ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 25 лютого 2014р.
Так було велено історією

Навіть той кат, що натискав на спусковий гачок снайперської гвинтівки, не усвідомлював простої істини, що його рукою управляв Люцифер. Загинули три наші земляки, як могли загинути й інші, котрі впродовж 90 днів були у жорнах сатанівської влади, і перебували у ризику смерті. Їм так було велено історією України – віддати життя.

Тисячі людей провели в останню путь до місця вічного спочинку наших загиблих земляків. До їхніх могил лягла величезна кількість квітів та вінків. На площі Ринок і біля храмів Дрогобиччини поруч із портретами, списками полеглих героїв Майдану горять сотні лампадок. Маємо пам’ятати про героїв повсякчас і навіки, щоб їхні імена стали декалогом порядності всіх українців на наступні покоління.

Слава нації і вічна пам’ять тим, хто упокоївся у Бозі…

В.Т.

 

Роман Ілик: «Моральний обов’язок нової влади – присвоїти звання «Герой України» Небесній Сотні Майдану»

Питання номер один – імпічмент Януковича відповідно до ст.171 регламенту ВРУ з чітким формулюванням – за державну зраду України! Жодного іншого формулювання бути не може. Це принципово. Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат України, голова Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Роман Ілик.

Він також закликав депутатів від Партії регіонів не просто виходити з фракції, а взагалі з партії, на прапорі якої є кров невинних, мирних людей: «У тому числі трьох дрогобичан з нашого виборчого округу – Богдана Вайди, Олега Ушневича, Йосифа Шилінга. Це ті люди, які поклали життя, як і інші Народні Герої із Небесної Сотні, яка загинула на Майдані. Ці люди віддали найцінніше – своє життя Україні, і нова влада зобов’язана посмертно присвоїти їм звання Героя України».

На завершення парламентар звернувся до виборців, які голосували за 225 мажоритарників, щоб вони прийшли під їх домівки та офіси, приймальні і примусили негайно повернутися до Верховної Ради України, щоб ухвалити рішення в інтересах народу України: «Якщо вони не прийдуть до парламенту, ми відповідно до ст.222 та 223 Регламенту розпочнемо процедуру позбавлення їх мандатів. Вічна пам’ять Народним Героям і Слава Україні!»

Прес-служба ЛОО ВО «Батьківщина»

 

Дрогобич має залишатися містом без конфронтації та провокацій

Події сьогодення викликають у кожного свідомого громадянина не лише острах, а й занепокоєння за життя громади, її мешканців. Головне завдання на нинішній день – уберегти громаду міста від дестабілізації та провокацій.

Про це наголосив 21 лютого на нараді з керівниками гуманітарної сфери секретар міської ради Тарас Метик. Він націлив керівників гуманітарних підрозділів, особливо тих, які працюють з дітьми та молоддю, на проведення посиленої роз’яснювальної роботи з ними щодо ситуації в державі. Дрогобич має залишатися містом без конфронтації та провокацій.

У час напруженої ситуації, яка склалася у державі, з метою запобігти захопленню приміщень, актам вандалізму, погромам й іншим правопорушенням, у Дрогобичі формуються добровільні дружини для патрулювання вулиць та охорони громадського порядку.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Голова РДА та міський глова написали заяву про відставку

21 лютого під тиском депутатів райради голова Дрогобицької райдержадміністрації Михайло Винницький написав заяву на звільнення. Аналогічні заяви написали його заступники Степан Рудницький, Іван Мізерник, керівник апарату Олександр Філіпенко.

За словами очевидців, вранці до кабінету М.Винницького прийшло кількадесят депутатів районної ради, які поставили вимогу: написати заяви на звільнення. На роздуми дали 10 хвилин. Відтак, на стіл М.Винницького лягли заяви на звільнення від С.Рудницького, І.Мізерника, О.Філіпенка. Голова РДА підписав відповідну резолюцію та написав аналогічну заву – на ім’я голови ЛОДА.

Заступниця голови РДА з гуманітарних питань Галина Гайдук перебуває на лікарняному.

У кабінеті голови депутати зняли зі стіни портрет В.Януковича і спалили його в революційній бочці, привезеній під адмінбудинок під час одного з недавніх пікетувань.

24 лютого нараду з керівниками відділів і управлінь Дрогобицької райдержадміністрації, керівниками районних державних структур провів голова районної ради Михайло Сікора.

Він, зокрема, поінформував керівників підрозділів РДА, що незважаючи на те, що Михайло Винницький написав заяву на звільнення з посади голови Дрогобицької РДА і на роботу не ходить, питання його відставки офіційно не вирішено. Він ще має повноваження підписувати фінансові документи, тому, при потребі, слід звертатись до нього телефоном і домовлятися про зустріч для того, щоб він поставив свій підпис.

До речі, у відставку подали також голова Львівської облдержадміністрації Олег Сало та його заступники.

***

Уранці 25 лютого на вимогу дрогобицького Майдану відбулася позачергова сесія міської ради. Під час засідання, щоб не допустити конфронтації і заспокоїти рішуче налаштованих представників громадськрості, секретар ради Тарас Метик оголосив заяву про складання посадових повноважень. Його відставка була прийнята 41 голосом депутатів із 50, обраних до міської ради.

Відтак слово взяв очільник міста Олексій Радзієвський, який також зачитав свою заяву про складання повноважень міського голови. За відставку проголосувало 34 депутати.

На сесії повідомили, що Олександр Коростельов у лікарні, тому питання його звільнення з посади першого заступника міського голови буде розглянуто пізніше.

На 16.00 заплановане засідання позачергової сесії, яка має обрати нового секретаря ради, котрий виконуватиме обов’язки міського голови, і переобрати голів постійних комісій.

Вл.інф.

 

Того ж дня прес-служба виконкому міської ради розповсюдила заяву такого змісту: 

У чиїх руках доля дрогобицької громади?

25 лютого відбулося позачергове засідання сесії Дрогобицької міської ради. На засіданні окрім депутатів міської ради (45 присутніх з 50-ти обраних) були присутні представники ради ВО «Майдан», «Самооборони» та дрогобицької громади у кількості 300 осіб. Революційно налаштовані люди не дали можливості висловитись не лише міському голові та секретарю ради, а й священнослужителю, який закликав до спокою та здорового глузду.

Під тиском налаштованих провокаторами представників громади, міський голова О.Радзієвський та секретар міської ради Т.Метик змушені були написати заяви про припинення своїх повноважень.

Варто зауважити, що під час сесії здійснювався зухвалий психологічний тиск на міського голову, секретаря ради та весь депутатський корпус, створювались штучні фізичні перешкоди у їх роботі.

Беззаперечним є факт, що розгляд сесійних питань проведено з грубим порушенням регламенту Дрогобицької міської ради, а саме: розгляд заяв міського голови та секретаря ради проведено без включення цих питань до порядку денного позачергової сесії. Безумовно, цим порушено вимоги ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст.29 Регламенту Дрогобицької міської ради.

Наразі вивчається питання юридичної сили прийнятих рішень, внаслідок чого буде визначено їх подальшу долю.

А от доля дрогобицької громади опинилася у руках крикунів, популістів, необізнаних «громадських діячів», які прикриваючись думкою громади і майдану переслідують свої меркантильні інтереси. Увага! Іде боротьба за владу!

Міський голова, на відміну від деяких політиків місцевого масштабу, розуміє складність ситуації, яка має місце, і діятиме виключно в інтересах усіх мешканців Дрогобича.

Нагадаємо, що позапартійний О.Радзієвський у 2010 році впевнено переміг у виборах міського голови, отримавши підтримку понад 60% голосів виборців серед майже двох десятків кандидатів.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Революційний дух мало не спалив домівки

Прикра подія трапилася у Дрогобичі в ніч з 20 на 21 лютого. О пів на першу ночі невідомі здійснили напад на приватне помешкання першого заступника міського голови Олександра Коростельова. Більше семи зловмисників у масках вчинили розбій на прибудинковій території та кинули до будинку чотири пляшки із запальною сумішшю – так звані «коктейлі Молотова».

Цієї ж ночі від дій зловмисників постраждав і депутат міської ради Степан Федак. На його помешкання також вчинено розбійний напад та вибито вікна.

Беззаперечним є факт, що події, які сьогодні відбуваються в Україні, змінюють державу і кожного з нас зокрема, і жоден свідомий громадянин не може залишитися осторонь. Але невже для того, щоб довести відданість своїй державі і своєму народу необхідно нищити і трощити все на своєму шляху?

Наразі невідомо, що керувало тими юнаками, адже О.Коростельов не є і ніколи не був членом «Партії регіонів», а С.Федак вийшов з її лав ще до початку трагічних подій у Києві. Достеменно відомо і прикро, що учасники цього ганебного дійства були надто юні, аби зрозуміти його справжню суть. Це просто діти дрогобичан, які піддалися на чергову провокацію, не усвідомлюючи меркантильних інтересів замовників. Ймовірно, якби вони розуміли, що їхній революційний дух просто використовують, можливо, би подумали про правомірність та доцільність проведення таких акцій.

Міський голова О.Радзієвський висловив стурбованість через такі події: «Сьогодні нам нелегко. Я з глибокою скорботою висловлюю співчуття родинам загиблих дрогобичан-героїв Олега Ушневича та Йосипа Шилінга. Однак, слід пам’ятати, що Дрогобич завжди був дружною та згуртованою громадою. Наш обов’язок залишитись такими і сьогодні, адже згуртованість – це запорука успіху.

Ми не знаємо імен зловмисників, але ця подія змушує замислитись: завтра під їхньою атакою може опинитися кожен мешканець нашого міста.

Звертаюся до кожного дрогобичанина: гаряче серце неодмінно повинно поєднуватися з тверезим холодним розумом. Будьмо розсудливі та мудрі у цей нелегкий для України час.

Закликаю правоохоронні органи, громадські організації з охорони порядку згуртувати зусилля та знайти людей, які без докору совісті так легко посягнули на святе – людські домівки. Ми не можемо допускати злочинних посягань та протиправних вчинків і лише разом ми здатні захистити Дрогобич».

Варто зауважити, що за кілька годин до інциденту відбулося позачергове засідання сесії Дрогобицької міської ради, на якому депутати виконали волю Дрогобицької громади і шляхом поіменного голосування заборонили діяльність та символіку на території Дрогобича «Комуністичної партії» та «Партії регіонів». За це рішення проголосували усі присутні – 41 народний обранець.

Прес-служба виконкому Дрогобицької міськради

 

У Трускавці буде сквер імені Небесної Сотні

У Трускавці на вулиці Т.Шевченка біля музею М.Біласа буде сквер імені Небесної Сотні Майдану.

«Це найкраще місце в центрі Трускавця для гідного вшанування подвигу героїв Майдану», – сказав міський голова на понеділковій нараді.

На сьогодні ця ділянка землі є у користуванні ЗАТ ЛОЗ «Трускавецькурорт», огороджена парканом, який трускавчани нарекли «парканом ганьби». ЗАТ ЛОЗ «Трускавецькурорт» планував відкрити на цій ділянці сквер імені свого профспілкового діяча.

Мер вважає, що земля, яка не є приватною власністю, належить громаді і тільки громада може вирішувати, коли і що на цій землі має бути.

Міський голова доручив міським службам у дводенний термін провести перемовини із ЗАТ ЛОЗ «Трускавецькурорт», прибрати паркан та почати роботи щодо благоустрою цієї ділянки землі, а пропозицію про облаштування скверу імені Небесної Сотні Майдану винести на обговорення громади міста.

Вл.інф.

 

СПІЛЬНА ЗАЯВА

Дрогобицької міської ради, «Народної Ради» м.Дрогобича та керівників Дрогобицького МВ УСБУ у Львівській області, Дрогобицької міжрайонної прокуратури Львівської області, Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області про взаємну співпрацю у дотриманні громадського порядку на території міст Дрогобича та Стебника

Останні події в Україні засвідчили кульмінацію протистояння, яке перейшло в силову фазу. За таких умов тільки спільні зусилля та пошук шляхів вирішення протистояння мирним шляхом сприятимуть зупиненню подальшої ескалації подій, які остаточно можуть перейти в неконтрольоване русло, а саме порушень громадського порядку, скоєння злочинів та правопорушень.

Керівники Дрогобицького МВ УСБУ у Львівській  області, Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області, Дрогобицької міжрайонної прокуратури Львівської області, визнаючи Дрогобицьку міську раду органом самоврядування територіальної громади, виконуючи волю народу, висловлюють готовність до спільного забезпечення громадського порядку з метою досягнення народної довіри на адміністративній території.

Це передбачає узгодження дій при забезпеченні правопорядку правоохоронними органами із залученням представників громадської організації «Варта» та громадськості, вжиття заходів щодо недопущення  порушень громадського порядку, скоєння злочинів та правопорушень, викриття, попередження та локалізації провокацій спрямованих на дестабілізацію ситуації на території.

На час загострення суспільно-політичної ситуації в державі, відсутності  ефективної координації дій правоохоронними органами по вертикалі, міська рада тимчасово перебирає на себе функцію координації дій правоохоронних органів.

О.Радзієвський, міський голова Дрогобича,

Р.Курчик, голова «Народної Ради» м.Дрогобича,

О.Гаєвський, начальник Дрогобицького МВ УСБУ у Львівській області,

В.Павич, Дрогобицький міжрайонний прокурор,

О.Наливайко, т.в.о. начальника Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області,

А.Кінчеші, начальник ІІ спецзагону швидкого реагування оперативно-рятувальної служби ЦЗ ДС НСУ,

Г.Дем’янчик, командир в/ч А 1108

 

У Дрогобичі заборонили «Партію регіонів» і КПУ

20 лютого о 20:00 на площі Ринок відбулося позачергове засідання сесії Дрогобицької міської ради. Міський голова О.Радзієвський зачитав порядок денний, згідно з яким на розгляд ставилось питання «Про заборону діяльності та символіки «Комуністичної партії та «Партії регіонів» на території міста Дрогобича».

Одразу після виконання Державного Гімну України прозвучала пропозиція провести поіменне голосування. Її одноголосно підтримали народні обранці. Згодом кожен депутат міської ради особисто висловив свою позицію з цього питання.

За прийняття такого рішення віддали свої голоси усі присутні – 41 депутат Дрогобицької міської ради. Варто зважити на поважну причину відсутності решти представників депутатського корпусу: частина обранців ще минулої ночі вирушили до Києва.

Окрім того, представники громади, присутні на сесії, звернулися до міського голови із пропозицією змінити порядок продажу алкогольних напоїв у місті до завершення тривожних подій.

Сесія прийняла рішення про тимчасову заборону продажу алкоголю у місті на час проведення масових заходів із 18.00 вечора до 10.00 години ранку.

О.Радзієвський пообіцяв якнайшвидше скликати засідання виконавчого комітету, на якому врегулювати порушені громадою питання щодо ситуації у сфері продажу алкоголю.

Прес-служба виконкому Дрогобицької міської ради

На фото: О.Радзієвський у мегафон зачитує рішення сесії.

 

У Дрогобичі 200-ліття Т.Шевченка вшанують Великою ювілейною академією

У Дрогобичі під головуванням секретаря міської ради Тараса Метика відбулось підсумкове засідання оргкомітету, на якому його учасники обговорили, деталізували та схвалили план загальноміських шевченківських заходів.

Найвеличнішим заходом, що відбудеться у нашому місті з нагоди відзначення 200-літнього ювілею українського Пророка та Батька української нації Тараса Шевченка стане ювілейна академія «Борись народе за свою свободу», - його святий безсмертний заповіт». До участі в головному літературно-мистецькому заході залучені найкращі мистецькі колективи міста, звучатиме багато безсмертної поезії Кобзаря. Академія відбудеться 9 березня нинішнього року о 16 годині у Львівському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Юрія Дрогобича.

Активно ведеться робота колективу музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича над музичною драмою «Катерина» за однойменною поемою Тараса Шевченка. Постановочну групу очолює київський режисер Сергій Архіпчук, у якого своє бачення цього твору, співзвучне з сьогоднішніми подіями у державі. Про це повідомив на засіданні оргкомітету заступник директора театру з творчих питань Олег Загорулько. Прем’єра вистави – у неділю 2 березня, о 17 годині.

Низка заходів готується у Дрогобицькій централізованій бібліотечній системі. Це, зокрема, тематичні виставки, творчі вечори з читанням поезій Кобзаря, бібліографічний огляд літератури.

У Дрогобичі розпочався відбірковий тур міського Фестивалю студентської та учнівської творчої молоді, який завершиться 28 лютого. Переможці першого етапу візьмуть участь у ІІ-му турі, який відбудеться 20 березня. А 22 травня відбудеться гала-концерт у Народному домі ім.І.Франка.

У Дрогобицькій міській раді планується провести виставку копій картин Т.Шевченка та його прижиттєвих фотографій (8 штук). Під час гала-концерту виставка діятиме у фойє Народного дому.

До 200-ліття Тараса Шевченка також готується випуск друкованої продукції (книжки, буклети, дипломи тощо).

У рамках святкувань знаменної дати низка заходів відбудеться у музеї «Дрогобиччина». Це виставки спільно з відділом освіти та Дрогобицьким педуніверситетом, виставки львівських художників, вечори поезії з музичними номерами, дрогобицька Шевченкіана тощо.

Шевченківські вечори пройдуть в усіх навчальних закладах Дрогобича.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Трускавецька лікарня прийме 20 поранених із Майдану

Трускавецька міська лікарня прийме 20 поранених на Майдані, а кожен санаторій виділить для потерпілих активістів народного супротиву по одній палаті.

Рішення про це прийняв 20 лютого виконавчий комітет Трускавецької міської ради під головуванням міського голови Руслана Козира.

Прийняте рішення підтримали керівники санаторно-курортних закладів міста, які взяли участь у роботі виконкому.

Вл.інф.

 

Пораненого активіста з Борислава  доправили на лікування до Львова

Пораненого кулею мешканця Борислава, працівника курортного закладу Східниці, який брав участь у мирних акціях протесту на Майдані у Києві, привезли на лікування в один з лікувальних закладів Львова.

Хлопець під час бійні прикривався щитом. Якби не щит та не зігнута в той момент рука на рівні грудей, то не відомо, чим би все це закінчилось. Куля розтрощила щит, потрапила в руку і не долетіла до грудей.

Про це 21 лютого повідомили організатори Євромайдану зі Східниці.

Хлопець відразу зв’язався з організаторами Євромайдану у Східниці. Його доставили на лікування в одну з приватних клінік Києва, де надали першу медичну допомогу. Але згодом хлопця забрали, побоюючись, щоб його примусово не вивезли зі шпиталю міліціонери.

Мікроавтобусом пораненого вдалося швидко доправити до Львова, де його прооперували.

За інформацією ЗІК

 

P.S. Ера зла похитнулась, і Народ уже ніколи не терпітиме наруги

Майдан виробив Кодекс честі. Це найпрестижніша академія філософської мудрості народу, яка видала диплом гідності цілій нації. Майдан виробив глибокі духовні пласти народу.

Духовенство всіх конфесій і релігій у своїй спільній молитві підтримувало дух нації. Очевидно, прозріють найвищі православні патріархи щодо створення Української Соборної Помісної церкви. Майдан наблизив націю до християнської моралі як ніколи.  Майдан виписує правила поведінки для владної верхівки, і це – нове у суспільній формації України.

Мав рацію другий Президент України Л.Кучма, коли написав книжку «Україна – не Росія». Коли революційні солдати Петрограда штурмували Зимовий палац, то вони зі злості трощили все, що бачили очі. А ось українські повстанці, завітавши у маєток колишнього прокурора В.Пшонки, зняли взуття, щоб не пошкодити паркет. Навіть у цій дрібниці присутня різниця між сусідами.

Ми стали іншими завдяки «Небесній сотні», якій судилося покласти свої голови на вівтар служінню України. Зараз головне дотримуватися кодексу честі, зуміти позбавитися подвійних стандартів, не допустити до влади перефарбованих лисів, зрештою, провести люстрацію. Ніхто більше не має права знущатися з народу…

Володимир ТУРМИС

 

«ЕРОС у Дрогобичі»

16 грудня у віллі Яроша у виставковому залі «ALTER-HALL» відбулося відкриття арт-проекту «ЕРОС у Дрогобичі» який організували музей «Дрогобиччина» та театр «ALTER». Подія привернула чимало уваги, адже присвячена дню св. Валентина – покровителя всіх закоханих.

До участі у проекті залучені митці з різних міст, деякі з них вже добре знані дрогобичанам за проектами «ART-VILLA», «Свіжий погляд» та «Свіжий погляд 2». Митці зі Львова, Дрогобича, Борислава, Стрия та Трускавця представили увазі дрогобичан та гостей міста творчі роботи на еротично-романтичну тематику. Проект розкриває таку непросту амурну сферу, намагався привідкрити погляди сучасних митців на «сердечну» тематику. На виставці були представлені твори Михайла Гуменюка, Івана Дудича, Оксани Дудич, Світлани Забари, Марти Зварич, Наталії Курій-Максимів, Христини Козак, Анни Кошіль, Дани Лобачук, Василя Лялюка, Максима Максиміва, Мар’яни Мирошниченко, Марти Остапович, Лева Скопа, Дарини Терлецької, Олени Фоміної, що створені у різних жанрах та техніках: живопису, графіки (в тому числі і комп’ютерної, офорту, лінориту, монотипії тощо), витинанки, аплікації, скульптури, твори створені у мішаній техніці, проте об’єднані за настроєм романтичною атмосферою.

На відкритті виставки відбувся перформанс «Пошук» знаного не лише у Дрогобичі, але й за межами нашого міста та країни талановитого молодого актора Олександра Максимова, кожна робота якого – це мистецька подія у Дрогобичі, а постановки, у яких задіяний Олександр Максимов, викликають чималий резонанс серед публіки. Не став винятком і даний перформанс, що вже наближався радше до моно-вистави, адже був сповнений власною сюжетністю.

Під звуки опери та пильний погляд репродукції «Джоконди» актор розкрив одну із історій еросу, що була сповнена концептуалізму – привідкривала таємничість акту творіння і елегійної ніжності, еротики та іронії, зрештою, не позбавлена певної долі сарказму. Дійство викликало шквал оплесків глядачів, а «Мона Ліза», люб’язно «випозичена» на один вечір із Лувру і далі обдаровувала всіх присутніх своєю славнозвісною усмішкою.

Після перегляду перформансу та виставки митців гості відкриття із келихом вина мали нагоду послухати поезію молодих поетів. Запам’яталися вірші молодого дрогобицького поета Романа Миронова та Ірини Колодійчик, що додали вечору неповторного настрою та особливої романтичної атмосфери. А той, хто не прихопив із собою власні поетичні «нотатки», мав нагоду прочитати просто із стін виставкового залу інтимну лірику світової класики, що подекуди була перекладена на українську вперше.

Родзинкою відкриття стала «капелюшна» поезія українізованих хайку і танка авторства Івана Дудича, що додали вечору присмаку декадентства. Кожен із бажаючих міг витягти із капелюха любовну поезію, як своєрідний амурний лист-щастя аби прихопити часточку великого серця «Еросу у Дрогобичі» із собою додому.

Виставка була відчинена для відвідувачів протягом одного вечора, тож не дивно, що відкриття «ЕРОСУ у Дрогобичі» було велелюдним. Спадок тем-табу, який успадкувала незалежна Україна від ідей попереднього режиму сильно спотворює світогляд вже якого покоління людей. Тож сподіваюся, що даний арт-проект сприяв розширенню кругозору дрогобичан, вихованню внутрішнього відчуття прекрасного та розуміння тематики ЕРОСУ як такої…

Іван ДУДИЧ, дослідник мистецтва, аспірант ЛНАМ, науковий працівник музею «Дрогобиччина»

Фото Анни Кошіль

 

Як запобігти захворюванню на вірусний гепатит «А»

Вірусний гепатит «А» (хвороба Боткіна, хвороба «брудних рук», жовтуха) – це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції та переважним ураженням печінки і травного каналу.

Вірус гепатиту «А» виділяється з фекаліями хворих на гепатит та передається від людини до людини після контакту з хворим, а також через воду та харчові продукти, забрудненні випорожненнями хворої людини, предмети побуту та брудні руки через недотримання правил особистої гігієни.

Інкубаційний період при вірусному гепатиті «А» становить 15-45 днів. Після перенесеної хвороби формується стійкий імунітет.

Хвороба починається гостро з підвищенням температури до 38,5 С. Протягом перших 2-3 днів з’являється ломота в тілі, першіння в горлі. Хвора людина відчуває загальну слабість, погіршення апетиту, нудоту, інколи характерна блювота, біль і важкість у правому підребер’ї. На 3-й день захворювання сеча набуває темного кольору (міцного чаю або пива), починається свербіння шкіри.

Вірус гепатиту «А» стійкий до навколишнього середовища: при кімнатній температурі може зберігається декілька місяців, а при 4 градусів С – декілька років. Вірус інактивується при 100 С градусах впродовж 5 хв. Вірус чутливий до формаліну, відносно стійкий до хлору.

Найбільше епідемічне значення мають хворі зі стертими і безжовтятичними формами гепатиту «А», кількість яких у 2-10 разів може перевищувати число хворих жовтяничними формами.

Для гепатиту «А» властиве сезонне підвищення захворюваності в літньо-осінній період, а також циклічне підвищення захворюваності через 3-5, 7-20 років, що пов’язане зі зміною імунної структури популяції носіїв вірусу.

Слід зауважити, що термічна обробка повністю вбиває вірус гепатиту «А», але їжа може забруднюватися після її приготування.

Вірус може розповсюджуватися серед людей через відсутність навиків гігієни та через тісний контакт у місцевостях з поганими санітарними умовами.

У 2014р. у Дрогобицькому районі зареєстровано випадки вірусного гепатиту «А» у Винниках, Підбужі, Ступниці, Нагуєвичах, Унятичах.

 Як уникнути зараження вірусом гепатиту «А»?

1. Використовувати для пиття та миття посуду лише перекип’ячену воду.

2. У випадку підтоплення криниць проводити відкачування води, очищення криниць та дезінфекцію.

3. Дотримуватись правил особистої гігієни.

4. Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з невідомих джерел водопостачання. Для пиття і приготування їжі слід використовувати питну бутильовану воду або з централізованих джерел водопостачання.

5. При неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі з собою потрібно мати запас питної води; для миття посуду і рук слід використовувати тільки профільтровану та проварену воду.

6. Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою; для споживання дітьми – облити кип’ятком.

7. Перед приготуванням та вживанням їжі потрібно обов’язково мити руки з милом.

8. Обов’язково мити руки після відвідування туалету.

У випадку виявлення перших ознак захворювання – необхідно терміново звернутися до лікаря!

Галина ГЕРМАН, лікар-епідеміолог Дрогобицького міськрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦ» ДСЕСУ

 

СПОРТ

Найкращі волейболісти – у Лішні

16 лютого у спортивному залі Лішнянської школи проходила першість Дрогобицького району з волейболу серед сільських колективів фізкультури. Організатором змагань виступила Дрогобицька районна організація ФСТ «Колос» (голова – Юрій Кулинич).

У турнірі взяли участь команди Лішні (фахівець з фізкультурно-спортивної роботи Микола Гуняк), Урож (Тарас Страшівський), Ясениці (Михайло Волянський), Грушова (Роман Майкович), Опаки (Василь Дуб).

Під час церемонії урочистого відкриття волейбольної першості учасників привітали завідувач сектора з питань молоді та спорту Дрогобицької РДА Олег Войтенко та депутат районної ради Василь Партика.

Команди змагалися за коловою системою. Спортивна боротьба була напруженою і цікавою. Результати зустрічей: Ясениця – Опака – 2:1, Ясениця – Грушів – 2:0, Лішня – Ясениця – 2:0, Опака – Грушів – 2:1, Лішня – Грушів – 2:0, Опака – Уріж – 2:0, Лішня – Уріж – 2:0.

У підсумку перше місце посіла команда господарів – с.Лішня. Другу сходинку посіли волейболісти з Ясениці, третю – з Опаки. Призери турніру отримали у нагороду кубки та грамоти. Їх вручив голова Дрогобицької районна організації ФСТ «Колос», депутат райради Юрій Кулинич.

Ярослав ГРИЦИК

На фото: переможець районної першості з волейболу – команда Лішні.

 Создан 25 фев 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником