ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 11 лютого 2014р.
Андрій Янів повернувся… під оплески

1 лютого завершився контракт із начальником КП «Комбінат міського господарства» Романом Біяном. На цьому його місія завершилася. Одразу, як то кажуть, за гарячими слідами керівником згаданого підприємства міський голова призначив заступника директора департаменту міського господарства Андрія Яніва.

Від 2002 до 2007 року він уже очолював колектив комунальників і заслужив повагу й авторитет. І ось нове повернення і приємні миті життя. На підприємстві, коли А.Яніва представляв міський голова Олексій Радзієвський, усі присутні зустріли цю новину оплесками.

За плечима 52-річного Андрія Яніва – 28-річний комунальний досвід. Він пройшов шлях від майстра, головного інженера, начальника ЖЕКу, заступника начальника управління житлово-комунального господарства, керівника управління комунальних ресурсів, до директора департамента міського господарства.

Колектив КП «КМГ» довіряє Андрію Євстаховичу, котрий є ще й депутатом міської ради, і сподівається, що з його поверненням ситуація на підприємстві поліпшиться, у тому числі і з виплатою заборгованої зарплати.

Вл.інф.

 

«Народна Рада»: на шляху створення

5 лютого у сесійній залі Дрогобицької міської ради під головуванням міського голови Олексія Радзієвського відбулося засідання народних обранців та представників Координаційної ради місцевого Євромайдану щодо діяльності міжфракційного об’єднання міської ради «Народна Рада».

У порядку денному було обговорення пакету документів, який рекомендований представниками Координаційної ради місцевого Євромайдану. Це зокрема, текст заяви для депутата, який хоче бути членом «Народної ради», Програма дій «Народної ради» та Декларація про створення «Народної ради».

На жаль, двогодинна дискусія не призвела до порозуміння між народними обранцями та представниками координаційної ради місцевого Євромайдану щодо затвердження зазначеного пакету документів.

У результаті створено робочу групу, до складу якої увійшли 4 депутати Дрогобицької міської ради та 4 найактивніші представники місцевого Євромайдану. У процесі роботи члени робочої групи мають обговорити та привести у правове поле вищезгаданий пакет документів. Відтак винести його на обговорення та затвердження народними обранцями.

За інформацією відділу

забезпечення діяльності виконкому

 

Селами гуляв «червоний півень»

5 лютого о 00:43 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в дерев’яному житловому будинку в селі Брониця на вул. Дрогобицькій,205.

Полум’я швидко поширювалося дерев’яними конструкціями будівлі. На момент прибуття пожежно-рятувальних підрозділів вогонь повністю охопив житло на площі 98 кв.м. Рятувальникам вдалося запобігти поширенню вогню на сусідню господарську будівлю. Пожежу ліквідовано о 02:02. Загиблих та травмованих нема.

6 лютого о 23:20 надійшло повідомлення про пожежу в господарській будівлі у селі Воля Якубова. Вогнеборці швидко ліквідували пожежу та врятували від згорання будинок. Вогонь пошкодив перекриття на площі 2 кв. м та речі домашнього вжитку. Загиблих та травмованих нема.

За інформацією ГУ ДНСУ у Львівській обл.

 

І район з бюджетом

6 лютого відбулася ХХХІІ позачергова сесія Дрогобицької районної ради. Основним питанням, винесеним на її розгляд, був проект районного бюджету на 2014 рік.

Доповідав начальник фінансового управління РДА Віталій Перхун. Після обговорення більшістю голосів («за» – 64 депутати із 65 присутніх) депутати прийняли бюджет Дрогобицького району на 2014 рік.

Встановлено загальний обсяг доходів і видатків районного бюджету у сумі 287 млн 636 тис 676 грн. На реалізацію регіональних галузевих програм спрямують майже мільйон гривень.

Суперечки викликала стаття 57 Закону України «Про освіту», в якій йдеться про виплату вчителям річної грошової винагороди. У підсумку сесія вирішила відшукати у бюджеті кошти на винагороду освітянам у розмірі 50% посадового окладу.

Передбачено дотації вирівнювання сільським, селищним бюджетам у сумі 9 млн 472 тис 971 грн.

Субвенція з держбюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах складе 1 млн 520 тис 800 грн. Ще 148 тис 822 грн надійдуть сільським радам із районного бюджету на утримання фельдшерсько-акушерських пунктів.

Також затвердили структуру, штатний розпис і витрати на утримання апарату районної ради. При цьому не забули про надбавку (50% від посадового окладу), премії, винагороду та матеріальну допомогу для голови райради та його заступника.

Вл.інф.

 

Дрогобицькі «тітушки» стали жертвами провокаторів?

Дрогобицькі хлопці, яких назвали «тітушками», стали жертвою спланованої провокації під ЛОДА. Про це вони розповіли на прес-конференції, що відбулася в офісі ВО «Майдан» у Дрогобичі.

За їхніми словами, цю поїдку до Львова організовував Андрій Грицина для пікетування «Епіцентру», власником якого є члени Партії регіонів.

Під’їхавши туди, дрогобичани спілкувалися з іншими протестувальниками та пили чай. Усе відбувалося мирно, тому хлопці без жодної поганої думки погодилися на пропозицію поїхати під інший магазин фірми. Але у дорозі координатор поїздки попрохав водія заїхати під ЛОДА, аби підібрати ще людей. Дивним є саме той факт, що дрогобицькі активісти абсолютно спокійно зайшли усередину будівлі, їх ніхто не спиняв. А вже за кілька хвилин після того, як вони покинули ЛОДА, хтось із натовпу почав кричати, що вони – «тітушки». Біля автобуса їх уже чекало багато представників преси, міліція заблокувала виїзд автобуса.

Хлопці розповіли, що людину, через яку вони потрапили у халепу, звати Роберт Дінаборський. Саме за його наполяганням автобус під’їхав під ЛОДА. Ця особа має зв’язки як із представниками Партії регіонів (був довіреною особою кандидата у депутати Абаїмова), так і зі злочинним світом, деякий час переховувався у США від суду.

«Уже наступного дня відбувся справжній напад «тітушок» на ЛОДА, під час якого постраждали люди. Тому не важко здогадатися, чому саме під цим автобусом за декілька хвилин зібралося так багато представників ЗМІ і міліціонерів, а під час вечірнього нападу на допомогу вартовим ніхто не прийшов?!»,- наголошувалось на прес-конференції.

Представництво ВО «Майдан» у Дрогобичі звернулося до автоперевізників і усіх охочих «зробити добру справу» з проханням про схожі акції, хоча б у телефонному режимі, повідомляти представників ВО «Майдан», щоб у майбутньому уникнути таких неприємних інцидентів.

Вл.інф.

 

Родина Христини Скоропад не має грошей на ліки

Коли бачиш сльози на щоках молодої матері, то мимохіть проймаєшся її болем, співчуваєш їй та хочеться бодай чимось допомогти. Те, що довелося почути і побачити, закарбувалося у пам’яті і спонукає звернутися до читача. Вісімнадцятирічна дівчина з Дрогобича потребує нашої допомоги, і її життя – саме у наших руках.

Христина Скоропад є первістком у цій багатодітній сім’ї. Дівчинка народилася з цілим букетом важких хвороб: вроджена вада серця, синдром Дауна, дитячий церебральний параліч, тож батьки із перших днів життя боролися з недугами донечки, постійно підтримуючи один одного. Та сил самотужки боротися з важкими недугами донечки сьогодні їм просто бракує: дається взнаки нестача коштів.

За словами Марії, матері дівчини, для проведення симптоматичної терапії вже сьогодні потрібно щонайменше 9 000 грн на піврічний курс, причому вартість ліків для лікування серця – 90 грн за 1 таблетку. Таких грошей у родині просто нема.

Але ми можемо допомогти їм, перерахувавши гроші на картковий рахунок Приватбанку: 4627081205728475. Шляхетні краяни можуть також надати допомогу готівкою особисто, зателефонувавши за номером Марії Скоропад: (096) 451-34-55.

Не будьмо байдужими до потреб молодої дрогобицької родини, підтримаймо її у цей нелегкий для неї час!

Юрій ФЕДЧАК

 

Звернення

Дрогобицького міжрайонного прокурора

Прийнятя Верховною радою України Закону «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб із приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» є політичним компромісом, покликаним повернути нашу державу у правове русло.

Відповідно до цього закону, звільняються від кримінальної відповідальності особи, які є підозрюваними або обвинуваченими (підсудними) за злочини, що були вчиненні в період з 27 грудня 2013 року до дня набрання цим Законом чинності. У ньому також чітко визначений перелік статтей Кримінального кодексу України, якими передбачена відповідальність за блокування будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, перекриття транспортних комунікацій, масове порушення громадського порядку, хулігантство та ін., за умови, що вони пов’язані з масовими акціями протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року. Крім того, згідно з нормами вказаного Закону відповідні кримінальні провадження будуть закриті.

Хочу роз’яснити, що цей Закон вводиться в дію лише з наступного дня, після того, як на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України буде розміщено повідомлення Генерального прокурора України про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності наступних дій.

Звільнення всіх зайнятих під час акцій протесту будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, допуск до своїх робочих місць осіб, котрі там працюють. Розблокування учасниками масових акцій протесту транспортних комунікацій на вулиці Грушевського у Києві та розблокування вулиць, площ, провулків, бульварів в інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні, підкреслюю, мирні акції протесту.

Звертаю вашу увагу, що таке повідомлення Генеральним прокурором України буде розміщено лише після виконання учасниками масових акцій протесту згаданих умов у повному обсязі, і не пізніше 17 лютого поточного року. Якщо ж така публікація не буде здійснена до закінчення строку Закон втратить чинність наступного дня.

Тому ще раз наголошую, що виконання умов даного Закону триватиме з 3 до 17 лютого включно. Останнім днем публікації на веб-сайті Генеральної прокуратури України є 17 лютого 2014 року. У разі виконання усіх умов Закон вводиться у дію – 18 лютого, але в це й же день він втратить чинність, якщо ці умови виконанні не будуть.

Відтак, як Дрогобицький міжрайонний прокурор закликаю усіх мешканців діяти винятково у правовому полі. Хочу, щоб ви зрозуміли, що відповідальність за виконання цього Закону не може бути односторонньою. Реалізація його положень рівною мірою залежить як від організаторів і учасників масових акцій протесту, так і від правоохоронних і судових органів.

Запевняю, що прокуратура докладе усіх зусиль, у рамках чинного законодавства, щоб прискорити процес повернення держави у правове поле.

Володимир ПАВИЧ, Дрогобицький міжрайонний прокурор, старший радник юстиції

 

Реєструймося активніше!

Від 3 січня 2014 року розпочалася реєстрація абітурієнтів на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні (далі – ЗНО). Загалом, від початку реєстрації, до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти надійшло 4780 пакетів із документами. Станом на 3 лютого на Львівщині зареєстровано 2326 абітурієнтів (13,6% від очікуваної кількості осіб (17000)).

Звертаємо увагу на низьку активність абітурієнтів та нагадуємо, що для успішного проведення реєстрації на участь у ЗНО-2014, необхідно до 5 березня ц.р. надіслати правильно оформлений пакет реєстраційних документів на адресу Регіонального центру оцінювання якості освіти.

Для запобігання прийняття рішень щодо відмов у реєстрації для участі в ЗНО, просимо ознайомитися з типовими помилками, які допускають абітурієнти при підготовці комплекта реєстраційних документів: відсутній підпис у заяві-реєстраційній картці; відсутній (або не повний) текст заяви, що вписується від руки; подано ксерокопію довідки з навчального закладу; у довідці з навчального закладу вказано не 2014 рік, а інший рік отримання атестата.

Просимо не відкладати реєстрацію на останні дні.

Пам’ятайте! Підтвердження успішної реєстрації – отримання СЕРТИФІКАТА Українського центру оцінювання якості освіти.

Для довідок: сайт УЦОЯО – www.testportal.gov.ua;

Сайт ЛРЦОЯО – www.lvtest.org.ua; e-mail: lvtest@gmail.com; телефон – (032)242-26-60.

 

«Стрітення Господнє» у музеї «Дрогобиччина»

З нагоди Стрітення Господнього музей “Дрогобиччина” гостинно запрошує напередодні святкування, 13 лютого 2014 року о 14.00 год, завітати до відділу сакрального мистецтва (вул. Січових Стрільців, 18) для зустрічі із шедевром українського барокового мистецтва – іконою отця Василя Глібкевича “Стрітення Господнє”.

15 лютого символічно завершуються різдвяні святкування і розпочинаються великодні. У цей день святкуємо один із дванадцяти головних празників церковного року – Стрітення Господнє. Згідно з оповідями Святого Луки, цього дня ми вшановуємо першу зустріч Ісуса з храмом.

Дрогобицький іконописець, настоятель храму Воздвиження, отець Василь Глібкевич дуже своєрідно висвітлив цю зустріч у своїй творчості. На його іконі “Стрітення” 1740р., виконаній для одноіменного вівтаря церкви Св. Трійці у Дрогобичі (що була на Малому Ринку) зілюстровано події з життя Ісуса, над яким сорокового дня після народження здійснювався обряд пожертвування. Цікавим є те, що паралельно автор також зображає прихід до храму Богородиці на сороковий день після народження первістка. Згідно із законом Мойсея, породілля вважалася нечистою і лише після 40-го дня, після очищення могла принести до храму новонароджену дитину і пожертву. Багатша жінка приносила в жертву однолітнє ягня на всепалення та молодого голуба або горлицю, а вбога мала принести пару голубів або пару горлиць.

Божа Мати не була зобов’язана до обряду очищення, бо освятилася Різдвом, та Вона в покорі сповняє закон і приносить жертву. Ісус, який мав освятити і відкупити людей, також найперше себе посвячує Богові. Як творець закону, він передусім сповняє закон.

Відомо, що згадана ікона “Стрітення” була створена на замовлення дружини дрогобицького війта, яка офірувала її для святотроїцької церкви. Домовленість з о.Василем Глібкевичем про це замовлення невипадкова. Передусім, велику роль зіграли родинні зв’язки – автор ікони був одружений із дочкою війта Терезою Ендричковою. Також не менш вагомим був той факт, що о.Василь Глібкевич на той час уже був професійним іконописцем, про що засвідчує високий рівень його майстерності, хоча ікона “Стрітення” належить до раннього періоду його творчості.

Отець Василь Глібкевич зображає на іконі особливе бачення теми “Стрітення”. Відомо, що Західна церква вважає цей празник Господським, у той час як Східний має його за Богородичний. У зображенні “Стрітення” о.Глібкевич намагається рівноцінно вшанувати як Богородичну, так Господську теми. Відповідно у центрі композиції, першопланово бачимо і Богородицю, і праведного Симеона, який бере на руки Ісуса.

На наших теренах культ Божої Матері споконвіку був незаперечним, а в Дрогобичі – особливим, про що засвідчує величезна кількість церков, присвячених Богородиці, та її зображень як у стінописі, так і в іконописі місцевих святинь. На іконі о.Василь зображає Марію дещо попереду праведника, розверненою на три чверті до нього і з простягненими вперед руками. Акцент автор робить на кольоровому вирішенні яскраво-червоного мафорію, який від різкого руху її руки розвівається у напрямі Симеона. Східна церква називає сороковий день від Богоявлення “Очищення Марії”, очевидно, саме ця Богородична тема розкрита о.Василем при зображенні образу Марії.

Образ праведника Симеона символічно означає Господську тему “Представлення в Храм”, коли старець у повний ріст майже у центрі композиції, бере на руки Немовля. Безумовно, вся увага прикута до Дитяти, яке приймає з рук Матері праведник. Ісус зображений у білому одязі, як у мить Його Преображення на горі Тавор, адже Він приносить Духа всьому, що земне. Тут слід торкнутися проблеми актуальності Старого Завіту для християн. Зображенням старця, який його символізує, вшануванням його та єдністю образів Симеона з Ісусом, автор показує цілісність Святого Письма.

Зображення свічки у руці Йосипа символічне – зазвичай празник Стрітення ми святкуємо зі свічками, які були вперше введені у звичай VI ст., коли Ікалія – жінка багатого римського урядовця збудувала між Єрусалимом і Вифлиємом церкву в честь Богородиці і там на 40-ий день після Богоявлення запалювала їй свічки. Вони і сьогодні означають світло, яким є сам Ісус Христос. На наших теренах освячені на Стрітення свічки ще називають “громничими”, що захищають наші оселі від грому та блискавки. Очевидно, о.Василь був обізнаний із згаданими традиціями, адже вибір саме таких символів був задуманий автором, як і символічне зображення хлопчика, який несе в кошику жертву – пару голубів та горлиць. Цей образ розповідає, що Свята Родина була небагатою, проте це не завадило їй виконати закон і здійснити жертвування.

Хотілося б відзначити незаперечний талант автора ікони, його обізнанісь у теологічному, богословському, філософському аспектах, що стосуються теми “Стрітення”. Орієнтування у стильовій епосі бароко, у контексті якої створений кожен образ, змодельована кожна деталь,кожен символ ікони, де композиція побудована чітко, симетрично, витримані усі модулі та кольорові співвідношення, притаманні цьому стилю, через призму місцевих традицій і звичаїв засвідчує те, що о.Василь Глібкевич володів неперевершеним професіоналізмом, виконавши твір глибоко символічний, сповнений внутрішньої динаміки, наділений характерними портретними рисами образів, явно знайомих йому.

Леся КОСАНЯК, зав. відділу сакрального мистецтва музею “Дрогобиччина”

 

Дебютував футзальний турнір

З ініціативи дирекції Дрогобицького коледжу нафти і газу минулого тижня відбувся турнір з футзалу за участю чотирьох команд.

Окрім господарів, на змагання прибули спортсмени з Новороздільського технологічного коледжу, лісотехнічного коледжу Львівського національного лісотехнічного університету, Дрогобицької філії «Львівської політехніки». Організатор змагань Василь Петренко разом із головним арбітром Степаном Лужецьким узгодили календар ігор. Командам довелося зіграти по три матчі за коловою системою.

Перше місце і кубок турніру завоювали футзалісти лісотехнічного коледжу, другими стали політехніки.

Бронзові нагороди отримали з рук організаторів турніру – роздільчани.

Гостинні господарі були четвертими. «Та не варто впадати у відчай, - підтримав своїх підлеглих директор Дрогобицького коледжу нафти і газу професор Мирон Баб’як, - адже це наразі перший турнір під егідою нашого колективу. Впевнений, що наступний рік буде вдалішим».

У трьох номінаціях: «Воротар», «Кращий гравець» і «Бомбардир» – лідерські лаври «знайшли» Романа Бориславський (коледж нафти і газу), Романа Мельничина (політехніка), Володимира Коса (технологічний коледж). Усі вони отримали спортивні фігурки-статуетки. Не обійшлося на турнірі без подяк. Їх на свою адресу отримали всі, хто долучився до організації і проведення футзального турніру.

Володимир ТУРМИС

Фото автора

 

Чи торкнеться Дрогобича футбольний ренесанс?

І хоч на дворі ще зима, але у повітрі Дрогобича уже витають футбольні настрої. Днями поріг редакції переступив наш земляк, заслужений тренер України з футболу Євген Камінський.

Нині він працює у місті Бжеско-Окоцім, що поблизу Кракова. Тамтешня команда виступає у першій лізі польського чемпіонату і, звісно, п.Камінський їй допомагає. А візит його зумовлений цікавістю, мовляв, можливо, журналіти знають, які футбольні перспективи у Дрогобичі. На це запитання я не міг дати відповідь, бо, чесно кажучи, уже давно не вникаю у цю проблематику. Тоді Євген Зенонович взяв на озброєння монолог, і я почув як у Польщі розвивається дитячий і аматорський футбол, чого бракує у роботі тренерам нашої дитячо-юнацької спортивної школи. Похвалився п.Камінський і своїм педагогічним доробком під час нетривалої роботи на тренерській стезі у Дрогобичі. Четверо його вихованців торік потрапили на «олівець» до тренерів футбольних шкіл України, троє з них, зокрема Вадим Бреньо – до луцької «Волині», Віталій Швець і Павло Табачинський – до київського спортінтернату. А ось Юрій Федуняк через травму ноги наразі відтермінував своє навчання у моршинській «Скалі». Євген Камінський шкодує, що Дрогобич опинився на узбіччі футбольного життя не тільки України, але і Львівщини.

Згодом, на другий день, за збігом обставин, футбольна тема отримала продовження. Ентузіасти і завзяті фанати футболу, організатори ФК «Дрогобич» Володимир Когут к.м.с. СРСР та Ігор Грабовенський озвучили оптимістичний проект ренесансу футбольного духу навколо створення народної команди, яка б формувалася винятково із місцевих вихованців. Стартувала б вона з першої ліги Львівщини, щоб відтак замахнутися на більші перспективи.

За тренерський пульт «засватали» викладача факультету фізвиховання Дрогобицького педуніверситету, тренера-фахівця майстра спорту України Івана Ільчишина. У його списку уже чимало місцевих футболістів. Ось їхні прізвища: Володимир Сурник (1994 р.н.), Роман Пігут (1991 р.н.), Ростислав Ковальський (1991 р.н.), Віталій Трусевич (1993 р.н.), Андрій Сов’як (1992 р.н.), Тарас Тарасович (1992 р.н.), Богдан Іванченко (1997 р.н.), Роман Бойко (1996 р.н.), Дмитро Мойсеєнко (1995 р.н.), Роман Шакалець (1990 р.н.), Володимир Хомин (1996 р.н.), Назар Богаткін (1995 р.н.). Роман Собко, Тарас Рудавець, Михайло Зварич та Юрій Ковальський та інші теж не відкидають варіант участі у футбольному житті Дрогобича.

Щодо тренувальної бази і футбольного поля, то є пропозиція, і назустріч побажанням ініціаторів пішов проректор Дрогобицького педуніверситету Микола Лук’янченко, запропонувавши проводити заняття і матчі на колишньому стадіоні «Долотник». Якщо футбольний віз зрушиться з місця, то, звісно, команда захоче грати при переповнених трибунах, які наразі, є тільки на головному стадіоні міста. Та це уже окрема тема.

На сьогодні тривають перемовини із людьми, які готові підставити плече у відродженні дрогобицького футболу. 23 лютого о 14.00 в Народному домі планується провести установчі збори, на яких схвалити статут, обрати керівні органи клубу, виписати прозорі рамки надходжень і витрат коштів. Річні видатки на функціонування клубу скромні – приблизно 230-250 тисяч гривень. Тому, якщо громада міста усвідомить важливість створення футбольної команди міста, тоді й існуватиме шанс мати маленьке футбольне щастя у місті колишніх великих традицій.

Варто підтримати почин ініціаторів та інших людей, котрі хочуть долучитися до цієї справи. Головне, не шукати причин для руйнацій цього проекту. Читачів про перебіг подій намагатимемося повідомляти постійно. Хотілося б, щоб у намірах переважали оптимістичні нотки.

Володимир ТУРМИС

Фото автораСоздан 11 фев 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником