ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


У Відні «Тиха ніч, свята ніч»
Коли дні стають короткими і похмурими, а час невпинно наближає одне з найрадісніших свят у році, столиця Австрії перетворюється на казкове королівство, осяяне мільйонами ліхтариків, оповите пахощами кориці та хвої, сповнене чудесною музикою. У того, хто хоч раз побачив різдвяний Відень, у душі назавжди залишиться ні з чим незрівнянне відчуття свята.

У такий чудовий час хор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка „Gaudeamus“ під керівництвом декана музично-педагогічного факультету, заслуженого працівника культури України, професора Степана Дацюка вже вкотре тішив своїм співом глядачів міжнародного Різдвяного фестивалю, який щорічно відбувається у Віденській ратуші та приймає на своїй сцені не лише високопрофесійні хори з європейських країн, але й учасників з інших континентів. Приємно, що організатори фестивалю завжди раді бачити „Gaudeamus“, оскільки його виступи вирізняються надзвичайно високим рівнем майстерності, а колядки та народні пісні у виконанні студентів зворушують публіку до сліз. І нехай за плечима щоденні багатогодинні репетиції, успіх хору не лише в Україні, але й за її межами є найкращою винагородою за виснажливу працю усіх його учасників і диригента проф. Степана Дацюка, який зумів створити такий злагоджений колектив і понад 30 років вправно ним керує.

Посланник України у Республіці Австрія д-р Василь Кирилич, до речі випускник нашого університету, який доклав чимало зусиль до організації цієї поїздки, влучно порівняв місію хору із дипломатичною, адже для прославляння України на міжнародній арені мовою музики „Gaudeamus“ вносить не менший вклад, ніж посли і дипломати. Про комфортне перебування хору у Відні подбали представники Українсько-австрійського товариство під керівництвом п. Василя Пилипчука та співробітники Центру країн Західної Європи ДДПУ ім. Івана Франка.

Але не лише віденці та гості австрійської столиці мали нагоду милуватися дзвінкоголосим співом хору „Gaudeamus“. Українська діаспора Відня, яка в неділю прийшла до греко-католицької церкви Св. Варвари, зносила свої молитви на Святій Літургії під супровід хористів із Дрогобича.

Натхненні красою Відня та неймовірною святковою атмосферою під час екскурсії містом, студенти спонтанно заспівували українські колядки, і вмить навколо них збиралася багаточисельна публіка, затамовуючи подих від божественного співу української молоді. Туристи з усього світу довго аплодували кожній пісні і розпитували про хор, а почувши, що це українці, ще більше раділи, бажаючи кращої долі нашій країні.

Сповнені цікавих вражень і незабутніх емоцій, позаяк це направду подія виняткового значення, студенти повернулись додому із впевненістю, що вони ще на крок наблизилися до Європи і водночас відкрили для багатьох європейців одну із сторінок багатої української культури.

Наталія ДАШКО, співробітник Австрійської бібліотекиСоздан 27 дек 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником