ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Турбота про дітей із особливими потребами
Упродовж уже п’яти років Обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів проводить свою діяльність на орендованих площах в дитячому санаторію «Джерело» у Трускавці. Але за сприяння Дрогобицької та Стебницької міських рад, зокрема міського голови О.Радзієвського, частину приміщення Стебницької ЗОШ №18 з окремим входом передано для обладнання там сучасного Центру.

У цьому приміщенні проводимо поточний ремонт і плануємо створити новітній Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Плануємо обладнати кабінети для якісної роботи з такими дітками та забезпечити безперервні реабілітаційні послуги з одночасним перебуванням до 50 дітей, зокрема, окремі відпочинкові кімнати, кімнату матері і дитини, кімнату для роботи з аутичними дітьми, окремі навчально-реабілітаційні кабінети для старших та молодших груп, кабінет психолога, сенсорну кімнату, кабінети дефектолога, логопеда, трудового навчання та профорієнтації, кабінет масажу, кабінет аромотерапії і фізіотерапії, зал лікувальної фізкультури, кабінет первинного медичного огляду дитини, методичний кабінет.

Якщо зараз у нас працюють дві групи по вісім дітей, то у новому приміщенні Центру зможемо організувати шість таких груп.

За час роботи Центру соціальну та фізичну реабілітацію пройшли 438 неповносправних дітей нашої області.

Упродовж 2013 року соціальною реабілітацією охоплено 60 дітей, зокрема, з Дрогобицького району – 9 осіб, з Дрогобича –10, з Борислава – 6, зі Стрия – 11 , зі Стебника – 6, з Трускавця – 4, із Самбора – 2 особи.

За час роботи Центру намітилися позитивні результати роботи наших спеціалістів. Таким прикладом може слугувати реабілітація та підготовка до дошкільного закладу дівчинки з Трускавця. Коли вона потрапила до Центру, – не вміла говорити, і перше своє слово сказала, перебуваючи у нас. А під час виписки вже говорила реченням, розуміла і виконувала поставлене їй завдання, вміла працювати в колективі та виконувати розпорядок дня.

Ще одним з таких прикладів є позитивна поведінка та готовність навчатися в початковій школі маленького Святослава зі Стебника, який проходив соціальну реабілітацію в Центрі. Двоє близнюків Іван та Дмитрик з Дрогобицького району, яким вже виповнилося 8 років, поволі спинаються на ноги, вивчають алфавіт, можуть привітатися зі старшими й однолітками. Це – результат великої віри, волі і терпіння їхніх батьків, наша посильна допомога й увага. Сьогодні близнята мають можливість навчатися у школі-інтернаті Борислава, і таких прикладів можна назвати дуже багато.

Ми пережили приємні моменти, коли маленька дівчинка Ілона з Дрогобицького району у нашому Центрі у п’ять з половиною років 31 жовтня цього року зробила перші кроки, а хлопчик Володя зі Стебника в 11 років вперше вимовив слово «Мама».

Копітка повсякденна праця вчителів-реабілітологів Олени Малетич, Галини Льорет, Ольги Хомин, медичних працівників Василя Довганя, Ірини Полиняк і їхніх колег допомагають ставати на ноги й інтегруватися в навколишнє життя Віктору Н., Данилку Г. з Дрогобича, Андрію Р., Марії Н. зі Стрия, Мар’яні В., Володі Ш. з Дрогобицького району, Ганусі Г., Олегу Ч. з Трускавця.

Одним з основних напрямів роботи Центру є тісна співпраця з батьками: проведення роз’яснювальної роботи про етапи реабілітації з дитиною-інвалідом, залучення батьків до реабілітаційного процесу, загальні рекомендації щодо подальшого засвоєння набутих навичок вдома. Прикладом такої співпраці з батьками є підготовка і проведення Міжнародного дня захисту інвалідів, який пройшов у Центрі 2 грудня цього року. Такі зустрічі і спілкування з батьками дають нам можливість виробити єдині вимоги і підходи до організації роботи з дітками. У книзі відгуків запам’яталися слова пані Ольги зі Стрия: «Дякую всьому колективу за відданість, терпеливість до наших дітей. Завдяки Вашому навчанню мій син Андрій почав краще вчитися, став впевненішим, сміливіше спілкується зі своїми ровесниками».

Важливого значення в подальшому вдосконаленні соціальної реабілітації ми надаємо співпраці з соціально-гуманітарним факультетом Дрогобицького державного педагогічного факультету ім.І.Франка. До речі, всі вчителі-реабілітологи, вихователі – випускники цього вищого навчального закладу, які сумлінно виконують свої обов’язки, постійно вдосконалюють фаховий рівень. Майбутні психологи, соціальні педагоги вдосконалюють практичні навики під час проходження педагогічної практики в нашому Центрі.

Цього року наші працівники двічі брали активну участь у Міжнародних заходах, які проводилися спільно з педагогічним університетом, зокрема в Міжнародній науково-практичній конференції «Педагог третього тисячоліття», та II Міжнародному семінарі-тренінгу «Соціально – педагогічна та корекційна робота з дітьми з особливими потребами».

Європейські фахівці з Бельгії та Румунії ознайомилися з діяльністю нашого центру у Трускавці, а побачивши нове приміщення у Стебнику, відзначили широкі перспективи та можливості нашої співпраці з подальшого вдосконалення соціальної реабілітації дітей з особливими потребами.

Нашому поступу вперед ми завдячуємо порозумінню та спільній праці з управліннями соціального захисту, дитячими лікарями, громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування наших міст і районів. Живим прикладом може слугувати проведення 3 грудня цього року з нагоди Міжнародного дня захисту інвалідів спільно зі службою у справах дітей Трускавецької міської ради на чолі з Лесею Дребот конкурсу дитячого малюнка, ігор і розваг. Треба було бачити щасливі і усміхнені обличчя наших діток, коли їх нагороджували цінними подарунками та грамотами міського голови Трускавця Руслана Козира за активну участь різних дитячих конкурсах!

Жодне свято не обходиться без допомоги й участі працівників департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА, відділу сім’ї, молоді і спорту Дрогобицької міської ради (Олександра Пашко), сприяння міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського, наших спонсорів і меценатів: Андрія Лошкарьова з Дрогобича, Юрія Середницького та Олександра Будачевського зі Стебника, Андрія Юрківа з Трускавецького санаторію «Женева», Любомира Мацьковича з водно-спортивного комплексу «Спортовець» (Трускавець). Це свідчить про постійну турботу про таких дітей, допомагає їм і їхнім батькам долати тимчасові життєві труднощі.

Микола ГАРАСИМ’ЯК, директор ЦентруСоздан 20 дек 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником