ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 20 грудня 2013р.
Комунальники пікетували казначейство

Перший заступник міського голови Олександр Коростельов під час понеділкової оперативної наради повідомив, що в терміни, передбачені законодавством, виплатили зарплату працівникам бюджетних установ. Однак не вдається отримати зарплату працівникам КП «Комбінат міського господарства» – двірники востаннє отримували зароблене ще за серпень.

Комбінат не може отримати кошти від міської влади за виконані роботи з прибирання й санітарного очищення міста і скерувати їх на зарплату працівникам через блокування проплати управлінням Держказначейства. Там, своєю чергою, посилаються на вказівку оплачувати насамперед захищені статті бюджету (зарплату, енергоносії), а плата за виконані роботи з прибирання міста до таких не належить, тож чекає черги.

Доведені до відчаю, працівники «Комбінату міського господарства» вранці 18 листопада пікетували управління Держказначейства у Дрогобичі. Дорогу перед спорудою заблокували 11 автомашин, більшість з яких – сміттєвози, поруч стали двірники, котрі вимагали виплатити зароблене.

Із мітингувальниками спілкувалися директор департаменту міського господарства Іван Лепкий, начальник управління Держказначейства Оксана Куцик. Вони пообіцяли зробити все, що у їхній змозі, щоб люди якнайшвидше отримали зарплату.

Як повідомили у казначействі, кошти осіли на єдиному рахунку, і як тільки надійде команда з Києва, одразу ж перерахують гроші комунальникам. Міський голова Олексій Радзієвський має намір звернутися до першого заступника голови ЛОДА О.Сторчила з проханням посприяти у розв’язанні цього питання. Адже для погашення боргів працівникам КМГ влада перерахувала підприємству майже 900 тис грн.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

У Дрогобичі буде євроялинка

Як повідомив секретар міської ради Тарас Метик, минулого тижня працівники виконкому зустрічалися з керівниками штабу підтримки Євромайдану й обговорили доцільність встановлення святкової ялинки у Дрогобичі.

Учасники зібрання не заперечували проти встановлення у центрі міста Новорічної ялинки, а поруч – cцени з шопкою. Цю сцену можна буде використовувати для проведення щоденного віча на підтримку Євромайдану. Але прикраси на ялинці мають бути у національних барвах і з символікою Євросоюзу. Розпочнеться монтаж ялинки після 20 грудня.

Натомість у Бориславі влада вирішила цього року обійтися без Новорічної ялинки. До Новорічно-Різдвяних свят у місті нафтовиків планують встановити дідуха, а також оздобити святковою ілюмінацією площу Івана Франка.

 

У ратуші планують скорочення

Міський голова Олексій Радзієвський під час оперативної наради у ратуші повідомив про заплановане скорочення чисельності виконавчого апарату міської ради.

Він зауважив, що зі 180 працівників не всі працюють ефективно, а для платників податків утримання на посадах такої великої кількості службовців є непосильним і недоцільним. Тож відповідні служби отримали завдання підготувати пропозиції щодо оптимізації структури виконавчих органів. За словами мера, настав час чисельність апарату привести у відповідність до «державної кишені».

Олексій Радзієвський також поставив вимогу щодо структурних змін у галузях освіти, охорони здоров’я, культури, департаменті міського господарства.

 

Стебник модернізує освітлення

У Стебнику триває ремонт вуличного освітлення. Як повідомив міський голова Стебника Василь Пецюх, станом на початок тижня вже замінили світильники на нові на вулицях Дрогобицькій, М.Грушевського, А.Мельника.

До кінця цього року планують також відремонтовано освітлення вулиць У.Кармелюка та Трускавецької.

Вл.інф.

 

Святий Миколай – багатодітним та інвалідам

17 грудня у сесійній залі ратуші подарунки від Святого Миколая отримали багатодітні сім’ї, де виховують чотирьох і більше дітей.

З улюбленим святом дітлахів привітали і висловили щирі побажання міський голова Олексій Радзієвський та секретар ради Тарас Метик. Олексій Радзієвський додав, що, попри матеріальну скруту, влада віднайшла можливість зробити подарунок діточкам із багатодітних родин.

Начальник відділу сім’ї, молоді і туризму Олександра Пашко відзначила приємний факт: якщо роки тому в Дрогобичі було 309 багатодітних сімей, то зараз – 648.

Згодом працівники відділу сім’ї, молоді і туризму вручили учасникам зібрання подарунки – солодощі, зошити та канцтовари.

А 18 грудня Народному домі ім.І.Франка Святий Миколай завітав до дітей та молоді Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей та молоді з інвалідністю «Надія». У концертній програмі були виступи дітей та молоді з особливими потребами, виступи молодих окалістів та танцювальних колективів Дрогобича.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Чиновникам слід бути ближчими до людей

Під час наради з керівним складом району голова райдержадміністрації Михайло Винницький доручив скласти графік виїзних прийомів громадян, до якого повинні бути включені не лише прізвища голови та заступників, а й керівників структурних підрозділів адміністрації і служб району.

«Ми працюємо для людей. Тому не потрібно сидіти в кабінетах, а йти до людей, вислухати їхні проблеми, думки, пропозиції, що зніме багато зауважень та скарг до місцевої влади,» - сказав Михайло Винницький. Голова райдержадміністрації, також, зазначив, що планує систематично виїжджати в села, спілкуватися з активом, з мешканцями. Для того, щоб мати змогу розв’язувати деякі проблеми на місцях, очільник району запрошуватиме з собою на виїзні прийоми начальника міліції, міжрайонного прокурора, інших керівників.

 

Святий Миколай прийде до кожної дитини

Одним з основних питань, які розглядалися на понеділковій нараді в райдержадміністрації, було проведення доброчинних заходів до Св. Миколая.

Керівники окремих структурних підрозділів інформували про заплановані на цей тиждень акції та заходи для дітей з багатодітних, малозабезпечених сімей, сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Це – і районне свято Миколая, і відвідання мистецьких заходів на обласному рівні, і вручення подарунків, придбаних за бюджетні та спонсорські кошти.

Голова РДА Михайло Винницький зазначив, що необхідно охопити доброчинними заходами та подарунками якомога більше дітей пільгових категорій, щоб жодна дитина не була обділена увагою і теплом.

Тим часом традиційно за кошти районного бюджету, передбачені для реалізації заходів у сфері сім’ї та молоді, райдержадміністрація придбала солодкі пакунки для багатодітних сімей. Цьогоріч подарунки від Святого Миколая отримали 320 дітей, які проживають у сім’ях, що виховують п’ятеро і більше дітей.

 

Дрогобиччина співпрацюватиме із Саудівською Аравією?

 За повідомленням управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, нещодавно голова фермерського господарства «Меринос-Захід» Дмитро Огньов у складі делегації Мінагрополітики брав участь у діловому візиті до Королівства Саудівська Аравія.

Під час візиту йшлося про перспективи налагодження співпраці. За підсумками поїздки в області формується перелік агропідприємств, які мають намір експортувати м’ясо птиці, яловичини, овець до Саудівської Аравії.

 

У Солонському облаштують тренажерний майданчик

Як уже повідомлялося, у с.Солонсько за підтримки обласної державної адміністрації ведеться реконструкція недобудованого приміщення, де з ініціативи голови райдержадміністрації Михайла Винницького буде відкрито другий в районі Дитячий будинок сімейного типу та соціальне житло для дітей сиріт.

З цією метою з обласного бюджету район отримав субвенцію в сумі 250000 грн. Відповідно до клопотання Дрогобицької РДА, сесія Солонської сільської ради 11 грудня прийняла рішення про передачу частини цього будинку загальною площею 80,4 кв.м в оперативне управління райдержадміністрації.

Натомість, сільська громади отримала у подарунок тренажерний майданчик, який також встановлюється за кошти обласного бюджету. Триває монтаж майданчика біля Солонської школи. Найближчими днями роботи завершать.

 

РДА працює з фермерами

11 грудня голова райдержадміністрації Михайло Винницький здійснив робочу поїздку у фермерське господарство «Ромалін» (керівник – Роман Танчук).

Разом із заступником голови РДА Іваном Мізерником та керівником управління агропромислового розвитку Зеновієм Кебзою очільник району оглянув виробничі площі господарства. Під час візиту обговорено шляхи та можливості створення сільськогосподарського кооперативу з вирощування та переробки ягід.

 

В Уличному – конференція

На базі Уличненської школи відбулася науково-практична конференція на тему «Село Уличне крізь призму століть. До проблеми методики викладання теми «Наш край» на уроках історії України» за участю вчителів історії навчальних закладів району та викладачів історичного факультету ДДПУ ім.І.Франка.

Під час практичної частини  учитель історії Володимир Савчин провів урок на тему «Наш край у роки І світової війни» в 10 класі та виховний захід «Наші герої – наша пам’ять». Згодом відбувся «круглий стіл». Заступник декана історичного факультету Світлана Біла та викладачі Володимир Галик, Юрій Стецик, Ігор Смуток, Богдан Лазорак, Василь Ільницький представили наукові розвідки, присвячені історії села Уличне. Вони отримали схвальні відгуки і викликали інтерес серед педагогів району.

Проведення таких спільних науково-практичних конференцій стало доброю традицією і відбувається в рамках угоди про співпрацю між управлінням з питань освіти, молоді та спорту Дрогобицької райдержадміністрації та ДДПУ ім.І.Франка.

Учасники конференції відзначили високий науково-методичний рівень її проведення.

За інформацією прес-служби РДА

 

Голова РДА – учасник семінару в Центрі зайнятості

Голова райдержадміністрації Михайло Винницький взяв участь у семінарі «Жінка на ринку праці», який відбувся у Дрогобицькому міськрайонному центрі зайнятості.

Учасники семінару за допомогою фахівців центру зайнятості обговорили основні питання зайнятості жінок в Україні та на Дрогобиччині, зокрема. Серед проблем, з якими стикається жінка під час пошуку роботи, називалися висока конкуренція на ринку праці, вік після 40 років, маленькі діти та інше. Йшлося, також, про можливості та шляхи подолання проблеми зайнятості жінок на практиці.

Голова райдержадміністрації зазначив, що це питання у нашому регіоні є справді важливим. Стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць – одне із завдань, які ставить Президент України перед місцевими органами влади. Серед незайнятого населення Дрогобиччини особливо багато осіб з вищою освітою, у той час, коли нині існує більший попит на фахівців робітничих професій, працівників сфери обслуговування. У зв’язку з чинним пенсійним законодавством гострою є проблема працевлаштування за фахом молодих спеціалістів з педагогічною освітою. Проте жінки повинні не впадати у відчай, а і займати активну життєву позицію, адже, як відомо, вони у переважній більшості є надзвичайно сумлінними і відповідальними працівниками. «Хочу вас запевнити, - сказав Михайло Винницький, звертаючись до учасників семінару, - що мої двері для вас завжди відчинені, і буду радий допомогти, якщо це буде у моїх силах».

У семінарі також взяли участь директор центру зайнятості Богдан Волошин та керівник управління соціального захисту населення РДА Галина Чапля.

Кор. «ГЗ»

 

Міста-побратими Дрогобича – за євроінтеграцію України

Міста-побратими Дрогобича у Польщі та Хорватії підтримують Євроінтеграційний курс України. Про це свідчать листи, які надходять до Дрогобицької міської ради від керівництва міст-побратимів у відповідь на листа-прохання міського голови Дрогобича О.Радзієвського щодо підтримки вступу України до Європейського Співтовариства.

 У листах йдеться про те, що депутати місцевих рад та громади міст-побратимів схвалюють бажання свідомих громадян України щодо приєднання до Європейської сім’ї. На знак солідарності з українським народом вони звернулися до своїх європарламентаріїв з проханням підтримати прагнення України щодо підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом.

Свою підтримку вже виявили громади міст Ліпіка(Хорватія), Остжешува та Мишкува (Польща).

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Таким був В’ячеслав Чорновіл

«Блаженні ті, що гнаними були за правду,

Що віддали своє життя за справедливість.

Блаженні ті, що проявили мужність.

Завжди для них судилась Божа милість…»

24 грудня ми згадуємо В’ячеслава Чорновола, тому що це день його народження. Народження людини з великої літери: відомого державного і політичного діяча, Героя України, керівника Народного Руху. Згадуємо без пафосу і надмірностей в оцінці його життєвого і творчого шляху; без суму, бо надто багато він доклав зусиль для здобуття української державності, для її розвитку; але і без радості, бо уже немає людини, завдяки якій ми мали б іншу Україну, аніж маємо нині.

У Центральній міській бібліотеці ім. В’ячеслава Чорновола відкрита книжкова експозиція «Життя присвячене свободі», проводяться огляди видань Чорновола, інформаційні хвилини про Людину – епоху, що стала яскравою сторінкою в історії руху опору радянській тоталітарній системі.

У цей день В’ячеславу Чорноволу виповнилося би 76. Безстрашного борця вже немає між нами, але дух і його ідеї залишилися живими, невмирущими, як невмирущою є українська нація. І, можливо, десь з небесної високості, Він промовляє до нас як колись: «Якби довелося починати все з початку – я б обрав життя яке прожив». А ще може просить: «Збережіть Україну, її волю, не дайте їй знову згаснути в самоті і рабстві, загубитися в глумі і безпам’ятстві, не розпинайте її на вітрах історії і далі на втіху ворогам».

Таким був В’ячеслав Чорновіл. Він жив усупереч багатьом істинам і таки став Пророком у своїй Вітчизні.

Лариса БЛАГОДИР, заступник директора МЦБС

 

«Лібертанго» – на рівні з іменитими

Танцювальна пара Данило Дяків та Лілія Суда, вихованці клубу «Лібертанго» з Дрогобича (керівник – Мар’яна Метик), привезла додому золоті медалі, які здобула на турнірі «Зимовий кубок Львова».

Змагання проходили 14-15 грудня у залі «Грація» обласного центру. А змагалася ця пара в категорії «Ювенали», де брали участь 48 пар відомих танцювальних клубів із Києва, Чернівців, Ялти, Одеси, Житомира, інших міст.

Назагал дрогобицькі танцюристи з «Лібертанго» з-поміж іменитих клубів України продемонстрували високу майстерність і талант. Так, п’яті місця посіли Максим Матвіїв і Віталія Пашковська, Віталій Жук і Роман Гарванко. До числа фіналістів увійшли також Андрій Новоставський і Яна Ціздин, які в категорії «Ювенали, Д-клас» змагалися з відомими призерами з України і міжнародних турнірів.

Тарас РУСИН

                                       

«Франкова земля» у мас-медійному просторі

2012 рік був знаковим для колективу Дрогобицького регіонального радіо «Франкова земля».  Редакція разом зі своїм багаточисельним авторським активом, який представляє не лише Дрогобиччину, але й різні куточки України, відзначила своє 60-ліття.

Доктор філологічних наук, професор (м. Київ) Наталія Науменко, аналізуючи книгу радіопубліцистики «Собор щоденної благодаті», яку до ювілею видала редакція «Франкової землі», присвятила дрогобицьким радіофранківцям такі слова:

Проміння слів із Галицького краю!

Не від антен – від сосон вікових

Радіохвиль докочується біг, –

Уся країна позивні приймає

З одвічної Франкової землі:

«Говорить…– просто в душу голос лине…

Дрогобич! – і летять по Україні

Святі слова у вітру на крилі!

Пам’ятним став для місцевої радіоредакції рік, що минає.  У добу панування Інтернету, стільникового зв’язку та 3D-технологій радіо багатьом видається архаїчним способом обміну інформацією. Своєю невтомною діяльністю маленький за штатом, але потужний за авторським активом, колектив засвідчив, що усне слово громади, як гілка на доброму дереві – діяльне і плодоносне.

За результатами конкурсу журналістики «Четверта влада», який проводила Львівська обласна рада з обласним відділенням НСЖУ напередодні Нового року, колектив Дрогобицького регіонального радіо «Франкова земля» відзначено двома Почесними дипломами: за друге місце у категорії «Найкращий цикл програм про взаємодію інститутів громадянського суспільства з органами місцевого самоврядування» та за третє місце у категорії «Найкращий цикл програм, що показує приклади успішної роботи органу місцевого самоврядування». Відзнаки підписав голова Львівської обласної ради Петро Колодій.

Редакція радіо «Франкова земля» пошанована іще однією почесною нагородою, ставши переможцем Національного рейтингу – 2013. Серед тридцяти кращих відзначених державних підприємств України дрогобицькі радійники посіли почесну четверту сходинку, випередивши у першій десятці своїх колег з Горлівки, Скадовська, Первомайська, Тульчина, Новоукраїнська, Сокаля.

  Як у 2013-му, в наступному році у програмах місцевого мовлення провідними залишатимуться рубрики «Ділові ініціативи. Реформи у житловому господарстві»,  «Громадські ради і органи виконавчої влади: шляхи співпраці», «Самоврядування на селі. Перемагаємо труднощі», «Ради і час», «З добром у згоді», «Світло на роздоріжжі», «Заради щасливого дитинства. Громадські ініціативи», «Дрогобицький філіал Дому Європи у Києві: на шляху до євроінтеграції».

Кор. «ГЗ»

 

«Золото» і «срібло» юних акробатів

Дрогобицька дитячо-юнацька спортивна школа ім.І.Боберського не раз прославляла наше місто спортивними досягненнями своїх вихованців. Чи не найпомітніший слід залишили акробати. Дуже приємно, що теперішні учні – юні акробати – продовжують цю приємну традицію.

Упродовж 7-10 грудня у Львові проходив Чемпіонат України зі спортивної акробатики серед ДЮСШ та ФСТ. Це змагання дуже високого рівня, про що свідчить назва та 219 учасників, які представляли 24 міста. Не обійшлося це спортивне дійство і без участі наших спортсменів, а саме двох жіночих пар і однієї жіночої групи.

Варто згадати, що на остаточну суддівську оцінку впливає кілька аспектів. Не тільки досконала техніка виконання акробатичних елементів, а й хореографія, артистизм і доцільне поєднання костюмів з музикою. Саме тому складність боротьби за перемогу полягала, як і в особистій конкуренції між спортсменами, так і в здобутті прихильності суддів. У таких складних умовах наші дівчата зуміли проявити волю до перемоги, непоступливий характер та високий рівень майстерності. Жіноча пара Юлія Пилип’як та Олександра Табачинська стали чемпіонами України за програмою КМС (кандидати в майстри спорту), а пара Анна Мисишин і Мар’яна Мисишин завоювали срібні нагороди у віковій категорії 13-19 років.

Вітаємо дівчат із перемогою і бажаємо, щоб нові звершення не змусили на себе довго чекати. Нехай цей успіх не стане запаморочливим, а зміцнить віру в свої сили й стане поштовхом до вдосконалення умінь.

Часто тренер залишається в тіні успіху своїх вихованців. Однак ми не будемо продовжувати цю традицію – подякуємо тренерам переможців Жанні Жгуті та Оксані Жгуті. Вони своєю самовідданою працею доводять, що тренер – це не професія, а покликання!

Святослав АНДРІЇВ

 

ДО УВАГИ ВОДІЇВ!

Для безпеки дорожнього руху та попередження дорожньо-транспортних пригод в зимовий період при керуванні транспортними засобами під час складних погодних умов (туман, ожеледиця, дощ, мокрий сніг, сніг, різкий перепад температур тощо) на вулично-дорожній мережі та особливо на заміських дорогах Державтоінспекція застерігає водіїв транспортних засобів: дотримуйтеся Правил дорожнього руху!

Йдеться про швидкісний режим, правила маневрування, дотримання безпечної дистанції та обгону, проїзду перехресть. Наполегливо рекомендуємо під час руху в снігопаді та тумані (незалежно від пори доби) користуватися ближнім світлом фар. Не допускається рух транспортних засобів, на яких встановлені пошкоджені, зношені та шини різних розмірів чи конструкцій, а також шини різних моделей із різними малюнками протектора для легкових автомобілів, різними типами малюнків протектора – для вантажних автомобілів.

Прохання до власників транспортних засобів: не залишайте автомобілі на проїжджій частині дороги, в тому числі вночі, особливо на центральних вулицях для безперешкодного руху снігоочисної техніки. При перешкоджанні роботі снігоочисної техніки на центральних вулицях працівники ДАІ використовуватимуть евакуатори для вилучення на арештмайданчик транспортних засобі, які порушують правила зупинки та стоянки.

До уваги пішоходів! У зв’язку з погіршенням дорожніх умов та ожеледицею на вулично-шляховій мережі застерігаємо: не виходьте на проїжджу частину, в тому числі на пішохідні переходи, безпосередньо перед транспортом, що рухається, оскільки водії не можуть різко зупинитися, і ви можете потрапити під колеса автомобіля.

У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходам-дітям за можливості слід використовувати світловідбиваючі елементи на одязі та шкільних ранцях.

В.ЛАВРИК, начальник ВДАІ Дрогобицького МВ ГУ МВСУ у Львівській обл., капітан міліціїСоздан 20 дек 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником