ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Про що звітував депутат
Народний депутат України Роман Ілик відзвітував перед громадою Дрогобицького виборчого округу №121 за рік роботи у Верховній Раді. Звіт, що проходив 12 січня в Народному домі ім.І.Франка, зібрав майже повну залу мешканців Дрогобиччини.

Підтримати Романа Ілика прибули його колега – нардеп, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко та публіцист, бард, «голос Майдану» Володимир Гонський.

Спершу, як і належить, слово надали священикам. Владика Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП Яків, протосинкел Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ о.Григорій, отець-протопресвітер Михайло Бачинський (УАПЦ) поблагословили учасників зібрання. Вони також висловили свої поради та побажання Р.Ілику, подякували за його активну діяльність на теренах Дрогобиччини.

Відтак до трибуни для звіту підійшов народний депутат, перший заступник голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я, член фракції ВО «Батьківщина» Роман Ілик. Його значна за обсягом доповідь складалася з двох частин: робота у Верховній Раді й на виборчому окрузі та діяльність на Євромайдані.

Отож, за рік депутатської діяльності Роман Романович не пропустив жодного пленарного засідання парламенту та жодного засідання Комітету з питань охорони здоров’я. Завжди голосував особисто. Ініціював парламентські слухання на тему: «Сучасний стан, шляхи і перспективи реформи у сфері охорони здоров’я України». Автор проекту Постанови про рекомендації згаданих парламентських слухань, якими впроваджується принципово новий підхід до реформування галузі охорони здоров’я.

Р.Ілик очолює робочу групу з розробки проекту Закону України «Про лікарське самоврядування», який змінює підходи до захисту пацієнтів.

Народний депутат від Дрогобиччини виголосив із трибуни ВРУ 22 депутатські запити. Зокрема щодо: стану Стебницького ДГХП «Полімінерал» та перспектив його розвитку; подолання екологічних і соціальних наслідків довготривалого видобутку нафти та озокериту у Бориславі; відновлення Програми розвитку Всеукраїнської дитячої оздоровниці «Східниця» та надання курорту Східниця статусу державного; незадовільного стану фінансування галузі освіти у Дрогобичі, Трускавці, Бориславі та у Дрогобицькому районі; неналежного фінансування органами Держказначейства України потреб органів місцевого самоврядування Борислава, Стебника, Трускавця та Дрогобицького району; незаконності рекламування на телебаченні настоянок торгової марки «Цілющий» із 35% вмістом низькоякісного алкоголю та їхнього продажу в аптеках і відділеннях «Укрпошти».

Основним завданням кожного народного депутата Роман Ілик вважає законотворчу діяльність. Упродовж року він підготував 15 законопроектів (у тому числі 7 постанов), зокрема: «Про єдині принципи пенсійного забезпечення громадян та стипендії працівникам культури, освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення та деяким іншим категоріям осіб»; «Про внесення змін до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (щодо поширення дії на всі категорії шахтарів, зайнятих на підземних роботах повний робочий день, у тому числі нашого регіону); «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо спрямування доходів від підвищення ставок акцизного податку на пиво на фінансування заходів з охорони здоров’я та Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ»); «Про внесення змін до Закону «Про екстрену медичну допомогу» щодо захисту працівників бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги від протиправних посягань».

У відповідь на депутатський запит про необхідність будівництва у Дрогобичі нової спеціалізованої лікарні Роман Ілик отримав позитивну відповідь від міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової.

За рік парламентської діяльності Р.Ілик 102 дні працював безпосередньо у виборчому окрузі. Провів 121 зустріч з колективами підприємств, установ, організацій, студентами, сільськими та церковними громадами. За допомогою до депутата звернулися 1669 осіб.

У Дрогобичі, Трускавці, Бориславі, Стебнику та Дрогобицькому районі діють громадські приймальні народного депутата Р.Ілика. За рік він провів 12 особистих прийомів громадян, під час яких зареєстровано 389 звернень (у тому числі й колективні). За результатами їхнього розгляду депутат скерував понад 500 звернень до різних інстанцій.

Також Роман Романович розповів, що десятину своєї заробітної плати скеровує на потреби церковних громад, ще десятину – на інші потреби виборців округу. Допомагають розв’язувати проблеми виборців і меценати, котрі входять до команди помічників депутата.

Аналізуючи зроблене, пан Ілик зазначив, що народним депутатам з опозиційної фракції непросто реалізувати пункти виборчої програми, у тому числі й мажоритарникам, особливо, якщо вони представляють Галичину. Подані пропозиції та законопроекти парламентська більшість переважно відхиляє. «Ми пишемо, вимагаємо, просимо… Вода камінь точить, тож дещо таки вдається», - зауважив нардеп. Дуже важливою перемогою опозиції у стінах парламенту він вважає відновлення персонального голосування кожного народного обранця.

Наголосив Роман Ілик і на потребі давно назрілої адміністративно-територіальної реформи, але наразі на це нема політичної волі. Першим кроком до майбутньої реформи на Дрогобиччині є створення під патронатом Р.Ілика асоціації «Франковий край», що об’єднала органи місцевого самоврядування регіону. А ось запропоновану урядом реформу медичної галузі депутат розкритикував, назвав її непродуманою і такою, що призведе до погіршення медичного обслуговування населення.

Друга частина доповіді стосувалася Євромайдану. Адже з перших днів протестів народний обранець Дрогобиччини – на барикадах. Разом із краянами Роман Ілик несе денну та нічну варту, організовує пікети під КМУ, ВРУ, ЦВК, МВС, Генпрокуратурою, допомагає визволяти із судів та СІЗО активістів Майдану. Саме Євромайдан Роман Ілик вважає головною подією не лише 2013 року, а й останнього десятиліття. Адже це –справжній український прорив, народження громадянського суспільства, революція гідності нашого народу.

«Євромайдан перетворився на Козацьку Січ у центрі Києва. З утворенням Всеукраїнського об’єднання «Майдан» він поширюватиметься всією Україною і має стати наймасовішим громадським рухом. Це не подобається владі, тож зараз увімкнено механізм репресій і залякування, щоб люди відмовилися від ідеї Майдану. Але нашим гаслом мають стати три слова: «Віримо! Можемо! Переможемо!», - наголосив народний обранець.

Турбує Романа Ілика і те, що в проекті Держбюджету на 2014 рік видатки на охорону здоров’я, науку, освіту культуру практично не зросли, а ось кошти на діяльність правоохоронних структур пропонують збільшити на 20%. «Виходить, ми будуємо поліцейську державу. Опозиція за такий бюджет не голосуватиме!» - зауважив депутат.

Згодом Роман Ілик передав мікрофон членам своєї команди. Його помічники коротко прозвітували про роботу у різних галузях, які вони курують. Виступили: Ярослав Комарницький (освіта), Володимир Голобутовський (ЖКГ Борислава), Олег Ягоцький (екологія), Мирон Турчин (співпраця з підприємцями і промисловцями).

Під час обговорення звіту столичний гість Микола Томенко розповів про співпрацю з Романом Іликом у стінах Верховної Ради, зокрема, про спільну розробку низки законопроектів. Також виступили проректор ДДПУ ім. І.Франка Юрій Кишакевич, керівник Науково-ідеологічного центру ім. Д.Донцова Олег Баган, голова міськрайонного Союзу Українок Леся Процик, керівник місцевої «Просвіти» Микола Садоха, активістка з Борислава Віра Курпіта.

Згодом настав час відповідей на письмові запитання, котрих із глядацької зали надійшло дуже багато. Спектр питань був доволі різноманітним – від загальнополітичної ситуації до місцевих проблем. Та Роман Ілик, а згодом і Микола Томенко лаконічно на них відповіли.

«Від чого найбільше втомлюєтеся у політиці і в житті?» - запитували в одній із записок. Роман Ілик сказав: «У політиці найбільше втомлююся від цинізму. Коли людина називає себе патріотом, клянеться тобі в любові до України, а потім робить кардинально протилежні вчинки. А в житті… Від початку Майдану мрію знайти час, щоб поспати хоч би на дві години довше».

Під завісу тригодинного звіту Роман Ілик, відповідаючи на одне із запитань, повідомив, що на вибори до місцевих органів влади на Дрогобиччині він, як народний депутат, формуватиме свою команду. Ці люди балотуватимуться в ради Дрогобича, Трускавця, Стебника, Борислава, району та на посади міських голів, щоб змінити ситуацію в діяльності органів місцевого самоврядування.

Декілька наших краян мали змогу поставити запитання безпосередньо за допомогою мікрофону у залі. Під час цього процесу виникла словесна суперечка між Святославом Грабовським, Сергієм Розорою та Романом Іликом. Народний депутат вийшов переможцем у цій «дуелі» й отримав у нагороду оплески аудиторії.

Ще більших оплесків заслужив промовець Василь Волкун, котрий стояв на Майдані з перших днів протестів і повернувся до Дрогобича лише тепер. За словами Романа Ілика, на барикадах залишаються ще п’ятеро таких мужніх дрогобичан, і вони є справжніми героями нашого часу.

Фінальним акордом звіту стала концертна програма за участю колядників під керівництвом Лілії Кобільник, барда Володимира Гонського, а також наших славних «Соколів» - Марії Шалайкевич та Михайла Мацялка.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораСоздан 17 янв 2014  Комментарии       
Всего 1, последний 6 лет назад
bahan-baklan 20 янв 2014 ответить
Ні про що....
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником