ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 7 лютого 2014р.
І знову свято…  у поштарів

За останні два роки п’ять відділень Дрогобицького центру поштового зв’язку оновили свої виробничі приміщення. Капітальні ремонти здійснили завдяки «співдружності» з Львівською дирекцією «Укрпошта», якою керує Василь Веселий. І ось знову у гості до поштарів прийшло свято, а якщо точніше, то до чотирьох працівників відділення №9, що на вулиці Бориславській.

На урочисту оказію з нагоди освячення відділення завітали гості: Василь Веселий, його заступник Ярослав Лещук. Місцеву владу репрезентували: секретар міськради Тарас Метик, начальник пенсійного управління Люба Яневич, радник міського голови Володимир Сабат. Пожертвував своїм обідом і управлінський склад дрогобицьких поштарів.

Словом, єдина родина зібралася на приємну подію. І ось секретар міської ради Тарас Метик, начальник дрогобицьких поштарів Ольга Лужецька, головний керівник Львівських поштарів Василь Веселий, отримавши «добро» від святкової громади, перерізають стрічку. А перед тим, наш земляк, Василь Веселий, для зручностей відділення подарував сучасне комп’ютерне обладнання. Обряд освячення відділення провів отець Мирослав Соболта.

Наступного дня начальник відділення Наталя Кульчицька разом із трьома працівниками з добрим настроєм розпочала обслуговування 800 пенсіонерів, котрі є у їхньому «підпорядкуванні». Людям було затишно і приємно.

Р.S. Аналогічне оновлення відділень очікується у Східниці (відкриття – 8 лютого ц.р.), Бориславі, Стебнику.

Володимир ТУРМИС

Фото автора

На фото: - символічну стрічку щойно перерізали Т.Метик, О.Лужецька, В.Веселий;

- оновлене приміщення освятив о.Мирослав Соболта.

 

Машин все більше, місця щораз менше...

Під час прийняття бюджету Дрогобича на 2014 рік директор департаменту міського господарства Іван Лепкий повідомив, що за кошти бюджету розвитку Дрогобича (спецфонду) заплановано виділити 200 тис грн на придбання і встановлення світлофора на перевантаженому транспортом і пішоходами перехресті вулиць Лесі Українки та Пилипа Орлика.

Це допоможе зменшити автомобільні корки у центральній частині міста. Розглядається й інший варіант: новий світлофор встановити на перехресті вулиць Стрийської, І.Мазепи та Лесі Українки, а старий відремонтувати і встановити на перехресті біля супермаркету «Рукавичка».

Ще 100 тис грн передбачено на закупівлю та встановлення дорожніх знаків.

Цю тему жваво обговорили депутати міськради Олег Хрущ, Михайло Лужецький, Роман Курчик, Богдан Звір, Михайло Ваврин, Андрій Шевкенич, міський голова Олексій Радзієвський. Прозвучали й інші пропозиції як дещо розвантажити від автотранспорту центр міста: зробити двостороннім рух вулицею В.Чорновола; змінити транспортну схему рейсових автобусів, щоб транзитні маршрути на Трускавець, Борислав та інші населені пункти не їхали через центр; брати оплату за стоянку автомобілів, що підвозять товар до ринкової частини; облаштувати додаткові місця для паркування автомашин, яких стає все більше.

Працівники виконавчих органів міськради повинні підготувати розглянути і відповідні пропозиції щодо вдосконалення транспортної схеми Дрогобича.

Ярослав ГРИЦИК

 

Дякуємо польським братам за підтримку

4 лютого за ініціативи нашого депутата Львівської обласної ради Тараса Курчика спільно з іншими депутатами обласної ради – членами комісії з питань культури і духовності листом висловлено подяку польському народу за велику підтримку України у час важливих історичних подій, що сьогодні відбуваються.

Того ж дня Тарас Курчик зустрівся з віце-консулом Генерального Консульства Республіки Польща у Львові Марціном Зєнєвічем і передав йому цього офіційного листа. Пан консул був зворушений і запевнив, що цей лист буде розміщений у центральних засобах масової інформації Польщі.

Звернення депутатів Львівської обласної ради – членів комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації

Дорогі наші польські брати!

Нас глибоко схвилювала безпрецедентна, зворушлива акція підтримки України громадськістю Польщі, коли 1 лютого одночасно усі польські телевізійні та радіоканали увімкнули пісню «Подай руку Україні» польсько-українського гурту «Taraka». Ця чудова пісня у цей же час лунала і з головної сцени Майдану у Києві. Сьогодні вона звучить як гімн дружби між нашими великими, славними народами. Така акція для нас українців, це ще один ковток свіжого повітря та реальне примноження сил у боротьбі на цьому надзвичайно складному історичному етапі. Для нас є дуже важливою підтримка народу, з яким Богом визначено нам бути сусідами, а значить взаємно підтримувати один одного. Ми також висловлюємо своє захоплення сміливістю і мужністю польських журналістів, які перебуваючи в епіцентрі подій на Майдані, неодноразово були побиті спецпідрозділами «Беркут», заради об’єктивного висвітлення нашої боротьби та донесення світла правди до польської спільноти. За це їм наша шана та велика подяка.

Прийміть, дорогі наші польські побратими, слова щирої вдячності за підтримку нашої боротьби і безпосередню в ній участь, яку Ви демонструєте щодня, протягуючи свою міцну руку допомоги.

Ми розуміємо, що лінія боротьби за Європу проходить сьогодні через Україну. Але віримо, при Вашій допомозі та за сприяння світової спільноти ми переможемо і Україна стане вільною європейською державою. Хай нам допоможе у цьому Бог!

Ще не вмерла Україна! Слава Польщі! Слава Україні!

Тарас Курчик, Ігор Криськів, Роман Ковальчук, Орест Шейка, Теодор Кукурудза, Іван Грицьків, Остап Стахів

 

Розмітку відновлять навесні

У міському бюджеті на 2014 рік закладено понад 200 тис грн на відновлення дорожньої розмітки.

За словами начальника КП «Комбінат міського господарства» Романа Біяна, цих коштів достатньо для того, щоб закупити фарбу і поновити дорожню розмітку на всіх вулицях нашого міста. Роботи розпочнуться, як тільки дозволятимуть погодні умови.

«Маю надію, що відновлені пішохідні переходи не лише матимуть належний вигляд, а й сприятимуть безпеці», - підсумував міський голова Олексій Радзієвський.

 

Харчування поліпшиться

У бюджеті Дрогобича на 2014 рік передбачено збільшення коштів на харчування у медичних закладах нашого міста. Ця сума становитиме приблизно 1,5 млн гривень.

Міський голова Олексій Радзієвський зазначив, що тема харчування у міських лікарнях є надзвичайно болючою: у 2013 році на добу на харчування одного хворого виділялася лише 1 грн 30 коп. Як повідомила начальник фінансового управління Оксана Савран, цього року ця сума збільшується у 3,5 раза.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

тріо з Бикова заслужило подяку

У Трускавці відбувся обласний огляд-конкурс зимового фольклору «Ой, радуйся, земле…», в якому взяли участь 17 народних аматорських художніх колективів з різних районів Львівщини.

На адресу районного відділу культури і туризму надійшов лист, у якому сказано: «Дирекція Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи висловлює Вам щиру подяку за внесок у відродження, збереження звичаїв та традицій зимового фольклору, популяризацію й утвердження народнопоетичної творчості і пісенно-музичної культури та підтримку, надану вокальному тріо Народного дому села Биків (керівник – Галина Вольська) для участі у фестивалі-конкурсі».

Вл.інф.

 

На хабарі «взяли» міліціонера

Працівники управління внутрішньої безпеки та прокуратури області викрили працівника Бориславського міськвідділу міліції під час отримання неправомірної вигоди у розмірі 1 тисяча доларів США.

Міліціонер вимагав та отримав гроші від місцевих мешканців за непритягнення їх до кримінальної відповідальності.

Відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.368 ККУ, яка передбачає покарання позбавленням волі терміном від 5 до 10 років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років та конфіскацію майна.

ВЗГ ГУМВСУ у Львівській обл.

 

ФОТОФАКТ

Вдалий дебют

Свою першу різдвяну літургію співав дитячий хор церкви вмч. Пантелеймона села Солець під керівництвом п.Галини.

Завдяки наполегливості за два місяці діти зуміли вивчити не тільки Божественну літургію, а й безліч колядок. На Водохреща з різдвяними колядами та вітаннями відвідали дитячий будинок «Оранта» у Дрогобичі. Після концерту дітям-сиротам роздали солодощі і пригостили пампушками.

 

СЛОВО ПРО ЛЮДЕЙ ХОРОШИХ. Як Василь Демків дружить із «маткою»

Торік у Києві проходив 43-Міжнародний бджільницький Конгрес Апімондії (бджолиний світ). На цей захід прибули не лише пасічники із 135 країн світу, а й вчені, керівники комерційних структур, котрі займаються виготовленням бджільничого інвентаря, експортом та імпортом меду. Учасником цього зібрання був наш краянин Василь Степанович Демків.

Тоді у пресі інформувалося про цю подію. Більше того, представники США, Англії, Бельгії й Литви на пленарному засіданні обрали лікувальний комплекс «Плай-довголіття», розташований у його рідному селі Ластівка, що на Турківщині. Вони не приховували своїх позитивних емоцій та були приємно вражені.

Автор багатьох наукових праць американець Ян Хардінг й досі перебуває у захопленні від побаченого. У нещодавньому листі до В.Демківа він щиро зізнається, що на своєму віку бачив чимало дивовижних проектів, але Ластівка перевершила всякі сподівання. Заокеанський гість планує приїхати знову у наш край.

Читачів, мабуть, цікавить споруда лікувального комплексу і сам процес перебування у ньому. Вона споруджена з дерева. У нижній частині будинку, а він має розмір 12х12, є бджолосім’ї, тут також облаштовані кімнати для процедур. За один захід 20 осіб можуть подихати різноманітними духмяними пахощами. Лікувальну дію на організм людини справляють мікровібрація, що виникає від роботи бджіл у вулику, потужне біополе комах, фітонциди від бджолопродуктів.

Виявляється, що бджоли у своїх «хатинках» підтримують температуру в межах 36-37 градусів, яка й гармонізує із людськими параметрами тіла. Дуже позитивно діють фітонциди при лікуванні алергічних захворювань, хвороб, що виникли внаслідок опромінення, захворювань опорно-рухового апарату. Вібрації у вулику сприяють виведенню піску із нирок.

Лікування біополем бджіл, а також ароматами повітря квітів, меду, прополісу, перги, воску омолоджують, зміцнюють імунітет людини. Лікарі рекомендують пройти 5-10 сеансів для того, щоб відчути позитивні зміни в організмі. На Львівщині є поодинокі випадки, коли пасічники облаштовують вулики-лежаки, а ось лікувальний комплекс, автором якого є Василь Демків, наразі – єдиний.

Володимир ТУРМИС

Фото Ігоря ФЕЦЯКА

На фото: у «царстві» бджіл

 

P.S. Чи згинуть наші вороженьки?

Той, хто уважно стежить за перебігом подій в Україні і за її межами усвідомлює загрозу, яка чатує на наш народ. Росія, мобілізувавши всі ресурси, а це п’ята колона, «троянський кінь», у якому заховалися диверсанти і негідники, прагне не лише посилити свій вплив на ситуацію, а й взяти її під свій контроль.

У їхньому арсеналі безліч варіантів захоплення України. Інструктори з провокацій штовхають В.Януковича на шибеницю. Не аналізуючи ймовірні трагічні наслідки для держави і свого оточення, він робить фатальні кроки: не чує, не бачить, і не хоче збагнути реалій. Протестний настрій наразі балансує між мирним і збройним розв’язанням конфлікту. Достатньо на якусь мить втратити рівновагу у бік гіршого варіанту, і полетить шкереберть суверенність.

Взяти б хоча Крим. Турецький журналіст, який 25 років працює у Москві, підкидає турецько-російсько-українській спільноті історичну угоду 230-річної давності, коли Туреччина «подарувала» Росії Крим, і буцімто нині ця територія є у незаконній власності України. А Добкін з Кернесом нахабно і цинічно український етнос називають окупантами. Чи може відбутися шабаш під їхньою орудою? Історія нашого народу в цьому контексті має сумні сторінки. Тому діалог задля спокою і збереження цілісності України потрібно вести цілодобово, а не робити великі антракти, зокрема у парламенті.

Чи згинуть наші вороженьки – одному Богу відомо. Але й у Всевишнього може увірватися терпець, коли будемо недолугі у своїх прагненнях у відстоюванні долі.

Володимир ТУРМИС

 

Веселка юної письменниці

Веселка взимку – явище рідкісне, але трапляється і завжди викликає подив. Ось і в Дрогобицькому видавництві «Посвіт» зимову веселку в січні 2014 р. зуміла засвітити юна письменниця Олександра Гончар своєю першою книгою «Веселка лісової галявини».

До неї увійшло 21 коротке оповідання, чи «споглядальний етюд», для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Головними героями книги стали два єноти – сільський родак Федір і мешканець міста Микита. З огляду на спільність головних героїв усіх оповідань-етюдів навіть можна говорити про жанр цієї книги як проповість у оповіданнях-етюдах. Втім, це не так і важливо. Важливіше, про що йдеться у ній.

Як пише в передмові «Чарівні барви веселки Олександри Гончар» член Національної спілки письменників України Микола Зимомря, у книзі йдеться про пізнання навколишнього світу. І тут вона незмінно викликає подив. Ще недавно дівчина була ученицею восьмого класу Київської спеціалізованої школи №15 із поглибленим вивченням англійської мови, а нині навчається в Дрогобицькому педагогічному ліцеї. Любить слово Шевченка, Франка, Лесі Українки. Від одинадцяти років захоплена Пластом і перебуває в ньому як писар і хронікар гуртка. Також є членом Міжнародної Служби Пласту і Національної Організації Скаутів України. У цій ролі в складі офіційної делегації Олександра двічі побувала в Литві, де стала учасницею цікавих і незабутніх зустрічей. На її юний вік це дуже добре, бо поїздки, знайомства і спілкування завжди збагачують знаннями і досвідом.

А тепер – безпосередньо до книги, чудово проілюстрованої учнями Дрогобицької дитячої школи мистецтв Марією Грицишин, Анастасією Коржовою, Таїсією Алєсіч, Валентиною Равлів, Анною-Марією Луговою, Іриною Андибур, Анастасією Антоник, Валерією Квас, Таїсією Гадиняк, Віталієм Кімаковичем, Анастасією Могильною, Вікторією Лесів та Ілоною Риженко під керівництвом учителів Олесі Сікори й Зоряни Шимко. Творчою фантазією авторки два єноти потрапляють у різні життєві пригоди та ситуації, де проявляють і гартують свої характери, активно відгукуються на те, що відбувається з ними і навколо них. При цьому вони прагнуть і вміють примножувати добро, зберігати оптимізм і віру, що тільки спільними зусиллями і працею можна добитись бажаних результатів.

Мабуть, це найкраще засвідчують слова єнота Федора під час будівництва греблі для захисту лісу від повені в оповіданні «Повінь»: «Микито, ти зваж, яку ми справу робимо! Рятуємо ліс від води! Рятуємо наші домівки. Ми гуртом збудували величезну греблю. Тепер вона захистить нас від різних паводків у майбутньому». Під пером авторки гребля виростає до символу, бо наполегливо, до повної втоми разом з ними трудилися на спорудженні греблі всі лісові мешканці. На зміст інших оповідань книги прозоро вказують їхні назви: «По гриби», «Лісова крамничка», «Єноти-аптекарі», «Пластуни», «Притулок для пернатих друзів», «Різдвяна кутя», «Білочки на каштані», інші. Як на мене, заслуговує відзначення і барвиста, соковита мова оповідань, у яку авторка насмілилась вплести свої окремі неологізми, як-от у оповіданні «Лісова крамничка»: «Єноти коліщали на своїх новеньких роверах». Як цей неологізм збагатив її мовну палітру! Редактор книги Іван Зимомря вчинив похвально, зберігши словесний новотвір письменниці. І не тільки цей. Не викликає сумніву, що за умови наполегливої праці над рідним словом і собою Олександра Гончар спроможна вирости у справжню письменницю і вийти поза межі суто дитячої літератури. Адже такі задатки добре видно і в її першій книзі.

Відрадно, що перші проби пера учениці Дрогобицького ліцею Олександри Гончар удостоїлись визнання: книжечка відзначена міжнародною літературною премією – дипломом Фундації ім. Вільгельма Магера (Німеччина). Цей успіх поділяють також автори ілюстрацій до збірки «Веселка лісової галявини».

Презентація «Веселки лісової галявини» в актовій залі ДДПУ ім. І.Франка за участю осіб, безпосередньо причетних до створення і появи книги, яку провадив її упорядник Микола Зимомря, переросла в щиру й зацікавлену розмову про письменницьку творчість взагалі і юної авторки зокрема. У ній взяли участь і виступили перший проректор педуніверситету Юрій Кишакевич, Микола Зимомря, Роман Пастух, Йосип Фиштик, директор дитячої художньої школи Ігор Шимко. Віриться, що Олександру Гончар чекають наступні вагомі ужинки на літературному лані. Про це мріє вона, на це сподіваються всі прихильники її таланту.

Роман ПАСТУХ, член НСПУ

 

Кубок Дрогобиччини – у команди Сатасінчука

2 лютого у залі ДЮСШ ім. І.Боберського відбувся фінальний матч кубка Дрогобиччини з футзалу, в якому зустрічалися команди «СтаР» та «Галіція». Перед початком змагань відбулося урочисте підняття олімпійського прапора, адже незабаром стартують зимові Олімпійські ігри.

Учасників турніру та глядачів привітали начальник відділу фізичної культури та спорту Дрогобицької міської ради Роман Проць та завідувач сектору з питань молоді та спорту РДА Олег Войтечко. Вони побажали успіху нашій збірній команді на зимовій Олімпіаді та висловили надію, що такий вид спорту, як футзал, незабаром також стане олімпійським.

Фінал кубка Дрогобиччини пройшов у цікавій та напруженій боротьбі.

Після першого тайму здавалося, що доля матчу вже вирішена, адже команда «СтаР» спортивного мецената, підприємця Руслана Стасінчука впевнено вела в рахунку – 4:1.

Але другий тайм розпочався натиском гравців «Галіції» і завдяки голам кращого бомбардира чемпіонату Дрогобиччини Богдана Іваненка за дві хвилини до завершення матчу розрив у рахунку скоротився до одного м’яча (6:5). Та на останніх секундах зустрічі футболістам «СтаРу» вдалася швидка й результативна контратака, тож кінцевий підсумок матчу – 7:5 на користь «старівців». Вони й здобули почесний трофей.

Згодом організатори  нагородили найкращих гравців чемпіонату та кубка Дрогобиччини з футзалу.

Нагадаємо, що титул чемпіона Дрогобиччини сезону 2013-14 за додатковими показниками виборола команда «ТІТА», срібло – у команди «СтаР» (обоє набрали по 25 очок). «Бронза» дісталася другій команді «СтаР» (18 очок). Далі команди розташувалися так: ФК «Новошичі» – 15, «Галіція» – 13, «Каменяр» – 11, «Термопласт» та «Енергетик» по – 7, ДЮСШ – 6, РДА «Дрогобиччина» – 4.

Ярослав ГРИЦИКСоздан 07 фев 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником