ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 14 лютого 2014р.
Третій місяць надії

12 лютого на площі Ринок відбулося Народне віче на підтримку Євромайдану в Києві. Традиційно упродовж трьох місяців захід розпочався з молебню за Україну, який провели священики УГКЦ.

З промовою до дрогобичан звернувся отець Ростислав Мелех. Він пошкодував, що люди, котрі є моральними авторитетами суспільства, найкращі представники інтелігенції не йдуть у владу.

- Вони чомусь бажають залишатися у тіні. А тим часом до влади приходять ті, хто прагне використати її у власних цілях, керується лише своїм баченням і не зважає на прагнення народу. Саме тому необхідно свідомо голосувати на виборах, а ще – молитися за тих людей, котрі є моральними авторитетами суспільства, щоб вони змогли проявити себе, очолити і повести за собою український народ до кращого майбутнього, - наголосив священик.

Активістка дрогобицького Євромайдану Ольга Козар поінформувала присутніх про головні політичні новини України цього дня.

Відтак слово надали депутату Львівської обласної ради від фракції ВО «Свобода» Михайлові Задорожному (на фото). Михайло Леонович, коментуючи останні події – арешти, залякування, відкриття кримінальних справ проти «майданівців» і водночас амністію винуватців побиття студентів 30 листопада 2013 року – зазначив, що у такий спосіб влада демонструє небажання йти на поступки і виконувати вимоги опозиції і Майдану. Також М.Задорожний розповів про перебіг останньої сесії Львівської обласної ради:

- 11 лютого відбулася сесія обласної ради. У порядку денному був запланований звіт голови ЛОДА Олега Сала щодо здійснення у 2013 році обласною держадміністрацією делегованих повноважень. Планувалося дати оцінку його роботі. Більшість депутатів мали намір висловити недовіру представнику Президента на Львівщині. Однак його перший заступник О.Сторчило надіслав голові облради П.Колодію листа, що О.Сало перебуватиме у відрядженні в Києві 10-13 лютого. Тож не було змісту приймати рішення за відсутності голови ЛОДА, оскільки він згодом оскаржив би його в суді як незаконне. Після консультацій з керівниками фракцій прийняли рішення перенести розгляд питання на вівторок, 18 лютого, коли продовжиться робота сесії. Сподіваємося, що тоді голова ЛОДА таки прозвітує, і обласна рада дасть оцінку його діяльності. До речі, виборці можуть на офіційному сайті Львівської обласної ради побачити, як кожен депутат голосував з того чи іншого питання, оскільки всі голосування є поіменними.

Відзначу, що 11 лютого на сесії не назбиралося навіть двох третин від складу депутатського корпусу. А цього недостатньо для висловлення недовіри голові ЛОДА, яка тягне за собою його відставку. З яких причин? Припускаю, що дехто з народних обранців у цей час був на столичному Майдані, когось залякали, хтось не хотів іти на конфлікт із головою ЛОДА… Мені прикро за своїх колег, бо хочеться, щоби доручення територіальної громади депутатами були реалізовані.

Того дня рада прийняла бюджет Львівської області на 2014 рік. Однією із цільових програм передбачено 1 млн грн на лікування людей, котрі постраждали на вул.М.Грушевського у Києві. Існує домовленість між депутатами, що у березні відбудеться коригування бюджету і за потреби цю суму можна буде збільшити. Але, дай Боже, щоби владі вистачило здорового глузду піти на поступки і до березня протистояння, яке триває три місці, завершилося без кровопролиття.

Також до Києва на чергування скерована реанімаційна карета швидкої допомоги зі Львова, якою у випадку загострення протистояння на Майдані доправлятимуться до Львова постраждалі. Бо у львівських лікарнях вони почуваються безпечніше. Я щиро дякую нашим медикам, котрі не дозволяють правоохоронцям допитувати пацієнтів, доки вони не одужають. Ця позиція правильна і цілком законна, - зауважив Михайло Задорожний.

На завершення віча слово мав член Координаційної ради підтримки Євромайдану Володимир Кондзьолка. Він повідомив, що на четвер, 13 лютого, від 12.00 до 13.00 заплановано всеукраїнський політичний попереджувальний страйк на виконання вимог Майдану. Учасників віча, колективи підприємств і організацій Дрогобиччини закликали призупинити на годину роботу і солідаризуватися з протестувальниками усієї України.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Зарплату бюджетники отримали повністю

Як повідомив на оперативній нараді у ратуші перший заступник міського голови Олександр Коростельов, у місті в повному обсязі виплачено заробітну плату за січень працівникам бюджетної сфери.

Крім того, проведено низку розрахунків за захищеними і деякими незахищеними статтями видатків. Все це, за словами О.Коростельова, вдалося зробити завдяки короткостроковій позиці, яку Дрогобицька міська рада взяла у казначействі.

Однак станом на 10 лютого все ж зберігається така заборгованість: 104 тис грн – за медикаменти, 70 тис грн – за харчування; 2 млн грн – за енергоносії, 172 тис грн – пільги, субсидії, інші види соціальної допомоги; а також 300 тис грн за незахищеними статтями видатків.

 

Квартира для воїна-афганця

На виконання державних програм та завдяки ініціативі дрогобицької влади виділено кошти для придбання квартири для воїна-інтернаціоналіста.

Про це на оперативній нараді у ратуші повідомив перший заступник міського голови Олександр Коростельов.

За його словами, нова квартира придбана для інваліда війни ІІ групи з числа воїнів-інтернаціоналістів Володимира Івановича Міщенка.

Нагадаємо, що в минулому році у Дрогобичі вже було придбано квартиру для воїна-афганця.

- Таку добру традицію варто продовжувати, - підсумував О.Коростельов.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

28 лютого звітуватиме секретар міської ради

Секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик прозвітує про свою роботу на ХLІІІ сесії міськради 28 лютого ц.р. Про це Тарас Михайлович повідомив на щотижневій оперативній нараді в ратуші.

Вл.інф.

 

Облрада затвердила бюджет-2014

На черговій XXVIII сесії Львівської обласної ради депутати ухвалили головний фінансовий документ Львівської області, проголосувавши Проект бюджету, напрацьований комісією з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради, з урахуванням змін та поправок.

У бюджеті області передбачили загальний обсяг доходів обласного бюджету на 2014 рік у сумі 6 млрд 413 млн 622 тис 700 грн. Обсяг доходів загального фонду бюджету визначили в сумі 6 млрд 253 млн 246 тис 800 грн, спеціального фонду – 160 млн 375 тис 900 грн, у тому числі бюджету розвитку – 7 млн грн.

Загальний обсяг видатків обласного бюджету в 2014 році визначений у сумі 6 млрд 413 млн 22 тис 700 грн, у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету в сумі 6 млрд 199 млн 324 тис 400 грн та видатків спеціального фонду бюджету – 213 млн 698 тис 300 грн, бюджету розвитку – 60 млн 322 тис 400 грн.

Зокрема, в обласному бюджеті призначено кошти на програми соціального спрямування:

– на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачаються видатки в обсязі 1 млн 107 тис 100 грн;

– на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2014-17 роки в частині дофінансування мікропроектів громадських і благодійних організацій щодо поліпшення якості життя соціально незахищених груп населення області, які фінансуються з різних джерел, – 290 тис грн, виплату адресної грошової допомоги ветеранам УПА, вдовам (вдівцям) політв’язнів та вдовам (вдівцям) ветеранів УПА – 1 млн грн.

– для надання одноразової адресної допомоги найбільш незахищеним категоріям громадян – реабілітованим за ст.3 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» та потерпілим від політичних репресій – 2 млн 550 тис грн, виплату одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам області за поданням депутатів обласної ради відповідно до розпоряджень голови обласної ради;

– обласна програма з покращення соціального захисту багатодітних сімей, які проживають на території Львівської області – 850 тис грн.

Окрім того, в обласному бюджеті частину коштів, які передбачено на реалізацію Регіональної програми з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2012-14 роки, планується виділити на співфінансування проектів міжнародної технічної допомоги, а саме: 100 тис грн – із загального фонду і 1 млн грн – з бюджету розвитку.

За інформацією прес-служби обласної ради

 

І місто калійників із бюджетом

Як поінформував міський голова Стебника Василь Пецюх, на 37-ій сесії Стебницької міської ради було прийнято бюджет міста.

- Загальний фонд бюджету за видатками і доходами становить 1 млн 712 тис грн. Спецфонд за доходами і видатками налічує 2 млн 766 тис грн. Загалом бюджет Стебника становить 4 млн 500 тис грн, – зазначив Василь Федорович.

За словами посадовця, видаткова частина загального фонду передбачає погашення заборгованості колишнім працівникам комунальних підприємств, які перебувають у стадії ліквідації, а також надання допомоги у погашенні заборгованості за спожиту електроенергію, яка тягнеться «шлейфом» впродовж багатьох років. Ще 84 тис грн передбачено на благоустрій міста.

На ремонти доріг заплановано 1 млн 600 тис грн, а 300 тис грн. – на модернізацію вуличного освітлення.

Дохідну частину бюджету депутатський корпус та виконком планують поповнити за рахунок продажу об’єктів нерухомості (нежитлових приміщень).

Нагадаємо, заклади освіти, культури та охорони здоров’я Стебника фінансуються з бюджету Дрогобича.

Вікторія ЛИШИК

 

У Стебнику закоптили Шевченка

У Стебнику на площі Т.Шевченка на підтримку столичного Майдану активісти спорудили свої барикади. Там відбувалися віча, у морози навіть палили вогнище, щоб зігрітися. Та нещодавно замість дров протестувальники, очевидно, наслідуючи дії на вулиці М.Грушевського в Києві, вирішили запалити автомобільні шини.

Від кіптяви, що йшла від вогнища, почорнів пам’ятник Кобзареві. Про це на понеділковій нараді у ратуші повідомив секретар Дрогобицької міськради Тарас Метик.

- Під час протестних акцій у Стебнику понищили гарну площу, а пам’ятник Тарасові Шевченку став просто чорним. Не знаю, чи вдасться тепер його відмити. Сподіваюся, що таки вдасться відновити пам’ятник, адже незабаром святкуватимемо 200-ліття Кобзаря, - додав Т.Метик.

Міський голова Стебника Василь Пецюх повідомив, що хлопці, котрі організували барикади, вже все прибрали.

- Проте в останні два дні, мабуть, через те, що закінчилися дрова, на площі палили шини. Кажуть, що від цього великого вогнища навіть загорілася палатка. Постраждав не тільки пам’ятник, у сажі – уся плитка на площі. Майданівцям ми поставили завдання відчистити і пам’ятник, і бруківку, щоб площа була такою ж, як до облаштування барикад, - наголосив мер Стебника.

 

У «Полімінералу» – новий керівник

На ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» змінилося керівництво.

Замість багаторічного директора Миколи Яковлєва, який досяг пенсійного віку, обов’язки голови правління ПАТ СГХП «Полімінерал» тимчасово виконує Сергій Іванович Оринчак.

Хто обійматиме посаду керівника на постійній основі стане відомо після проведення перших загальних зборів акціонерів товариства.

Вл.інф.

 

Атестували творчі колективи Народного дому

У неділю, 9 лютого, у Народному домі ім. Івана Франка у Дрогобичі пройшла атестація творчих колективів міста.

За інформацією відділу культури Дрогобицької міської ради, звання «Народний» підтвердили такі колективи: Народний ансамбль бального танцю «Оксамит», Народний просвітницько-художній колектив «Ровесник», Народний ансамбль скрипалів «Чарівні мелодії», Народний театр імені Лесі Українки.

Звання «Зразковий» підтвердили: Зразковий ансамбль танцю «Верховинка», Зразковий ансамбль сучасного танцю «Радість», Зразковий ансамбль сучасного танцю «Віва», зразковий музичний гурт «Прикарпатські музики» Дрогобицької дитячої музичної школи №1 при Народному домі ім. Івана Франка.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Щоб не допустити підтоплення…

За інформацією прес-служби ДРДА, 10 лютого робоча група в складі першого заступника голови Дрогобицької райдержадміністрації С.Рудницького, заступника начальника Дрогобицького управління водного господарства П.Тітова та в.о. керівника відділу з питань ЦЗ, ЖКГ та інфраструктури РДА О.Тарбєєва обстежила русло річки Стрий на території Новокропивницької сільської ради.

У частині річки виявлено залишки льоду, які принесло течією після випуску води з Яворівського водосховища Турківського району, про що відділ цивільного захисту райдержадміністрації не був попередньо повідомлений. Але рівень води у річці був у межах норми.

Також оглянули міст через річку Рибничанку між селами Рибник та Довге Гірське. Встановлено, що вода підмила праву частину під’їзного насипу до моста зі сторони с.Довге-Гірське.

Дрогобицьким управління водного господарства проводиться моніторинг стану рівнів води та льодового покриву на річках району. Станом на 11 лютого рівні води в річках району були у межах норми, загрози підтопленню нема.

 

«Полтавагазвидобування» має відшкодувати збитки

11 лютого відбулося засідання комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам, яке провів заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник.

Комісія розглянула та затвердила акти визначення збитків, нанесених Львівським відділенням ГПУ «Полтавагазвидобування» у зв’язку з підключенням свердловин і проведенням ремонту газопроводу. Відповідно до затверджених актів, збитки будуть відшкодовані ТзОВ «Дружба», Вороблевицькій та Грушівській сільським радам.

 

Мешканці чотирьох будинків другий рік без світла

Уже другий рік мешканці чотирьох будинків на хуторі Монастир Дережицький відрізані від світла.

Люди скаржаться в різні інстанції і посадовці різного рівня протягом цього часу демонструють активну діяльність, спрямовану на відновлення електроживлення, але наразі кінцевого результату ще нема.

Нагадаємо, що два роки тому ТзОВ «Залісся» відімкнуло будинки від трансформаторної підстанції, до якої вони були під’єднані, оскільки підстанція перейшла у приватну власність товариства. Тепер, щоб електрифікувати ці будинки, необхідно провести понад 600 метрів ліній електропередач і змонтувати нову підстанцію. Це мало б коштувати 160 тис грн.

За словами заступника голови Дрогобицької райдержадміністрації з питань АПК Івана Мізерника, підстанцію вдалося знайти. Лінії електропередач мають змонтувати енергетики в рахунок спонсорської допомоги. До того ж Дережицька сільська рада отримала субвенцію з районного бюджету на суму 10 тис грн на експертизу проекту. Справа начебто зрушилася, та люди й досі вечорами сліпають при свічках.

Вл.інф.

 

ФОТОФАКТ: Оце буде Валентин!?

13 лютого, 15 година 30 хвилин, десятикласники ЗОШ №1 з добрим настроєм зупинилися навпроти податкової інспекції із пластмасовими елементами нижньої частини жіночих і чоловічих тіл. Редакція зреагувала на таку дію, позаяк подумалось, що це нова форма протесту.

Та з’ясувалося інше: школярі на День Валентина готуються до конкурсу, який ведуть на одному з телеканалів Сергій Притула і Ольга Фреймут. Оце буде Валентин у ЗОШ №1!

Вл. інф.

 

«Домашнє насильство? Уперше про таке чую!»

А як реагуєте ви, коли чуєте в себе за стіною крики жінки, плач дитини, биття посуди? Насильство завжди назовні, його неможливо сховати, його всі чують і бачать, і розуміють, що насильство – це зло. Чому ж тоді воно ще й досі існує в наших сім’ях? Можливо, тому, що ми навчилися вдавати з себе глухонімих?

Ці вкрай важливі питання, пов’язані із соціальною проблемою, що, на жаль, стає дедалі загрозливішою, обговорили на прес-конференції «Домашнє насильство? Уперше про таке чую!». Захід організував Благодійний фонд «Карітас» СДЄ УГКЦ (відповідальні – психолог Олександра Козанкевич і соціальний працівник Ірина Гнатів).

Дрогобицький «Карітас» у грудні розпочав роботу з жінками, котрі потерпають від домашнього насильства. За два роки працівники та волонтери Фонду зустрілися майже з сотнею жінок – жертвами насильства в родині. Як розповіла Олександра Козанкевич, для них «Карітас» проводить низку заходів: індивідуальні консультації; інформаційні зустрічі та зустрічі груп взаємної підтримки; жертвам за необхідності надається соціальний супровід; проводяться розмови та зустрічі з парафіяльними священиками; організовуються виїзні заняття для жінок; волонтери та працівники БФ влаштовують для своїх підопічних екскурсії, поїздки в кіно; створюють клуби за інтересами тощо.

Психолог БФ «Карітас» Олександра Козанкевич наголосила:

- Домашньому насильству не місце в наших сім’ях, в наших родинах та в нашій країні. В час таких великих змін в державі, ми маємо боротися з усіма проявами насильства, починаючи з насильства в сім’ї. Ця діяльність здійснюється у рамках проекту «Протидія домашньому насильству у віддалених районах Львівської області» за фінансової підтримки Міжнародної благодійної організації «Український жіночий фонд».

А що ж таке, власне, домашнє насильство? У Законі України «Про попередження насильства в сім’ї» зазначено:

Насильство в сім’ї – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї щодо іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Фізичне насильство в сім’ї – це умисне нанесення одним членом сім’ї іншому члену сім’ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди його честі і гідності.

Олександра Козанкевич детально розповіла про стереотипи у підході до важливого соціального питання, про те, що робити, коли людина стає жертвою фізичного, економічного насильства чи просто брутального ставлення до себе, що принижує гідність. В обговоренні взяли участь правоохоронці, журналісти, соціальні працівники, а також представники влади.

Начальник відділу сім’ї, молоді та туризму міськради Олександра Пашко повідомила, що за минулий рік лише до органів влади, що займаються цією проблемою, звернулися за допомогою 436 осіб (420 жінок, одна дитина, 15 чоловіків). Це – мало. Люди часто мовчки сприймають те, що з ними відбувається й не наважуються вголос говорити про проблему. Іноді заважає сором, іноді – страх. Іноді все ще переважає отой дикий стереотип: «Б’є, отже – любить…»

Мабуть, тому з цікавістю і співчуттям слухали присутні розповідь дрогобичанки Л., котра ділилася власним сумним досвідом.

Виросла в неблагополучній родині, де батько пив, згущався над родиною, потім і мати почала зазирати до склянки. Ну і дитина зростала у вічному страху, часто втікала з дому, ховалася у сусідів, у бабці. І все ж змогла вирости нормальною людиною, отримала освіту й, як кожна жінка, мріяла про щасливе родинне життя. Зустріла молодого чоловіка, котрий видавався добрим, щирим, а ще – вражала його побожність. Побралися. Але виявилося, що ота побожність – удавана, насправді ж для чоловіка головним було особисте «я». Він усіяляко принижував дружину, вдавався до насильницьких дій. Спершу жінка думала, що якось все мине, владнається. Та все ж не змогла терпіти постійної наруги над собою і своїми почуттями. Пішла від чоловіка. Й тепер намагається допомагати скривдженим, тим, хто опиняється в подібних ситуаціях.

- Не слід миритися з насильством, коритися долі. Ніхто не має права принижувати гідність людини, ображати почуття її, - каже пані Л.

Організатори заходу дали низку порад тим, хто може опинитися в скрутній ситуації. Олександра Козанкевич наголосила:

- Не дозволяйте нікому принижувати та ображати вас. Уявіть найгірший розвиток подій та свій стан у такому випадку. Також уявіть своє життя без насильства. Намагайтеся досягнути бажаних змін. Якщо ви не можете визначитися щодо подальшого життя або вам важко прийняти рішення – скористайтеся безкоштовними психологічними консультаціями соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, неурядових організацій. Допомогу – у тім числі психологічну та правову – жертвам хатнього насильства надає не лише БФ «Карітас», а й його організації-партнери – Міжнародний благодійний «Український жіночий фонд» і Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна».

Діє національна «гаряча лінія» за тел. 0-800-500-335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або з мобільного набирайте 336 (безкоштовно для абонентів «Київстар», «Білайн», «МТС», «Лайф»).

Також з понеділка до п’ятниці можна звертатися до працівників Дрогобицького БФ «Карітас» СДЄ УГКЦ: (067) 673-08-79, (098) 457-11-99.

Отримати поради чи консультації можна за електронною поштою: info@la-strada.org.ua чи на сайтах: la-strada.org.ua, або  ostanowimnasilie.org.ua.

Леонід ГОЛЬБЕРГ

 

Як розпізнати захворювання на кір?

 

Іванові СТУПАКУ – 70!

Не віриться, що Іванові Романовичу виповнилося 70 літ. Бо за всіма зовнішніми і внутрішніми ознаками (а це підтягнута спортивна фігура і світлий розум) він ще забарився у саду «золотої осені».

Ця непересічна особистість постійно плекає у своєму характері чесність, відповідальність і чуйність, тому він завжди легко, з піднятою головою, крокує по землі. Фізик за освітою, меломан і спортивний архіваріус за внутрішнім покликанням, й донині зберігає високу тональність духу.

Ми завжди з приємністю очікуємо його у редакції, позаяк його поважаємо і шануємо. А нині у всеголоссі говоримо одне – «Многая літа!» Вам, Іване Романовичу.

 

Як розпізнати захворювання на кір?

Кір – гостре вірусне інфекційне захворювання, яке має характерні клінічні прояви, що при типовому перебігу дозволяє легко встановити діагноз.

Перші ознаки виникають в інкубаційний період, який триває 9-11 днів, але може продовжуватись до 17 днів.

На третій – четвертий день інкубаційного періоду збільшуються лімфатичні вузли, з’являються ознаки ангіни та біль в правій клубовій ділянці, набяркають і червоніють нижні повіки, з’являється кон’юктивіт.

Типові клінічні прояви хвороби

Є три періоди перебігу хвороби:

1. Катаральний – на третій день піднімається температура до 38,5-39, з’являється сухий кашель, нежить, кон’юнктивіт, світлобоязнь, набряк повік, в ротовій порожнині на слизовій щік з’являються плями (папули).

2. Період висипання – знову піднімається температура до 39-40, з’являється висипка за вухами, на щоках, шиї, на грудях і верхній частині спини. Далі висипка поширюється на сідниці, лікті і кінцівки.

3. Період пігментації – висипка згасає і перетворюється на бурі плями, які утримуються півтора-три тижні.

Чому кір називають «дитячою інфекцією»?

Більшість людей хворіють на кір ще у дитячому віці і надалі стають до нього несприйнятливими.

Імовірність інфікування є високою вже з перших років життя, оскільки вірус кору має дуже високу заразність і повітряно-краплинний шлях передачі. Це забезпечує масове поширення хвороби серед сприйнятливих осіб.

Хто захищений від кору?

Не хворіють на кір люди, які мають у крові достатню кількість антитіл до збудника цієї хвороби, що виробляються внаслідок перенесеного раніше захворювання або після щеплення.

Немовлята до 3-4 місяців, які отримали антитіла до кору від матері, теж не хворіють, але у старшому віці материнські антитіла зникають, і діти стають незахищеними.

Чим небезпечний кір?

Кір небезпечний своїми ускладненнями, найчастіше серед яких є ураження органів дихання.

Пневмонія, спричинена вірусом кору або внаслідок приєднання вторинної бактеріальної інфекції ,може становити серйозну загрозу життю хворих, особливо перших років життя.

Проте найстрашнішим ускладненням хвороби є ураження головного мозку – енцефаліт. Перебіг його дуже тяжкий, з високою смертністю.

Особливо високий ризик виникнення уражень нервової системи має місце у випадку захворювання кором у дорослому віці.

Чи можна вберегтися від захворювання ?

Основну роль у профілактиці кору відіграє активна імунізація – щеплення. Внаслідок вакцинації та ревакцинації імунітет формується у 95-96% щеплених дітей.

Вакциновані особи на кір не хворіють або (при невеликій кількості вироблених антитіл) хворіють на легкі, стерті форми захворювання.

Таким чином, щеплення є надійним і ефективним способом уникнути небезпеки, яку несе вірус кору.

Коли роблять щеплення  від кору?

Згідно  з чинним в Україні календарем профілактичних щеплень, який затверджений наказом МОЗ України № 595 від 16.09.2011 року вакцинація для профілактики кору проводиться у віці 12 місяців. Друге щеплення – у віці 6 років. Дітям, що не були вакциновані проти кору за віком у 12 місяців та в 6 років, щеплення можна починати у будь-якому віці до 18 років. У цьому разі дитина має отримати 2 дози з дотриманням між дозами мінімального інтервалу.

Ольга ФЕДОРОНЬКО, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Дрогобицького міжміського відділу лабораторних досліджень ДУ «ЛОЛЦ ДСЕСУ»

 

Пам’яті Михайла Васильовича Дуди

 10 лютого на 89-ому році життя відійшов у вічність Михайло Васильович Дуда – колишній водій редакції нашої газети, котрий декілька десятиліть вірою і правдою служив колективу. Для нього не існувало поняття «не можу». І вдень, і вночі, і в спеку, і в холод, у будні та вихідні Михайло Васильович завжди готовий був сісти за кермо і технічно забезпечити виконання редакційного завдання.

Щоправда, одного разу трапився казус. Тодішній шеф редакції Петро Іванович Китай викликає Дуду і каже: «Заводь машину, виїжджаємо негайно». «А ми нікуди не поїдемо, Петре Івановичу», - з олімпійським спокоєм відповів Михайло Васильович. «Як це?!» - обурився шеф. «Я зняв коробку» - уточнив Дуда (малася на увазі коробка передач). «Та дідько з ним, поїдемо без коробки!» - рішуче звелів Китай – неперевершений майстер пера, але водночас анальфабета у автомобільній техніці.

До речі, це був надзвичайно цікавий тандем – надміру емоційний Китай і неймовірно спокійний Дуда. Точнісінько як Дон Кіхот і Санчо Панса.

Журналісти – публіка специфічна. Творчий шлях майже кожного з них устелений неймовірними пригодами, свідком яких був Михайло Васильович. Проте з його вуст ніхто ніколи не почув жодного слова про ці пригоди. Унікальний у цьому плані був чоловік. Хтозна, можливо у його скромній особі загинув геніальний талант контррозвідника.

Приязний, компанійський, щирий, відповідальний, пунктуальний… Втім, шпальти не вистачить, щоби перелічити всі позитиви Михайла Васильовича Дуди.

Сумуємо, любимо і пам’ятаємо.

Висловлюємо глибоке співчуття рідним і близьким покійного.

Колектив «Галицької Зорі»Создан 14 фев 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником