ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Позачергові сесії міськради. Репортаж
Депутати обговорили політичну ситуацію

1 грудня під головуванням міського голови Олексія Радзієвського відбулася ХХХVІІІ позачергова сесія Дрогобицької міської ради.

На порядок денний винесли одне питання: «Про політичну ситуацію в Україні». Виступи народних обранців були спрямовані на висловлення протесту проти жорстокого побиття учасників Євромайдану у Києві в ніч з 29 на 30 листопада. Депутати наголошували, що застосування грубої сили до людей, які мирно прийшли висловити підтримку підписанню Угоди про асоціацію з ЄС та заявити про протест проти різкої зміни зовнішньополітичного курсу України, – це порушення законодавства та неприпустимий прояв насилля проти свого народу.

«Та ніч увійде в новітню історію України як чорна, драматична сторінка, - наголосив у виступі міський голова Олексій Радзієвський. – Вона ніколи не зітреться з пам’яті мирних громадян, котрі прийшли висловити свою позицію. Це була мирна демонстрація, яка передбачала вільний обмін думками і яка завершилась побоїщем...»

Після обговорення депутати одноголосно ухвалили рішення, у якому виголошено вимогу усієї територіальної громади Дрогобича (текст рішення читайте нижче).

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому міськради

***

На позачерговій сесії депутати Стебницької міської ради на чолі з міським головою Василем Пецюхом висловили недовіру уряду М.Азарова та президенту В.Януковичу.

Народні обранці обурені розгоном мирного мітингу на Майдані Незалежності. Депутати та міський голова Василь Пецюх засудили ці незаконні та антиконституційні дії «беркутівців» і вважають, що в цій ситуації відповідальність за вчинене лежить на главі Уряду та на Президентові.

Ярослав ГРИЦИК

 

Про політичну ситуацію в Україні

Рішення ХХХVІІІ позачергової сесії Дрогобицької міської ради №1183 від 1 грудня 2013 року

Події останнього тижня стрімко підводять Україну до межі громадянської війни, що є наслідком безконтрольної діяльності правлячої влади. Перебуваючи на посту Президента України, В.Янукович, особисто проголосивши курс на євроінтеграцію, не підписав відповідні міжнародні угоди на саміті у Вільнюсі 28-29 листопада 2013 року, чим перекреслив сподівання мільйонів українців на краще майбутнє. Відбувся кривавий розгін мирних демонстрантів на Майдані Незалежності у місті Києві у ніч проти 30 листопада 2013 року. За понад 22 років незалежності України це – перша найкривавіша операція з боку перевертнів у погонах, які, забувши честь і гідність мундиру, демонстративно нищили не лише студентську молодь, а й жінок та дітей. Ми розцінюємо це як національну зраду, спрямовану на ліквідацію державності України.

Беручи до уваги звернення депутатів Дрогобицької міської ради щодо висловлення свого протесту проти дій Президента України, керуючись ст.25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада, виражаючи волю територіальних громад міст Дрогобича та Стебника, вирішила:

1. Звернутися до громадян міст Дрогобича та Стебника об’єднатися проти злочинного антинародного, владного режиму.

2. За антиукраїнські дії вимагати від Президента України Віктора Януковича подати у відставку з поста Президента України.

3. Вимагати негайної відставки Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, голови Київської міської Державної адміністрації та притягнення до кримінальної відповідальності міністра МВС Віталія Захарченка та начальника Головного управління МВС України у місті Києві Валерія Коряка.

4. Дрогобицькому міському голові Олексію Радзієвському звернутися до керівників підрозділів МВС, СБУ, прокуратури міста Дрогобича щодо запобігання силового сценарію розгону мирних акцій у Дрогобичі та Стебнику.

5. Вимагати термінового розформування підрозділу спецпризначення МВС «Беркут», який брав участь у «зачистці» Київського майдану.

6. Підтримати рішення Львівської обласної ради у повному обсязі щодо політичної ситуації в області.

7. За волею Дрогобицької громади продовжити курс на євроінтеграцію.

8. Підтримати ініціативу підприємств, установ, навчальних закладів щодо створення страйкових комітетів.

9. Це рішення опублікувати у засобах масової інформації.

10. Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря міської ради Т.Метика.

Міський голова О.РАДЗІЄВСЬКИЙ

 

Депутати проти акцій догналівців

28 листопада під головуванням секретаря міської ради Тараса Метика відбулося засідання ХХХVII сесії Дрогобицької міської ради. На сесію прибули 38 народних обранців.

Після традиційної молитви та духовних настанов отця Ростислава (УГКЦ) народні обранці приступили до виголошення депутатських запитів і звернень. На трибуну виходили Ігор Розлуцький, Михайло Ваврин, Сергій Гориславський.

Про події, пов’язані з масовими акціями українців на підтримку євроінтеграції, поінформував координатор штабу Євромайдану у Дрогобичі Тарас Кучма. Він розповів, як відбувається відправлення автобусів до столиці, збір коштів на ці потреби, проведення щоденних мітингів у Дрогобичі.

Надзвичайно емоційно депутати аналізували конфліктну ситуацію, яка виникла в Дрогобичі 24 листопада внаслідок протистояння двох чисельних груп громадян з діаметрально протилежними політичними поглядами щодо переваг і доцільності підписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом. Мова йде про вихід на площу Ринок майже півсотні прибічників незареєстрованої Української правовірної греко-католицької церкви, яку ще називають сектою Догнала, з антиєвропейськими гаслами у час, коли там відбувалося віче на підтримку вступу України до ЄС. Це викликало обурення чотиритисячної громади, яка зібралася на головному майдані міста.

Люди відтіснили догналівців з центру міста у супроводі міліції, та вони зупинилися неподалік храму Петра і Павла, де провели свою акцію проти вступу України в ЄС, перешкоджаючи Богослужінню. Розгнівана громадськість вигнала порушників спокою і супроводжувала вулицею Стрийською аж до їхньої культової споруди на вул.Копистенського. Там догналівців мало не силоміць посадили до автобусів і вивезли за межі міста.

На сесійному засіданні думки з цього приводу висловили секретар ради Тарас Метик, ректор духовної семінарії, отець Мирон Бендик (УГКЦ), депутати Богдан Іванців, Богдан Пристай, Михайло Ваврин, Богдан Николаїшин, Ігор Розлуцький, Петро Суда та інші.

Промовці наголошували, що вже кілька років поспіль у Дрогобичі незареєстрована релігійна община, яку в народі охрестили сектою Догнала, формально діє під іменем громадських організації «Молодь за здорове життя», «Еффата», «Громадськість проти ювенальної політики» і влаштовує вуличні походи та акції. Догналівці поводяться зухвало, порушують громадський спокій, перешкоджають руху автотранспорту, заважають нормальній діяльності підприємств та організацій. Звучали й риторичні запитання: як вони без дозволів забудували приміщення, як туди провели газ, воду, каналізацію?

Турбує громадськість і те, що до релігійного угруповання вже «затягнули» низку освітян. Як зазначив депутат, начальник відділу освіти Петро Сушко, є інформація, що серед догналівців – п’ятеро педагогів загальноосвітніх шкіл Дрогобича.

Згодом виступив начальник Дрогобицького міськвідділу міліції Андрій Білас, якому влада подякувала за охорону правопорядку під час конфліктної ситуації 24 листопада. А.Білас пояснив, що навіть при бажанні міліція не може заборонити догналівцям проводити публічні акції у місті. Таку заборону може видати лише суд. А правоохоронці виконуватимуть судове рішення.

Тож міська рада вирішила зробити активні кроки і, щоб не допустити в Дрогобичі масових заворушень, проявів нетерпимості, агресії та ворожнечі, ухвалила рішення про заборону публічної діяльності УПГКЦ та її сателітів – громадських організацій, оскільки вона спрямована на розбрат та ворожнечу між людьми з різними політичними і релігійними переконаннями, має політичний характер й антиукраїнське спрямування.

Також сесія прийняла заяву, у якій названо «неприпустимими дії «секти Догнала» та її прихильників» (текст заяви читайте нижче).

Сесія звернулася до Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Генерального Прокурора України з проханням вжити усіх законних заходів для припинення діяльності незареєстрованого релігійного угруповання, яке очолюють іноземні громадяни Догнал, Спіржик, Оберсгауер, і вжити заходів щодо їхньої депортації.

Того дня сесія розглянула блоки бюджетних, економічних, земельних, приватизаційних питань. Народні обранці затвердили програму «Щасливе літо» на 2014 рік щодо оздоровлення дітей та молоді із сімей, які опинилися у складній життєвій ситуації та є під супроводом, внесли зміни та доповнення до статуту КП «ЖЕО», розглянули питання щодо дозволу на збільшення кредитної лінії КП «Дрогобичтеплоенерго». Загалом обговорили 30 питань щодо життєдіяльності Дрогобича та Стебника.

Кор. «ГЗ»

 

Заява

Дрогобицької міської ради щодо публічної діяльності у Дрогобичі групи громадян – прибічників самоназваної незареєстрованої «Української правовірної греко-католицької церкви» та її сателітів – громадських організацій

Кілька років поспіль у Дрогобичі, нехтуючи владою, громадою, зухвало поводяться представники незареєстрованого релігійного угрупування із самоназвою «Українська правовірна греко-католицька церква».

Незареєстрована релігійна община, яку в народі охрестили «секта Догнала», формально діє як громадські організації «Молодь за здорове життя», «Еффата» та інші, а також, як окремі фізичні особи. Вони влаштовують ходи та акції вулицями М.Грушевського, Пилипа Орлика, Лесі Українки, Стрийською, І.Мазепи, пл.Т.Шевченка та пл. Ринок. Очолювані самозванцями в одязі священиків, прихильники цієї незаконної релігійної общини створюють справжній шабаш у центрі міста, порушують громадський спокій, перешкоджають руху автотранспорту на вулицях Дрогобича, заважають нормальній діяльності підприємств та організацій.

Відомо, що початковою метою «догналівців» було внесення розбрату у греко-католицьке середовище. Однак за останній період їхня діяльність перейшла у політичну площину.

У час, коли Україна стоїть на порозі Євроінтеграції, адепти Догнала відкрито агітують проти вступу України у Євросоюз. Свідомо перекручуючи факти та обставини, вони зневажають думку громади, збурюють населення, формують викривлене уявлення про сьогодення. Їхні заклики негайно «ввести війська в Україну», щоб не дати змоги Україні укласти вигідний договір з Європою, їхня агітація за слов’янський союз з Росією та Білорусією наводять на думку, що така діяльність – це чітко спланований політтехнологічний проект.

Прикладом відвертої та цинічної поведінки «секти Догнала» у Дрогобичі став вихід на площу Ринок у неділю, 24 листопада, коли там відбувалося віче на підтримку вступу України у Євросоюз.

Зневажаючи думку громади міста Дрогобича, активісти незаконного релігійного угруповання своїми політичними закликами, написами на транспарантах на кшталт: «Євросоюз диктує нам аморальні закони» викликали обурення учасників віче, які витіснили їх з площі Ринок, та спільно видворили з міста.

Закликаємо мешканців Дрогобича не піддаватися на провокаційні та фальшиві заклики догналівців, а робити свої свідомі висновки. Ми повинні зупинити свавілля секти у нашому місті, не дозволити їм і надалі тероризувати мешканців Дрогобича. Ми маємо чітко та рішуче протидіяти посяганням на свої духовні та державні цінності.

В умовах, що склалися, Дрогобицька міська рада вважає неприпустимими дії «секти Догнала» та її прихильників, пов’язані з публічним виявом своїх переконань.

Дрогобицька громада не сприймає ідей, спрямованих на розбрат та ворожнечу. Дрогобичани – за мирне співіснування мешканців різних політичних і релігійних переконань!

 Создан 03 дек 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником