ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 3 грудня 2013р.
Забезпечити порядок

Міський голова Дрогобича закликав підлеглі йому служби ідеально виконувати свої обов’язки

Виступаючи вчора на оперативній понеділковій нараді в ратуші, міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський зазначив, що сесія міської ради, яка відбулася напередодні, проявила мудрість і принциповість, прийнявши виважене рішення щодо політичної ситуації в Україні.

Водночас міський голова наголосив на тому, що в пориві емоцій не треба забувати про свої обов’язки щодо забезпечення життєдіяльності міста. Це передусім стосується державних службовців, які в даній ситуації повинні максимально сконцентруватися та ідеально виконувати покладені на них функції.

Завдання, яке поставив О.Радзієвський перед підпорядкованими йому керівниками, просте і зрозуміле: не допустити в місті вседозволеності, унеможливити будь-які спроби посіяти хаос і безлад, як це, наприклад, мало місце минулої неділі, коли група молодиків спортивної статури хотіла штурмом узяти приміщення міськрайвідділу міліції, а також розправитися із сектою догналівців. Те, що представляють собою догналівці, - це одне, але зовсім інше – якщо в місті раптом сталося би побоїще.

Лейтмотив виступу міського голови зводився до одного: застерегти від небезпечних провокацій, до яких можуть спричинитися найменші елементи неналежного виконання своїх посадових обов’язків тими чи іншими керівниками організацій, підприємств та підрозділів.

Вл.інф.

 

Михайло Винницький: «Маємо пам’ятати, що за нами стоїть багатотисячне населення району»

Голова райдержадміністрації Михайло Винницький зустрівся вчора з керівниками структурних підрозділів РДА та служб району.

Під час наради він звернувся до керівного складу з прохання продовжувати працювати у звичному спокійному режимі, не вдаватися до радикальних заходів та не піддаватися на провокації. «Ми як державні службовці повинні поводити себе виважено і пам’ятати, що за нами стоїть багатотисячне населення району», - сказав Михайло Винницький.

Як повідомив начальник дрогобицьких правоохоронців Андрій Білас, упродовж останніх днів на території району зберігалася стабільна ситуація, без надзвичайних подій.

За інформацією прес-служби РДА

 

До відома депутатів Дрогобицької міської ради!

20 грудня 2013 року о 10.00 відбудеться ХХХІХ сесія Дрогобицької міської ради шостого скликання.

На розгляд сесії пропонується такий порядок денний:

1. Бюджетні питання.

2. Питання приватизації.

3. Земельні питання.

4. Різне.

Міський голова Олексій РАДЗІЄВСЬКИЙ

 

Про безпеку – на засіданні ради

26 листопада під головуванням секретаря міської ради Т.Метика відбулося засідання ради з питань безпечної життєдіяльності населення.

Розглядалися питання: про стан газотехнічної безпеки та дотримання правил користування опалювальними приладами, про стан пожежної безпеки, громадської безпеки, цивільний захист населення, дотримання безпечних умов проживання мешканців висотних будинків, у т.ч. експлуатація ліфтового господарства, виробничий і невиробничий травматизм та заходи профілактики аварійності на автодорогах.

Виступили: начальник Західної міжрегіональної інспекції державного нагляду в нафтогазовому комплексі А.Столяр, головний держінспектор державної інспекції нагляду у котлонагляді і підіймальних спорудах територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській обл. М.Місик, головний інспектор Дрогобицького РВГУ Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Львівській обл. М.Городиський, головний спеціаліст відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради А.Вишницький, начальник Дрогобицького міжміського управління ГУ Держсанепідслужби у Львівській обл. І.Майкут, ст.інспектор Дрогобицького ВДАІ А.Лісович, начальник міліції громадської безпеки Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській обл. М.Паук, інженер з охорони праці та безпеки руху ПрАТ ТЕК «Західукртранс» І.Гримайло, начальник дільниці КП «ЖЕО» І.Тершак, начальник відділу праці та соціально-трудових відносин УПСЗН міської ради Г.Шлянта. За результатами ради прийнято відповідні рішення.

На завершення засідання Тарас Метик закликав керівників підприємств, установ та організацій Дрогобича та Стебника приділяти максимальну увагу дотриманню правил з охорони праці, адже найголовнішою цінністю є людське життя.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Грип наступає

За тиждень, що минув, у Дрогобичі захворюваність на грип та ГРВІ зросла на 12 відсотків.

Про це повідомив начальник Дрогобицького міжміського управління ГУ Держсанепідемслужби Ігор Майкут.

За словами посадовця, найбільше хворих серед дітей і молоді. У віковій групі 7-14 років захворюваність зросла на 45%. Наразі епідпоріг не перевищено.

Вл.інф.

 

У райцентрі надання адмінпослуг надали 330 послуг громадянам

29 листопада голова райдержадміністрації Михайло Винницький провів нараду з питань діяльності Центру надання адміністративних послуг. У нараді взяли участь перший заступник голови РДА Степан Рудницький, керівник Дрогобицького вузла поштового зв’язку Ольга Лужецька, працівники ЦНАПу, керівники  відділів РДА.

Йшлося про перші результати роботи районного Центру надання адміністративних послуг та його матеріально-технічне забезпечення, про реалізацію пілотного проекту надання адмінпослуг через пошту.

Голова райдержадміністрації наголосив, що потрібно максимально створити всі умови для розвитку малого та середнього бізнесу і забезпечення спрощеного доступу громадян до адміністративних послуг, так, як цього вимагає від місцевих органів влади Президент України. Михайло Винницький поставив завдання перед керівником пошти налагодити співпрацю із сільськими, селищними радами, проводити більш активну роз’яснювальну роботу серед населення щодо переваг використання поштового зв’язку за місцем проживання для отримання тієї чи іншої довідки.

Центр надання адміністративних послуг створений розпорядженням голови райдержадміністрації від 30 жовтня 2013 року №338. Від початку його функціонування 1 жовтня надано 330 адміністративних послуг громадянам.

 

У верхньогаївській бібліотеці – Інтернет-центр

29 листопада в бібліотеці-філії с. Гаї Верхні відбулося урочисте відкриття Інтернет-центру. Бібліотекар Зоряна Василенко розповіла присутнім про програму «Бібліоміст».

Директор РЦБС Руслана Панчишак зазначила, що бібліотека відкрила нову сторінку в забезпеченні й обслуговуванні громади села за допомогою використання сучасних Інтернет-технологій.

Завідувач організаційно-методичного відділу ЦБС Марія Ханас досить докладно розповіла про особливості Інтернету як системи доступу до інформації.

Сільський голова Володимир Ханас звернув увагу на те, що Інтернет є універсальним засобом комунікації, який надає можливість спілкуватися в режимі реального часу та одночасно підтримувати зв’язок відразу з декількома співрозмовниками, дозволяє обирати аудиторії та теми для дискусій.

Директор місцевої школи Володимир Ікало привітав усіх присутніх з визначною подією – відкриттям Інтернет-центру в бібліотеці. Він відзначив високий професійний рівень бібліотечних працівників, які вклали в цю програму свої знання, досвід та надаватимуть послуги Інтернету, навчатимуть відвідувачів новітніх технологій.

У заході також взяли участь завідувач відділу використання й організації бібліотечного фонду ЦРБ Ірина Зубрицька, директор Народного дому Галина Повханич, працівники сільської ради та представники громади села.

За інформацією прес-служби РДА

 

Неповносправним діткам – постійна турбота

2 грудня в Обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Сонечко» відбулося святкування Міжнародного дня захисту інвалідів.

Звичайно, цей день не можна назвати святковим, проте він підкреслює необхідність забезпечення рівних прав інвалідів і їхньої участі в житті суспільства.

Працівники Центру зробили все можливе для того, щоб в цей день наші вихованці відчули тепло і ласку не лише від своїх батьків та рідних, але і від завжди доброзичливого, чуйного педагогічного колективу.

Свято розпочалося вступним словом директора Центру М.Гарасим’яком. Він від чистого серця подякував усім рідним вихованців, працівникам, вихователям-реабілітологам та гостям свята, побажав здоров’я та сил батькам дітей у подоланні тимчасових труднощів на їхніх життєвій ниві.

У рамках свята пройшло засідання круглого столу в якому взяли участь батьки та працівники Центру. Приносимо свою подяку практичному психологу Ю.Пашку, котрий у доступній формі продемонстрував усім присутнім важливість дітей із особливими потребами в суспільстві. Найприємнішим і найрадіснішим було дійство під назвою «Подорож до Країни Чудес» та солодкий стіл.

Під кінець цього святкового дійства діти отримали «веселі» подарунки та раділи солодкому столу.

Святкування Міжнародного дня інвалідів став днем радості та втіхи для вихованців Центру, який назавжди залишився в пам’яті не лише діток, але й усіх присутніх.

Батькам, на долю яких випало нелегке випробування, і які є прикладом стійкості, мужності та незламного духу бажаємо доброго здоров’я, життєвого оптимізму, добробуту і людського щастя. Ви того варті.

Галина ЛЬОРЕТ, вчитель-реабілітолог

 

«Кримська світлиця» про дрогобичанина Михайла Шалату

До Дрогобича періодично надходять із Криму новини про ганебні вчинки тамтешніх українофобів. Проте вряди-годи долинають до нас і приємні вістки про мужню і наполегливу діяльність тут українських патріотів.

Так, в одному із серпневих тижневиків єдиної в Криму україномовної газети «Кримська Світлиця» (№33 від 16 серпня 2013 року) поміщені на двох її повних сторінках велика стаття про дрогобицького літератора, професора Михайла Шалату і добірка його поезій. Автор статті «А все почалося із зоряного кримського переджнив’я…» кримський поет Данило Кононенко захоплено описав своє перше знайомство зі збіркою поезії М.Шалати у далекому 1964 році, про особисті зустрічі з ним, про благодійний вплив на кримських читачів збудливого подиху духовної атмосфери Карпатського краю. Він із пієтетом згадує про літераторів з Дрогобиччини Івана Гнатюка, Ігоря Нижника, Миколу Турківського.

Д.Кононенко відзначає захоплення кримських українців публікаціями творів М.Шалати на сторінках «Кримської Світлиці», яка почала виходити в 1992 році, а особливо його змістовною, глибоко патріотичною статею про героїв Крут.

Неповно, але досить об’ємно перечислює Д.Кононенко назви творів із вельми щедрої літературної діяльності Михайла Шалати. І закінчує свою статтю віршем-присвятою:

У мене є друзів багато,

Живуть вони в різних краях.

Між них – і Михайло Шалата,

Професор, поет-західняк.

Шляхи наші з ним заплелися

Колись в українськім Криму.

Тут вірші рікою лилися,

Співала тут муза йому.

Отут, де солдатом служив я,

Де втратив душі супокій,

Він зоряне стрів переджнив’я

Й поїхав в Дрогобич у свій.

На жаль, розвела тоді доля,

А то б я поїхав із ним

Туди, де і мова, і воля, -

Лишив би лиш згадку про Крим.

Та, мабуть, судилось в «Світлиці»

Свою спостигати мету –

Копати вкраїнську криницю,

Її берегти чистоту.

Обоє в турботах ми нині,

Щоб ріднеє слово цвіло.

Шумить у Михайла «Грабина»,

Струмує моє «Джерело»…

Як сталось – так склалось,

Мій друже,

Те Господу знать одному…

Та любим Вкраїну ми дуже

В Дрогобичі – ти, я – в Криму!

Михайло БОГАЧЕНКО

 

Інвалідність. Життя триває

За свої сімдесят з гаком Володимир Олексійович Дуб пізнав чимало. На початку шістдесятих, юнаком, починав шахтарем на Донеччині. Нелегко довелося хлопчині з передгір’я адаптовуватися та опановувати шахтарську науку. Робота в забої належить до вельми ризикованих і травмонебезпечних. Але попри все зумів себе опанувати, швидко засвоював поради бувалих вуглерізів, аби самому не влетіти в халепу чи, не дай Боже, травмувати когось поруч.

І отой жорсткий, екстремальний початок у трудовій біографії пригодився йому на все життя. Саме шахтарський гарт допоміг згодом швидко і досконало опанувати фах бурильника. З роками життя показало – ця професія неначе чекала на нього, бо заманила аж на сорок років.

Нечасто випадає нагода зустріти людину (я про Володимира Дуба), котра так закохано, з любов’ю, в деталях, до найменших подробиць зуміє розповісти про свою професію. Його розповідь була схожа на захопливий твір про сотні і сотні пробурених кілометрів, про величезну кількість відкритих родовищ нафти, газу – від Карпат до Шибелинки і далі аж до Сибіру. З участю п.Володимира у видобуванні вуглеводнів пройшла ціла технічна епоха, багаторазово змінювалися механізми і технології буріння. Але попри все – роль спеціаліста завжди залишається визначальною. Людина приймає рішення, контролює, експлуатує обладнання, відповідає за безпеку особисту та колег.

І здавалося би, при колосальному досвіді (бурильник 6 розряду), пізнавши всі професійні тонкощі, ніби можеш себе вберегти від будь-яких випадковостей. Та ні. На заваді стає чинник колективної праці, або ще людський фактор. У несподіваний момент проявляють себе чиїсь недоробки, приховані технічні упущення. Саме через них Володимир Йосипович отримав серйозну травму. Довелося перенести п’ять операцій, проте уникнути інвалідності не вдалося.

Але життя продовжується. На допомогу Володимирові Дубу прийшов Дрогобицький фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, очолюваний Вячеславом Плазинським. Його колеги Іванна Волошанська, Дарія Хомич, Галина Грицай завжди готові з чуйністю та щирістю зустріти відвідувачів.

Клопотів і роботи, як для невеликого колективу, вистачає. Ось хоча б на прикладі В.Й.Дуба. Вчасно подбати про його лікарняне чи санаторно-курортне лікування, ортопедичне і транспортне забезпечення та ще чималу кількість компенсацій. Професійним виконанням функціональних обов’язків працівниками Фонду Володимир Йосипович дуже задоволений. Стверджує, що фахівці установи докладають максимум зусиль і чималу часточку душі, аби інваліди виробництва не відчували себе у чомусь ущемленими.

Василь ДОБРЯНСЬКИЙ

Фото автора

 

КРИМІНАЛ

На сусіда – з ножем

Два сусіди вирішили побалакати про буденні побутові проблеми. Але приємної розмови у них не вийшло. Не дійшовши згоди, один із чоловіків завдав своєму сусідові ножового поранення.

Сталося все так. 57-річний мешканець Дрогобицького району на подвір’ї житлового будинку помітив сусіда, котрий мешкав навпроти і вирішив з ним побалакати. Однак останній був не в гуморі, тож почав сперечатися і лаятися. У відповідь розлючений чоловік вхопив ножа і наніс опонентові удар у живіт, завдавши проникаючого різаного поранення.

А посіяла ворожнечу між сусідами оковита, яка того вечора затьмарила розум чоловікам. Обоє були на підпитку і не бажали поступитися один одному. Отримані тілесні ушкодження, завдані потерпілому, належать до категорії важких.

Під час судового засідання обвинувачений розкаявся і визнав свою провину. Суд призначив винному покарання за ч.1 ст.121 ККУ у вигляді позбавлення волі на 5 років. На підставі ст.75 ККУ (звільнення від покарання з випробуванням) обвинуваченого звільнили від відбування основного покарання з випробуванням упродовж одного року.

Наталія ПОСТОЙКО, ВЗГ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській обл.

 

ВІТАЄМО!

Відділ освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради вітає з нагоди ювілею директора загальноосвітньої школи імені І.Франка №1 Ольгу Василівну ЛУЖЕЦЬКУ.

Прийміть наші найщиріші побажання радості, благополуччя, незламного оптимізму, достатку, творчих успіхівф та професійних злетів.

Сонця на кожній стежині,

Вірних друзів завжди на путі.

Хай усе, що потрібно людині,

Вам супутником буде в житті.

***

Шановна Ольго Василівно!

Прийміть від усієї тисячної родини ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Івана Франка, найчисельнішої з-поміж усіх шкіл Дрогобича, найщиріші вітання та найкращі побажання з нагоди Вашого Дня народження!

Багатий життєвий і професійний досвід, почуття відповідальності, вболівання за свій колектив принесли Вам заслужений авторитет серед колег та краян. Ми поважаємо Вас як людину, цінуємо як професіонала. Ви володієте мистецтвом великої підтримки, рідкісним даром спілкування з людьми, умінням іти до високих цілей. Завдяки Вашому керівництву Перша школа зберігає та примножує славні традиції української гімназії, залишається оплотом українства, виховує молоде покоління в дусі християнської моралі та любові до рідної землі.

Сила зерна у його врожайності, сила людини – у вмінні працювати з людьми, виходити переможцем із життєвих труднощів.

Нехай Ваше поле діяльності і надалі буде врожайним – вимогливістю та добротою, пов’язаними із благородними людськими принципами.

Для вас сьогодні посмішки, вітання,

Яскравих квітів ніжна розмаїть,

Найкращі, найщиріші побажання,

Що йдуть від серця нашого, прийміть.

Ми хочем радості і щастя побажати,

І неба чистого, як волошковий цвіт,

В житті ніколи прикрощів не знати,

Здоров’я зичимо міцного на сто літ!

Бажаємо Вам успіхів, великих досягнень, щоб нашою спільною працею і надалі міцніла Рідна Перша школа! Хай Бог благословляє усе Ваше життя!

Колектив ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Івана ФранкаСоздан 03 дек 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником