ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 22 листопада 2013р.
Ювілей Кобзаря відзначатимемо масштабно

20 листопада під головуванням секретаря міської ради Тараса Метика відбулося чергове засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення у Дрогобичі 200-ої річниці від Дня народження Тараса Шевченка. Члени оргкомітету детально обговорили програму урочистих заходів.

Керівник відділу культури та мистецтв Олег Яводчак наголосив, що акордом святкувань 200-ліття Кобзаря має стати літературно-мистецька композиція, яка відбудеться 9 березня у муздрамтеатрі ім. Юрія Дрогобича. Того ж дня вранці біля пам’ятника Т.Шевченкові розпочнеться літературно-мистецький марафон: до вечора звучатимуть поезія та пісні у виконанні представників усіх навчальних та мистецьких закладів, художніх колективів.

До 200-ліття Т.Шевченка у Народному домі ім. І.Франка пройдуть вистави за творами Ю.Щербака «Стіна» та Т.Шевченка «Відьма» у виконанні народного театру ім. Лесі Українки. Музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича готує прем’єру вистави «Катерина» Т.Шевченка.

Чимало заходів відбудеться у центральній бібліотеці ім. В.Чорновола: шевченківські читання, книжкові виставки, години поезій тощо. У музеї «Дрогобиччина» експонуватимуть виставку «Шевченкіана дрогобицьких художників», а також персональні виставки відомих українських художників Миколи Стороженка та Феодосія Гуменюка. У Палаці мистецтв пройдуть нічні Шевченківські читання.

Заплановано виготовлення книжкової продукції «Шевченко в краю І.Франка», публікації у засобах масової інформації, цикл радіопередач.

У рамках святкувань відбудеться мистецький фестиваль за участю творчих колективів та окремих виконавців із залученням студентської та учнівської молоді, конкурси малюнків і читців Шевченківської поезії тощо.

За словами ректора Надії Скотної, Дрогобицький державний педагогічний університет ім.І.Франка запланував провести три науково-практичні конференції, літературну академію, семінари, «круглі столи», зустрічі з письменниками, екскурсії на батьківщину Т.Шевченка та сходження на Говерлу.

Учасники засідання обговорили і плани щодо облаштування території, прилеглої до пам’ятника Кобзареві. За словами Тараса Метика, перш ніж розпочати роботи, доведеться замінити прогнилі підземні кабельні лінії, які ведуть до світильників. А для цього необхідно якнайшвидше виготовити проектно-кошторисну документацію.

Дрогобицькі художники вже розробили три варіанти оригінального мозаїчного панно, котре заплановано викласти на стіні готелю позаду пам’ятника Т.Шевченкові. Орієнтовна вартість робіт – майже 500 тис. грн. Встановлять у Дрогобичі і пам’ятний знак до славного ювілею.

Також у планах на наступний рік – реконструкція фасадів будівель, що належать до історичної культурної спадщини, на вул.Т.Шевченка: бібліотеки для дітей, Палацу мистецтв та споруди відділу освіти.

Тарас Метик розповів, що на подвір’ї СШ №2 росте верба, яка виросла з гілки від дерева, висадженого Тарасом Шевченком під час заслання. Свого часу цю гілочку привезла делегація школи з узбережжя Аральського моря. Тож є ідея: взяти гілочки зі шкільної верби і висадити їх біля пам’ятника Кобзареві та на подвір’ї кожного навчального закладу Дрогобича. Цей задум, як і висловлене раніше побажання Михайла Шалати посадити дуб до 200-ліття Т.Шевченка, підтримали усі учасники засідання.

Думками та пропозиціями з приводу організації святкувань у нашому місті поділилися Віра Байса, Марія Прим’як, Петро Сидорчук, Степан Яким, Йосип Фиштик, Петро Кос, Роман Пастух, Петро Сушко, Микола Садоха.

Завершуючи роботу оргкомітету, Тарас Метик наголосив, що усі пропозиції необхідно узагальнити і виписати у комплексній програмі якнайшвидше, щоб під час затвердження міського бюджету на 2014 рік передбачити видатки на її реалізацію.

Ярослав ГРИЦИК

 

Шановні дрогобичани!

23 листопада о 16.00 після поминальних дзвонів, що пролунають у церквах міста, розпочнеться скорботна хода від храмів Дрогобича до Меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській», де за участю священнослужителів усіх конфесій відбудеться панахида та віче-реквієм із вшанування 80-ої річниці Голодомору в Україні. Запрошуємо вас до спільної молитви за невинно-убієнними жертвами Голодомору та політичних репресій.

У цей же день о 16.00 розпочнеться загальноукраїнська акція «Запали свічку пам’яті». Закликаємо дрогобичан долучитися до мільйонів наших співвітчизників та запалити свічки на вікнах своїх домівок, офісів у знак пам’яті за жертвами Голодомору.

Свою громадянську позицію щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору можуть засвідчити користувачі інтернету, виставивши на свої інтернет-сторінки листівки із зображенням свічки, що горить.

Звертаємося до суб’єктів підприємницької діяльності з проханням, 23 листопада, у День пам’яті Голодомору обмежити проведення розважальних заходів та вивісити державні прапори з чорною стрічкою.

Дрогобицька міська рада

 

Молодь вшанує пам’ять жертв Голодомору

18 листопада у Центрі душпастирства молоді відбулася прес-конференція Громадського комітету з вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-33 рр., основу якого склали представники молоді міста.

Її учасники торкнулися масштабів Голодомору в Україні, його причин, політизації цього питання в Україні, а також розповіли про перелік заходів, які проводитимуться за участю молодіжних організацій до цієї дати.

23 листопада від 11.00 до 15.00 на площі Ринок відбудеться акція куштування страв часів Голодомору. О 16.00 на Меморіалі «Тюрма на Стрийській» пройде віче-реквієм (організовує виконавчий комітет Дрогобицької міської ради). О 17.00 на площі Ринок демонструватимуть фільм «Хлібна гільйотина».

25 листопада о 16.00 у Центрі душпастирства молоді розпочнеться вечір пам’яті жертв Голодомору та початок ходи з лампадками вулицями міста.

Ярослав ГРИЦИК

 

На модернізацію освітлення – пільговий кредит

Дрогобич отримає пільговий кредит під державні гарантії на впровадження проекту «Модернізація системи вуличного освітлення шляхом заміни ламп на енергозберігаючі у місті Дрогобич».

Про це повідомив перший заступник міського голови Олександр Коростельов. За його словами, загальна сума проекту становить 12 млн 600 тис. гривень, з яких 50% погашається державою. Кредит надається на 10 років з виплатою майже 600 тис. гривень у рік.

Як зазначив О.Коростельов, зараз тривають перемовини з «Укргазбанком», який надаватиме цей кредит. Планується у наступнму році отримати кошти і повністю модернізувати систему вуличного освітлення, навіть у найвіддаленіших районах Дрогобича.

 

У ратуші вітали студентів

14 листопада напередодні Дня студента у міській раді відбулась зустріч з кращими студентами Дрогобича.

Учасників зустрічі привітала начальник відділу сім’ї молоді та туризму міської ради Олександра Пашко. Вона побажала їм здоров’я, успіхів та активної життєвої позиції, адже саме від їхніх вчинків залежить майбутнє!

На зустрічі обговорили питання, які цікавлять сучасну молодь, зокрема, щодо працевлаштування, проблематику моральних та духовних цінностей. До діалогу запросили керівника центру зайнятості Богдана Волошина, спеціалістів центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Ростислава Пелехача та служби у справах дітей Марію Николаїшин.

Найкращі студенти навчальних закладів Дрогобича нагороджені грамотами міського голови.

 

Обговорили проблеми інвалідів

14 листопада відбулося засідання Координаційної ради у справах інвалідів при міському голові Дрогобича під головуванням начальника управління праці та соціального захисту населення Івана Терлецького.

У засіданні взяли участь представники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів міської ради, голови міських громадських організацій інвалідів і ветеранів.

Заслухали інформацію голів організацій інвалідів та ветеранів про роботу організацій, які вони очолюють, зокрема, Ярослава Свірка (УТОС), Романові Головіну (УТОГ), Володимира Мельника (асоціація інвалідів) і відповідального секретаря ради ветеранів міської організації ветеранів Великої Вітчизняної війни, військової служби і ОВС Миколу Кошельника.

Під час засідання обговорювалися питання соціального захисту інвалідів щодо медичного забезпечення, фінансової підтримки статутної діяльності громадських організацій, ремонту приміщень, де розташовано громадські організації, питання відзначення Міжнародного дня інвалідів тощо.

На завершення заступник голови Координаційної ради Іван Терлецький запевнив, що управління праці та соцзахисту населення і надалі вживатиме заходів щодо підтримки малозахищених верств населення, недопущення звуження соціальних гарантій інвалідів та інших малозабезпечених мешканців міста.

За інформацією прес-служби виконкому

 

У районі – віче-реквієм пам'яті жертв Голодомору

23 листопада біля пам’ятного знака перед будинком районної державної адміністрації та районної ради

на вул. 22 Січня,37 відбудеться віче-реквієм та запалення свічок пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні.

Початок о 16.00.

 

На Дереві пам’яті буде гілка Дрогобицького району

19 листопада Дрогобицька райдержадміністрація передала Дрогобицькій міській раді гілку калини до символічного кованого Дерева пам’яті, яке буде встановлене на території меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській» до 80-річчя Голодомору 1932-33 років.

У такий спосіб громада району засвідчила шану пам’яті невинно убієнних наших співвітчизників.

Нагадаємо, що з району до Дерева пам’яті нещодавно була передана ще одна гілка – від села Залужани. Обидва фрагменти виготовив місцевий молодий талановитий коваль Роман Домін.

 

У Снятинці обгородять шевченківський дуб

На виконання доручення голови райдержадміністрації Михайла Винницького на території населених пунктів району триває впорядкування пам’ятників та пам’ятних місць, пов’язаних з ім’ям Тараса Шевченка, у рамках підготовки до 200-літнього ювілею Великого Кобзаря.

18 листопада перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький побував у с.Снятинка, де відвідав сторічний дуб, посаджений громадою села на честь 100-річчя Шевченкових уродин.

Працівники місцевого лісництва провели необхідні роботи для збереження дерева. Степан Рудницький дав завдання Снятинському сільському голові Андрієві Сеніву облаштувати прилеглу територію, обгородити дуб та встановити пам’ятну табличку для збереження пам’яті про значення цього дерева-довгожителя в історії села та Дрогобиччини.

 

У районній бібліотеці – центр нових послуг

19 листопада у центральній районній бібліотеці відбулося урочисте відкриття центру нових бібліотечних послуг та вільного доступу до Інтернету в рамках проекту програми «Бібліоміст».

З цією подією колектив бібліотеки привітав голова райдержадміністрації Михайло Винницький. Він зазначив, що це – серйозний крок до оновлення діяльності бібліотек відповідно до вимог сьогодення, завдяки якому вони стануть важливими інформаційними, культурно-просвітницькими центрами для сільського населення.

Директор районної централізованої бібліотечної системи Руслана Панчишак подякувала за підтримку у реалізації проекту районній владі, координаторам програми «Бібліоміст» та своїм колегам.

В урочистостях також взяли участь заступники голови РДА та районної ради О.Філіпенко та Р.Урбан, керівник відділу Львівської обласної універсальної бібліотеки О.Шматько, керівник відділу культури і туризму РДА О.Марущак.

Честь урочисто відкрити центр нових бібліотечних послуг та вільного доступу до Інтернету, перерізавши символічну стрічку, випала голові РДА М.Винницькому, директору ЦБС Р.Панчишак, голові райради М.Сікорі.

Днями такі ж події відбудуться у районній бібліотеці для дітей, бібліотеках-філіях Підбужа та Верхніх Гаїв.

Нагадаємо, що Дрогобицька центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей і бібліотеки-філії Підбужа та Гаїв Верхніх стали переможцями конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст». Завдяки цьому вони отримали 15 комп’ютерів, 15 комплектів навушників і веб-камер, ліцензійне програмне забезпечення, 4 багатофункціональні пристрої, 4 WI-FI маршрутизатори.

 

Автобус до Майдану курсуватиме

Минулої п’ятниці представники Майданської громади пікетували райдержадміністрацію через припинення курсування автобуса до їхнього села. Тоді, за попередньою домовленістю з головою РДА Михайлом Винницьким, керівник фірми-перевізника Володимир Кузбит тимчасово відновив перевезення пасажирів, хоч скаржився на збитковість маршруту через курсування ще одного рейсового автобуса «Дрогобич-Підсухий-Старий Кропивник».

Але проблема залишилися. У неділю вона розглядалася на сході села Майдан, а 18 листопада заступник голови РДА Іван Мізерник провів робочу нараду з питань пасажирських перевезень у напрямку села Майдан. У нараді взяли участь Рибницький сільський голова Ярослав Паращак, представники перевізницьких фірм «Транспортник» та «Канзас». Під час зустрічі досягнуто домовленості, що автобус ПП «Канзас», який почав їздити за маршрутом «Дрогобич-Підсухий-Старий Кропивник», дотримуватиметься графіка руху. Таким чином, він не заважатиме працювати автобусові «Дрогобич-Майдан» ПП «Транспортник», який здійснює перевезення на цьому маршруті з 90-х років.

Іван Мізерник, звертаючись до присутніх, наголосив, що у цьому питанні насамперед необхідно враховувати інтереси пасажирів. Однозначно, що ніхто не буде працювати собі на збитки. Тому бізнес – бізнесом, а насамперед має бути порядність і здорова конкуренція. Якщо сьогоднішні домовленості між перевізниками будуть порушені, до врегулювання ситуації залучимо державтоінспекцію, - сказав заступник голови РДА.

За інформацією прес-служби РДА

 

Роман ІЛИК: «Ми обов’язково маємо підтримати «Євромайдан»

Усі небайдужі українці мають максимально мобілізуватися і 24 листопада приїхати до Києва та підтримати «Євромайдан», захистивши таким чином європейський вибір України, - з таким закликом у неділю, 17 листопада, до мешканців Дрогобиччини звернулися народні депутати України Роман Ілик та Степан Курпіль.

Під час занять Народного університету українознавства – проекту, організованого місцевим осередком «Просвіти», парламентарі виступили перед громадськістю Франкового краю з презентацією «Цивілізаційний вибір України: Європа чи Євро-Азія?»

«Угода про асоціацію України з ЄС обов’язково має бути підписаною під час Вільнюського саміту Східного партнерства. Це – час «ікс», точка неповернення, яка нарешті дозволить Україні ввійти в площину ціннісних європейських координат», - підкреслив під час виступу народний депутат України, голова підкомітету з питань політичного діалогу, міжлюдських контактів та співробітництва між Україною та ЄС у сфері юстиції і внутрішніх справ, координації технічної допомоги ЄС Верховній Раді України Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, член Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї ЄС – Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ) Степан Курпіль. Обранець наголосив: саме цей історичний момент дасть можливість нарешті «відірватися» від Москви: «Це, передовсім, дозволить Україні реально розвиватись як правовій державі. Крім того, з’явиться можливість доступу до європейських ринків, можливість розвитку, модернізації і поступу».

«Сьогодні усі ми, спільно, маємо змусити Президента України підписати цю угоду. Відкладати немає куди. Опозиція пішла на всі мислимі і немислимі компроміси – лиш би країна не втратила цього шансу. Європа розуміє, що 45-мільйонний народ України – це європейський народ. Треба, щоб це нарешті зрозуміли і на Банковій. 24 листопада у Києві о 12.00 біля пам’ятника Тарасові Шевченку розпочинається «Євромайдан». Лише багатолюдна, згуртована громада змусить Президента Януковича таки зробити цей крок – підписати Угоду. Тому всі, кому не байдуже, обов’язково мають прийти-приїхати, щонайменше загітувавши свого товариша, друга, родича, однодумця чи однопартійця. Щоб справді ця акція була потужною, багатотисячною. Щоб ця так звана влада нарешті почула голос народу», - наголосив народний депутат України, обранець від Дрогобиччини Роман Ілик.

«Сьогодні в суспільстві панує зневіра. Але маємо запалювати свої серця, маємо йти вперед, до поставленої мети. Як, для прикладу, поляки, які не раз розчаровувались, але й далі впевнено і вперто йшли до мети. Бо хто на правильному шляху – тому Бог допомагає», - підкреслив Степан Курпіль.

Прес-служба народного депутата Романа Ілика

 

ОДНА РОДИНА

«Цне мі ся за тобов, моя Лемківщино»

Під таким гаслом 8 листопада у Верхніх Гаях у приміщенні Духовно-просвітницького залу при резиденції храму Матері Божої Неустанної Помочі УГКЦ відбувся вечір пам’яті з нагоди підписання ганебного договору між Польщею та УРСР щодо “обміну” населенням та операції “Вісла”. У результаті цього майже 482 тис. українців Закерзоння примусово змушені були залишити свої домівки, свою землю, на якій проживали з діда-прадіда і переселитися у радянську Україну.

Вечір підготовлений та проведений за активної участі Ірини Дмитрів, яка розробила його сценарій, Ірини Стасик, Ольги Кузів, Володимира Квика, Романа та Володимира Ханасів.

Концертну програму розпочала вокальна група під керівництвом Ольги Кузів, у виконанні якої прозвучав лемківський гімн “Гори наши Бескиди”. Згодом вірші у виконанні дітей перепліталисья з піснями дівочої вокальної групи.

Яскравим елементом концерту були три відео-презентації, зокрема, про лемківський край, його культуру, побут та остання з них – про трагедію, руйнування, опустіння тощо.

Зворушливим моментом вечора був виступ-спогади Марії Тунської, яка дев’ятирічною дитиною разом зі своєю родиною покидала прабатьківську землю.

У заході взяли участь місцевий парох о.Роман Волянський, який благословив всіх присутніх і зазначив, що всі ми повинні пам’ятати про ці трагічні сторінки в історії нашого народу і зробити все від наш можливе, щоби таке більше не повторилося.

Про те, що маємо шанувати свою історію та пам’ятати, що всі українці, де б вони не проживали, належать до одного народу і всіма своїми діями мають спричинятись до кращої долі своєї Вітчизни, і сьогоднішній вечір є яскравим підтвердженням цього, – сказав Михайло Кравець, голова депутатської комісії з питань бюджету Дрогобицької районної ради.

На завершення вечора відбулася презентація книжки Володимира Ханаса “Депортація: біль та трагедія українців Закерзоння”. Книга присвячена родинам депортованих українців, для яких другою малою батьківщиною стало село Верхні Гаї.

 

Дилема районної освіти

19 листопада в управлінні з питань освіти, молоді та спорту Дрогобицької райдержадміністрації відбулася нарада з директорами загальноосвітніх навчальних закладів району.

У нараді взяли участь керівник відділу освіти Іван Стецко та начальник фінансового управління РДА Віталій Перхун.

Найгарячішу дискусію викликало питання щодо виплати винагороди педагогічним працівникам згідно зі ст.57 Закону України «Про освіту».

Як зазначив Віталій Перхун, у кошторисі доходів та видатків відділу освіти на 2013 рік було передбачено винагороду педпрацівникам за ст.57 ЗУ «Про освіту» у розмірі 10% від посадового окладу. Упродовж року вдалося віднайти можливість збільшити її розмір до 20%. Відповідного листа про додаткову потребу в коштах скерували до Львівської облдержадміністрації. Однак освітяни району вимагають, щоб ця винагорода становила не менше 50% від посадового окладу.

За словами начальника фінуправління, така вимога педагогів у час економічної кризи дивує, тим більше, що в повному обсязі не забезпечені видатки на харчування учнів 1-4 класів. Натомість Закон не регламентує розмір винагороди педпрацівникам. Варто наголосити і на тому, що згідно зі ст.23 «Бюджетного Кодексу», без відповідного рішення місцевої ради заборонено вносити будь-які зміни до бюджету, в тому числі і щодо збільшення кошторисних призначень на оплату працівникам бюджетних установ.

«На жаль, для збільшення розміру винагороди педпрацівникам нема ні законних підстав, ні додаткових бюджетних коштів. Сподіваюся, педагоги із розумінням поставляться до того, щоб до кінця цього року у повному обсязі профінансувати виплату заробітної плати, винагороду у розмірі 20% (як це передбачено в бюджеті) та інші першочергові видатки», - зазначив Віталій Перхун.

Ярослав ГРИЦИК

 

Живи і пам’ятай

У другій половині листопада в усій Україні відбуваються різноманітні заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. З цієї нагоди працівники Дрогобицького МП та Дрогобицького РП КВІ провели День пам’яті із засудженими, які перебувають на обліку в інспекціях.

Захід проходив у бібліотеці районного Народного дому, працівники якої підготували значну добірку різноманітних видань: наукових та літературних творів, що відображають події цих років.

Читали спогади людей, які пережили Голодомор, історичні та статистичні дані. За 17 місяців в Україні загинули до 10 млн людей. Пік Голодомору припав на весну 1933 року. Тоді в Україні від голоду помирало 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже 25 тис. щодня.

Цифри вражають, але щоб збагнути масштаби трагедії, необхідно щоб кожна людина прийняла чуже горе як своє через внутрішнє потрясіння. Саме такою і була мета проведення цього заходу.

Від 1933 року нас віддаляє 80 років, проте жорстокість, нелюдяність, як водночас і людські чесноти – доброта, чуйність – залишаються актуальними й сьогодні. Історія – це уроки, засвоєння яких мають застерегти людей від їх повторення.

 

Офіційні відомості про виплату страхових внесків

У віділенні ВД ФССНВВ у Дрогобицькому районі станом на 01.11.2013 року взято на облік 4496 платників страхових внесків, у тому числі 2781 юридичних осіб та 1715 фізичних осіб.

Станом на 01.11.2013 року страхові виплати, передбачені законодавством, отримують 410 застрахованих осіб.

З початку 2013 року для відшкодування шкоди потерпілим виплачено 4481,33 тис. грн. у тому числі:

- щомісячну грошову суму у випадку часткової чи повної втрати професійної працездатності виплачено 383 потерпілим у сумі 3590,09 тис. грн.;

- щомісячні страхові виплати особам, що мають на це право у випадку втрати годувальника отримали 27 осіб у сумі 291,06 тис. грн.;

- одноразову допомогу у випадку втрати працездатності виплачено 2 особам у сумі 157,38 тис. грн.;

- допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю виплачено 6 особам у сумі 29,17 тис. грн.;

- одноразову допомогу у випадку смерті потерпілого виплачено 5 особам у сумі 400,36 тис. грн.;

- витрати на поховання потерпілого виплачено 5 особам у сумі 13,27 тис. грн.

Виплачено на медичну, професійну та соціальну реабілітацію потерпілих на виробництві з початку 2013 року – 411,69 тис. грн.:

- витрати на спеціальний медичний догляд для 1 особи становить – 13,44 тис. грн.;

- витрати на постійний сторонній догляд для 9 осіб становить – 54,23 тис. грн.;

- витрати на побутове обслуговування для 13 осіб становить – 38,15 тис. грн.;

- витрати на лікування у лікувально-профілактичних закладах для 4 осіб – 6,81 тис. грн.;

- витрати на протезування для 7 осіб – 53,52 тис. грн.;

- витрати на бензин, ремонт, техобслуговування автомобіля для 16 осіб – 1,16 тис. грн.;

- витрати на санаторно-курортне лікування для 24 осіб – 244,38 тис. грн.

З початку 2013 року у відділенні зареєстровано 6 нещасних випадків.

 

СПОРТ

Львівський ужинок наших каратистів

Нещодавно у Львові обласна федерація кіокушинкай карате проводила турнір «Перший крок».

Це – традиційний турнір, де спортсмени з початковим рівнем можуть випробовувати свої сили. Цього разу у Львові виступала об’єднана команда Дрогобича та Борислава.

У змаганнях взяли участь 250 спортсменів. Незважаючи на конкуренцію, наша команда здобула два перші місця – Захар Петришин (Дрогобицька гімназія) та Іван Головченко (ЗОШ №4), а також два другі місця – Юрій Ніколаєв (ЗОШ №4) та Євген Гординяк (ЗОШ №10).

Родзинкою цього турніру став чемпіонат Львівської області в абсолютній ваговій категорії серед дорослих. У ньому взяли участь два дрогобицьких каратисти – Роман Калямон та Юрій Добрянський.

Колись був такий девіз: «Медалі – найкращим, здоров’я – всім».Його я хотів би адресувати тим, хто не здобув призові місця. Важливо, що ви тренуєтесь, стаєте сильнішими, гартуєте свій характер. З часом прийдуть результати цієї роботи.

Олександр ЗОЛОЧЕВСЬКИЙ, тренер

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Від 1 грудня можна застосовувати лише касові апарати, включені до Держреєстру

Дрогобицька об’єднана державна податкова інспекція Міндоходів у Львівській області повідомляє, що з 1 жовтня 2013 року з Державного реєстру РРО вилучено моделі РРО, які не забезпечують електронну передачу контрольно-звітної інформації до органів Міндоходів (наказ Міндоходів від 01.10.2013р. №522).

У зв’язку з цим, Міндоходів зобов’язало всіх суб’єктів господарювання, які використовують старі РРО, до 1 грудня цього року дообладнати стару касову техніку відповідними модемами або придбати нову, яка зможе формувати та подавати звітність до органів Міндоходів засобами електронного зв’язку, та зареєструвати її відповідно до норм чинного законодавства.

Тобто, від 1 грудня цього року суб’єкти господарювання зобов’язані використовувати лише РРО, модифікації яких включені до Державного реєстру РРО.

Від 18.10.2013р. діє новий Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, затверджений наказом Міндоходів від 28.08.2013р. №417.

Для того, щоб здійснити вищевказані вимоги, необхідно зареєструвати нові РРО, виконати їх персоналізацію та опломбування і перевести РРО у фіскальний режим роботи.

Звертаємо увагу на основні зміни, які відбулися з 18 жовтня 2013 року.

Реєстрація (перереєстрація) РРО, КОРО здійснюється в органі доходів і зборів за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків (не за місцем здійснення діяльності, як було раніше).

Зареєстрованим РРО та КОРО присвоюється 10-значний фіскальний номер, який є їх єдиним унікальним кодом на території всього інформаційного простору України, не змінюється при перереєстрації і діє до дати скасування їх реєстрації.

Інформаційно-комунікаційний сектор Дрогобицької ОДПІСоздан 22 ноя 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником