможцем конкурсу – встановлення лінії для сортування побутових відходів з метою їхньої наступної переробки. За попередніми даними, продуктивність такої лінії становитиме близько 80 тис. тонн у рік.

На переконання міського голови О.Радзієвського, збирання та утилізація твердих побутових відходів є основним завданням санітарного очищення нашого міста і Дрогобич від цього отримає низку переваг. Зокрема, продукти переробленої сировини – чи то біопаливо, чи тверде паливо, чи електроенергію – можна буде використати для потреб міста. Окрім того, зменшиться навантаження на сміттєзвалище. У будь-якому випадку – це великий плюс для Дрогобича.

Упродовж 10 днів із підприємством ТзОВ «ЕКО-КМГ», яке, крім вивезення ТПВ, займатиметься ще й утилізацією та сортуванням сміття, підпишуть угоду про надання послуг.

 

СПОРТ

Уболіваймо за Україну!

У п’ятницю, 15 листопада за підтримки міського голови О.Радзієвського та депутатів Дрогобицької міської ради

на великому екрані на площі Ринок відбудеться трансляція матчу плей-офф чемпіонату світу з футболу Україна – Франція.

Фан-зона розпочне роботу о 19.00, початок матчу – о 21.45.

Приходь у національному – вболівай за Україну!

 

Спортивний Дрогобич знову заявив про себе в Європі!

28 жовтня – 2 листопада у курортному місті Брегенц (Австрія) проходив чемпіонат Європи з кікбоксінгу WKF (World Kickboxing Federation). У змаганнях взяли участь спортсмени з 18 країн. Східну Європу представляла лише команда України.

Приємно відзначити, що у складі української збірної був дрогобичанин, вихованець ФСК «Тайфун», учень ЗОШ №1, багаторазовий переможець міжнародних змагань та стипендіат Дрогобицького міського голови у галузі спорту Олексій Войтович.

Постійні тренування, гартування духу і високих моральних якостей, турбота і підтримка рідних, друзів та сприяння педагогічного колективу школи забезпечили спортсменові можливість досягнення найвищих сходинок п’єдесталу Європейського чемпіонату. В Австрії Олексій Войтович виборов чотири золоті медалі і став чемпіоном Європи в розділах: традиційні корейські форми, традиційні китайські форми, традиційні форми зі зброєю та семі-контакт.

Його фінальний поєдинок у розділі семі-контакт організатори змагань включили до гала-турніру, де відбувалися найбільш видовищні поєдинки.

У ваговій категорії до 40 кг та віковій групі до 13 років наш земляк Олексій Войтович зустрівся з представником команди господарів турніру – австрійцем Караханом Хасаном – і здобув впевнену перемогу з рахунком 19:6 та четверте «золото».

Отже, чотири золоті медалі і титул чотирикратного чемпіона Європи є черговим підтвердженням сили, витривалості, спортивної майстерності і патріотичного духу юного українця, нашого краянина Олексія Войтовича.

Тренери, котрі готували хлопця до змагань, – О.Б.Войтович, О.С.Сотрихіна, В.Ю.Шкраба, можуть пишатися своїм вихованцем – за підсумками виступів на чемпіонаті Європи він став найрезультативнішим спортсменом турніру.

Ярослав ГРИЦИК

 

ОСВІТА

Вчимося філософії життя

Уже доброю традицією стало проведення у Дрогобицькому коледжі статистики обласних предметних методичних об’єднань.

За кілька попередніх років навчальний заклад відвідали викладачі фізичного виховання, математики, інформатики, української мови та літератури. Цьогоріч нашими гостями були викладачі соціогуманітарних дисциплін. Кожен з них прийшов з новими ідеями та творчим доробком, бажанням поділитися досвідом і запозичити щось нове. Власне, цьому і сприяла робоча атмосфера у колективі однодумців, яким, як завжди, керував голова обласного методичного об’єднання О.П.Кузнєцов.

Славні своєю гостинністю, викладачі коледжу запросили колег переглянути концерт, який підготували студенти-другокурсники.

Зі сцени прозвучали теплі слова вдячності освітянам, що сіють розумне, добре, вічне у дитячих душах і серцях. Не забули й про те, що сьогодні у залі зібралися люди з філософським складом розуму і думки, тому кожен виступ неодмінно мав філософський підтекст. Слухаючи у виконанні студентів вірші Ліни Костенко, Максима Рильського, розумієш, що національно-патріотичне виховання у коледжі на належному рівні. Любов до українського слова – неодмінна і притаманна риса покоління, що стає на стежку самостійного життя. А наша вишиванка, у яку був вдягнений кожен на сцені, - ще одне яскраве підтвердження любові до рідного, національного, українського.

Справжньою окрасою концертної програми стали пісні у виконанні студента коледжу Романа Савчина. Його «Чорнобривці» не залишили байдужим нікого з присутніх. Вічна пісня у прекрасному виконанні!

У проведенні заходів взяли активну участь викладачі коледжу: Л.О.Бобітко, Г.В.Франкович, О.В.Василиків, М.В.Петруняк, Л.М.Лужецька, О.Я.Яхно, М.С.Іванішин.

Висловлюємо щиру подяку за допомогу і підтримку в.о. директора М.М.Лишишак, та хочемо відзначити студентів: І.Кабальну, О.Осос, А.Бернадович, Л.Яблонську, Т.Костик, які взяли активну участь в урочистостях.

О.ЯХНО, викладач Дрогобицького коледжу статистики

 

День педагогічних інновацій на педагогічному факультеті

На думку вчених зі світовим іменем, XXI століття – це століття освіти та інформації. Той народ та держава, які сповна використовують цей резерв, займатимуть гідне місце у світовому співтоваристві. Якщо з різних  причин будь-яка держава не використає цей резерв, то вона приречена на вічне відставання.

Крім того, Україна де-юре і де-факто увійшла в освітній Європейський простір на основі Болонської Конвенції. А це спонукає постійно підвищувати якість освіти завдяки власним досягненням і досвіду європейських країн. Тим більше, про підвищення якості підготовки вчительських кадрів та підвищення якості освіти всіх рівнів йшлося на форумі ректорів європейських педагогічних університетів, який відбувся у Франкфурті-на-Майні. На цьому форумі було прийнято документ під назвою «Конституція підготовки вчителів», в якому акцентувалася увага на тому, що вся система освіти й науки залежить від школи, відтак – конкретно від кожного вчителя. Адже, як зазначав видатний педагог свого часу Г.Ващенко, «...впровадження у навчально-виховний процес інноваційних педагогічних технологій, що започатковують нові зразки діяльності освітян-практиків, сприяють їх професійному зростанню».

Тому на педагогічному факультеті Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка у кінці жовтня цього року кафедра педагогіки та методики початкового навчання провела «День педагогічних інновацій». Варто наголосити, що навчити і виховати здібних, талановитих і обдарованих учнів може лише творчий учитель, людина, яка досконало знає предмет, має власну думку на педагогічний процес, відзначається майстерністю використання інноваційних педагогічних технологій для виховання творчої особистості на основі гуманістичних засад, норм моралі та демократичної культури.

Проводячи «День педагогічних інновацій», ми насамперед прагнули показати творче використання педагогічних технологій у процесі підготовки вчительських кадрів, одночасно акцентували увагу студентів на необхідності їх використання у майбутній педагогічній діяльності. Свою високу компетентність, творчу ерудованість та професійну майстерність демонстрували викладачі кафедри педагогіки та МПН доценти Алла Сергіївна Зимульдінова та Ярослава Антонівна Дробчак.

Варто зауважити, що проведені доцентами лекційне та практичне заняття високо оцінили педагоги. Ними зазначено, що заняття повністю відповідали назві запланованого заходу, оскільки форми та методи, які застосовували викладачі, були сучасними – фактичними та інтерактивними; на них вміло впроваджувалися елементи педагогічної технології організації групової навчальної діяльності, формування творчої особистості, розвивального навчання тощо.

Високу оцінку проведеним заняттям дала заступник декана з навчальної роботи Любов Степанівна Білецька. Вона наголошувала на тому, що на кафедрі педагогіки та методики початкового навчання вже стало традицією проведення Днів педагогічної майстерності та педагогічних інновацій. З метою популяризації педагогічних знань і їх впровадження у навчально-виховний процес сучасної початкової школи завідувачем кафедри такі заходи плануються заздалегідь, а заняття доцентів кафедри педагогіки та А.С.Зимульдінової, Я.А.Дробчак засвідчили високий рівень викладання таких навчальних дисциплін, як «Основи педагогічної майстерності» та «Трудове навчання з практикумом».

На використання цікавих форм та методів під час проведення занять звертала увагу доцент кафедри Л.Г.Стахів. Вона наголошувала на тому, що під час повідомлення теми лекційного заняття Алла Сергіївна вміло впроваджувала елементи технології «Створення ситуації успіху» шляхом колективного промовляння студентами фраз, які засвідчували віру у їх сили й таланти, та шляхи роздумування над очікуваними результатами від лекції («Що я нового дізнаюся?», «Чого я навчуся?», «З якими труднощами я, можливо, зіткнуся?» та ін.).

Л.Стахів акцентувала увагу й на тому, що студенти із захопленням черпали інформацію про моделювання стилів спілкування, які лектор угрупувала у контексті індивідуальної поведінки вчителя: «Відкрита долоня», «Монблан», «Китайська стіна», «Локатор», «Я сам», «Друг», «Тетерук» та ін.

Високо оцінила проведені заняття й доцент кафедри І.І.Садова. На її думку, лекція, проведена Аллою Сергіївною, підвищувала педагогічну майстерність майбутніх учителів та відповідала сучасному рівню розвитку науки.

У вступній частині, зазначила Ірина Ігорівна, було встановлено відповідний контакт з аудиторією, який полягав у доброзичливому погляді та встановленій позиції „ми». Під час проведення основної частини лекції постійно здійснювався контроль над рівнем осмислення студентами навчального матеріалу шляхом візуального контакту з аудиторією та постановкою питань «Ваша думка?», «Що краще?» тощо.

Позитивні відгуки були і з боку інших кафедралів – учнів Алли Сергіївни Зимульдінової. Зокрема, Лесею Богданівною Колток було сказано: «Відвідавши лекційне заняття з навчальної дисципліни «Основи педагогічної майстерності», я немов на машині часу перенеслася у студентські роки, коли Алла Сергіївна була моїм наставником. Це професіонал, з якого хочеться брати приклад, зразок, який хочеться наслідувати. Поданий матеріал був змістовним, цікавим, насиченим різноманітними педагогічними ситуаціями, які студенти вдало розв’язували. Алла Сергіївна використала мультимедійне забезпечення, що, зрозуміло, збагатило його».

Насамкінець хочу відзначити, що аналіз проведених занять (лекція та лабораторне заняття), засвідчив, що лише творчий педагог може навчати і виховувати студентів та учнів на рівні сучасних вимог, уміло застосовуючи інноваційні педагогічні технології.

Дмитро ЛУЦИК, заслужений працівник освіти України, професор, завідувач кафедри педагогіки та методики початкового навчання ДДПУ ім.І.Франка

 

ДАІ ІНФОРМУЄ

Триває Національний тиждень безпеки дорожнього руху

На території держави від 11 до 17 листопада ц.р. проводиться Національний тиждень безпеки дорожнього руху.

Заходи відбуваються відповідно до плану дій щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2015 року та на виконання завдань Державної цільової програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2016 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2013р. №294, доручення Каміну від 29.10.2013р. №42677/1/1-13 у рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху на час 2011-20рр., проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН.

Водночас для попередження дорожньо-транспортних пригод та привернення уваги суспільства до проблемних питань у сфері безпеки дорожнього руху проводяться цільові профілактичні заходи «Пішохід», «П’яний за кермом – злочинець» та «Безпечна швидкість».

В.ЛАВРИК, начальник ВДАІ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській обл., капітан міліції

 

НА СЛУЖБІ ВІТЧИЗНІ

Найкращий у військово-ідеологічній підготовці

Для забезпечення належного рівня ідеологічної роботи з особовим складом, підтримання у нього високого морального духу у Збройних силах України впроваджено проведення занять з військово-ідеологічної підготовки. Не залишилась осторонь цього процесу і військова частина А1108, яка дислокується на теренах Дрогобиччини.

Одним із найкращих організаторів занять з військово-ідеологічної підготовки в нашому полку є офіцер відділення виховної роботи, старший лейтенант Миколи Ігорович БАБИЧ. Він керує групою сержантів (старшин) та солдатів військової служби за контрактом окремих підрозділів та підрозділів забезпечення. Якщо заняття з військово-ідеологічної підготовки з особовим складом проходять цікаво, то і знання слухачів міцні. Цю просту істину він добре усвідомлює та успішно впроваджує у життя.

Микола Бабич добре розуміє, що якість військово-ідеологічної підготовки залежить від використання активних методів і форм навчання. Тому на заняттях створена жива та творча атмосфера, яка вимагає від керівника змістовної підготовки і якісної самопідготовки слухачів. В арсеналі форм проведення занять – кінолекторій, розповідь-бесіда, семінар, “круглі столи”.

Ерудиція, глибокі знання дозволяють офіцеру відділення виховної роботи на заняттях викладати матеріал у вільній формі, доступній для слухачів. Вміє він і триматися перед аудиторією. викликати у слухачів зацікавленість історичними і політичними подіями в нашій країні, потребу самостійно мислити, шукати відповіді на цікаві запитання, що називається – поламати голову, покопатися у довідковому матеріалі, приділити час на відвідування бібліотеки військової частини.

Старший лейтенант Микола Бабич у своїй групі під час проведення занять з військово-ідеологічної підготовки застосовує метод проблемного навчання. До початку занять він ретельно підбирає відеоматеріал, розробляє спеціальні прийоми і засоби, питання, індивідуальні завдання для кожного слухача, реферати, старанно готується до дискусії. Основні зусилля спрямовує на роз’яснення слухачам головних ідей теми, найбільш суттєвих зв’язків й закономірностей, явищ. Усе це сприяє створенню на заняттях так званих проблемних ситуацій – коли найбільш чітко визначаються суперечності між рівнем знань, який є у слухачів, і тим, який їм необхідний, щоб повністю розібратися в проблемі. Проблемні ситуації у більшості випадків приводять до дискусії. Слухачі тягнуться до офіцера, бо можуть знайти в його порадах цінну рекомендацію, життєву пораду.

Микола Бабич користується авторитетом серед підлеглих ще й тому, що кожній справі, за яку взявся, віддається повністю.

Ще з дитинства Микола мріяв стати офіцером, заздалегідь до цього готувався. Займався спортом, цікавився військовою технікою. А зараз усі свої знання і досвід віддає військовій справі, вихованню та навчанню військовослужбовців, використовує їх при проведенні занять.

Прес-служба в/ч А1108

 

ВІТАННЯ РОМАНУ ІЛИКУ з 50-річчям

Шановний Романе Романовичу ІЛИКУ!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого славного ювілею – 50-річчя від Дня Вашого народження!

Знаю Вас як людину слова і діла, яка вміє наполегливо працювати для досягнення високих результатів. Ви – відданий обранець громади, який бере активну участь у розв’язанні важливих проблем сьогодення, вболіває за долю рідного міста та гідно відстоює  інтереси громадян у Верховній Раді України.

Переконаний, що притаманні Вам ділові якості та натхненна праця стануть надійною запорукою плідної законотворчої діяльності, сприятимуть зміцненню державності та поліпшенню добробуту наших громадян.

Бажаю Вам, шановний Романе Романовичу, доброго здоров’я, родинного щастя, невичерпної енергії та нових здобутків у виконанні почесної місії народного обранця – служіння Українському народові.

З повагою, міський голова Олексій Радзієвський

 

Дрогобицька міська партійна організація ВО «Батьківщина» вітає з нагоди 50-річчя свого лідера – голову Львівської обласної організації, народного депутата України Романа ІЛИКА.

Ваша багаторічна самовіддана, послідовна та наполеглива праця забезпечила Вам повагу і беззаперечний авторитет серед членів партії та є вагомим внеском у розвиток нашої політичної сили.

Романе Романовичу, Ви – високопрофесійний керівник та лідер, якому притаманні цінні якості: відчуття нового, далекоглядність, принциповість, компетентність, відповідальність, наполегливість у досягненні поставленої мети. Ваш оптимізм та рішучість спрямовані на успішний розвиток нашого краю. Доля Вам подарувала активне, багате і цікаве життя, а талант організатора, помножений на велике бажання робити людям добро, став запорукою успіху.

Щиро бажаємо міцного здоров’я, невичерпної енергії, натхнення, оптимізму і нових плідних здобутків. Хай вас супроводжує удача, зігріває тепло людської вдячності, а будні і свята наповнюються радістю, світлом і любов’ю рідних та близьких.

 

Союз Українок Дрогобиччини щиро вітає пана Романа ІЛИКА з прекрасним – молодим і мудрим – ювілеєм!

Зичимо Вам Божої опіки та ласки у тій нелегкій праці, яку доручили Вам виборці нашого краю.

У всіх значних подіях своє щоб мали бачення,

У Раді виступали, а ще – на телебаченні.

А те, що Ви не встигнете на камеру сказати,

В Дрогобичі розказуйте, щоб ми могли щось знати…

І вже ж проголосуйте за євроінтеграцію,

Бо інше все, по суті, давно не має значення.

Здоров’я Вам, наснаги у справах кожен час,

І щоби пам’ятали про виборців – про нас…

 

Шановний пане Романе!

Звертаючись із нагоди Вашого ювілею від імені колег-однодумців та Ваших виборців, найперше хочемо наголосити на вашому колосальному внескові у розбудову нашої держави та суспільства. Невтомна енергія й ініціатива, наполегливість і відвертість, щирий патріотизм і відповідальність стали надійною запорукою Ваших успіхів у житті, допомогли здобути повагу та авторитет серед людей. Ваші кращі риси дозволили сягнути суспільних вершин: стати відомим політиком – головою Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина», членом його Політичної ради, Народним депутатом України, першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

Активна життєва позиція завжди допомагала Вам бути у вирі культурних, економічних та політичних процесів нашого регіону та держави, а висока громадянська свідомість та людяність допомагали долучитися до багатьох корисних справ, які роблять життя нашого народу кращим, дозволяють з оптимізмом дивитися у майбутнє.

Ваші наукові інтереси в галузі медицини втілені в дисертаціях, які принесли вам статус доктора медичних наук, відомого в Україні та за її межами фахівця в галузі стоматології. Усе краще, посіяне Вами, розвивають і продовжують втілювати ваші діти Олена, Романія та Арета.

Дорогий наш ювіляре! Бажаємо вам і надалі залишатися таким енергійним і життєрадісним, послідовним політиком і надійним другом, чудовим сім’янином і незаперечним лідером в усіх сферах життя. Здоров’я Вам і наснаги, щастя і надійних друзів, побільше радості від рідних і довір’я від виборців.

З повагою ваші друзі і виборці

 

Вельмишановний Романе Романовичу ІЛИКУ!

Професорсько-викладацький та студентський колективи Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка щиро вітають Вас із 50-річчям від дня народження!

Ми вдячні Вам, як народному обранцеві, за постійну турботу про наш навчальний заклад, яка виявляється у запрошенні до нас на зустрічі зі студентами і викладачами провідних вчених та політиків України, у зверненні до підприємців, громадян Дрогобича щодо поліпшення навчально-матеріальної бази університету, цікавих виступах перед студентською аудиторією.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, нових законотворчих ініціатив, ефективної допомоги мешканцям Дрогобиччини у розбудові місцевого самоврядування та економічному розвитку нашого краю.

Надія СКОТНА, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, професор

 

Педагогічний та учнівський колективи Дрогобицького педліцею щиро вітають народного депутата України Романа Романовича ІЛИКА з 50-річчям.

Колектив педагогічного ліцею завжди відчуває Вашу підтримку талановитої молоді, у реалізації законопроектів у освітянській галузі. Від усієї душі бажаємо здоров’я кришталевого, друзів твердо-незрадливих, настрою завжди оптимістичного, віри мисленно-послідовної, роботи щоденно-приємної, успіху достатньо-щедрого, втіхи непідкупно-щирої та багатьох літ наснаги до законодавчої праці на благо рідної громади, на благо України.

 

Шановний Романе Романовичу!

Дрогобицька міська організація політичної партії «УДАР Віталія Кличка» щиро вітає Вас із ювілеєм!

Від усієї душі бажаємо здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сили і наснаги в усіх Ваших справах і нехай мрія про краще майбутнє окриляє Вас на нові звершення, на нові добрі починання, в ім’я соборної незалежної України!

Володимир ЯМЕЛЬНИЦЬКИЙ, голова Дрогобицької міської організації ПП «УДАР В.Кличка»

 

Вельмишановний Романе Романовичу!

Від усього серця вітаємо Вас та бажаємо міцного здоров’я і життєвої наснаги, професійних успіхів та особистих творчих досягнень, сімейного щастя, злагоди і добробуту у Вашій оселі!

Нехай у Ваших задумах завжди буде мудрість, у службових справах – підтримка однодумців, в серці – добре і сонячно від людської вдячності.

Стебницька партійна організація ВО «Батьківщина»

 

Адміністрація та профспілковий комітет Дрогобицького районного територіального медичного об’єднання вітають із 50-річчям Романа Романовича ІЛИКА.

З нагоди урочистої події –

Троянди, усмішки, цілунки, привітання!

Хай втіляться в життя найсміливіші мрії

І добрих друзів гарні побажання!

Головний лікар ДРТМО Валерій ПАЛАМАРЧУК,

голова профспілкової організації Ігор РОМАНЮК

 

Вітаємо із 50-річчям Романа Романовича ІЛИКА!

Хай в житті Вашім завжди буде літо,

А якщо осінь, то тільки золота.

Нехай у гості їдуть завжди діти,

Хай сміх і радість на подвір’ї не стиха!

Нехай рясні дощі несуть для Вас здоров’я,

Проміння сонячне торкає за вуста.

Хай друзі й діти зігріють Вас любов’ю,

Бажаєм довгого й щасливого життя!

Оксана Михайлівна ЧАЙКІВСЬКА, ТзОВ «БК «Сервус» та ТзОВ «Уккан»

 

Шановний Романе Романовичу ІЛИКУ!

Прийміть щирі вітання з нагоди Вашого Дня народження!

Бажаємо Вам міцного здоров’я, добробуту, оптимізму, здобутків у професійній та громадській діяльності, та подальших успіхів у всіх Ваших планах і задумах! Нехай Ваш шлях буде наповнений приємними несподіванками, цікавими зустрічами та успішними справами!

Йдіть завжди вперед – до нових вершин та звершень!

Батьківський комітет та адміністрація садочка №2 «Калинонька»

 

Колектив СДЮШОР із велоспорту «Медик» вітає ювіляра, народного депутата України Романа ІЛИКА.

З нагоди цієї події прийміть від нас найщиріші побажання: міцного здоров’я, безмежного людського щастя, сімейного добробуту.

Нехай кожен новий день буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події, особисті досягнення і благородні справи!

Хай і надалі буде плідною Ваша нелегка праця на благо рідного краю та держави, твердою віра, непоборною сила духу!

За дорученням колективу – директор СДЮШОР «Медик» Павло ПОПОВИЧ

 

Романові Ілику з нагоди ювілею

Вітаючи Вас із безальтернативним вступом до Сойму поважних мужів, бажаємо Вам, яскравому представнику скорпіонів-переможців, здоровя, щастя.

Віримо, що Ви залишитеся таким же воїном, готовим на подвиги і на самопожертву. Боротьба між благородними ідеалами і реальністю не перетвориться у Вас на анахронізм, а розквітне у філософію, вже тепер сучасного Лицаря, бійця за все найкраще для Всіх.

Друзі, колеги

 

Асоціація сільських, селищних рад Дрогобицького району щиро здоровить із 50-річчям народного депутата України Романа Романовича ІЛИКА.

Зичимо радості, щастя людського

І звичайно – здоров’я міцного,

А ще натхнення, нових дерзань

Та здійснення всіх Ваших бажань.

 

Знаю Романа Романовича Ілика як людину добру, чуйну, відповідальну. Він завжди з увагою вислуховує нас, громаду, поділяє наші турботи, допомагає розв’язувати проблеми; поважає загальнолюдські цінності.

З нагоди Дня народження ми щиро вітаємо Вас, шановний Романе Романовичу.

Бажаємо у житті здоров’я та радості, у справах – мудрості, у роботі тільки успіхів. Творіть й висот нових досягайте на благо народу рідного, України.

Хай будуть поруч віра і надія як два крила, що впасти не дадуть. А сам Господь любов’ю хай зігріє, щоб довгим і легким був Ваш життєвий путь.

З повагою Марія ДАНЬКІВ, с.НагуєвичіСоздан 15 ноя 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником