ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 21 лютого 2014р.
Допомога Майдану

Комплект самозахисту, який сьогодні так потрібний на Майдані у Києві, складається з будівельного шолома, захисних окулярів, спортивних накладок для обличчя, рук, колін, дощовика. Міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський подав приклад і запропонував усім депутатам придбати для учасників заворушень такі комплекти.

Зараз триває збір коштів, вже закуплено комплекти на суму понад 8 тис грн., які передають автобусами до Києва.

З ініціативи міської влади деякі фінансові установи долучилися до збору коштів на підтримку українцям на Майдані. 19 лютого силами працівників «Укрексімбанку», «Райфайзенбанку-Аваль», «Кредобанку», а також Дрогобицького відділення Держказначейства та фінансового управління міської ради для активістів зібрано понад 4 тисячі гривень.

Окрім того, аптеки міста надали 8 ящиків медичних засобів та ліків, необхідних для надання першої медичної допомоги. Здебільшого, це знеболювальні препарати, перекис водню, бинти тощо.

 

Міський голова призупинив розгляд рішення про весняний призов

20 лютого відбулося засідання виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. Одним з важливих питань, які розглядали під час засідання, було «Про підготовку та проведення у 2014 році чергових призовів на строкову військову службу до лав внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України громадян України 1989-1996 р.н.».

Доповідачем з цього питання виступив військовий комісар Дрогобицько-Бориславського об’єднаного райвійськкомату В.Попов. У зверненні до членів виконкому військовослужбовець наголосив на важливості прийняття цього рішення, оскільки наближається весняний призов 2014 року. А для його підготовки та проведення необхідно розпочати реалізацію низки заходів, таких як проходження юнаками лікарської комісії, забезпечення автотранспортом тощо.

Під час виступу доповідача у присутніх постало логічне питання доцільності поповнення дрогобицькими юнаками лав внутрішніх військ в умовах поточних подій.

Міський голова О.Радзієвський запропонував не приймати нашвидкоруч подібних рішень, адже для дрогобичан дуже важливо розуміти ситуацію, що склалася. Він звернувся до підполковника з рекомендацією: спочатку роз’яснити громаді, чому юні призовники повинні служити у внутрішніх військах, тоді, коли це викликає внутрішній супротив кожного свідомого українця.

В.Попов пояснив, що наші строковики не входять до рядів спецпідрозділів, які сьогодні на Майдані так жорстоко нищать український народ. Вони покликані захищати українців та охороняти державні установи, які потребують особливої уваги та відіграють значну роль в обороноздатності держави – атомні електростанції, відповідні підприємства, а також етапування засуджених до місць позбавлення волі тощо.

Рішення виконавчого комітету було прийнято одноголосно: донести до громади міста вичерпну інформацію про роль майбутніх призовників у внутрішніх військах та днями зібратись для повторного розгляду даного питання.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Облрада висловила недовіру голові ЛОДА

18 лютого на пленарному засіданні XXVIII сесії Львівської обласної ради відбулося таємне голосування щодо висловлення недовіри голові Львівської обласної державної адміністрації Олегові Салу.

Із 79 депутатів, які взяли участь у таємному голосуванні, 72 проголосували «за» висловлення недовіри, 3 депутати висловилися «проти», а 4 – «утримались».

Розглянувши питання «Про звіт голови Львівської обласної державної адміністрації щодо здійснення у 2013 році обласною державною адміністрацією делегованих обласною радою повноважень», який озвучив перший заступник голови Львівської ОДА Олексій Сторчило, депутати обласної ради взяли цей звіт до відома.

Окрім того, обласні обранці визнали незадовільною роботу Львівської обласної державної адміністрації щодо здійснення у 2013 році делегованих Львівською обласною радою повноважень.

Далі шляхом проведення таємного голосування більшість депутатів підтримали рішення у частині висловлення недовіри голові Львівської обласної державної адміністрації Олегові Салу.

Також депутати підтримали внесення змін до рішення Львівської облради від 16.06.1998р. «Про делегування повноважень обласній державній адміністрації». Зокрема, було запропоновано пункт 2 викласти в такій редакції: «Голова Львівської обласної державної адміністрацій щорічно, у четвертому кварталі, звітує про виконання обласною державною адміністрацією у поточному році делегованих обласною радою повноважень».

Згідно з рішенням обласної ради від 18 лютого, внесено зміни до рішення Львівської обласної ради від 16.06.1998 №20 «Про делегування повноважень обласній державній адміністрації», долучивши до нього пункт 3 у такій редакції: «Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань контролю за ефективністю виконання державних і обласних програм та рішень ради».

За інформацією прес-служби обласної ради

 

До 200-ліття Т.Шевченка – фестивалі та конкурси

У рамках відзначення 200-ліття від Дня народження Тараса Шевченка, з ініціативи відділу сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради проводиться міський Фестиваль студентської та учнівської творчої молоді. Як зазначила начальник відділу О.Пашко, на цьому етапі проходить відбірковий тур, який завершиться 28 лютого.

Учасники Фестивалю, а це студентська та учнівська молодь, мають можливість позмагатися у читанні поезії Тараса Шевченка та про нього, вокальному мистецтві, театральній мініатюрі тощо. Переможці першого етапу візьмуть участь у ІІ-му турі, який відбудеться 20 березня. Окремо буде проведено гала-концерт у Народному домі ім.І.Франка. Попередня дата проведення – 22 травня, день перепоховання Т.Шевченка.

Також сектор патріотичного виховання молоді при відділі сім’ї, молоді та туризму проводить художній конкурс «Мій Кобзар». Учні та студенти навчальних закладів Дрогобича на форматі А3 повинні максимально відобразити тему «Мій Кобзар». Конкурс триває до 1 березня.

Відтак упродовж місяця кращі плакати будуть виставлені у Дрогобицькій міській раді. Роботи переможців конкурсу стануть основою для створення серії Книги плакатів про Тараса Шевченка.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Свято вдалося!

У житті ніколи не варто робити поспішних висновків, бо часто ними можна принести людині багато неприємностей. А тим більше, коли це стосується дітей. На жаль, саме така ситуація виникла внаслідок публікації у «ГЗ» №12 від 13-14 лютого замітки «Оце буде Валентин?!». А насправді все було зовсім по- іншому.

14 лютого у ЗОШ №1 імені Івана Франка відбулася розважальна програма для старшокласників.

У святі взяли участь учні 9-10 класів. Команди дівчат та хлопців мали змогу продемонструвати свою ерудицію, кмітливість, винахідливість та артистизм. З невеликою перевагою команда дівчат здобула перемогу.

Найбільш цікавими та захоплюючими конкурсами були: «Склади слово з літер», «Показуха», «Хто я?»

Учасники та глядачі свята отримали заряд гарного настрою та позитивних емоцій. Завершальним акордом дійства стало вручення грамот та призів.

Колектив ЗОШ №1

 

Кожна думка має право на існування

Наш часопис заздалегідь анонсував «круглий стіл» у редакції на тему: «Наміри щодо створення футбольної команди Дрогобича».

Очікувалося, що бажаючих поділитися своїми думками щодо організації народної команди, яка б існувала за рахунок членських внесків, буде чимало. Та, мабуть, події на київському Майдані внесли корективи у плани багатьох людей, котрі люблять футбол і готові допомагати команді. Та знані у місті люди, зокрема Михайло Лужецький, Микола Лук’янченко, Роман Проць, та наш земляк, а нині львів’янин Ярослав Копина викроїли час і завітали у редакцію. Розмова проходила у конструктивному річищі, позаяк згадані люди дотичні до футбольного життя міста впродовж декількох десятиліть.

Ідея вартує уваги, але її слід реалізувати поетапно. Спочатку треба «відшліфувати» дитячий футбол, а у Дрогобичі четверо установ і клубів опікуються ним. Відтак через рік-півтора ґрунтовно підійти до створення команди, яка б стартувала з обласної прем’єр-ліги. До речі, як заявив Михайло Лужецький, у 2015 році остаточно буде впорядкований головний стадіон міста. Судячи із думок, які пролунали за «круглим столом», поспіхом формувати команду на чемпіонат області у першій лізі недоцільно, бо де гарантія, що буде надійне її фінансування. Можливо, в когось є інші думки на цю тему, однак ми їх не почули із озвученої на початку інформації причини.

Володимир ТУРМИС

Фото Ярослава ГРИЦИКА

 

Турбуючись про людину праці

Турбота про людину праці, котра офіційно працевлаштована і під час виконання своїх службових обов’язків отримала травму або професійне захворювання, втративши при цьому здоров’я, професію чи ставши інвалідом, є головним завданням працівників відділення Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Дрогобицькому районі.

Згідно з чинним законодавством, постраждалі на виробництві особи мають право на матеріальне відшкодування. Це  одноразова матеріальна допомога та  щомісячні страхові виплати, розмір яких визначається  залежно від ступеня втрати професійної працездатності за висновками МСЕК (медико-соціальної експертної комісії). Важливою умовою отримання повноцінної державної допомоги є також розмір заробітної плати, оскільки всі страхові виплати безпосередньо залежать від суми заробітної плати. Якщо працівник отримує частину заробітної плати «в конверті», то вона не буде враховуватися у розрахунку середньомісячної заробітної плати для нарахування страхових виплат ні самому потерпілому, ні членам його сім’ї у випадку його смерті на виробництві.

Наведемо деякі статистичні дані за підсумками 2013 року.

Страхові виплати, передбачені законодавством, на Дрогобиччині отримали 409 застрахованих осіб та членів їх сімей. З початку 2013 року Фондом для відшкодування збитків потерпілим виплачено 5 млн 532,59 тис грн. Ця сума включає в себе:

- щомісячну грошову виплату у випадку часткової чи повної втрати професійної працездатності, яку виплачено 382 потерпілим на суму 4 млн 331,22 тис грн.;

- щомісячні страхові виплати особам, котрі мають на це право у зв’язку з втратою годувальника. Її отримали 27 осіб на суму 344,55 тис грн.;

- одноразову допомогу через втрату працездатності, яку виплачено двом особам – 157,38 тис грн.;

- допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю. Виплачено 7 особам на суму 33,50 тис грн.;

- одноразову допомогу у випадку смерті потерпілого. Виплату зроблено для 7 осіб на суму 650,17 тис грн.;

- витрати на поховання потерпілого. Кошти отримали 5 осіб у сумі 15,77 тис грн.

Важливим напрямом діяльності виконавчої дирекції Фонду є забезпечення медичної, професійної та соціальної реабілітації постраждалих на виробництві. Мова йде про відшкодування витрат на необхідний догляд потерпілої особи, її скерування у лікувально-профілактичні заклади, на протезування, санаторно-курортне лікування тощо.

У 2013 році  відділенням Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві проведено відшкодування витрат  на медичну, професійну та соціальну реабілітацію потерпілих на виробництві 514,91 тис грн. Зокрема:

- витрати на спеціальний медичний догляд для однієї особи – 15,74 тис грн.

- витрати на постійний сторонній догляд для 9 осіб – 64,56 тис грн.;

- витрати на побутове обслуговування для 13 осіб – 45,60 тис грн.;

- витрати на лікування у лікувально-профілактичних закладах для 4 осіб – 7,35 тис грн.;

- витрати на протезування для 11 осіб – 134,99 тис грн.

- витрати на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобіля для 16 осіб – 2,29 тис грн.;

- витрати на санаторно-курортне лікування для 24 осіб – 244,38 тис грн.;

Від початку 2013 року у відділенні зареєстровано 11 нещасних випадків на виробництві.

Станом на 1 січня ц.р. на обліку у відділенні ВД ФССНВВ у Дрогобицькому районі перебували 4518 платників страхових внесків. Із них – 2805 юридичних та 1713 фізичних осіб, що мають найманих працівників.

На жаль, не всі підприємства, установи, організації чи фізичні особи, котрі мають найманих працівників, вчасно сплачують страхові внески, накопичуючи заборгованість. Упродовж 2013 року на розрахунковий рахунок відділення ВД ФССНВВ у Дрогобицькому районі надійшла деяка частина заборгованості у розмірі 16 тис 492 грн. Водночас станом на 1 січня 2014 р. сума боргу за страховими внесками становила 185 тис грн., у тому числі – 94 тис грн. недоїмки по 12 страхувальниках. Вимогу щодо погашення цієї недоїмки скеровано до Державної виконавчої служби. Варто відзначити, що значну частину заборгованості допустили страхувальники-банкрути, щодо яких зараз триває процедура ліквідації.

Від початку минулого року проведено 225 перевірок діяльності юридичних осіб на дотримання вимог законодавства щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Із них 138 перевірок стосувалося правильності зарахування страхувальників до класу професійного ризику, решту – вчасної сплати страхових внесків, нарахованих до 1 січня 2011 року.

За порушення норм законодавства накладено 53 адміністративні стягнення – переважно за невчасне подання звітності, а також за запізніле подання інформації про факт нещасного випадку.

Розмір єдиного соціального внеску для роботодавців залежить від класу професійного ризику, який щорічно переглядається. Тому нагадуємо, що у період від 1 до 25 січня усі страхувальники, котрі мають найманих працівників, зобов’язані подати до відділення ВД ФССНВВ у Дрогобицькому районі річну відомість розподілу чисельності працівників. За 2013 рік звітність подали майже 1700 страхувальників. На жаль, це не стовідсотковий показник, тож наше відділення ще продовжує приймати звітність. Однак, згідно з чинним законодавством, щодо посадових осіб, винних у невчасному поданні звітності, накладається адміністративне стягнення у розмірі від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В’ячеслав ПЛАЗИНСЬКИЙ, начальник відділення ВД ФССНВВ у Дрогобицькому районіСоздан 21 фев 2014  Комментарии       
Всего 2, последний 6 лет назад
--- 21 фев 2014 ответить
Зош № 1 далі таньцює і святкує!!! Тому шо там комуністичне виховання надбане з часів СРСР..Це ж школа яка пропагувала соціалізм!!!!!!Встидалися би педагоги!
--- 23 фев 2014 ответить
Україні необхідна люстрація - Дмитро Ярош

"Відставка Януковича і дострокові вибори - це лише проміжні завдання. Далі мають відбутися революційні зміни в державі, які покращать життя реально, а не по-азіровськи", - заявив він.

Країна мусить пройти етап люстрації, вважає лідер "Правого сектора".

"Найголовніше – верхівка піраміди. Коли знизу побачать, що нагорі несуть покарання, вона посиплеться. Це слон на глиняних ногах", - пояснив він...
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником