ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Прорив у індивідуальному будівництві
Довгоочікувана подія відбулася 4 грудня у Дрогобичі. Міська влада презентувала свою «першу ластівку» – квартал в районі вулиці А.Шептицького, готовий до індивідуальної забудови 65-ти будинків, з усіма підведеними до земельних ділянок інженерними мережами.

На урочистість прибули міський голова Олексій Радзієвський, начальник КП «Управління капітального будівництва» Василь Бохонок, начальник управління комунальних ресурсів Ростислав Росоха, керівник Дрогобицького відділення інституту «Містопроект» Петро Сметана, директор будівельної фірми МПП «Беркут» Ярослав Хомин, журналісти та понад десять майбутніх забудовників.

Виступаючи перед присутніми, Олексій Радзієвський не приховував задоволення. Він розповів:

- Коли три роки тому наша команда прийшла до влади, я поставив завдання: прибрати бюрократичні перешкоди на шляху безкоштовного отримання дрогобичанами земельних ділянок під індивідуальне будівництво. Адже у Дрогобичі з незрозумілих причин цього не робилося багато років, чимало громадян стояли на черзі понад два десятиліття. Мені говорили, що зробити це дуже важко, практично неможливо. Адже теперішнє законодавство дозволяє надавати землю під будівництво житла лише після підведення туди інженерних мереж, а в бюджеті на це нема грошей. Тому шукали інші шляхи. Розробивши квартал, вирішили запропонувати людям, котрі прагнуть самі збудувати будинок своєї мрії, об’єднатися і внести кошти для прокладання комунікацій. Після кількох відповідних рішень сесій міської ради розпочали приймати заяви від громадян. Спочатку люди поставилися до проекту з деякою недовірою, адже необхідно було інвестувати майже 86 тис. грн. у те, чого ще немає. Тішуся, що люди повірили владі, розуміючи, що прокладати всі інженерні мережі кожному окремо було би значно дорожче. І ось сьогодні ми презентуємо готовий для будівництва житловий квартал».

Начальник КП «Управління капітального будівництва», яке виступило замовником спорудження, Василь Бохонок повідомив:

- Уперше у Дрогобичі при плануванні мікрорайону індивідуальної забудови влада передбачила проведення необхідних інженерних мереж. Кожен забудовник зможе під’єднати будинок до газопроводу, водопостачання, дощової та фекальної каналізацій, опори лінії електропередач – ці комунікації підведені до кожної ділянки. У кварталі прокладена головна дорога, замощена бетонними плитами, щоб витримувала важку будівельну техніку, насипані щебенем бічні вулиці, зроблено дренаж. Окрім того, збудована трансформаторна підстанція, живлення до якої підведене з двох незалежних джерел. Будівельні роботи виконало МПП «Беркут».

Автор проекту, керівник Дрогобицького відділення інституту «Містопроект» Петро Сметана висловив впевненість, що після спорудження будинків цей житловий квартал стане окрасою Дрогобича і може стати прикладом для інших забудовників як у Дрогобичі, так і в інших містах Львівщини. А начальник управління комунальних ресурсів Ростислав Росоха розповів, як він з працівниками неодноразово їздили вивчати досвід Стрия у цій справі. Але нещодавно стрияни приїздили до Дрогобича і відзначили, що тепер і їм теж є чого повчитися, особливо щодо планування території.

Одна з майбутніх забудовників Стефанія Капустинська подякувала владі за отриману нарешті земельну ділянку для будівництва житла, адже разом із чоловіком стояли на черзі 20 років. На жаль, він не дочекався. Та житло зводитимуть діти й онуки.

На завершення презентації міський голова Олексій Радзієвський повідомив, що зараз завершується розробка проектної документації ще одного кварталу індивідуальної забудови поруч з існуючим, тож добра справа матиме продовження.

Згодом усі учасники зустрічі пройшлися розпланованою територією й обмінялися враженнями.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораСоздан 10 дек 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником