ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 9 грудня 2013р.
Роман ІЛИК: «Українці руйнують скелю»

7 грудня народний депутат Роман Ілик взяв участь у щоденному віче на площі Ринок у Дрогобичі. Він подякував дрогобицькій громаді за активну позицію і закликав усіх свідомих громадян України, передусім чоловіків, їхати до столиці виборювати вільне життя у своїй країні.

«Якщо з об’єктивних причин Ви не можете цього зробити, висловлюйте свою позицію на майданах міст, сіл, селищ. Наголошую – винятково у мирних акціях, мирних протестах, не піддаючись на провокації», - наголосив Роман Ілик.

Роман Ілик також розповів про події, які відбуваються на Майдані. «Там стоять і наші хлопці – з Дрогобича, Трускавця, Борислава, Стебника, Дрогобицького району. Є такі, які стоять від першого дня. Вони залишили дітей, дружин, родини, роботу… Це справжні герої нашого міста і новітньої історії України. Нові обличчя, нові лідери громадського та політичного життя краю».

Парламентар зазначив, що сьогодні час концентрувати зусилля всіх Євромайданів на головному Майдані Незалежності: «Звертаюся до тих, хто їде до Києва - максимально ефективно використовуйте свій час. Під стінами Уряду, Адміністрації президента, ВРУ відбуваються мирні акції протесту, за можливості плануйте час так, щоб брати участь у кожному з них. Крім того, чітко плануйте свої дії щодо приїзду і виїзду з Києва».

Р.Ілик розповів учасникам Євромайданів про майбутні дії озвучені лідерами: «Наші вимоги чіткі і зрозумілі: відставка В.Януковича; відставка уряду М.Азарова і тих бандитів-українофобів, які формують цей уряд; розпуск Верховної Ради України, бо такої верховної зради, яка з посіпак сформувала більшість і допомагає режиму розкрадати Україну, нікому не потрібно».

Парламентар наголосив, що всі, хто живе в Україні, прагне змін, відстоює свою позицію на Євромайданах зараз руйнують скелю нетерпимості, несправедливості, нерівності, корупції і вседозволеності: «Нам це вдається, ця скеля падає і впаде на наших очах».

Прес-служба ЛОО ВО «Батьківщина»

 

Резолюція

учасників Євромайдану Дрогобича і Дрогобицького району 8 грудня 2013р.

Мешканці Дрогобиччини – землі Юрія Дрогобича й Івана Франка – на щоденних тисячних вічах висловлюють своє занепокоєння політичним і економічним становищем України та перспективами її розвитку. Приводом до організації Євромайдану стала необґрунтована відмова В.Ф.Януковича від підписання Угоди про набуття Україною асоціативного членства в Євросоюзі, яке відкривало шлях до цивілізованого життя в країні, де панують законність, повага до прав людини, де нема корупції, сваволі чиновників тощо. Громадяни України втомилися від бездарної влади, соціальної і національної несправедливості, погіршення рівня життя.

Дрогобичани, як і всі громадяни України, вважають, що в нашій країні потрібні кардинальні зміни на всіх рівнях державної влади, почавши з найвищого. Влада ж, ігноруючи Конституцію України, за якою єдиним джерелом влади є народ, на елементарні вимоги своїх громадян відповідає садистським побиттям і несправедливим засудженням тих, хто мирно домагається своїх конституційних прав.

Виходячи з нинішньої ситуації в країні, учасники дрогобицького Євромайдану

1. Заявляють про свою повну солідарність із вимогами учасників Євромайдану в Києві, інших містах України і світу та з українською парламентською опозицією.

2. Вимагають:

2.1. Негайно звільнити з ув’язнення незаконно затриманих мирних маніфестантів київського Майдану.

2.2. Послати у відставку міністра внутрішніх справ України Захарченка.

2.3. Покарати всіх тих службовців МВС, котрі винні у побитті учасників Євромайдану та журналістів.

2.4. Відставки Кабінету Міністрів України на чолі з Азаровим.

2.5. Проведення дострокових виборів Президента і Верховної Ради України.

3. Звертаються з пропозицією до мешканців міста і району – членів Партії регіонів – вийти із цієї організації, а якщо вони цього не зроблять, то населення буде бойкотувати їхні підприємства, крамниці тощо.

4. Учасники Євромайдану Дрогобича і Дрогобицького району щиро вдячні всім, хто, усвідомлюючи, що так далі жити не можна, хоч найменшою мірою спричинився до підтримки Єврореволюції в Україні.

Разом переможемо!

Ухвалено на вічі одноголосно.Дрогобич, 8 грудня 2013р.

 

Михайло ЗАДОРОЖНИЙ: «Українці прощаються з радянською психологією»

«Гарячі» події, які зараз відбуваються у столиці та інших міста ми попросили прокоментувати депутата Львівської обласної ради з фракції ВО «Свобода» Михайла ЗАДОРОЖНОГО, котрий щойно повернувся з київського Майдану.

- Таке емоційне піднесення в українців буває раз на десятиліття. Причому сотні тисяч людей вишли не на підтримку якоїсь партії чи особи, вони самоорганізувалися, бо категорично не згідні з позицією влади. Адже будь-яку владу наймає на роботу народ і вона повинна дослухатися до думки народу, адже її утримують за кошти платників податків. У нас виникла парадоксальна ситуація: люди хочуть одного, а влада – зовсім іншого. Тому громадськість і вийшла на Майдан, демонструючи політичну зрілість і прихильність до європейських цінностей. Світ визнав легітимність цих мирних протестів, про що свідчать візити на Майдан міжнародних дипломатів.

Варто відзначити, що порівняно з 2004 роком, цього разу на Майдані нема вождизму, ніхто не створює собі «месію», одноосібного лідера. На сцені – духовні авторитети, громадські діячі, письменники, співаки і на рівні з ними – лідери політичних сил. Люди одразу заявили, що наймають політиків, щоб ті могли керувати державою. Ми нарешті усвідомили, що нема добрих чи поганих політиків, народ їх просто повинен контролювати!

Слід відзначити, що Дрогобич – єдине місто на Львівщині, котре має свій щоденний Євромайдан. Узгоджуємо свої дії з Координаційними радами Львова, Києва, Трускавця і району. Щодня скеровуємо автобуси до Києва.

- Як прокоментуєте повалення пам’ятника В.Леніну у Києві?

- Пов’язую це з психологічним зламом у свідомості людей. Вони нарешті зрозуміли, що в центрі української столиці не місце ідолу, через політику якого були знищені мільйони українців. Ми зараз переживаємо такий період, коли українці остаточно прощаються з радянською психологією. І повалення пам’ятника Леніну – це фактично повалення тоталітарного минулого, не на словах, а на ділі. До речі, у Молдові засудили комуністичну ідеологію на рівні з фашистською і ця країна зараз великими кроками рухається до сім’ї європейських народів.

- Можете спрогнозувати подальший розвиток подій?

- Не потрібно ставити перед собою завдань, котрі не можливо виконати. Реально оцінюючи ситуацію, маємо розуміти, що зараз фактично нема механізму, як відправити у відставку Президента, окрім того, що він сам напише заяву. Вважаю, що опозиції необхідно ставити такі вимоги: відставка Уряду; перевибори Верховної Ради України, але за новим виборчим законом на основі відкритих списків; повернення до Конституції 2004 року, яка обмежує повноваження Глави держави, і з такими урізаними повноваженнями Президент може допрацювати до виборів 2015 року. Тобто, Президент змінює Уряд, призначає перевибори парламента, а за це він отримує можливість допрацювати свій термін. Як на мене, це – реальний компромісний варіант.

Бо якщо піднімати планку на таку висоту, через яку ми не зможемо перестрибнути, це не дасть результату, а лише призведе до ескалації конфлікту.

Ярослав ГРИЦИК

 

«Молитва ломить залізо!»

Парафія храму Пресвятої Трійці м.Дрогобич на час мирних акцій протесту у Києві проводить заходи під назвою «Молитва ломить залізо!».

Закликаємо кожного парафіянина та людей доброї волі до приватної молитви в наміренні України та народу. Заохочуємо, щоб ця молитва поєднувала сім’ї.

Створено молитовну групу із 20-ти осіб, які впродовж двадцяти днів молитимуться Катизми (книга Псалмів ділиться на двадцять катизм). Бажаючих прилучитися просимо зголошуватися за телефоном: (096) 411-33-13 (сестра Єфросинія).

Створено «Молитовний Майдан у храмі»: 10 груп парафіян упродовж доби безперервно молитимуться у храмі. Молитва триватиме щоденно.

Щоб допомогти столичному Майдану, парафіяльна молодь після Літургій організовує збір коштів для потреб учасників мирної акції протесту. Встановлено скарбонки на храмі та у захристії. Пожертви можна також скласти у скарбонки встановлені на тривалий час у храмі та у захристії.

У підвальних приміщеннях храму відкритий пункт приймання необхідних речей та продуктів для Майдану. Майдану потрібно: продукти (крупи, макарони, цукор, олію, чай, каву, цибулю, часник, моркву, сало, ковбасу, консервації, консерви тощо); одноразовий посуд; серветки; туалетний папір; паперові рушники; мило; смітникові торбинки тощо. Триває щоденна відправка до Києва.

Прес-служба Катедрального собору Пресвятої Трійці

 

На 5 хвилин зупинили країну

У п’ятницю, 6 грудня, Дрогобич долучився до Всеукраїнської пішохідної акції.

Кількадесят молодих активістів взяли участь у флеш-мобі «Зупини країну» і на 5 хвилин, безперестанно ходячи пішохідним переходом, зупинили рух автотранспорту. Акція відбувалася з 12.00 до 12.05 на одній із найбільш насичених автомагістралей Дрогобича – вул. Пилипа Орлика. Проводилася на знак солідарності з Євромайданом.

Дрогобицька молодь, як і студенти у Києві та інших українських містах попередила владу, що у випадку невиконання їхніх вимог, вона готова вдатися до радикальніших протестних дій.

Вл.інф.

 

Михайло Винницький приймав громадян у Підбужі

5 грудня голова райдержадміністрації Михайло Винницький провів особистий прийом громадян у селищі Підбуж.

Для забезпечення більш ефективного процесу розгляду звернень очільник району запросив до складу виїзної робочої групи міжрайонного прокурора Володимира Павича, керівника Дрогобицького міськвідділу міліції Андрія Біласа, керівника районного управління Держземагенції Любомира Бреня, інших відповідальних працівників.

До голови райдержадміністрації звернулася група підприємців Підбужа щодо розв’язання довготривалого конфлікту навколо розташування торгових об’єктів у центрі селища та облаштування доїзду до магазинів. Були також звернення місцевих депутатів та членів виконкому щодо відкриття дитячого садочка у Підбужі та ремонту дороги в Стороні. За підсумками виїзного прийому голова райдержадміністрації дав відповідні доручення та вказівки.

Михайло Винницький поспілкувався, також, з працівниками місцевої селищної ради, особливо наголосивши на необхідності активізації роботи щодо наповнення місцевого бюджету, спільного подолання першочергових проблем Підбужа та Сторони. Голова РДА наголосив, що Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні передбачає самодостатній розвиток територій, що є одним з основних завдань, які ставить Президент України перед органами місцевої влади.

За інформацією прес-служби РДА

 

Вшанували військовослужбовців

5 грудня на урочистому зібранні представники влади, громадських організацій, духовенства вшанували військовослужбовців з нагоди 22-ї річниці утворення Збройних Сил України.

Від імені влади, міського голови О.Радзієвського особовий склад військової частини А 1108 привітав секретар міської ради Тарас Метик. Він запевнив, що керівництво міста і в подальшому надаватиме командуванню військової частини належну допомогу та підтримку.

Найкращих військовослужбовців нагородили грамотами Дрогобицької міської ради, вручили подарунки. За багаторічну сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків та з нагоди 22-ї річниці Збройних Сил України подяку міської ради оголосили полковнику, командиру частини А 1108 Григорію Дем’янчику.

Від імені голови райдержадміністрації М.Винницького військовослужбовців привітав заступник голови РДА Олександр Філіпенко. За високі показники у бойовій підготовці, відмінне виконання службових обов’язків військових нагородили грамотами голови РДА та цінними подарунками. Від керівництва райдержадміністрації за сприяння приватних підприємців з Унятич Юрія Хом’яка та Василя Чепеляка частина отримала у подарунок комплект супутникового телебачення для інформаційного центру.

Вл.інф.

 

Свято добра і милосердя

Багато років поспіль із нагоди Міжнародного дня інвалідів працівники Дрогобицького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (керівник Марія Лютик) для своїх підопічних організовують святкові заходи.

Не став винятком і цей рік. 3 грудня у кафе «Зорепад» за святковим столом зібралися чимало літніх людей на цікаву урочисту програму. Святом добра і милосердя назвали ведучі даний захід.

Як і годиться за українським звичаєм, початком зустрічі стала молитва у виконанні хору «Калинонька», який діє при терцентрі (культорганізатор – Мирослав Романяк).

Учасників зібрання щиро привітала директор територіального центру соціального обслуговування Марія Лютик. Вона коротко розповіла про роботу працівників центру, наголосивши, що основою їхньої діяльності завжди була і буде турбота про тих людей, які потребують допомоги, підтримки, доброго слова. Користуючись нагодою, Марія Лютик відзначила доброчинців, які посприяли в організації і проведенні свята: «Висловлюємо щиру вдячність усім, хто небайдужий до проблем одиноких мешканців нашого міста, зокрема тим, які надали спонсорську допомогу для приготування святкувань. Це: магазин «Скарбниця»( О.Задорожна), МКП «Фармако» (М.Шевців), магазин «Світ Шпалер» (Н.Хом’як), магазин «Плитка керамічна» (М.Прокопів), магазин «Будматеріали» (В.Мисишин), магазин «Марічка» (П.Токар), магазин «Вулик» (О.Романчук)», а також керівництво кафе «Зорепад».

Продовжилось святкове дійство піснями у виконанні хору «Калинонька» та дуету «Осіннє Золото». Гарного настрою додали присутнім кумедні гуморески, які підготувала Ніна Сарабрин.

Завершилася зустріч спільним «Многая літа!».

***

З нагоди Дня інваліда, який Україна спільно з міжнародним співтовариством відзначала 3 грудня соціальні працівники Дрогобицького терцентру сформували 170 продуктових наборів, які рознесли по домівках самотніх дрогобичан. До складу продуктових наборів увійшли: гречка, рис, чай, цукор, борошно, макарони, печиво, суп гороховий, манка, олія.

Продуктові набори придбані за бюджетні та спонсорські кошти. Як зазначила керівник центру Марія Лютик, такі акції проводяться щорічно.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

Фото Ярослава ГРИЦИКА

 

У Центрі зайнятості – до Дня інвалідів

З метою відзначення Міжнародного дня інвалідів та привернення особливої уваги суспільства до проблем осіб з інвалідністю Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості провів низку заходів для популяризації послуг служби зайнятості, допомоги у працевлаштуванні осіб з інвалідністю.

Мова йде про «круглий стіл», цільові семінари, День відкритих дверей навчальних закладів за участю представників міського та районного управлінь праці та соціального захисту населення, Дрогобицької міської асоціації інвалідів, роботодавців, навчальних закладів, інших соціальних партнерів служби зайнятості.

Так, на початку листопада для роботодавців проведений семінар «Питання працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями за участю 17-ти роботодавців, а 26 листопада відбувся «круглий стіл» на тему «Стимулювання працевлаштування громадян, котрі недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці». Під час цих заходів розглядалися питання співпраці Центру зайнятості з роботодавцями в напрямі сприяння працевлаштуванню інвалідів на робочі місця, питання організації і проведення громадських та інших видів тимчасових робіт для осіб з інвалідністю, скерування на професійне навчання.

Для населення також проводили семінар для окремих категорій громадян, у т.ч. за участю інвалідів, та профконсультаційний захід «Відчуй себе впевнено», які відвідали 24 особи. Метою цих заходів було ознайомлення зі станом ринку праці, перспективами працевлаштування осіб з інвалідністю, з додатковими гарантіями працевлаштування, які надає служба зайнятості особам з інвалідністю, інформування про порядок реєстрації та призначення допомоги з безробіття окремим категоріям осіб з інвалідністю, підняття самооцінки учасників семінару.

Відзначення Дня інвалідів завершилося профорієнтаційним заходом «День відкритих дверей навчальних закладів для учнівської молоді Нагуєвицької спеціалізованої школи-інтернату зі зниженим зором». Його завдання – ознайомити дітей з умовами вступу, навчальним процесом, майстернями та перспективами зайнятості Дрогобицького механіко-технологічного коледжу та Дрогобицького професійного політехнічного ліцею.

Право на працю – одне з основних прав людини. Воно поширюється і на осіб з інвалідністю. Найкращий спосіб соціально захистити та інтегрувати в суспільство таких людей – це забезпечити їх робочими місцями, дати можливість отримувати трудові доходи. Мати роботу людям з інвалідністю – це можливість підвищити соціальний статус, значимість, поліпшити добробут, що дозволяє громадянину поважати себе, усвідомлювати свою індивідуальність, бути повноцінною частиною соціуму.

Богдан ВОЛОШИН, директор Дрогобицького МРЦЗ

 

НЕБЕЗПЕЧНА ІНФЕКЦІЯ

1 грудня світова громадськість відзначила Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Епідемічний процес ВІЛ-інфекції в Україні характеризується високою інтенсивністю. Україна має одні з найвищих темпів зростання числа нових випадків ВІЛ/СНІДу в Європі, більшість із яких виявлено за останні п’ять років. За оцінкою експертів ЮНЕЙДС, зараз в Україні з ВІЛ/СНІДом живуть майже 360 тис. людей віком від 15 до 49 років, що становить 1,4% дорослого населення країни.

Перші випадки ВІЛ-інфекції у Львівській області були зареєстровані в 1989 році, коли почалися скринінгові дослідження населення на ВІЛ. Борислав не є винятком. Поширення ВІЛ до 1996 року (включно) можна характеризувати як повільне. Домінуючим шляхом передачі був статевий (гетеросексуальний).

У 1997 році ВІЛ потрапив до середовища ін’єкційних наркоманів, що призвело до стрімкого розповсюдження ВІЛ-інфекції серед представників уразливої групи.

Велика кількість ВІЛ-інфікованих, за даними лабораторій СНІД області, які проводять серомоніторинг у поширенні ВІЛ, серед осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі – 195 (27,3%), особи, остежені за клінічними показами (в основму це хворі на туберкульоз) – 120 (16,8%).

Зростання загальної захворюваності населення на ВІЛ-інфекцію та збільшення частки статевого шляху передачі призводить до зростання кількості ВІЛ-позитивних вагітних жінок.

Профілактика хвороби.

Єдиним способом запобігти інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження, таких як спільне використання голок та шприців або практикування небезпечних статевих відносин.

Багато людей, інфікованих вірусом імунодефіциту, не мають симптомів захворювання. Отже, неможливо знати напевно, що статевий партнер ВІЛ-неінфікований, якщо немає повторних негативних результатів його перевірки на інфікованість. Це, звісно, за умови, що за час, який минув з моменту останнього обстеження, він не вступав у потенційно небезпечний статевий контакт.

Варто або зовсім не вступати у статеві зносини, або користуватися презервативами з латексу, які забезпечують лише частковий захист під час статевого акту. Слід використовувати лише латексні презервативи.

З вищенаведеного можна зробити висновок, що поширення ВІЛ-інфекції на сьогоднішній день не окреслюється вузьким колом представників уразливих груп, а стрімко поширюється у загальну популяцію. Суспільство перетворюється на середовище ризику, в якому широкі верстви населення можуть бути інфіковані ВІЛ. Важливим компонентом стабілізації епідемії ВІЛ-інфекції є проінформованість населення про шляхи передачі інфекції, формування здорового способу життя.

О.ВОЛОШАНСЬКА, завідувач відділу епідемічних досліджень Дрогобицького міськрайонного відділу лабораторних досліджень,

І.КУБІШИН, лікар-епідеміолог Дрогобицького міськрайонного відділу лабораторних досліджень

 

До відома мешканців Дрогобича

Рішенням сесії Дрогобицької міської ради від 25 жовтня 2013р. №1149 затверджено «Положення про встановлення пам’ятних знаків, меморіальних та анотаційних дощок у місті Дрогобич». Подаємо витяги із зазначеного Положення.

Пункт 1.2 розділу 1.

Це Положення визначає:

- критерії, що є підставами для ухвалення рішень про вшанування пам’яті видатних подій в історії міста, а також видатних людей, які зробили вагомий особистий внесок у розвиток міста, та життя і діяльність яких тісно пов’язані з історією міста, шляхом встановлення меморіальних дощок і знаків;

- порядок розгляду клопотань і ухвалення рішень щодо встановлення меморіальних дощок та знаків;

- правила встановлення і збереження меморіальних та анотаційних дощок і знаків;

- порядок обліку меморіальних дощок і знаків та відповідальність за їхній стан.

Пункт 3.4 розділу ІІІ.

Право подачі клопотання належить державним організаціям, установам, закладам, підприємствам, місцевим осередкам політичних партій, творчих спілок, громадських об’єднань і трудових колективів.

Клопотання родичів і інших фізичних осіб Комісією не розглядаються.

Пункт 3.5 розділу ІІІ.

Перелік документів, що подаються на розгляд Комісії:

- клопотання організацій;

- історична або біографічна довідка;

- копії архівних, нагородних документів, що підтверджують достовірність і значущість події або заслуги особи, пам’ять про яку увічнюється;

- пропозиції щодо ескізу пам’ятного знаку, меморіальної дошки (текстова або з барельєфом) і тексту напису;

- довідка житлово-експлуатаційних організацій з вказівкою періоду проживання особи, на честь якої встановлюється меморіальна дошка;

- письмове зобов’язання організації, яка порушує клопотання про фінансування робіт із художньо-архітектурного проектування, виготовлення, встановлення і технічного забезпечення урочистого відкриття меморіальної дошки;

- лист-погодження органу охорони культурної спадщини, якщо будівля занесена до реєстру пам’яток архітектури, чи пам’ятний знак встановлюється в охоронній зоні;

- лист-згода власника (балансоутримувача) будівлі, на якій має бути розміщено меморіальну дошку, якщо будівля не є об’єктом комунальної власності міста.

Пункт 3.12. розділу ІІІ.

На підставі пропозицій комісії сесія міської ради приймає остаточне рішення про встановлення пам’ятного знаку чи меморіальної (анотаційної) дошки.

Пункт 5.2. розділу V.

Відповідальність за збереження, санітарний та естетичний стан пам’ятних знаків, меморіальних, анотаційних дощок покладається на балансоутримувачів відповідних об’єктів за рахунок власних коштів.

Відділ культури та мистецтв виконавчих органів Дрогобицької міської радиСоздан 10 дек 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником