ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 6 грудня 2013р.
Звернення

міського голови Олексія Радзієвського до дрогобичан щодо подій в Україні

Сьогодні Дрогобич, як і вся Україна, охоплені загальнонаціональним страйком. Події, які відбулися у Києві на майдані Незалежності у ніч на 30 листопада 2013р., не залишили байдужими жодного українця.

Дрогобицька міська влада діє виключно в інтересах громади, тому намагається всіляко сприяти у проведенні акцій протесту, що відбуваються у нашому місті.

У той же час, у цей надзвичайно емоційний період, ми повинні зберігати холоднокровність, зваженість, мудрість. Наше завдання зберегти мир, спокій та безпеку людей, які висловлюють свою громадянську позицію.

Окрім того, головне – забезпечити безперебійну життєдіяльність Дрогобича. Вода, тепло, газ, громадський транспорт, медичні послуги мають бути доступними кожному мешканцю міста.

Щодо приватних установ та підприємств усіх форм власності, то страйкові комітети, які створюються на цих підприємствах самостійно прийматимуть рішення щодо форм виявлення протесту.

Відомо, що основою загальнонаціонального страйку стали студенти та молодь. Здебільшого, органи студентського самоврядування самостійно приймають рішення щодо подальших дій. Активність молоді підтримана професорсько-викладацькими колективами, які сприяють участі молоді у страйку.

Поряд з цим, загальноосвітні навчальні заклади працюватимуть у звичному режимі. Діти – поза політикою. Водночас, участь старшокласників у масових заходах лягає на особисту відповідальність батьків. Вчителів зобов’язуємо забезпечити безпеку дітей у школах та провести роз’яснювальну роботу щодо поведінки у масових заходах.

Закликаю студентів, молодь та інших учасників акцій протесту до самодисципліни, порядку, організованості, дотримання законодавства.

До керівників закладів торгівлі та закладів харчування, що працюють у центрі Дрогобича, з метою запобігання провокацій, звертаюся з проханням призупинити продаж алкогольних напоїв на період проведення масових заходів у центральній частині міста.

Сьогодні сотні дрогобичан перебувають у Києві. Вони потребують нашої підтримки. Наша організованість, дотримання порядку і щира молитва буде запорукою успіху всіх. Тільки спільними зусиллями ми досягнемо мети.

Слава Україні!

 

Відкритий лист

Дрогобицького міськрайонного Союзу Українок до жінок України

Дорогі посестри, дорогі наші матері!

Після всього, що сталося останніми днями в Україні, влада продовжує вперто не бачити своїх громадян, не чути їхніх вимог.

Ніхто із представників української влади не виходить до власного народу, що стоїть у столиці, не просить ані пробачення перед своїм народом, ані не йде у відставку, визнавши свою провину...

На кадри покалічених дітей і жінок більше реагують представники влади зарубіжних країн, аніж власної.

Ми бачили, як під час спровокованого штурму Адміністрації Президента у зоні найбільшого ризику з обох сторін стояли наші сини – ті, хто зрозумівши цинічну провокацію, ризикуючи собою, намагалися її зупинити, і ті молоді новобранці, які пішли до війська, щоби захищати свій народ...

Чому нам досі не сказали, хто так жорстоко поглумився над дітьми на світанку тієї кривавої суботи, і хто ховався за спинами новобранців на банковій, а потім бив журналістів і відправляв до міліції безвинних людей?

Сьогодні у верховній раді відставку повністю скомпрометованого уряду Азарова не підтримали дві фракції – Партії регіонів і комуністів...

Ми просимо усіх жінок України, матерів, сказати своє слово, захистити своїх дітей, котрі прагнуть жити в іншій країні – країні, у якій вони зможуть реалізувати свої життєві плани, у якій вони будуть почуватися вільними і щасливими.

Просимо всіх долучатися до посильного збору коштів, харчів і теплих речей для тих, хто стоїть сьогодні на майданах у Києві.

Приєднуймо свої голоси за відставку скомпрометованого уряду Азарова та переобрання чинного гаранта конституції, який не забезпечив власному народу права на участь у мирних акціях протесту і допустив до кривавої розправи над нашими дітьми...

Прийнято на Координаційній раді Дрогобицького міськрайонного Союзу Українок та оприлюднено на Народному віче у Дрогобичі 3 грудня 2013 pоку

 

Дрогобич підтримує Євромайдан у Києві

У Дрогобичі під час проведення щоденних масових акцій протесту на головній площі міста триває збір коштів для поїздки протестувальників до Києва. Щодня збирають понад 10 тис. грн. пожертв на підтримку акції у Києві.

Про це повідомили у міській Координаційній раді «Дрогобицький Євромайдан».

«Люди також приносять до штабу Координаційної ради продукти, теплий одяг для виїжджаючих на акції до столиці», – розповів координатор Володимир Кондзьолка.

Він також повідомив, як тепло зустріли 2 грудня увечері дрогобицький автобус на автозаправці в Бродах: людей безкоштовно частували і побажали щасливої дороги.

Дорогою автобус зупиняли люди, які просили взяти їх на акції протесту. До столиці приїхали у переповненому салоні.

Громадяни, котрі їдуть до Києва, отримують пам’ятку, в якій вказано координати київського центру львів’ян «Смерека», куди вони можуть звернутися за допомогою, якщо така буде необхідна.

У Києві перебуває до 200 дрогобичан, які виїхали за сприяння Координаційної ради «Дрогобицький Євромайдан». З початку акції у столиці побувало майже 1000 мешканців нашого міста.

Вл. інф.

 

ЖИТЛО БУДУЄТЬСЯ – МІСТО ЖИВЕ

Попри економічні негаразди, у Дрогобичі зводять будинки

Попри мітинги і протести у різних містах України, життя триває. Приємна подія для 32-х сімей сталася 3 листопада у Дрогобичі. На вулиці Стрийській,61 відбулася церемонія відкриття та освячення новозбудованого чотириповерхового будинку.

Замовником робіт зі зведення нового будинку було КП «Управління капітального будівництва» Дрогобицької міської ради, а генпідрядником – підприємство «Осанна». У ролі інвесторів будівництва виступили самі громадяни.

Новобудова з фасадом яскравого кольору, проект якої розробляли фахівці Дрогобицького відділення державного інституту ДП «Містопроект» під керівництвом Петра Сметани, стала справжньою окрасою мікрорайону. Будинок зручний для проживання: розташований недалеко від центральної частини міста, трохи віддалений від головних автомагістралей, має окремий заїзд, багато місця для паркування автомашин, дитячий та спортивний майданчики, територію з гарним благоустроєм. У помешканнях – металопластикові вікна, металеві двері, система індивідуального опалення. І хоч для заселення у квартири там ще необхідно чимало зробити – настелити підлогу, пофарбувати стіни, встановити сантехніку – їхні власники не приховували радості. Зрештою, кілька років тому КП «Управління капітального будівництва» практикувало внутрішнє оздоблення квартир (і це входило у їхню вартість), але дуже часто ті, хто придбав житло, одразу переробляли все на свій смак. Тож тепер кожен має змогу облаштувати помешкання за власним смаком і можливостями.

Учасників урочистостей зі знаменною подією привітав міський голова Олексій Радзієвський. Він зазначив, що у сьогоднішніх кризових умовах вести капітальне будівництво дуже непросто. Але у Дрогобичі поступово зводять нове житло. Ось і цього разу завдяки спільним зусиллями мешканців, влади та будівельників дрогобичани отримали ключі від власних нових квартир. О.Радзієвський побажав новоселам щастя, злагоди, добра та Божого благословення.

Привітав новоселів і директор КП «Управління капітального будівництва» Василь Бохонок, подякувавши владі за виділення земельної ділянки під будівництво та сприяння в роботі.

Керівник генпідрядної будівельної організації ПП «БКФ «Осанна» Олег Дмитрах символічний ключ від будинку вручив міському голові. Щасливі власники квартир отримали з рук мера в’язки ключів від нових помешкань. Символічно першим ключі від оселі отримав наймолодший власник – 17-річний Степан Катриняк.

Традиційну церемонію перерізування стрічки виконали Олексій Радзієвський, Олег Дмитрах та Василь Бохонок, слово мав отець Мирослав Соболта. Після спільної молитви та благословення він освятив нові оселі. Відтак власники та гості оглянули квартири. У цьому будинку вони лише дво- та трикімнатні.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Миколай у кожен дім

Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочинає уже традиційну акцію «Миколай у кожен дім».

Завдяки ній, кожен небайдужий може стати для маленьких потребуючих дрогобичан Святим Миколаєм. У нашому місті є багато дітей, сім’ї яких живуть поза межею бідності, перебувають у складних життєвих обставинах чи кризовій ситуації. Ці діти часто не мають не лишень іграшок, а й одягу, шкільного приладдя, повноцінного харчування. Але діти завжди вірять у диво і чекають його. Цим символічним днем, коли дива трапляються, є день Святого Миколая. Кожна дитина сподівається, що святкового ранку загляне під подушку і знайде там омріяний та довгоочікуваний подарунок. Сьогодні кожен небайдужий може долучитися до Акції «Миколай у кожен дім».

За довідками звертайтеся у Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Дрогобичі на вул. Лесі Українки,70, або телефонуйте на номер 2-11-01.

Не будьмо байдужими! Подаруймо дітям диво!

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

НАДЗВИЧАЙНІ НОВИНИ

Смерть під колесами буса

1 грудня о 18.30 на вулиці Стрийській у Дрогобичі під колесами буса загинув пішохід.

Про це повідомила прес-служба УДАІ у Львівській області. Водій мікроавтобуса «Форд Транзит», 33-річний мешканець Сколівського району, скоїв наїзд на пішохода, 51-літнього дрогобичанина. За попередніми даними, чоловік раптово вийшов на дорогу поза пішохідним переходом та не переконався, що немає небезпеки.

Від отриманих травм пішохід загинув на місці ДТП.

 

У пожежі загинув чоловік

5 грудня приблизно о 2 годині сталася пожежа у Дрогобичі на вул.І.Франка,38 у прибудові житлового будинку. У вогні загинув 55-річний чоловік. Про це повідомив начальник Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській області Роман Свястин. За його словами, причиною пожежі стало необережне поводження з вогнем.

 

СПОРТ

Дрогобич – найкращий серед міст обласного значення

Минулого тижня у приміщенні ЛОДА відбулося засідання колегії обласного управління молоді та спорту, на якому були підбиті підсумки Року Івана Боберського на Львівщині за результатами ХХІІ спортивних ігор та VI обласних ігор ветеранів, які включали в себе змагання з 18-ти видів спорту і тривали з січня до листопада цього року.

Приємно, що серед міст обласного підпорядкування на першому місці місто Дрогобич. Відзнаку з рук керівника обласного управління Юрія Майбороди отримав начальник відділу фізичної культури та спорту Дрогобицької міської ради Роман Проць (на фото праворуч). У виступі на колегії Р.Проць зазначив, що цей успіх досягнутий завдяки спільним зусиллям відділу та багатьох колективів навчальних закладів, зокрема факультету фізичного виховання університету і дитячо-юнацької спортивної школи, спортивних клубів, федерацій, груп здоров’я і наших уславлених ветеранів спорту.

 

Акробати перемагають!

Нещодавно у Львові закінчилися останні офіційні змагання 2013 року – чемпіонат області зі спортивної акробатики та стрибків на акробатичній доріжці серед спортсменів молодшої вікової групи (2002 рік народження та молодші), в яких взяли участь спортсмени Дрогобицької ДЮСШ.

У командних змаганнях зі спортивної акробатики перемога була за нашими спортсменами, а з п’яти її видів – у чотирьох перше місце, в одному друге місце.

У жіночих парних вправах Валерія Хамандяк (ЗОШ №4), Вікторія Соболєва (ЗОШ №2) – перше місце; Вікторія Васюта (ЗОШ №5), Ірина Боберська (ЗОШ №4) – друге місце; Анна Вагіла (ЗОШ №4), Віолетта Петричкович (ЗОШ №14) – третє місце.

У чоловічих парних вправах Ігор Буштин (ЗОШ №1), Віталій Буштин (ЗОШ №1) – друге місце; Олег Диндин (ЗОШ №2), Богдан Іваник (ЗОШ №4) – четверте місце.

У змішаних парних вправах Ольга Котик (ЗОШ №1), Максим Котик (гімназія).

У жіночих групових вправах Марія Орищак (ЗОШ №4), Соломія Яводчак (ЗОШ №2), Оксана Білинська (ЗОШ №2) – перше місце; Євгенія Жгута (ЗОШ №16), Марта Пиляк (ЗОШ с.Дережичі), Юлія Федик (ЗОШ №4) – друге місце; Антоніна Кириченко (ЗОШ №14), Тетяна Шуптар (ЗОШ №4), Ірина Знак (ЗОШ №14) – третє місце.

У чоловічих групових вправах Максим Строган (ЗОШ №14), Тарас Орищак (ЗОШ №4), Назарій Стеців (ЗОШ №1), Ростислав Стеців (ЗОШ №1) – перше місце.

У стрибках на акробатичній доріжці (індивідуальні змагання) серед дівчат перше місце зайняла Юлія Федик (ЗОШ №4), третє місце – Катерина Буштин (ЗОШ №16) серед хлопчаків: перше місце – Олег Мазурик (ЗОШ №4), друге місце – Михайло Лесишин (ЗОШ №5).

У командних змаганнях наші дівчата (Ю.Федик, К.Ярема, С.Буштин – ЗОШ №16 та Є.Жгута) і наші хлопчаки (О.Мазурик, М.Лесишин, І.Буштин, М.Котик) посіли перші місця.

Команди готували тренери-викладачі Ж.Ю.Жгута, О.Р.Жгута, Т.С.Вагіла, Г.М.Вихованець та старший тренер-викладач Р.І.Веклюк.

А напередодні відбувся чемпіонат України зі спортивної акробатики серед юніорів. Приємно відзначити, що наші дівчата Олександра Пилип’як (гімназія), Юлія Табачинська (гімназія) стали переможцями, а Мар’яна Мисишин (ЗОШ №1), Анна Мисишин (ЛДУФК) посіли друге місце у своїх вікових категоріях (тренери Ж.Жгута, О.Жгута).

У цей же час суддя міжнародної категорії, заслужений тренер України Роман Веклюк судив змагання чемпіонату світу зі стрибків на акробатичній доріжці у м.Софія (Болгарія) в якому взяли участь команди з 38 країн.

На Кубку України у Вінниці студент ДДПУ ім.І.Франка Юрій Шевченко боровся за право виступати на чемпіонаті світу в складі національної збірної команди України зі стрибків на акробатичній доріжці. На жаль, йому не вистачило всього одного місця до здійснення мрії, а учень ЗОШ №4 Олег Терехов на цих змаганнях виконав норму майстра спорту України (тренери Р.І.Веклюк, Т.С.Вагіла).

9 грудня (понеділок) о 17.00 у спортзалі ДЮСШ (вул. Академіка Сахарова,2А) відбудеться «Вечір із акробатикою». У показових виступах братимуть участь кращі учні відділення спортивної акробатики та стрибків на акробатичній доріжці.

Запрошуємо на «Вечір із акробатикою», буде цікаво!

 

Трускавчани – другі

Минулої неділі у Львові проходив обласний турнір зі спортивно-бальних танців у категорії «А».

У ньому брали участь декілька десятків учасників. Трускавець репрезентувала юна пара Юлія Скопик і Юрій Малахівський. Це був їхній дебют. І він видався успішним. Юлія і Юрій посіли друге місце. Найщиріші овації і привітання срібні призери найперше отримали від своїх батьків.

Вл. інф.

 

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Зросла мінімальна зарплата і розмір єдиного соціального внеску для підприємців

Від 1 грудня 2013 року розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1218 грн.

Для фізичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування (не використовують працю найманих працівників), розмір єдиного внеску становить 34,7% від суми, що визначається такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої чинним законодавством (у грудні 20706 грн.). При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

Мінімальний страховий внесок для фізичної особи – «спрощенця» визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, тобто на 34,7%.

Якщо у січні-листопаді 2013 року розмір мінімальної заробітної плати становив 1147 грн., то відповідна сума мінімального страхового внеску – 398,01 гривень. З 1 грудня мінімальна заробітна – 1218 грн., а розмір мінімального страхового внеску в грудні – 422,65 гривень.

Інформаційно-комунікаційний сектор Дрогобицької ОДПІ

 

ЗВІТУЮТЬ ДЕПУТАТИ

Звіт депутата Дрогобицької міської ради від виборчого округу №1 Роберта ХОМИНА

Відповідно до ст.16 гл.2 р.2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», та ст.61 гр.13 р.ІV Регламенту Дрогобицької міської ради, з метою інформування виборців про депутатську діяльність в органах місцевого самоврядування публікую звіт про свою депутатську діяльність.

У своїй діяльності я керуюся Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих ради», Регламентом Дрогобицької міської ради та іншими нормативними актами, що визначають порядок діяльності депутатів та ради.

За звітний період брав участь у роботі постійної депутатської комісії ради з питань оренди, приватизації, комунального майна, промисловості, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, малого та середнього бізнесу та пленарних засіданнях сесії міської ради.

За звітний період я скерував 23 депутатських звернення та запити, які стосувалися:

- ремонту даху на будинку на вул. Стрийській,181, І під’їзд;

- ремонту рулонного покриття плоского даху, заміни водостічних труб і жолобів у будинку на вул.Стрийській,443/6;

- ремонту даху на будинку на вул.В.Симоненка,4;

- забезпечення регулярного маршрутного автобусного сполучення «Центр – Долотний завод»;

- освітлення вулиць І.Пулюя, М.Павлика, вулиці Стрийської біля шляхопроводу, вулиці В.Симоненка;

- ліквідації засмічення протічної труби на вул.І.Вільде;

- викачування води з підвалу будинку на вул.Стрийській,447;

- необхідності зрізки дерев на вул.І.Пулюя;

- ліквідації звалища сміття біля шляхопроводу на вул.Стрийській;

- розкрадання металевої огорожі стадіону «Долотник»;

- облаштування прибудинкової території на пл.Злуки, 17, 21, 21/1;

- облаштування дитячого майданчика на пл.Злуки;

- проведення ямкового ремонту дороги на вул.І.Вільде;

- незаконного поселення громадян ромської національності на вул.Пластунів.

Неодноразово надавав матеріальну допомогу дітям-сиротам з професійно-політехнічного ліцею, малозабезпеченим сім’ям.

Також надав матеріальну допомогу інваліду І групи.

Кошти, передбачені на виконання депутатських запитів та звернень, мною скеровані на проведення ремонту ЗОШ №8, пологового будинку, а також спортивного клубу «Еней».

Усі колективні звернення та заяви мешканців щодо розв’язання проблем довів до відома виконавчих органів влади у вигляді депутатських запитів та звернень.

Підтримав заяву Дрогобицької міської ради щодо антиконституційності Закону України №9073 від 03.07.2012 р. «Про засади державної мовної політики» на ХХІ позачерговій сесії VІ скликання 4 липня 2012 року. Не голосував за закриття лікарень №№ 3, 5 (онкодиспансер та шкірвендиспансер), закриття шкіл №8 та №3.Обновлен 09 дек 2013. Создан 06 дек 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником