ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


У ратуші міцно тримають руку на пульсі міської господарки
Минулого понеділка міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський у світлиці ратуші дав розлогу прес-конференцію.

Звіт за підсумками діяльності протягом року доповнювали перший заступник голови Олександр Коростельов, секретар ради Тарас Метик, заступник голови, директор департаменту міського господарства Іван Лепкий і керуючий справами Євген Шильник.

Упродовж 2013 року на сторінках нашого часопису регулярно висвітлюються різні події у житті нашої громади, влади, тому вкотре озвучувати їх детально немає потреби. Зосередимо увагу на деяких витягах із прес-конференції.

За 2013 рік відбулося 12 пленарних засідань сесій міськради, з них 3 – позачергові. Було прийнято 340 рішень.

Виконано поточний ремонт доріг за кошти міського бюджету на площі 3700 кв.м. За кошти субвенцій з державного бюджету місцевим та обласному бюджетам, що виділені на ремонт доріг комунальної власності виконано поточний ремонт на площі 5274 кв.м на вулицях: 22 Січня, Бориславській, Володимира Великого, М.Грушевського, Стрийській, Жупній, Маріїнській, Гайдамацькій, Ю.Дрогобича, Опришківській, Вокзальній, Завалля, І.Мазепи, Музичній на загальну суму 1627,2 тис.гн.

Завершено капітальний ремонт вул. Академіка Сахарова, Привокзальної, Б.Козловського, тротуару на вул. Стрийській (від №18 до вул. Академіка Сахарова), Війтівська Гора (від №4 до СШ №2).

Цього року було заплановано провести капітальний ремонт доріг на вул. Лесі Українки, Горішня Брама та М.Чапельського. Уже виготовлено проектно-кошторисну документацію на ремонт вул. Лесі Українки та Горішня Брама, розпочато роботи.

Технічну документацію виготовлено також на ремонт вул. Володимира Великого, П.Орлика, Підвалля.

Варто наголосити на тому, що ще з початку минулого року послідовно триває заміна вуличного освітлення на енергозберігаючі світлодіодні світильники. Так, з початку року закуплено та замінено 580 світильників на суму 1276 тис.грн. Це дає можливість значно зменшити витрати на оплату електроенергії для мереж зовнішнього освітлення.

Капітально відремонтовано 15 ліфтів на суму 463 тис.грн., відремонтовано 5178 кв.м рулонних покрівель у 8 житлових будинках.

Влада підтримує ініціативи мешканців і допомагає ОСББ. З міського бюджету у 2013 р. на капітальний ремонт житлового фонду ОСББ виділено 400 тис.грн. Відремонтовано рулонні покрівлі у з житлових будинках на вул. Стрийська,393 (ОСББ «Світанок»), вул. Стрийська,101 (ОСББ «Долотник»), вул.Самбірська,72 (ОСББ «Маяк») на загальну суму 200 тис.грн.

Проведено реконструкцію котельні на вул. Індустріальна, 1а із заміною котла, який вичерпав свій ресурс експлуатації на потужніший. Це дає можливість підвищити ефективність спалювання природного газу до 93-95%. Загальна вартість виконаних робіт складає близько 1060 тис.грн. Також проведено ремонт аварійних ділянок теплових мереж діаметром 125-250 мм довжиною 800 м.

Завдяки старанням влади вдалося отримати позику, яку надав Світовий банк. Завдяки цим коштам підприємство «Дрогобичводоканал» реалізовує проект, в результаті якого сьогодні дрогобичани цілодобово забезпечені водопостачанням.

У 2013 році КП «УКБ» Дрогобицької міської ради освоїло 15941,4 тис.грн капіталовкладень. Завершено будівництво житлового мікрорайону на вул. А.Шептицького, а саме: в червні місяці здано в експлуатацію 24-квартирний житловий будинок №12.

Здано також в експлуатацію 32-квартирний житловий будинок у кварталі житлової забудови на вул. Грушевського-Стрийська загальною площею 2294 кв.м.

Завершено будівництво інженерно-транспортної інфраструктури індивідуальної житлової забудови на вул. А.Шептицького для 65-ти індивідуальних житлових будинків. Уперше в нашому місті новий мікрорайон приватних будинків облаштований всіма необхідними інженерними мережами. Сьогодні у цьому мікрорайоні є близько 2 км. тимчасових доріг з твердого щебеневого покриття та залізобетонних плит, збудовано вуличні мережі водопроводу, дощової та побутової каналізації. Забезпечені газо- та електропостачання.

Незабаром поруч з тими ділянками, які отримали мешканці, виросте новий мікрорайон індивідуальної забудови. В стадії розробки знаходиться проект детального планування зазначеної території. Передбачається розбивка території на 44 земельні ділянки площею не менше 600 кв.м.

25 жовтня відбулося відкриття першої черги парку на вул. Трускавецькій у Дрогобичі. Діти мають у своєму розпорядженні два майданчики, що функціонуватимуть безкоштовно. У наступному році є намір завершити облаштування парку.

Найбільш важливими об’єктами для розвитку міста стали будівництво дороги на вулиці С.Наливайка, будівництво інженерно-транспортної інфраструктури кварталу малоповерхової забудови на вул. А.Шептицького, будівництво молочної частини ринку на вулиці Малий Ринок, 3, а також важливим етапом для розвитку інфраструктури міста є перспективне будівництво критого ринку на вулиці П.Орлика.

Незабаром у нашому місті в приміщенні ратуші за адресою пл. Ринок,1 запрацює Центр надання адміністративних послуг, що спростить для наших мешканців доступ для отримання адміністративних послуг та інших послуг, які надають місцеві органи виконавчої влади та державні установи міста.

Основними завданнями управління праці та соціального захисту населення є призначення та виплата державних допомог, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, організація роботи з надання державних пільг, вивчення стану матеріально-побутового забезпечення громадян міста тощо.

Протягом року до управління звернулося 15600 сімей з числа тих, хто потребує особливої уваги з боку влади. Відповідно управлінням проведено роботу з призначення та виплати державних соціальних допомог та субсидій на загальну суму 83,3 млн.грн.

На сьогодні в містах Дрогобичі та Стебнику проживає майже 8 тисяч інвалідів. Цього року в місті працювали дві міські комплексні програми соціального захисту і реабілітації інвалідів та соціального захисту колишніх політичних в’язнів, репресованих, воїнів та інвалідів УПА і членів сімей на період до 2014 року (рішення сесії від 02 лютого 2011 №№69, 68).

У червні 2013 року прийнято рішення про внесення Церкви Святого Юра до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У вересні Дрогобич відвідав Посол США Джефрі Пайєт для вручення гранту у сумі 85 тис. американських доларів на реставрацію відомої пам’ятки.

Участь у конкурсі на отримання гранту брали 149 проектів-фіналістів з багатьох країн світу. Перемогу здобули 46 міст, 6 з яких міста Європи. Одне з них місто Дрогобич.

16 грудня в Палаці Потоцьких у Львові вручено сертифікат про внесення Церкви Святого Юра до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ще однією важливою подією у житті Дрогобича стало відкриття 2-ої черги меморіального комплексу – облаштування музею «Тюрма на Стрийській». На нинішній день музей діє. З метою краще запізнати трагічні сторінки історії рідного краю в музеї організовуються екскурсії для школярів, студентів, гостей міста.

У Дрогобичі та Стебнику знаходиться 600 багатодітних сімей, у яких виховуються 1888 дітей. Сім’ям видано посвідчення, що дає можливість отримувати пільги на комунальні послуги та проїзд. У співпраці із громадськими молодіжними організаціями проведено 11 загальноміських заходів у галузі молодіжної політики. У 2013 році 18-ти жінкам присвоєно звання «Мати-героїня».

Всього за кошти із міського бюджету скеровано на відпочинок та оздоровлення 1601 особи.

Скеровано на відпочинок та оздоровлення 54 особи за кошти із державного бюджету, та 133 особи за кошти із обласного бюджету.

У містах Дрогобичі та Стебнику забезпечується можливість здобуття якісної освіти, в усіх закладах освіти поліпшується методична та матеріальна бази згідно з сучасними вимогами організації навчально-виховного процесу. Функціонує 20 навчально-виховних закладів.

Мережа загальноосвітніх навчальних закладів на 2013-2014 навчальний рік становить 376 класів, при плановій – 379.

Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти та підвищення ефективності системи освіти в школах збільшується кількість комп’ютерних класів. Уже облаштовано 17 комп’ютерних класів.

Інститут міста Дрогобича разом з відділом освіти розробив та подав на конкурс мікропроектів Львівської обласної ради проекти з енергозбереження у сфері освіти (Програма проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 2011-2015 роки), з яких відібрано й виконано роботи по 4 мікропроектах.

Розпочато реформування медичної галузі з надання медичних послуг мешканцям міста.

Головний курс взято на створення єдиного медичного простору, що наблизить надання медичних послуг до кожного громадянина.

На 2013 рік у кошторисі доходів та видатків затверджено 86 млн.грн.

З фонду розвитку міста на покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів було скеровано 1600 тис.грн. Профінансовані видатки на суму 200 тис.грн.

Дрогобич співпрацює з багатьма закордонними містами: Республіки Польщі, Латвії, Хорватії, Словаччини, США.

У світлі останніх подій в Україні, міста-побратими Дрогобича підтримують Євроінтеграційний курс України. Про це свідчать листи, які надходять у Дрогобицьку міську раду від керівництва міст-побратимів у відповідь на лист-прохання міського голови Дрогобича О.Радзієвського щодо підтримки вступу України в Європейське Співтовариство.

Володимир ТУРМИС

Фото Ярослава ГРИЦИКАСоздан 27 дек 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником