ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 31 січня 2014р.
Герої серед нас

29 січня у Дрогобичі на площі Ринок відбулося віче на підтримку Євромайдану та пам’яті героїв Крут. Попри мороз, снігопад і поривчатий вітер зібралося чимало дрогобичан.

Захід розпочався зі спільної молитви, яку провели священики УГКЦ. До присутніх звернувся отець Богдан Волошин, зауваживши, що Бог почув молитви українців і нарешті з’явився шанс до врегулювання ситуації в країні, припинення репресій і кровопролиття. «І навіть те, що ми з вами щодня збираємося на Молитовний Майдан, стоїмо на вічах у лютий мороз, здаємо гроші, теплі речі, продукти – це також наша пожертва заради спільної справи», - додав отець Богдан.

Під час віча молодіжні активісти роздали присутнім на площі запалені лампадки у пам’ять про героїв Крут та загиблих героїв Майдану. Після хвилини мовчання люди та священики заспівали їм «Вічная пам’ять».

Згодом Ольга Козар нагадала про подвиг трьохсот студентів, котрі боронили Київ від кількох тисяч до зубів озброєних солдатів більшовицької армії, провівши паралелі з теперішньою обороною Майдану простими українцями, котрі хочуть кращого майбутнього для себе і своїх дітей. Відтак з вуст молодих і старших дрогобичан звучала патріотична поезія.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

«Народна рада» у Дрогобичі

На початку тижня містами Західної України прокотилася хвиля створення «Народних Рад». Мабуть, сьогодні багато свідомих мешканців хотіли би долучитися до управлінських процесів у місті, адже якщо рада «народна», то і до складу її повинен увійти народ. Тут виникає чимало запитань, одне з яких: «Хто має бути членами Народної Ради?».

Повернувшись в історію нашої держави, ми дізнаємося, що «Народна Рада» була заснована членами Демократичного блоку І.Юхновським та В.Чорноволом у Верховній Раді України в 1990р. Тобто, «Народна Рада» – це група депутатів від опозиційних партій, яка об’єдналася для протфистояння правлячій політичній силі.

Що ж таке «Народна Рада» по-дрогобицьки? Треба зважати на те, що у період політичних баталій при прийнятті будь-яких «гучних» рішень пнасамперед слід дотримуватися чинного законодавства. Відповідно до ст.ст. 25, 26 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутати можуть об’єднуватися в депутатські групи для спільної роботи зі здійснення депутатських повноважень та розв’язання спільних проблем. Депутатська група може бути утворена в будь-який час упродовж терміну повноважень ради даного скликання за рішенням зборів депутатів місцевої ради.

За такими принципами у понеділок відбулися збори депутатів, на яких і було утворено «Народну раду Дрогобича». Депутати висловлювали думки щодо складної політичної ситуації в країні, недоцільності організовувати протиправні акції, адже світ спостерігає за подіями в Україні.

Під час свого виступу міський голова Олексій Радзієвський зауважив, що найважливіше сьогодні – це діяти в інтересах громади, керуватися її волею і що влада, без сумніву, підтримує дрогобичан у їхній позиції. Саме тому докладено багато зусиль, щоб Дрогобич упродовж цього часу залишався територією, вільною від будь-якого тиску з боку силових структур. Голова додав, що на порозі прийняття бюджету необхідно зберегти такий баланс і взаємопорозуміння, адже наближається термін виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, тому не можна своїми непродуманими діями паралізувати роботу в цьому напрямі.

Керівник Коордради Євромайдану в Дрогобичі Т.Кучма вкотре нагадав  про співпрацю міської влади, депутатського корпусу та активістів Майдану. Адже, починаючи з 22 листопада, депутати на чолі з міським головою провели чотири позачергові сесії, під час яких висловлювали свою позицію щодо євроінтеграції, розгону Майдану та законів, прийнятих 16 січня.

Тож сьогодні «Народна Рада» у Дрогобичі складається з 49 депутатів місьради усіх фракцій та міського голови, які поставили підписи під заявою. До складу групи не увійшов лише депутат від Партії регіонів С.Гориславський.

28 січня у Дрогобичі на народному віче на підтримку Євромайдану громада рекомендувала на посаду голови міжфракційного об’єднання «Народна Рада» депутата Михайла Ваврина.

Офіційне створення «Народної Ради» у Дрогобичі відбудеться під час сесії міської ради 31 січня. Цього ж дня буде обрано голову Ради.

Кор. «ГЗ»

 

Свято у нашій школі

Мабуть, сьогодні кожен розуміє важливість розвитку матеріально-технічної бази навчальних закладів. Для покращення якості начального процесу, організації всебічного розвитку особистості просто необхідно крокувати в ногу з часом, застосовуючи нові прийоми подання матеріалу.

Інформаційно-комунікаційні технології – один із найважливіших засобів реалізації у навчальній діяльності принципу наочності. Саме тому у загальноосвітній школі №9 постала потреба у придбанні мультимедійного комплексу, який допомагав би учням отримувати високі знання, робити яскравішими та ефективнішими культурно-виховні заходи. За допомогою ми звернулися до міського голови О.Радзієвського. Він пообіцяв докласти всіх зусиль і зробив це.

Міський голова уже неодноразово підтримував нашу школу. Так, за його сприяння торік проведено капітальний ремонт шкільної їдальні, яка, крім того, обладнанана новими холодильником та газовою плитою.

А в період Різдвяних свят ми отримали справжній подарунок – новий мультимедійний комплекс, що складається з комп’ютера, проектора, екрану та трьох ноутбуків.

Учні, батьки та педагогічний колектив ЗОШ №9 складає Вам, Олексію Васильовичу, щиру подяку за сприяння у вирішенні цього питання. З кожним Вашим приїздом у нашій школі відбуваються приємні події, що неодмінно позначається на якості навчально-виховного процесу.

Дякуємо за старання також і нашому директору, депутату міської ради Михайлу Шереметі, адже він дбає не лише про школу, а про цілий округ, де мешкають наші учні.

Можливо, хтось припустить, що такий комплекс був би необхідніший іншій школі. Але запевняємо, ми і наші учні – це велика дружня родина, якій потрібна підтримка. А вона, своєю чергою, спонукатиме вихованців до нових здобктків у навчанні.

З повагою, педагогічний колектив та учні ЗОШ №9

 

РДА оскаржила рішення райради

За інформацією прес-служби райдержадміністрації, 27 січня перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації подав скаргу до міжрайонного прокурора з приводу прийнятого позачерговою ХХХІ сесією Дрогобицької районної ради рішення про недовіру голові РДА Михайлові Винницькому, яке було прийнято за його відсутності.

При прийнятті рішення було порушено частини 6 та 7 статті 34 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», згідно з якими рада може висловити недовіру голові РДА за результатами звіту шляхом таємного голосування. Також порушено положення статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування», що передбачає попереднє вивчення і розгляд питання недовіри голові РДА у постійних комісіях районної ради, які мали б підготувати висновки і рекомендації для розгляду на сесії райради, чого не було зроблено.

Нагадаємо, 27 січня позачергова 31 сесія районної ради поіменним голосуванням висловила недовіру голові Дрогобицької райдержадміністрації Михайлові Винницькому. За це рішення проголосував 81 депутат із 94, обраних до районної ради. Михайло Винницький участі в роботі сесії не брав.

Пропозицію щодо внесення питання недовіри голові РДА внесла до порядку денного лідер фракції «Свобода» Наталя Колінко після виступу першого заступника голови РДА Степана Рудницького, позиція якого викликала обурення серед депутатів. Довелось вносити зміни до порядку денного, оскільки внесені туди питання вже були розглянуті.

 

Проект районного бюджету готовий

29 січня фінансове управління Дрогобицької райдержадміністрації подало на розгляд районної ради проект бюджету району на 2014 рік.

Нагадаємо, що напередодні відбулася розширена нарада з питань формування бюджету, на якій обговорювалися основні показники проекту бюджету району на 2014 рік.

За інформацією прес-служби РДА, проект передбачає загальний обсяг доходів районного бюджету на 2014 рік у сумі 287 млн 636 тис 676 грн. Обсяг доходів загального фонду бюджету – 285 млн 732 тис 986 грн. Загальний обсяг видатків районного бюджету на 2014 рік у сумі 287 млн 636 тис 676 грн, у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету – 285 млн 635 тис 882 грн. Проект планується обговорити на засіданнях постійних комісій районної ради, і, враховуючи всі поправки, він буде винесений на розгляд сесії районної ради.

Ознайомитися з проектом бюджету району на 2014 рік можна на сайті Дрогобицької райдержадміністрації (www. drohobych-rda.gov.ua) в розділі «Проекти документів».

 

Внесено законопроект щодо утворення виконкомів обласних та районних рад

Депутати Верховної Ради України від фракції «Батьківщина» Роман Ілик, Степан Курпіль, Юрій Одарченко, Олександр Чорноволенко 29 січня зареєстрували у ВРУ законопроект №4050 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо утворення виконавчих комітетів обласних та районних рад».

Згаданим законопроектом передбачено утворення на рівні обласних, районних рад, а також Києва виконавчих комітетів із повноваженнями виконавчих органів відповідних рад. При цьому ліквідовуються виконавчі апарати обласних та районних рад, функції забезпечення діяльності рад покладатимуться на їх виконавчі органи. До повноважень виконавчих комітетів рад, зокрема, пропонується віднести питання, що раніше делегувалися цими радами до відання місцевих державних адміністрацій. Крім того, передбачається делегування низки повноважень органів державної влади виконавчим комітетам місцевих рад.

У віданні місцевих державних адміністрацій залишаються питання, що прямо віднесені Конституцією України до їх відання та повноваження у сфері державного контролю, мобілізаційної підготовки, оборони та інших питань.

У Києві пропонується ліквідувати районні державні адміністрації. Управління районами в місті мають здійснювати районні ради та виконавчі комітети районних у Києві рад. Повноваження районних у місті Києві рад та їх виконавчих органів визначаються Київською міською радою шляхом делегування.

З метою підготовки до введення законопроекту в силу пропонується відтермінувати введення його в дію на 90 днів. За цей час пропонується провести перші вибори до районних у Києві рад, розробити зміни до інших законодавчих актів, а також перерозподілити бюджетне фінансування.

Прес-служба народного депутата України Романа Ілика

 

Про небайдужих

Їдучи до Нагуєвич, допитливий і небайдужий подорожній зверне увагу на появу саду на пагорбі перед в’їздом у меморіально-культурологічний заповідник Івана Франка. Можливо, й здивується, бо в наш час більше вирубується дерев, ніж садиться.

Якось, повертаючись з Долу, так поетично і з любов’ю описаного І.Франком, побачив інтелігентно одягненого чоловіка, котрий порався в саду. Підійшов ближче – викапаний Іван Миколайчук. Чоловік відрекомендувався сільським головою Нагуєвич. Виявляється, це він (можливо, зі своїми товаришами-однодумцями) посадив цей сад, щепив його.

Сад – добре доглянутий: трава підкошена, дерева підв’язані до кілків. Фруктові дерева різних порід: яблуні – ранні та пізні, вишні, черешні, горіхи. Майбутній подорожній зможе ласувати плодами на свій смак. І, можливо, подумає: хто той добрий чоловік, що посадив ці дерева. Шкода, що байдужі, але «господарські» люди викрали деякі деревця.

У задумах цього небайдужого чоловіка – окультурити гарну місцину поряд із садом. Вірю, що його мрія здійсниться, бо він це робив не для власного піару, а для душі.

Дисонансом із цим охайним садом виглядає липова алея, висаджена неподалік письменниками в ювілейну річницю народження І.Франка. Посадили і забули, хоча й навідуються періодично до Нагуєвич.

Ось вже пройшло достатньо часу від тієї зустрічі, та чомусь не забувається вона. Приємно і тепло на душі від того, що ще не перевелися небайдужі люди у наш прагматичний час.

Г.СИВОХІП

 

А депозити були «липовими»…

Працівниця Державного експортно-імпортного банку, 53-річна мешканка Дрогобицького району привласнила мільйон гривень.

Працюючи на посаді начальника відділу державної комерційної установи, крутійка пропонувала знайомим та друзям відкрити зручні депозитні рахунки. У вересні 2009 року спритниця підмовила своїх сусідів відкрити депозитний рахунок із високими відсотками. Сім’я погодилася покласти на депозит усі свої заощадження на суму 39 тис 069 гривень. Згодом щороку члени сім’ї мали би приходити у відділення банку, щоби переоформити новий договір та отримати відсотки. Але нікому з сусідів не спало на гадку звернутися у відділення банку і особисто пересвідчитись у правдивості слів сусіди, яка представлялася начальником відділення установи.

У квітні 2010 року жінка запропонувала своєму приятелеві відкрити депозитний рахунок під високі відсотки, які нібито нараховував банк. Чоловік погодився і поклав на депозит 57 тис 375 доларів США та 3 тис євро.

Але у квітні 2011 року приятель несподівано виявив бажання зняти готівкою частину відсотків, нарахованих від загальної суми вкладених коштів. Жінка миттєво зорієнтувалася й оформила заяву на видачу готівки на суму 940,34 доларів США, щоби не викликати підозри у чоловіка. Отримавши кошти, сумніви у «клієнта» розвіялися остаточно.

Таких невдачливих клієнтів, котрі потрапили у злочинні сіті зловмисниці, було чимало. Вкладники, щиро вірили у правильність та законність оформлення документів, добровільно віддавали кошти жінці.

На своєму робочому комп’ютері жінка роздруковувала бланки договорів про банківські вклади, оформляла документи, які служили письмовим доказом того, що грошові кошти вкладника є на рахунку в банку. Насправді ж не було відкрито жодного депозитного рахунку. До каси банківської установи шахрайка коштів не вносила, а привласнювала. А підписуючи фальшиві договори власноручно, ставила печатку банку.

Упродовж кількох років вкладники вірили, що користуються послугами банку, переукладаючи договори. Заявки, квитанції на видачу відсотків зловмисниця роздруковувала на своєму комп’ютері, власноручно їх підписувала та проставляла печатки.

У квітні 2010 році довірливий приятель віддав жінці 10 тис доларів США, свято вірячи, що відкрив депозитний рахунок у банку. У вересні 2012 року подруга передала шахрайці 25 тис доларів США. Та вона, за фахом юрист, запідозрила махінації і почала вимагати повернути свої кошти. Намагаючись викрутитися зі складного становища, зловмисниця віддала 5 тис доларів США подрузі, решту коштів обіцяла віддати у найближчому майбутньому.

У листопаді 2013 року зловмисниця оформила, ще один договір на суму 70 тис грн.

«Але у грудні 2013 року потерпілі від шахрайських дій вкладники зверталися у відділення банку з проханням отримати грошові кошти за депозитними угодами. Та працівники установи пояснили, що жодних депозитних договорів на ім’я вкладників у банку нема, а працівник, який оформляв договори, у них вже не працює. До того ж, нібито укладені договори були фіктивними», - розповів перший заступник начальника Дрогобицького міського відділу міліції – начальник слідчого відділення, підполковник міліції Олег Наливайко.

«У зв’язку з учиненням кримінальних правопорушень щодо шахрайки відкрито кримінальне провадження, передбачене ч.3, ч.4, ч.5 ст.191, ч.1, ч.2 ст.366, ч.1 ст. 358, ч.2 ст.190 КК України», - повідомив начальник Дрогобицького міськвідділу, полковник міліції Андрій Білас.

Наталія ПОСТОЙКО, ВЗГ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській обл.

 

ЯК УНИКНУТИ ОБМОРОЖЕННЯ

За повідомленням метеорологічної служби, на території Західної України від 28 січня передбачається пониження температури повітря до 20 градусів морозу, сильні хуртовини. Як уникнути обмороження за таких умов?

Обмороження – це пошкодження тканин організму під впливом низьких температур. Майже завжди воно супроводжується загальним переохолодженням. Частіше виникає обмороження ніг, рідше – рук, носа, вушних раковин. Обмороженню сприяють вітряна погода і підвищена вологість повітря.

Основними симптомами обмороження є: втрата чутливості, поколювання і пощипування шкіри в постраждалому місці, больові відчуття. До обмороження призводять тісний і вологий одяг та взуття, фізична перевтома, голод, вимушене тривале нерухоме і незручне положення, пітливість ніг, хронічні захворювання судин нижніх кінцівок і серцево-судинної системи, важкі механічні пошкодження з крововтратою, куріння та ін.

При вживанні алкоголю відбувається розширення периферичних судин, що характеризується посиленою втратою тепла, тоді як зазвичай при дії холоду відбувається їх звуження. Досить часто важкі обмороження трапляються саме у стані сильного алкогольного сп’яніння.

При охолодженні необхідно припинити дію холоду, доправити потерпілого або самостійно дійти в тепле місце. Дуже важливо не допустити різкого зігрівання обмороженої ділянки тіла. Дотримуйтеся принципу “внутрішнього зігрівання”. Потерпілому потрібно дати теплого чаю, їжі, таблетки аспірину, анальгіну, «Но-шпи», папаверину. При обмороженях ІІ-ІV ступенів – якнайшвидше зверніться до лікаря.

За наказом начальника цивільного захисту Дрогобича О.Радзієвського на сьогоднішній день на території міста діють 2 пункти обігріву: на майдані Т.Шевченка та вул.П.Орлика (біля магазину «Океан). У пунктах працюють представники управління праці та соціального захисту, які пропонують перехожим зігрітися гарячим чаєм.

Відділ з питань НС та ЦЗ населення виконавчих органів Дрогобицької міськради

 

Як не травмуватися під час ожеледиці

- Будьте обережні під час ходьби. Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільними.

- При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найреальніший шанс утриматися на ногах.

- Падаючи, присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння згрупуйтеся, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обо’язково перекотіться – удар, спрямований на вас, втратить свою силу при обертанні.

- Не тримайте руки в кишенях – це збільшує ризик не тільки падіння, але й отримання важких травм, особливо переломів.

- Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися.

- Не йдіть краєм проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах – особливо. Можна впасти на дорогу, чи автомобіль виїде на тротуар.

- Не перебігайте дорогу під час снігопаду та в ожеледицю. У таку пору збільшується гальмівний шлях автомашини і падіння перед авто, що рухається, призводить до важких наслідків.

- Небезпечні прогулянки в ожеледицю у нетверезому стані. Тоді травми найчастіше – складні, всупереч переконанню, що п’яний падає завжди вдало.

- Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря, аби уникнути ускладнень із важкими наслідками.

- Тримайтеся подалі від стін будинків, ближче до середини тротуару. Взимку велику небезпеку несуть бурульки, особливо в період танення льоду та снігу.

М.ГОРОДИСЬКИЙ, головний інспектор Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській області, майор служби ЦЗ

 

УВАГА: АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

Африканська чума свиней (АЧС) (лат. Pestis africana) – хвороба Монтгомері – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней, яке зазвичай протікає з явищами септицемії. Викликається ДНК-вірусом, що належить до родини Iridoviridae. Вірусоносійство АЧС триває 2 роки і більше. Вакцин і медикаментів, які захищають від цієї хвороби, не існує. Все поголів’я свиней у господарствах, куди потрапляє вірус, гине. Люди на африканську чуму свиней не хворіють.

Стійкість вірусу до фізичних і хімічних факторів

Вірус стійкий до висушування, заморожування та гниття. За кімнатної температури вірус зберігається 18 місяців, а інфекційну активність у холодильнику зберігає від 6 до 10 років. Під дією прямих сонячних променів вірус гине через 12 годин. Для дезінфекції найефективнішими є розчини їдкого натру (2-3%), формальдегіду (2,5%), водна завись хлорного вапна (15-20%). Знешкодження вірусу відбувається упродовж години.

Шляхи зараження

Свині заражаються через тісний контакт з хворими або інфікованими тваринами. Хвороба також поширюється через корми, пасовища, забруднений транспорт, у якому перевозять хворих тварин. Комахи, хижі птахи і звірі, собаки можуть бути переносниками вірусу. Під час забою хворих тварин м’ясопродукти є фактором поширення хвороби.

Симптоми хвороби

Гостра форма захворювання характеризується підвищенням температури упродовж усього періоду хвороби і лише за декілька годин до загибелі знижується до 37-35°С. Шкіра набуває синюшного кольору, особливо на ділянках вух, п’ятачка, на підгрудді, вентральній стінці живота, а в кінці хвороби численні крововиливи з’являються скрізь. Загибель настає через 4-10 діб. Лікування хворих тварин заборонено.

Профілактика

Профілактика здій-снюється шляхом суворого дотримання ветеринарно-санітарних вимог, безвигульного утримання свиней, проведення дезінфекції, боротьби з комахами тощо. Для запобігання зараженню свиней на африканську чуму обов’язковим є суворе дотримання ветеринарно-санітарних (гігієнічних) вимог. Необхідно максимально обмежити можливі контакти свиней з іншими тваринами, що перебувають у вільному, неконтрольованому утриманні (собаки, коти тощо).

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: вигульне утримання свиней; вимушений забій (без ветеринарного огляду); лікування хворих свиней; завезення тварин без відповідних документів.

При перших ознаках хвороби у тварин – звертайтеся до територіальних державних установ ветеринарної медицини району та до Дрогобицької районної державної лікарні ветеринарної медицини за телефонами : 3-90-56, 41-08-96.Создан 31 янв 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником