ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 27 грудня 2013р.
Державні нагороди Польщі – дрогобичанам

19 грудня у приміщенні Генерального консулату Республіки Польщі у Львові відбулося урочисте нагородження наших краян за значний внесок у розвиток польської культури в Україні. Приємно відзначити, що серед нагороджених були і дрогобичани.

Консул Республіки Польщі Ярослав Дрозд вручив орден Президента Польщі «Хрест Кавалерський» голові Дрогобицького відділення товариства польської культури Львівщини Адамові Авжецькому. А директор Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №15 Ігор Логин отримав почесну відзнаку «Заслужений для польської культури» Міністерства культури Польщі.

Вітаємо нагороджених із високим визнанням, а римо-католицьку громаду Дрогобиччини – з Різдвом та Новим роком.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

У Дрогобичі створюють об’єднання «Майдан»    

25 грудня у Дрогобичі відбулася прес-конференція Координаційної ради підтримки Євромайдану.

Її лідер Тарас Кучма повідомив журналістам, що після оголошення у Києві про створення Народного об’єднання «Майдан» наступного дня – 23 грудня – у Дрогобичі Координаційна рада підтримки Євромайдану прийняла рішення про утворення громадсько-політичної організації – Народне об’єднання «Майдан» у Дрогобичі. Воно має перебрати на себе усі функції Коордради. Сформовано список членів робочої групи. До нього за рівними квотами (по 30%) увійшли студентські, громадські та політичні діячі. Головою групи обрано Тараса Кучму.

Завданням НО «Майдан» є максимальне об’єднання громадян навколо цілей, затверджених на опозиційному народному віче у столиці.

25 грудня під час віче на пл.Ринок громадськість ознайомили з прийнятими рішеннями та зачитали список. Наразі до нього увійшли: Роман Курчик, Ігор Шевчик, Андрій Яців, Василь Сіряк, Володимир Кондзьолка, Юрій Дрогобицький, Олег Дацюк, Олег Дукас, Андрій Кушнір, Ольга Козар, Ярослав Радевич-Винницький, Ігор Розлуцький, Орест Дмитрів, Іван Херович, Назар Івахів, Михайло Задорожний, Михайло Ваврин, Тарас Демко, Богдан Прокопишак, Тарас Кучма, Артур Іванько, Володимир Ямельницький, Марія Скалич, Тарас Мороз, Богдан Іванців, Роман Лікоть, Ірина Бучковська.

Список може бути розширений, у НО «Майдан» чекають на дрогобичан з активною громадянською позицією.

Ярослав ГРИЦИК

 

Журналісти Дрогобиччини підтримали Тетяну Чороновол

25 грудня Народне віче у Дрогобичі традиційно розпочалося з молитви. Відтак на сцену вийшли місцеві журналісти, щоб підтримати жорстоко побиту напередодні столичну журналістку, активістку Євромайдану Тетяну Чорновол та висловити свій протест проти побиття журналістів, активістів, мирних людей.

Звернення від імені журналістів Дрогобиччини зачитав Іван Тихий. У ньому підтримано спільну заяву Національної спілки журналістів України та Незалежної медіа-профспілки, котрі обурені фактом жорстокого побиття журналістки та громадської діячки Тетяни Чорновол. На думку членів цих організацій, насилля над журналістами набуло катастрофічних масштабів, тому організації продовжують закликати до звільнення міністра внутрішніх справ України. Окрім того, НСЖУ та НМПУ звернулися до Європейської федерації журналістів з проханням скерувати до України делегацію ЄФЖ, яка допомогла б у ситуації з проявами насилля щодо працівників ЗМІ.

Згодом із майже півгодинною палкою промовою перед учасниками віча виступила народний депутат України із фракції ВО «Свобода» Ірина Фаріон (на фото). Вона порівняла сьогоднішнє протистояння із владою з народним повстанням та наголосила, що лише національна революція може справді змінити Україну.

Згодом до мікрофону виходили Тарас Кучма, Роман Курчик, Ольга Єлізарова.

Додамо, що, згідно з прийнятим рішенням, віча у місті відбуватимуться відтепер лише двічі на тиждень – у середу та неділю. Водночас Молитовний Майдан продовжує проводити свою місійну роботу щоденно.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Пам’ятаймо про В’ячеслава Чорновола

24 грудня секретар міської ради Тарас Метик та представники влади поклали квіти до пам’ятника видатному державному діячеві, Герою України В’ячеславу Чорноволу з нагоди 76-ої річниці від його Дня народження.

Спогадами про політика ділилися дрогобичани, відзначаючи його жертовність, гострий розум, людяність і талант політичного лідера. Відтак присутні оглянули кімнату-музей В.Чорновола у центральній міській бібліотеці, яка носить його ім’я.

Квіти пам’яті з нагоди річниці дня народження В’ячеслава Чорновола поклали також представники громадськості.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

За дорученням голови РДА додаткову дотацію вирівнювання скерували на винагороду педпрацівникам

Завдяки тривалій роботі, яку провів голова райдержадміністрації Михайло Винницький на рівні області, та розумінню ситуації з боку керівництва облдержадміністрації Дрогобицький район отримав 853 млн 900 тис грн. додаткової дотації для вирівнювання фінансового забезпечення районного бюджету.

Незважаючи на те, що в районі існує чимало проблемних питань, які потребують першочергового розв’язання, голова райдержадміністрації як головний розпорядник коштів дав доручення скерувати гроші для фінансування винагороди педагогічним працівникам.

«Не галасливі пікети, а саме моє клопотання перед керівництвом облдержадміністрації та мої численні візити до обласного центру ще задовго до протестних акцій дозволили нам отримати додаткові фінанси. Окрім того, я не лише дотримав даного мною слова про виплату п’ятдесятивідсоткової винагороди вчителям, а й дав вказівку профінансувати додаткову виплату і іншим працівникам освітньої галузі» - наголосив Михайло Винницький.

 

У 2014-му особливу увагу приділятимуть важливим об’єктам незавершеного будівництва району

На нараді, яку 24 грудня провів голова райдержадміністрації Михайло Винницький, йшлося про об’єкти незавершеного будівництва, які можна було б здати в експлуатацію у 2014 році.

Відповідно до сформованих пропозицій 3 таких об’єкти є в галузі освіти, 3 – культури і 1 – охорони здоров’я. Голова райдержадміністрації зазначив, що на наступний рік потрібно виокремити ті об’єкти, які є соціально важливими для сільських територій. На цьому акцентує увагу Президент України, даючи завдання органам влади у наступному році особливу увагу звернути на розвиток регіонів. За інформацією відділу економічного розвитку РДА, до списку першочергових об’єктів на рівні області увійшли Летнянська та Ролівська школи.

 

Медпрацівники району отримали відзнаки Федерації профспілок України

За особистий внесок в організацію оздоровчої кампанії та участь у Всеукраїнського огляді профспілок і трудових колективів на кращу організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2013 року в номінації “Дитинство на долонях” лікар дитячого закладу санаторного типу “Світанок” Роман Фігель нагороджений Почесною грамотою Президії Федерації профспілок України, а заступник головного лікаря ДРТМО Роман Винар — Подякою ФПУ.

Нагороди під час засідання медичної ради вручив головний лікар Дрогобицького районного територіального медичного об’єднання Валерій Паламарчук.

 

Голова РДА відвідав Солонське

Голова райдержадміністрації Михайло Винницький здійснив робочу поїздку на об’єкт незавершеного будівництва в с.Солонське.

Разом із Солонським сільським головою, керівником районного УКБ, підрядниками очільник району проінспектував стан проведення робіт з добудови та реконструкції приміщення, де буде облаштоване соціальне житло для дітей-сиріт та Дитячий будинок сімейного типу.

Зараз за рахунок авансового платежу, який надійшов з обласного бюджету, будівельники проводять перекриття даху та інші роботи. За сприяння керівництва адміністрації триває завезення будівельних та лісоматеріалів, наданих підприємствами району в рахунок спонсорської допомоги.

За інформацією прес-служби РДА

 

Обласний успіх «Оксамиту» й «Верховинки»

20-21 грудня у Львові проходив обласний фестиваль-конкурс «Різдвяні канікули».

У ньому взяли участь два дрогобицькі колективи: Народний ансамбль бального танцю «Оксамит» (керівник – Леся Калічак) та Зразковий ансамбль танцю «Верховинка» (керівник – Богдана Кос) Народного дому ім.І.Франка. Приємно відзначити, що обидва ансамблі стали дипломантами фестивалю.

Ярослав ГРИЦИК

 

Ольга Олексюк – найкраща у знанні державної мови

Заступник начальника відділу освіти Дрогобицької міської ради Ольга Олексюк стала переможцем конкурсу (диктанту) на знання державної мови для службовців Львівщини у рамках ХІV Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.

Вона – єдина з держслужбовців області, котра написала диктант без жодної помилки, отримавши найвищу оцінку – 12 балів.

У радіодиктанті взяли участь 6523 мешканці Львівщини. Ще 371 мешканець області долучився до написання теледиктанту. Найграмотнішими зарекомендували себе 9 учасників радіодиктанту та 1 учасник теледиктанту. Нагадаємо, диктант проводився напередодні Дня української писемності та мови.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Святий Миколай допомагав соціальним працівникам

Ще одних відвідин Святого Миколая дочекалися дрогобицькі дітлахи 18 грудня. Дійство відбулося у приміщенні сесійної зали Дрогобицької міської ради за участю діток, які особливо потребують опіки та допомоги. Це діти-інваліди з дитинства, діти з малозабезпечених сімей, а також ті, батьки яких постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

На свято завітали міський голова Олексій Радзієвський та секретар міської ради Тарас Метик. Керівники міста привітали юних гостей, побажали їм радості й підтримки Святого покровителя. Учасники мали можливість переглянути спеціально підготовану концертну програму, а працівники управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради роздали дітям солодкі подарунки. На завершенні зустрічі діти разом із батьками переказали слова подяки Святому Миколаю та висловили побажання неодмінно зустрітися наступного року.

Прес-служба виконкому Дрогобицької міської ради

 

До ратуші завітав американський Миколай

Гамірно було днями у відділі-службі у справах дітей Дрогобицької міської ради. У переддень Новорічно-Різдвяних свят діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, отримували подарунки. На цей раз приємні сюрпризи зробили їм гості зі США – активісти громадської організації «Швидка допомога для дітей» та лідери Всеукраїнської громадської організації «Нова надія».

Благодійники подарували дітям взуття, шапочки та цукерки. Натомість дітки підготували свій сюрприз: потішили гостей невеличким концертом. Напевно, не всі знають про походження свята Миколая. Легенду про Миколая розповіла Христинка Коваль. А Мартуся Сєдова заспівала польською мовою відому пісеньку «Ой, хто, хто Миколая любить!». Потішили гостей Оленка Влас, Настуся Лопанова та Софійка Файфер. Душа ожила, коли соловейком виконувала колядку «Спи, Ісусе, спи», номінантка конкурсу «Щасливі долоні» Христинка Буняк. Дружні аплодисменти отримав і наймолодший учасник Олежик Кіт. А ведуча свята – Христинка Кошерко щиро дарувала всім низинку побажать та віншувань з нагоди свят. За словами Клея Палмора – гостя зі США – малюнки, подаровані Адамом Файфером, Христиною Кошерко та Софійкою Файфер, будуть найкращим спогадом про наше місто та про дитячі серця. Він вірить, що зможе з радістю колись, в майбутньому, зустрітися із ними та поділитися різдвяними моментами щастя. Активіст громадської організації «Нова надія» Роман Матвіїв подякував за неочікуваний подарунок від міської ради – подяки за активну участь в акції «Подарунок від Св. Миколая».

Анна Бойкова

 

ЗВИЧАЙНЕ ДИВО

Від хати до хати біленьким сніжком

Ходить Святий Миколай із мішком,

Приносить дарунки на втіху,

Радості море і щирого сміху!

Хай осінить своєю любов’ю,

Мудрості дасть, сили, й здоров’я,

Ласкою серденько хай зігріває

І усі мрії заповітні здійсняє!

Як і колись, так і тепер серце Святого Миколая завжди відкрите для всіх, хто з вірою просить допомогти, а він ніколи нікому не відмовляє в настанові і пораді. На Свято Миколая ми згадуємо важливість добрих справ. У цьому світі багатих і бідних, забезпечених і потребуючих, без добра не може існувати щасливе життя як для одних, так і для інших. Кращі у матеріальному плані можуть багатіти в духовному, роблячи добро, а убогі матеріально можуть давати своє благословення тим, від кого отримують доброту. Одні без інших зачерствіють – хто у надлишку, а хто в розпачі.

У Дрогобицькому районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) стало доброю традицією організовувати свято Миколая для своїх підопічних. Так театралізовані дійства пройшли у селах Вороблевичі, Унятичі, Дережичі, Лішня, Старий Кропивник, Михайлевичі. Святий Миколай з Ангеликами та діточками в костюмах спільно з соціальними робітниками та працівниками сільських рад, волонтерами колядуючи: «Ой, хто, хто Миколая любить…» відвідали усі домівки самотніх. Сльози радості виступали у кожного, хто отримував подарунок у цей день.

Директор терцентру О.Тринчук та очолюваний нею колектив щиро дякують усім, хто долучився до цього святкування. Якби кожен, хто може, допоміг би хоча б одній людині, світ став би набагато кращим.

Найтепліші слова вдячності хочеться висловити депутату Дрогобицької районної ради Іванові Мізернику, який вболіває за своїх односельців і завжди намагається зробити для них приємні несподіванки. Долучилися до святкування в селі Вороблевичі і підприємці: М.Гринак, В.Герій, М.Кравців та ПСК «Зорепад» Дрогобицької РСС – М.Баран. Мешканці сіл Старий Кропивник та Бистриця (Гірська) дякують доброчинцю, своєму землякові В.Дуліб’янику, який щорічно до Миколая обдаровує їх солодощами.

Хочемо подякувати за підтримку та розуміння всім працівникам органів місцевого самоврядування, депутатові Дрогобицької районної ради Т.Ковалю, депутатові Рибницької сільради А.Брезецькому, ПП С.Карп’як, ТзОВ «Агро», ТзОВ «Геліос», доброчинцю М.Лагуш, а також в.о. голови районної організації товариства Червоного Хреста Л.Маліш.

Історія людства багата на приклади благодійництва, меценатства. Їх можна знайти в історичному минулому будь-якої країни. Україна також має багаті історичні традиції у сфері благодійництва, які продовжуються і нині. Тож продовжуймо цю гарну традицію, обдаровуймо одні одних добром і любов’ю. Нехай у всіх повсякчас і щоденно очі світяться радістю та щастям, а великий Миколай Чудотворець вселяє в наші душі надію і віру на краще майбутнє!

 

КРИМІНАЛ

Телефонні шахраї виманили вісім тисяч

До Дрогобицького міськвідділу міліції звернулася 59-річна жінка. Вона розповіла, що їй зателефонували з прихованого номера. Чоловічий голос представився її сином. Повідомив, що його затримали працівники міліції, котрим він має заплатити 8 тисяч гривень, щоб владнати проблеми. При цьому чоловік просив схвильовану жінку не телефонувати йому на мобілку, бо вона у правоохоронців. Мати була переконана, що розмовляє з сином, тож у все повірила.

Рятуючи сина, вона оформила кредит та переказала 8 тис. грн. на рахунок, який вказав їй зловмисник. Через декілька хвилин жінці повідомили, що кошти на рахунок надійшли і сина відпустять через 30 хвилин. Тільки після цього мати зателефонувала синові, який сказав, що увесь день був на роботі і з ним нічого не трапилося. Коли жінка зрозуміла, звернулася до міліції.

Шановні краяни! Щоб уникнути небезпеки та не стати жертвою шахраїв, насамперед, не втрачайте здорового глузду. Спробуйте самі зателефонувати на номер тієї людини, яка, начебто, потрапила у біду, або комусь з її оточення – синові, чоловікові, товаришу. Словом, перевірте, чи справді той, хто телефонує, є тим, за кого себе видає. І в жодному випадку не слід передавати, переказувати чи надсилати гроші невідомим особам – слід одразу звернутися в міліцію.

Наталія ПОСТОЙКО, ВЗГ Дрогобицький МВ ГУМВСУ у Львівській обл.

 

Колектив Дрогобицького міського відділу міліції вітає усіх дрогобичан з Новорічними та Різдвяними святами

Водночас хочемо вам нагадати, що навіть у ці радісні дні не слід забувати про безпеку.

Багато з вас відвідуватимуть рідних та близьких людей, тож на певний час ваше житло залишиться без нагляду. І аналізуючи міліцейську статистику попередніх років, мусимо ствердити – в цей час зростає кількість квартирних крадіжок та інших злочинів. Ваша, навіть короткотермінова, відсутність на руку злодіям як місцевим, так і гастролерам. Ці «спритники» буквально за кільканадцять хвилин заволодіють вашим майном.

Але «домушники» (квартирні злодії) не проникають в чужі помешкання, доки не пересвідчаться, що вхідні двері не обладнані надйними замками. Тож наполегливо радимо вам укріпити двері двома і навіть трьома механізмами, аби запобігти сторонньому проникненню.

При найменшій підозрі щодо появи сторонніх осіб біля ваших та сусідських квартир чи будинків, терміново повідомляйте чергову частину міськвідділу за телефоном 3-96-66. Намагайтеся запам’ятати особливі прикмети підозрілих осіб.

Веселих, радісних та щасливих Вам свят!

 

Що потрібно знати про реєстрацію на зовнішнє незалежне оцінювання 2014?

 Алгоритм реєстрації

1. Визначтесь із предметами, з яких Ви будете проходити тестування. Для цього потрібно звернутись у приймальну комісію ВНЗ.

2. Підготуйте комплект документів та матеріалів, а саме: копію паспорта або свідоцтва про народження. На копії напишіть «Згідно з оригіналом» (без лапок), поставте дату та власний підпис; 2 фотокартки розміром 3х4 см; копію атестата чи диплома (для випускників попередніх років) або довідку з навчального закладу для випускників 2014 року (за формою УЦОЯО); копії документів про зміну прізвища, імені та по батькові (при наявності розбіжностей у персональних даних); висновок закладу охорони здоров’я про необхідність створення особливих умов для проходження ЗНО (для осіб, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього оцінювання); копію документа, що підтверджує законність перебування на території України (для іноземців, осіб без громадянства, біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту).

3. Завантажте програму реєстрації із офіційного сайту УЦОЯО: www.testportal.gov.ua або Львівського РЦОЯО www.lvtest.org.ua. Ознайомтесь із порядком реєстрації. Внесіть дані: адресу проживання; контактні телефони; заклад, у якому навчаєтесь (для випускників поточного навчального року); оберіть предмети для проходження тестування (не більше чотирьох).

4. Роздрукуйте: бланк заяви-реєстраційної картки та заповніть його: укажіть своє прізвище у родовому відмінку та ініціали у реквізитах заяви після прізвища та ініціалів директора РЦОЯО; напишіть текст заяви (за зразком); поставте дату та підпис. Друкованими літерами заповніть частину «Реєстраційна картка», вказавши у спеціально відведених місцях: прізвище, ім’я, по батькові (у називному відмінку, відповідно до посвідчення особи); серію та номер документа, що засвідчує особу; наклейте дві власні фотокартки у визначені місця; контрольно-інформаційний лист до заяви реєстраційної-картки, де зазначено номер Вашої реєстраційної картки та вказівки щодо поштового відправлення.

5. Надішліть (до 5 березня 2014 року) поштовим відправленням до ЛРЦОЯО (вул. Шевченка, 116, корп.2, м.Львів, Львівська область, 79039) комплект реєстраційних документів (рекомендованим або цінним листом). Збережіть номер реєстраційної картки та поштового відправлення – це дозволить Вам із сайту ЛРЦОЯО дізнатись про те, на якому етапі обробки є Ваші документи.

6. Дочекайтесь отримання Сертифіката ЗНО, інформаційного бюлетеня «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2014 рік», реєстраційної картки абітурієнта (рекомендованим листом із ЛРЦОЯО), що і стане фактом підтвердження реєстрації.

Важливо! Вам буде відмовлено у реєстрації на ЗНО 2014 року в разі несвоєчасного подання пакета документів, їх неповного або неналежного оформлення. Якщо протягом 20 днів із часу відправлення Вами реєстраційних документів Ви не отримали Сертифіката, звертайтесь до Львівського РЦОЯО. У пунктах реєстрації в усіх обласних центрах можна отримати консультаційно-інформаційну допомогу.

Контакти: сайт УЦОЯО: www.testportal.gov.ua, cайт ЛРЦОЯО: www.lvtest.org.ua, тел.: 032-242-26-60.

 

СПОРТ

Найкращі шахісти – у ЗОШ №2

12 грудня у приміщенні Центру душпастирства молоді відбулася спартакіада з шахів серед учнів загальноосвітніх шкіл Дрогобича і Стебника. У змаганні взяли участь 74 учасники з 14 шкіл. Спартакіада проходила за швейцарською системою в сім турів з контролем часу 30 хвилин на партію в особистому та командному заліках.

Під час відкриття змагань учасників привітали директор Дрогобицької ДЮСШ ім.І.Боберського Іван Файчак, судді змагань – тренери ДЮСШ Олександр Соловйов і Володимир Кузик.

За підсумками змагань в особистому заліку серед учнів 1-4 класів переміг Андрій Гищук (ЗОШ №16), на другому місці – Володимир Угера (ЗОШ №4), на третьому – Георгій Шкіряк (ЗОШ №4).

Серед учнів 5-8 класів непереможною була Мар’яна Штука (ЗОШ №4) з відмінним результатом – сім очок із семи можливих. Друге місце посів Остап Панчак (ЗОШ №2), третє – Костянтин Соловйов.

Серед учнів 9-11 класів перемогу здобув Андрій Яцків (ЗОШ №18), друге місце виборов Дмитро Лужецький (ЗОШ №1), третє – Іван Пиляк (ЗОШ №14).

У командному заліку впевнену перемогу здобула команда ЗОШ №2 із результатом 20 очок (Остап Панчак, Олександр Малик, Михайло Добош та Остап Пагутяк). Друге місце посіли представники ЗОШ №4 із 18-ма очками (Мар’яна Штука, Михайло Шкіряк, Георгій Шкіряк, Олег Крупа). Третя сходинка – за ЗОШ №16 із 17,5 очками (Андрій Гищук, Марко Гищук, Марія Бондаренко та Данило Демків).

Під час урочистого закриття змагань переможців і призерів нагородили медалями та грамотами. Найсильніша команда ЗОШ №2 отримала красень-кубок, яким володітиме впродовж року.

Дирекція та колектив Дрогобицької ДЮСШ ім.І.Боберського вдячні керівництву Центру душпастирства молоді та особисто отцеві Олегу Кекошу за надання приміщення, шахово-шашковому клубу “Софія” (директор – Петро Химин) – за спортінвентар. Допомогу в організації турніру надав підприємець Ігор Добош, придбавши нагороди для учасників. Варто відзначити також вчителів фізвиховання шкіл, які підготували учнів до змагань.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Змагалися юні плавці

Днями завершилася першість Дрогобицької ДЮСШ ім.І.Боберського з плавання. 21 грудня відбулося урочисте нагородження переможців та призерів змагань.

Директор ДЮСШ Іван Файчак привітав юних плавців та вручив грамоти найкращим. Усі інші отримали грамоти за участь. За словами старшого тренера відділення плавання ДЮСШ Наталії Логин, у школі плаванням загалом займаються майже 150 учнів. А призові місця на змаганнях, присвячених Року Івана Боберського, у плаванні кролем та вільним стилем виборювали 32 дитини.

Отож, серед учнів 2001 р.н. і молодших І місце здобув Євген Берегуляк, виконавши норму ІІ юнацького розряду. У старшій віковій групі перші місця вибороли Денис Кириченко (І юнацький розряд), Анастасія Фаль (І юнацький розряд), Анастасія Баран (І юнацький розряд).

У віковій категорії 2003 р.н. та молодші перше місце здобув Андрій Тесак (ІІ юнацький розряд).

Ярослав ГРИЦИКСоздан 27 дек 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником