ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Євромайдан по-дрогобицьки. Громаді увірвався терпець – догналівців погнали з міста
Завжди політично активний Дрогобич і зараз не залишився осторонь подій, що відбуваються у державі. Наші краяни також вийшли на майдан, щоб підтримати євроінтеграційні прагнення України. Але була у дрогобицьких подіях і своя специфіка. «Під гарячу руку» потрапило релігійне угруповання Догнала, члени якого прийшли на площу Ринок з несанкціонованим мітингом проти Євросоюзу у той час, коли там проходив Євромайдан. Та про все за порядком.

У день початку Помаранчевої революції, 22 листопада, на площі Ринок у Дрогобичі знову масово зібралася молодь. Понад триста студентів (переважно педагогічного університету), активісти громадських організацій і політичних партій взяли участь у мітингу на захист європейського вибору України. Молоді люди тримали в руках прапори України та Євросоюзу, у закликах і транспарантах засуджували відмову Уряду від підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. Розпочався збір коштів на організацію поїздки представників Дрогобиччини на «Євромайдан» до Києва, щоб 24 листопада взяти участь у всеукраїнській акції.

***

Віче на підтримку європейських прагнень народу України відбулося на площі Ринок у неділю, 24 листопада. Громадськість міста, студентська молодь, чимало депутатів міської, районної та обласної рад, керівники місцевих осередків опозиційних політичних партій, священики УГКЦ зібралися перед ратушею щоб засвідчити свою солідарність з десятками тисяч учасників «Євромайдану» у столиці України.

Однак захід намагалися зірвати представники незареєстрованого релігійного угруповання УПГКЦ, яке у народі називають сектою Догнала. Колона людей з вигуками і транспарантами проти Євросоюзу дійшла до площі Ринок, намагаючись спровокувати сутичку.

Прихильники європейського вибору України, котрі були у чисельній більшості, витіснили опонентів з головної площі міста. Але ті намагалися зірвати Богослужіння у храмі Петра і Павла. Обурена громада вигнала учасників незаконного релігійного угруповання і супроводжувала вулицею Стрийською аж до їхньої культової споруди на вул. З.Копистенського, дружно скандуючи: «Секту геть!», «На вокзал!».

Дорогою до колони, оточеної учасниками Євромайдану та парафіянами храму Петра і Павла, приєднувалися небайдужі перехожі. Міліцейський кордон розділяв непримиренних суперників, щоб запобігти силовому розвитку подій. Правоохоронцями керували начальник міськвідділу міліції Андрій Білас та його заступники, на місце неординарної події прибув і міжрайонний прокурор Володимир Павич.

Але заховатися у своїй споруді за високим парканом догналівцям не вдалося – дорогу у провулок їм перегородили молоді дрогобичани. Вириваючи з рук транспаранти, найактивніших прихильників вчення Догнала мало не силоміць посадили до двох автобусів і вивезли з міста. Щоправда, більшість їхніх очільників, наляканих розгніваною громадою, завчасно розбіглися.

Свою перемогу громадськість Дрогобича відзначила спільним виконанням Державного Гімну і організованою колоною під стягами України та Євросоюзу повернулася на площу Ринок.

Ярослав ГРИЦИК

Фото Лесі ГРИЦИК та Анатолія ДРАГАНАСоздан 26 ноя 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником