ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Голодомор. Пам’ятаємо
23-24 листопада у Дрогобичі відбулися заходи з нагоди вшанування 80-річчя Голодомору в Україні.

У суботу дрогобичани, котрі проходили площею Ринок, мали змогу скуштувати страви часів Голодомору, якими українці рятувалися від голодної смерті у 1932-33 роках. Акцію провели члени Громадського комітету з вшанування пам’яті жертв Голодомору. Вони ж виготовили гірлянду з гілок ялини, калини, барвінку, чорнобилю, яку поклали біля Пам’ятного хреста на Меморіалі «Тюрма на Стрийській», а також прикрасили хрест вишитим рушником, колоссям, гронами калини і чорною стрічкою – за традиціями Східної України. Біля підніжжя хреста лежали ритуальні страви часів Голодомору.

О 16-ій годині після поминальних дзвонів у храмах міста вулицями Дрогобича пройшла скорботна хода до Меморіалу «Тюрма на Стрийській». Там за участю священиків різних релігійних конфесій відбулася панахида та віче-реквієм з вшанування пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій.

Спільно з іншими священнослужителями панахиду відслужили та звернулися з промовою до присутніх, засудивши дії більшовицької влади, владика Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Ярослав та владика Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП Яків. Вони також освятили Пам’ятний хрест та нещодавно виготовлене і встановлене символічне коване Дерево пам’яті у вигляді куща калини.

Згодом ведучі Іван Сех та Алла Мельничук зачитали звернення до українців Глави УГКЦ Святослава Шевчука з приводу 80-річчя Голодомору. Відтак слово мав секретар міської ради Тарас Метик. Він подякував усі, хто долучився до реалізації проекту «Дерево пам’яті», ініційованого дрогобицькою владою. Свою ковану гілку калини до дерева долучили Дрогобицька міська рада, Дрогобицька райдержадміністрація, Трускавецька міська рада, громада села Залужани, народний депутат України Роман Ілик, Миколаївська райдержадміністрація, парторганізація КУН, відділ освіти Дрогобича і Стебника, Координаційна рада Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини. Проект не завершений, гілки калини продовжуватимуть кувати і долучати до куща калини, до участі запрошені всі обласні центри України.

З промовами виступили перший заступник голови Дрогобицької РДА Степан Рудницький, депутат Львівської обласної ради від фракції «Свобода» Михайло Задорожний, представник молодіжних організацій Зиновій Квасній. Текст звернення від народного депутата Романа Ілика озвучив його помічник Олег Ягоцький.

Захід завершився покладанням вінків, квітів та запалених лампадок до Пам’ятного хреста. Тим часом на площі Ринок на великому екрані розпочалася демонстрація документального фільму «Хлібна гільйотина» про жахіття Голодомору-Геноциду 1932-33 років.

Того ж дня віче-реквієм відбулося біля приміщення райдержадміністрації на вул. 22 Січня. До підніжжя Колони свободи лягли квіти та лампадки.

А 25 листопада у Центрі душпастирства молоді пройшов вечір пам’яті. Захід продовжився ходою з лампадками вулицями міста, у якій взяли участь молоді дрогобичани.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Михайло Задорожний вшанував жертв Голодомору з верхньогаївською громадою

Захід розпочався з богослужінь у місцевих храмах УГКЦ та УПК КП за участю місцевих священиків о.Романа та о.Степана. Після Літургії місцеві громади сформували процесію та вирушили до місця, де встановлений пам’ятний знак жертвам Голодомору.

Після закінчення панахиди перед присутніми виступили: депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Іван Мізерник, сільський голова с.Гаї Верхні Володимир Ханас.

Як зазначив депутат, звертаючись до громади, 80 років тому наш народ пережив страшну трагедію. Усім відомо, що Голодомор не був випадковістю. Це був ретельно спланований злочин, спрямований на нещадне знищення ядра української нації – селянина-хлібороба. Важко уявити, що селяни, які виросли з чорнозему, які з діда-прадіда вирощували хліб, кров’ю і потом зрошували ріллю – помирають голодною смертю.

«Страшно подумати, що таке цинічне, бездушне, нелюдське мільйонне вбивство було спланованим актом проти українського народу. Кати намагалися зламати хребет українській нації. Багато бездержавних народів зазнавали геноцидів, але вони знаходили в собі сили для відродження. І ми повинні об’єднати зусилля, аби вибороти гідне життя для нашого народу», - наголосив депутат.

Прес-служба М.ЗадорожногоСоздан 26 ноя 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником