ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 29 листопада 2013р.
Михайло Винницький: «Україна буде європейською державою»

Під час наради в райдержадміністрації голова райдержадміністрації Михайло Винницький зазначив, що весь господарський комплекс району повинен продовжувати працювати у нормальному режимі. Потрібно кожному на своєму місці сумлінно виконувати обов’язки та робити все від нього залежне, щоб ситуація в районі, у державі загалом була стабільною.

«Державні службовці, керівники та працівники усіх сфер, всі ми повинні працювати так, щоб пишатися своєю державою, яка однозначно є і буде європейською, - сказав голова райдержадміністрації. – Адже Президент України Віктор Янукович підтвердив, що альтернативи побудові суспільства європейських стандартів в Україні немає. В своєму інтерв’ю вітчизняним засобам масової інформації Глава держави особливо наголосив, що в основі державних рішень мають бути національні інтереси України”.

Очільник району, звертаючись до присутніх, підкреслив, що ми маємо підтримати курс Президента України на реформи, розвиток вітчизняного бізнесу, розбудову громадянського суспільства, що є невід’ємними ознаками європейської країни. Михайло Винницький закликав відкинути політичні амбіції, розбіжності та непорозуміння, бути державниками і всім разом працювати на Україну, щоб вона була економічно сильною, конкурентоспроможною, гідним і рівноправним партнером серед європейських держав.

Вл.інф.

 

Дрогобич отримав свідоцтво учасника акції «Послання пам’яті»

Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні (м.Київ) видав пам’ятне свідоцтво дрогобицькій громаді за участь в акції «Послання пам’яті».

«Ваше послання адресоване поколінню, яке відзначатиме столітню річницю Голодомору – геноциду українського народу, - йдеться у свідоцтві, - внесено до окремого тому Книги пам’яті і зберігатиметься у Меморіалі жертв Голодомору – геноциду 1932-1933 років». У 2033 році цей том Книги пам’яті буде оприлюднений.

12-23 листопада дрогобичани взяли участь у загальнонаціональному проекті «Послання пам’яті». На великому полотні усі охочі змогли залишити своє послання до нащадків, які вшановуватимуть 100-ті роковини Голодомору в Україні. Полотно передали до Києва, де зшили з іншими полотнами міст та регіонів і 23 листопада розгорнули біля «Меморіалу пам’яті жертв Голодомору в Україні».

 

Міська рада пробує примирити «Карітас» та «Надію»

22 листопада у світлиці ратуші під головуванням секретаря міської ради Т.Метика відбулося засідання «круглого столу», у якому взяли участь керівництво та представники Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів «Надія», Благодійного фонду «Карітас» СДЄ УГКЦ, юристи, а також керівники відділів міської ради, що співпрацюють із цими організаціями.

Зустріч була спрямована на врегулювання конфлікту, який виник між сторонами щодо розподілу майна (землі, приміщень), якими користуються обидві організації.

Секретар міської ради Т.Метик наголосив, що влада у цьому питанні займає нейтральну позицію: право на існування мають обидві організації, оскільки є благодійними й опікуються дітьми. Тому міська рада нині не вчиняє жодних дій (усі рішення щодо приватизації та оренди призупинені), а очікує на пропозиції, щоб знайти компромісне рішення й розв’язати проблему розбрату.

Відтак заслухали пропозиції від обох сторін конфлікту. Керівник «Карітасу» о.Ігор Козанкевич зазначив, що «Карітас» готовий залишити в оренді будинок, де розташоване товариство «Надія», надбудувати зверху другий поверх, який у майбутньому залишить за собою, а перший поверх віддасть «Надії». Земельну ділянку слід поділити порівну, у спільному користуванні залишити й охоронців. Щодо котельні, то о.І.Козанкевич запропонував платити за газ порівну, або ж збудувати нову котельню.

Натомість представники товариства «Надія» вимагають, щоб усі приміщення на вул. В.Чорновола були передані у власність «Надії». А тоді товариство надаватиме їх в оренду «Карітасу». За словами керівника «Надії» Ірини Дзюрах, таке рішення прийняте на зборах трудового колективу.

Наразі сторони конфлікту оголосили перемир’я. За цей час юристи обох сторін мають провести консультації з юристами міської ради і з конкретними пропозиціями вийти на наступний «круглий стіл».

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Освітяни вимагали збільшення винагороди

25 листопада біля стін райдержадміністрації зібралися майже 200 освітян району.

Вони вимагали збільшення розміру винагороди педагогічним працівникам не менше 50% посадового окладу. Зібрання очолила голова районної організації профспілки працівників освіти і науки України Ольга Грицик.

З педагогами поспілкувалися керівники управління освіти та фінансового управління райдержадміністрації.

Як уже повідомлялося, відповідно до рішення районної ради від 28.12.2012 року №34 «Про затвердження районного бюджету Дрогобицького району на 2013 рік», управління з питань освіти, молоді та спорту райдержадміністрації розробило кошторис видатків, де розмір винагороди педагогічним працівникам відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту» становив 10% до посадового окладу. Упродовж року керівництво району, незважаючи на брак коштів, вишукала можливість збільшити розмір цієї виплати до 20%. Як наголосив голова райдержадміністрації Михайло Винницький, 20% – це не остаточна сума. Якщо дозволить бюджет району, до кінця року опрацюють можливості для її збільшення. Окрім цього, у районі вчасно і в повному обсязі забезпечується виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери, в тому числі, освіти.

За результатами акції була прийнята відповідна резолюція, у якій вчителі наполягають на виконанні їхніх вимог.

 

Фестиваль для дітей із особливими потребами

25 листопада в приміщенні районного Народного дому відбувся фестиваль «Повір у себе і в тебе повірять інші» для дітей із особливими потребами, організований Дрогобицьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У фестивалі взяли участь діти з особливими потребами Дрогобицького району, вихованці благодійного фонду «Карітас», товариства «Надія», а також діти з Будинку дитячої учнівської творчості.

Мета фестивалю – донести сім’ям, в яких виховуються діти з особливими потребами, що їм є куди звернутися, якщо розв’язання проблеми потребує великих зусиль, часто таких, що їх вирішити не просто без сторонньої допомоги. Цей фестиваль проводиться щорічно для того, щоб привернути увагу суспільства до проблем, які можуть виникати в сім’ях, де виховуються діти, що потребують особливої уваги.

Як зазначили ведучі фестивалю: «Ми хочемо, щоб після нашої зустрічі у світі стало більше добра і щоб воно частіше зустрічалось тим, кому найбільше потрібне».

 

«Незабудка пам’яті» у Волощі

У Волощанському НВК І-ІІ ступенів відбувся вечір-реквієм «Минуле стукає в наші серця» на вшанування 80-річчя Голодомору в Україні. Учні 6-7 класів озвучили трагічні сторінки із спогадів очевидців тих страшних часів. Закінчився захід акцією «Незабудка пам’яті». Під мелодію пісні «Голодомор» Ніни Матвієнко кожен учень школи прикріпив свою Незабудку на панно карти України.

Захід підготувала педагог-організатор Леся Ступницька, музичний супровід забезпечила Леся Мороз.

 

Інтернет приходить до бібліотек

26 листопада відбулося урочисте відкриття центру безкоштовного доступу до Інтернету в районній дитячій бібліотеці смт. Меденичі.

Символічну стрічку до всесвітньої мережі перерізали керівник відділу культури й туризму Осип Марущак і в.о. селищного голови Любов Мороз.

Бібліотекар Оксана Головко запросила присутніх скористатися новими бібліотечними послугами, продемонструвала можливості Інтернету.

Цікавим сюрпризом став виступ учнів четвертих класів місцевої школи з розважальними номерами. Привітала всіх присутніх і наймолодша читачка Софійка Подобівська.

У заході також взяли участь директор місцевої школи Любомир Лишко, учитель початкових класів Іванна Кравчак, директор районної централізованої бібліотечної системи Руслана Панчишак, методист Іванна Хамандяк та завідувач відділу використання й організації бібліотечного фонду ЦРБ Ірина Зубрицька.

Зі словами вдячності до присутніх звернулася заступник директора по роботі з дітьми Леся Дякович, зауваживши, що саме в дитячій бібліотеці народжується справжній читач, і дуже добре, що свій читацький шлях діти почнуть у сучасній книгозбірні, з новими бібліотечними послугами.

 

Асоціації сільських та селищних рад – за євроінтеграцію

28 листопада під головуванням Степана Коваля відбулося засідання Асоціації сільських, селищних рад району. У його роботі взяв участь голова райдержадміністрації Михайло Винницький.

Розглядалися питання про створення громадських пасовищ на землях за межами населених пунктів та механізм переведення цих земельних ділянок у комунальну власність громад.

Асоціація прийняла звернення до центральних органів влади щодо фінансової підтримки державою розробки генеральних планів населених пунктів з метою забезпечення розвитку сіл та селищ.

Члени Асоціації також підтримали звернення до Президента України щодо підтримки євроінтеграційного курсу держави.

За інформацією прес-служби РДА

 

Двері електрички травмували пенсіонера

25 листопада прикра подія трапилася з 63-річним стебничанином Іваном Р. на залізничній станції Дрогобич.

О 18.30 під час посадки в електропоїзд сполученням Львів-Трускавець двері електрички зачинилися і травмували пенсіонера, котрий заходив до вагона.

У важкому стані потерпілого з серйозною травмою передпліччя доправили до реанімаційного відділення Дрогобицької міської лікарні. Медики намагаються врятувати чоловікові життя. Причини події з’ясовуються.

 

Нова «Тойота» для міліції

Патрульно-постова служба Дрогобицької міліції збагатилася новою автівкою.

22 листопада у Львові заступник голови облдержадміністрації Богдан Матолич та начальник ГУМВСУ у Львівській області Олександр Рудяк вручили правоохоронцям Львівщини ключі від 23-ох нових патрульних автомобілів. Білосніжні автівки марки «Toyota Prius» з гібридними силовими установками отримали працівники патрульної служби Львівського міського управління, спецбатальйону судової міліції «Грифон», лінійного відділу аеропорту «Львів», Дрогобицького, Трускавецького, Стрийського та Червоноградського міськвідділів міліції.

Крім того, від Міністерства внутрішніх справ передано три автомобілі марки «Ssang Yong Rexton» Яворівському райвідділу, Самбірському та Дрогобицькому міськвідділам.

«Без технічних засобів сьогодні міліція не може виконати своїх функцій, тому поповнення автопарку новими машинами підсилить оперативність правоохоронців», - зазначив Богдан Матолич.

«Керівництво Міністерства внутрішніх справ передає ці автомобілі патрульно-постовій службі. Для того, щоб правоохоронці більш дієво та більш швидко могли реагувати на ті чи інші прояви злочинності», - наголосив Олександр Рудяк.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Міжнародна співпраця на благо соціальної реабілітації дітей-інвалідів

У наш час проблема соціального захисту дітей з інвалідністю в Україні набуває особливого значення у зв’язку зі сталими тенденціями зростання їх частки у загальній структурі населення.

За десять років чисельність дітей зі сталими психофізичними вадами зросла майже на третину і становить 153,5 тис. осіб. У зв’язку з цим Міністерство праці та соціальної політики України докладає значних зусиль для створення сучасної реабілітаційної інфраструктури, яка допоможе дітям-інвалідам отримати рівні можливості на шляху до інтеграції у суспільство.

Так, в Україні завершується формування мережі Центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів, яка сьогодні налічує 213 дитячих реабілітаційних установ. У середньому щорічно 17 тисяч дітей з інвалідністю отримують у цих установах реабілітаційні послуги згідно з соціальними нормативами з урахуванням індивідуальних особливостей їхнього захворювання.

Однак, незважаючи на певну відмінність центрів соціальної реабілітації, викликану місцевими умовами, незмінними залишаються основні критерії організації реабілітаційного процесу як процесу реабілітації комплексної, глибоко індивідуалізованої, послідовної, безперервної з обов’язковою участю сім’ї дитини-інваліда.

Такий центр проводить свою діяльність уже упродовж п’яти років у Трускавці. За ці роки реабілітацію пройшли 436 дітей-інвалідів Львівщини.

На сьогодні спеціалісти центру тісно співпрацюють із ДДПУ ім.І.Франка. Прикладом такої співпраці є регулярне проходження навчально-педагогічної та навчально-психологічної практики студентів соціально-гуманітарного факультету на базі Центру, що дає можливість майбутнім педагогам удосконалити набуті знання у практичній діяльності, зрозуміти наскільки складна, але водночас потрібна така робота з дітьми з особливими потребами.

Також наші спеціалісти удосконалюють свої наукові знання на базі педуніверситету. Уже так склалося історично, що наших педагогів запрошують на всі конференції та тренінги, які організовує університет. Так, у період з 11 до 15 листопада на базі соціально-гуманітарного факультету в рамках угоди про співпрацю університету з бельгійськими та румунськими службами щодо роботи з дітьми з особливими потребами проходив ІІ Міжнародний семінар-тренінг «Соціально-педагогічна та корекційна робота з дітьми з особливими потребами». У роботі семінару взяли участь і наші спеціалісти. Фахівці з Бельгії та Румунії Франк Ван ден Ейнден, Іоанна Коромпакі, Раф Гутне відвідали наш Центр «Сонечко». Було приємно почути слова вдячності та підтримки у нашій роботі від колег з-за кордону. Маємо надію, що такі заходи зі співпраці з педагогічним університетом, міжнародний досвід колег із Бельгії та Румунії лише позитивно відобразиться на нашій роботі з дітьми з особливими потребами, надасть можливість використання міжнародних програм і стандартів у соціальній реабілітації та психологічній корекції наших діточок, надасть можливість у подальшій профорієнтації та працевлаштування їх в майбутньому.

У першу неділю грудня світова громадськість відзначає Міжнародний день захисту неповносправних людей. Щиро вітаємо всіх наших діток, їхніх батьків та опікунів з цим днем. Робимо все для того, щоб наші знання, вміння, наша праця допомагала ставати таким діткам повноцінними громадянами нашого суспільства.

Олена МАЛЕТИЧ, методист центру

На фото: Гості з Бельгії та Румунії біля нового приміщення Центру в Стебнику.

 

Той, хто зупиняє мить

21 листопада у Палаці мистецтв відбулося відкриття персональної виставки фотомитця зі Стрия Михайла Іваніва. Це друга його виставка у Дрогобичі. За час, що пройшов, п.Михайло приємно здивував своїм новим творчим доробком. Сьогоднішня виставка має назву «Можливе і реальне».

В експозиції представлено 61 роботу, переважно портрети сучасників, - постановочні та імпровізаційні. Фотографією захоплюється понад 10 років. За фахом митець – лікар-анестезіолог, працює у Cтрийському пологовому будинку. Та за душевним покликом п.Михайло – творча особистість. Його світлини поєднують у собі документалізм і художність. Виконані фото в традиційній чорно-білій манері. Автор свідомо працює у цьому напрямі, адже така фотографія більш виразна і довговічніша.

Вміння автора захопити глядача – це, можливо, навіть вагоміший талант, ніж талант творчості. Бо для цього треба любити як саме життя, попри всі його негаразди, так і людей, – малих і великих – з усіма їхніми недоліками. Шукати промінчик світла навіть там, де знайти його і справді важко. Фотограф черпає своє натхнення у книгах, фільмах, історії, зрештою у звичайних людях, котрі роблять свою справу. Митець прагне показати життєрадісні, позитивні історії, щоби було більше людей, які не захочуть опускати руки. Він не лише вміє побачити щось таке, чого не бачать інші, а й вміє це вчасно сфотографувати. Бо фотографія – мить. Не встиг – значить спізнився. Можливість плюс мистецтво та велике бажання майстра побачити красу світу у своєму об’єктиві, затамувавши подих, а відтак – поділитися цими відчуттями із навколишнім світом – усе це і є фотографія. Сумна і ділова, хвилююча, смішна, страшна, як і саме життя – складне і неповторне. Девіз митця – жити, щоб творити – заради мистецтва, краси і добра. І це не завдання, а щире бажання стрийського митця.

На відкритті виставки було велелюдно. Автора світлин привітали директор музею Алла Гладун, науковий працівник Іван Дудич, музикознавець Володимир Грабовський, фотограф Іван Бурдяк, дружина п.Михайла – п.Олена. У виконанні стрийського барда Зеновія Медюха пролунали авторські пісні, які він подарував своєму творчому земляку.

Надія КІКТА, Палац мистецтв

Фото Романа ЧЕКАЛЮКА

 

ШКІЛЬНІ НОВИНИ

Друга школа – серед переможців конкурсу проектів до 200-річчя Т.Шевченка

Упродовж жовтня проходив перший етап конкурсу проектів виховних справ «Тарас Шевченко і наш край», присвяченого 200-річчю від дня народження великого Кобзаря.

Учасники конкурсу з усієї області повинні мали розробити систему заходів, які будуть реалізовуватися в їхній школі, місті, районі протягом 2013-14 навчального року і пов’язуватимуться з відзначенням ювілею Тараса Шевченка. Умовами конкурсу передбачалося придумати назву проекту, визначити його актуальність, мету. А найцікавішою була вимога створення інтернет-газети, пов’язаної із творчістю Шевченка.

Обласне журі конкурсу отримало 60 проектів виховних справ, що уже перемогли у своїх містах чи районах, співрозробниками яких були педагоги, учні 8-11 класів та батьки цих учнів. 7 листопада у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулося очне представлення проектів і визначено 15 найкращих, які стали його лауреатами. Серед переможців є і команди з Дрогобича та Стебника: ЗОШ №1, педагогічного ліцею, ЗОШ №7 та нашої спеціалізованої школи №2. Декілька команд відзначено додатково. Зокрема, робота другої школи перемогла за масштабність охоплення теми.

Назвали ми наш проект словами Юрія Рибчинського з відомої пісні «Шлях до Тараса» – «Ні, не в минуле, а в майбутнє до тебе я, Тарасе, йду». Ключове питання – «Роль і місце Тараса Шевченка в житті сучасної молоді Франкового краю». У розробці проекту взяли участь заступник директора Д.Живчин, учителі кафедри української мови та літератури, учитель інформатики Р.Хлопик та старшокласники, серед яких особливо відзначимо ученицю 11-Б класу Ірину Лозинську.

Наголошуємо, що робота над проектом триває і далі, адже головні шевченківські святкування проходитимуть навесні. А зараз найважливішими є пошуково-дослідницька робота, збір матеріалів і заповнення ними рубрик нашої інтернет-газети «Шевченко і ми». Запрошуємо усіх  переглядати її за адресою: drschtaras.blogspot.com

Думаємо, що серед рубрик згаданої інтернет-газети кожен знайде щось цікаве для себе:

- Завжди сучасний Шевченко (відеоряд, творчі майстерні).

- Велетень у царстві прикарпатської вишивки (вишивані портрети Кобзаря, майстри їх створення).

- «У моєму серці слово Кобзаря» (результати анкетування школярів про роль і місце поета в їхньому житті).

- Вінок Кобзарю (вислови відомих людей про Шевченка).

- «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття, і голос твій нам душі окриля» (фонотека пісень на вірші Т.Шевченка у виконанні сучасних українських виконавців).

- «На вічному шляху до Шевченка» (соціологічні опитування серед студентської молоді).

- Шевченкова криниця (афоризми Великого Кобзаря).

- «Струни Кобзаревого серця» (пісні на слова Тараса Шевченка, створені учнями та випускниками другої школи).

Ігор КАЧМАРИК, співрозробник проекту СШ №2

 

Роду нема переводу

Людина не приходить у світ нізвідки,

вона завжди є гілкою на великому дереві свого роду,

який сягає корінням углиб віків до найдавніших

предків, а кроною тягнеться у майбутнє.

Кожен рід має свою історію, що може стати

захопливою книгою, яку творить кожен з нас,

а з історії наших родів твориться історія роду.

Усім відомо, що сім’я, родина займає одне з провідних місць серед усіх геніальних винаходів людства. В Україні говорять «Без сім’ї нема щастя на землі». А в пісні співається: «Де згода в сімействі, де мир і тишина, щасливі там люди, блаженна сторона…».

Сім’я – святиня людського духу, благодатних людських почуттів, любові, вірності, піклування. Це найвища хранителька національних звичаїв і традицій, пам’ять предків, плекальниця найвищої цінності людства – дітей, майбутнє народу. Людина є смертною. Але рід, родина, народ – безсмертні.

Так, кожен рід – це велике дерево, на якому гілочки, які швидко ростуть, живляться соками великої гілки – сім’ї. Як гілка міцно зростається зі стовбуром, щоб її не відламали, так і родина ніколи не ослабне, доки буде споживати соки землі-матінки, через мову, звичаї, обряди, свята, пісні, казки, прислів’я, ігри, родинні реліквії, взаємодопомогу, любов. Ніжні серцю, милі діти – родинного дерева квіти, розкішні життєдайні гілочки: бабусі, дідусі, їхні сини й дочки. Коли родина сходиться до хати, хочеться слово їй тепле сказати.

13 листопада у Стебницькій ЗОШ №11 відбувся семінар-практикум вчителів християнської етики Дрогобича і Стебника на тему «Цінності родинного життя». Із Божим благословенням до присутніх звернувся отець Михайло Бучинський з церкви Різдва Пресвятої Богородиці м.Стебник, який наголосив на тому, що школа відіграє важливу роль у формуванні людської особистості.

У вступному слові директор школи розповіла про звичаї, традиції, які «панують» у стінах навчального закладу про шкільну родину, що налічує 20 сімей, яка кожна по-своєму неповторна, своєрідна.

Методист міського відділу освіти Л.Разумна висловила думку про важливість у нинішній час співпраці школи, сім’ї, церкви.

Досвідом роботи проведення уроків християнської етики поділилася учитель Р.З.Гут. Учасники семінару мали можливість відвідати урок у 2-А класі на тему «Родинний дім», на якому діти досить цікаво і творчо працювали. Учитель використовувала сучасні форми і методи роботи, інноваційні технології. Провідною думкою уроку були слова Ю.Шкрумеляка:

Родинний дім – це царство батька,

Світ матері, дитини рай,

Де ж як не в ньому ласка благодатна

Лікує рани – і її не упускай!

Присутніх схвилював момент, коли діти, аналізуючи оповідання «Найцінніша річ», із журналу «Зернятко», принесли родинні реліквії.

Це змушує кожного з нас задуматися над сьогоденням, не забуваючи про минуле. Не лінуватися зайвий раз переглянути старі пожовклі фотографії прабабусь і прадідусів, записати спогади і вивчити своє родинне дерево.

А в кінці уроку – сюрприз. Присутні разом із другокласниками переглянули слайди родин під неповторну, чарівну молодію пісні «Люблю цей світ». Лунає дзвінок. Усі зворушені, бо кожен із нас згадав своє дитинство, батьків, рідну домівку. Бо вічними є слова:

«Коріння дереву силу дає –

Дасть силу й мені коріння моє».

З.ЛЕВИЦЬКА, директор Стебницької ЗОШ №11

 

ЮВІЛЯРИ

Дві п’ятірки педагогу

Четверта школа має безліч щоденних справ. Окрім уроків, тут проводять заходи для освітян міста, а також конкурси, змагання і свята. Цієї осені додалася ще одна приємна подія – ювілей директора. Гарна нагода уважніше придивитися: яка ж вона, ключова особа у школі?

2000 року Світлана Василівна Мала очолила ЗОШ №4. Тоді школа ще була меншою за чисельністю, ще не проводила потужних шкільних проектів, ще не брала участі у багатьох міжнародних заходах. Усе це було пізніше: навчальний заклад вийшов на новий освітній рівень, високий і сучасний. Учительський обрій не зміг би розширитись без керівника школи, особистості неординарної, креативної, харизматичної.

Цій стрункій, статечній жінці ніколи не даси 55! Привітна і мудра, зібрана і чітка, врівноважена і вимоглива – за час свого керівництва вона не лише виявила значний потенціал керівника, а й стала справжнім лідером, бо зуміла розкрити професійні можливості багатьох своїх колег. А це нагорода тільки для майстерного керівника. Тому кожен у школі скаже вам: директор на своєму місці.

Батьки школи добре знають Світлану Василівну через співпрацю заради єдиної мети – створення найкращих умов для розвитку дитини, її талантів. Для них директор – людина принципова, знаюча і контактна. Кожному простягне руку допомоги, вислухає та підтримає. Тому й не дивно, що у батьківсько-вчительської команди однодумців спільна мета – процвітання навчального закладу.

Очільницю ЗОШ №4 добре знають у місті. Адже подекуди їй доводиться врегульовувати не тільки педагогічні питання. Світлана Василівна добре розуміє: школа – основа суспільства, тому саме школу треба підтримувати і розвивати у будь-якій економічній ситуації. Цілеспрямована, винахідлива, господарник з масштабним мисленням, людина слова – ось що додали б до її портрета дрогобичани.

А ще директор – людина різнобічна: вона цікавиться мистецтвом, наукою і спортом. Тому запрошує до школи усіх, хто розкриває дитячі обдарування. Разом з учнями хвилюється, разом з ними змагається, разом і перемагає. У цьому, мабуть, і полягає секрет її успіху.

Тож прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня народження, Світлано Василівно! Здоров’я і добра, злагоди і достатку! Нехай усе вдається! Нехай дні будуть світлими, а події приємними! Нових Вам здобутків, сміливих мрій і успішних звершень!

Колектив ЗОШ №4

 

СПОРТ

«Королі жиму-2013»

24 листопада 2013 року в актовому залі Дрогобицької гімназії відбувся традиційний турнір з жиму штанги лежачи на горизонтальній лавці (пауерліфтингу) «Королі жиму», присвячений 25-річчю клубу атлетизму «ВІТА» та Року Івана Боберського на Львівщині.

Організаторами змагань виступили: клуб атлетизму «ВІТА» (голова клубу і головний суддя змагань – Юрій Пустовіт), відділ фізичної культури та спорту виконавчих органів Дрогобицької міськради (начальник – Роман Проць) та Дрогобицька міська організація ФСТ «Спартак» (голова - Денис Павлишак, заступник – Василь Карпин).

Приємно відзначити, що у змаганнях взяли участь майже 100 спортсменів, котрі представляли 11 команд з Дрогобича, Борислава, Стрия, Стебника та сіл Дрогобицького р-ну. Серед них – рекордсмен України, Європи, Світу і Чемпіон Світу серед ветеранів Михайло Гопшта, вихованець СОЦ «ЕНЕЙ» Ігор Борис, котрий вижав найбільшу вагу на турнірі (200 кг) та представник клубу «ВІТА», срібний призер кубка України Руслан Корчинський.

Серед жінок у ваговій категорії до 57 кг І місце посіла Мар’яна Кащак 1986 р.н. з найкращим результатом 65 кг, вихованка клубу «ВІТА» (команда ФСТ «Спартак»).

Серед юнаків переможцями змагань стали:

- вагова категорія до 56 кг – Василь Микитяк, 1996 р.н., із результатом 92,5 кг, клуб «ВІТА»(ФСТ «Спартак»),

- вага до 60 кг – Антон Фільварський, 1996 р.н., із результатом 85 кг, ФСТ «Україна» (Борислав),

- вага до 67,5 кг – Віталій Боцюрко, 1998 р.н., із результатом 102,5 кг, «ВІТА» (ФСТ «Спартак»),

- вага понад 67,5 кг – Олександр Базидевич, 1996 р.н., із результатом 120 кг, «ВІТА»(ФСТ «Спартак»).

У категорії чоловіки (дорослі) перемогу здобули:

- вага до 60 кг – Руслан Корчинський, 1993 р.н., із результатом 142,5 кг, «ВІТА» (ФСТ «Спартак»),

- вага до 67,5 кг – Олександр Худа, 1990 р.н., із результатом – 135 кг, «ВІТА» (ФСТ «Спартак»),

- вага до 75 кг – Микола Хім’як, 1985 р.н., із результатом 170 кг, «ВІТА» (ФСТ «Спартак»),

- вага до 82,5 кг – Володимир Гопшта, 1983 р.н., із результатом 160 кг,  ФСТ «Україна» (Борислав),

- вага до 90 кг – Михайло Гопшта, 1960 р.н., із результатом 160 кг, ФСТ «Україна» (Борислав),

- вага понад 90 кг – Ігор Борис, 1983 р.н., із результатом 200 кг, СОЦ «Еней» (ФСТ «Спартак»).

Серед спортсменів-ветеранів перше місце  здобув майстер спорту міжнародного класу, чемпіон світу серед ветеранів з жиму лежачи, голова ФСТ «Україна» (Борислава) Михайло Гопшта з результатом 172% (відношення піднятої ваги до особистої).

Найсильнішим спортсменом турніру став срібний призер кубка України за версією «параолімпійський пауерліфтинг», учасник відкритого Кубка Азії у м.Куала-Лумпур Руслан Корчинський з показником 261% (відношення піднятої ваги до особистої), ІІ місце посів Михайло Хім’як – 227%, ІІІ місце – Олександр Худа – 222%.

У командній першості переміг спортклуб «ВІТА» (Дрогобич) – 23 очки, ІІ місце – ФСТ «Україна» (Борислав) – 32, ІІІ місце – команда «ТУР» (ЗОШ №16) – 63 очки.

Дипломами відзначили засновників клубу «ВІТА» Олега Шатанова, Віталія Гриньківа, а грамотою управління молоді та спорту ЛОДА – Юрія Пустовіта.

Спеціальним призом від клубу «ВІТА» за розвиток пауерліфтингу в регіоні та популяризацію здорового способу життя серед молоді нагородили Михайла Андруневчина.

Організатори змагань вдячні меценатам: мережі магазинів «Сяйво» (ПП Руслан Стасінчук); інтернет-магазину спортивного харчування «Спорт-сіті-шоп» і членам та вихованцям клубу «ВІТА».

Учасники та організатори турніру дякують директору гімназії Іванові Лепкому та його заступнику з господарської частини Володимиру Журбі за надання, оформлення та озвучення актового залу, а Володимирові Турку – за сумлінне виконання обов’язків секретаря.

Ярослав ГРИЦИК

 

Наші метальники не пасли задніх

У програмі святкування 70-річчя визволення Києва від німецько-фашистських загарбників 11-13 листопада на базі Центру олімпійської підготовки в Кончі-Заспі відбулися всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань. Туди приїхали спортсмени з Криму, Рівного, Луцька, Черкас, Харкова, Хмельницького, Чернігова, Запоріжжя, Дніпропетровська, Львова, Дрогобича, Київської області та Києва.

У змаганнях взяли участь майже всі провідні метальники молота, диска, списа та штовхальники ядра різних вікових категорій: юнаки молодші (1998-99 р.н.), юнаки старші (1996-97 р.н.), юніори (1994-95 р.н.), чоловіки (1993 р.н. і старші). У таких же категоріях змагалися і дівчата.

Команду Дрогобицької ДЮСШ представляли чотири спортсмени – метальники списа. Серед жінок студентка ДДПУ ім.І.Франка Ольга Голембовська посіла п’яте місце з результатом 40 м 33 см.

У категорії юнаків старших студент механіко-технологічного коледжу Роман Горошко, метнувши спис на 54 м 04 см, у фіналі фінішував на сьомій позиції із 20-ти учасників.

У категорії юнаків молодших студент механіко-технолоічного коледжу Андрій Блищак метнув снаряд на 45 м 70 см і посів дев’яте місце серед 22-ох учасників.

Своїм виступом спортсмени ДЮСШ достойно представили Дрогобиччину на такому значному спортивному заході з нагоди ювілейної дати поряд з представниками команд різних регіонів України.

Адміністрація Дрогобицької ДЮСШ (директор – І.Файчак), тренери спортсменів – старший викладач ДДПУ В.Редчиць, тренер-викладач ДЮСШ П.Журавчак – висловлюють щиру подяку ентузіасту і пропагандисту здорового способу життя, засновникові «Клубу щасливих людей», підприємцю Сергію Розорі за фінансову підтримку поїздки на змагання.

Ярослав ГРИЦИК

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Про шахрайські дії телефонуйте (032) 41-00-36

Останнім часом мали місце непоодинокі спроби вчинення шахрайських дій під виглядом або від імені працівників Міндоходів, у тому числі на Дрогобиччині. На мобільний телефон посадової особи підприємства чи підприємця звертається невідомий шахрай, який нібито від імені керівництва Дрогобицької ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області або за його дорученням вимагає надати фінансову допомогу за оплату певних послуг.

Діють такі особи, як правило, через посередника, у більшості випадків громадянина, який не обізнаний у тому, що відбувається, і виконує лише функцію отримання та передачі коштів.

Про можливі шахрайські та провокаційні дії просимо негайно інформувати за телефоном (032) 41-00-36 (Дрогобицька ОДПІ) або управління внутрішньої безпеки Головного управління Міндоходів у Львівській області за телефоном (032) 297-36-09.

 Создан 29 ноя 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником