ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Ціна чужої війни
15 лютого біля пам’ятника воїнам-афганцям у Дрогобичі відбулося віче-реквієм з нагоди 25-ої річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан, які перебували там дев’ять років.

У цій війні загинули 3280 українців, серед яких – 12 мешканців Дрогобиччини. Це Анатолій Герцан, Григорій Толстой, Степан Прінда, Василь Микосовський, Володимир Вороняк, Олександр Богонос, Михайло Прухницький, Віктор Пенделяк, Роман Данилків, Валерій Аладьїн, Анатолій Шилов, Дмитро Петров. 31 наш краянин отримав поранення.

Щоб вшанувати пам’ять українських хлопців, котрі віддали своє життя в далекій чужій країні зібралося чимало людей. Були серед них і воїни-афганці з різних міст України, котрі зараз відпочивають в одному із санаторіїв Трускавця.

Панахиду за загиблими воїнами-афганцями відслужив військовий капелан Дрогобицького гарнізону отець Іван.

Міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський у своєму виступі зазначив: «Історія довела, що введення радянських військ до Афганістану було великою помилкою тодішнього керівництва, а виконання та званого інтернаціонального обов’язку скалічило тисячі людських доль. Але це зовсім не применшує честі і гідності воїнів, офіцерів, які героїчно і самовіддано виконували свій військовий обов’язок. Через горнило афганської війни пройшли 336 представників Дрогобиччини… У складних умовах сьогодення афганський рух є потужною силою, що активно впливає на суспільно-політичне життя і нашого міста, і держави загалом. Міська влада робить усе належне, щоб забезпечити виконання соціальних гарантій для учасників бойових дій в Республіці Афганістан, інвалідів війни, членів сімей загиблих воїнів. Ще одним пріоритетним напрямом є забезпечення житлом воїнів-інтернаціоналістів. І торік, і цього року спільними зусиллями депутатського корпусу і керівництва міста вдалося придбати квартири для афганців, які вони отримали за чергою. І цю добру традицію ми будемо підтримувати й надалі».

Відтак Олексій Радзієвський під оплески презентував ордер та ключі від нового помешкання Володимирові Міщенку.

Також міський голова та керівник регіональної спілки ветеранів Афганістану Іван Андруневчин вручили родичам загиблих в Афганістані та інвалідам Афганської війни матеріальні допомоги.

Воїни-афганці, котрі мешкають у селах району, отримають матеріальні допомоги від районної влади через управління праці та соцзахисту населення райдержадміністрації. Про це від імені керівництва РДА на віче повідомив начальник відділу культури Осип Марущак.

Депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний наголосив: «Участь в афганській війні брали молоді люди, у яких попереду було ціле життя. На жаль, багато з них не повернулися додому живими, чимало стали інвалідами. Їх чекала така ж доля, як героїв Крут, вояків УПА, нинішніх загиблих героїв Майдану. Прикро, але у військових конфліктах переважно гинуть найкращі. Тож низько вклоняємося батькам, за те, що виховали мужніх українців, яким не за своєю волею судилося воювати в далекому Афганістані. А ще ми особливо вдячні воїнам-афганцям за те, що сьогодні вони стали на бік українців, котрі на Майдані виборюють кращу долю для себе і своїх дітей».

Учениці ЗОШ №15 виконали пісню «Свіча», під звучання якої у багатьох учасників віча на очах з’явилися сльози.

До підніжжя монументу, біля якого молодь тримала 12 фотографій дрогобичан, що віддали життя за так званий інтернаціональний обов’язок, лягли вінки та квіти пам’яті. Прозвучав військовий салют.

Повз пам’ятник урочистою ходою пройшла колона солдатів Дрогобицького гарнізону під командуванням полковника Григорія Дем’янчика, віддаючи честь загиблим воїнам.

Згодом усіх присутніх запросили скуштувати солдатської каші, яку готували у польовій кухні військовослужбовці аварійно-рятувального загону.

Вела віче працівник Народного дому ім.І.Франка Уляна Воят.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

P.S. До 25-річчя виведення радянських військ з Афганістану у бібліотеках-філіях Дрогобицької районної ЦБС організували книжкові виставки та тематичні полиці «Очима тих, хто був в бою», «Ціна чужої війни», бесіди та уроки мужності. Бібліотекарі зазначають: ми не повинні забувати жертв цієї війни, як і всіх інших жертв, яких зазнав наш народ через те, що не сам керував долею своїх громадян. Це потрібно для того, щоб нові афганістани більше ніколи не виникли  на нашій землі.Создан 18 фев 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником