ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Чвари роздмухують ворожнечу
У римського історика Гая Сілюстія Кріпса (до речі, батька Нерона) є розповідь про те, як після переможного тріумфу суспільство надало 30 достойникам право вершити справедливий суд над винними. Виконавши свою місію, вони не зупинились, а продовжували карати уже й невинних. І суспільство перелякалося…

У нинішніх дрогобицьких реаліях не варто поспіхом руйнувати передусім людські стосунки, що мають місце, зокрема впродовж декількох тривожних лютневих днів. Місцева влада спільно із духовенством, поміркованими активістами, громадою робили все, щоб долучитися до столичного Майдану. Секретар міськради Тарас Метик втратив не тільки спокій, але й здоров’я (нині він перебуває у лікарні). Спільними зусиллями вдалося зберегти функціонування міської господарки. Коли у державі запахло революційними подіями, потім і громадянською війною, то й виникла потреба у створенні народних рад, щоб перебрати функції президентської вертикалі на місцях. І це було виправдано. Тепер, коли влада опинилася у руках колишньої опозиції, і йде процес зміни системи управління державою, не треба поспішати із кардинальними заходами, бо вони спровокують зворотну реакцію, розпочнеться протистояння, яке може перерости у бійку, погроми і т.д. Треба бути поміркованими всім і передусім активістам дрогобицького майдану.

Це не авторський висновок, це думка багатьох людей, котрі побували на віче у Дрогобичі 24 лютого. Спершу 12 священиків відслужили Молебень за упокій і злагоду у державі, за упокій душ людей, яких ще буде не одна сотня. По-мудрому закликали громаду до розуміння священики о.Бендик і о.Гарасимчук. Відтак «хід історії» Дрогобича взяли у свої руки активісти ВО «Майдан». Голова ради ВО «Майдан» Тарас Кучма озвучив План дій дрогобицької громади. Одне з питань-вимог: до 9.00 25 лютого мають скласти повноваження міський голова Олексій Радзієвський, його перший заступник Олександр Коростельов і секретар міськради Тарас Метик.

Наступного дня розпочалося позачергова сесія. У залі були 45 депутатів, актив ВО «Майдану» і люди із загостреним почуттям справедливості. Бо коли священик Ростислав Мелех після молитви запросив до поваги і взаєморозуміння, то саме ця категорія людей ледь не засвистала отця. Олексію Радзієвському довелося вгамовувати пристрасті. Далі голова «Народної Ради» Роман Курчик повторив вимоги громади.

Не заслужив, мабуть, зневаги і один із соратників засновника «Тризуба» Василя Іванишина, а нині «Правого сектора» Микола Терлецький. Сотник, котрий щойно повернувся із Майдану, закликав присутніх до порозуміння, та в результаті отримав образливу «подяку»…

У залі градус протистояння і неприязні сягнув критичної мірки. Олексій Радзієвський і Тарас Метик зробили відповідні заяви про складення своїх повноважень. Олександр Коростельов у цей час перебував в операційній. Відставка була прийнята: Т.Метика – 41-им голосом «за», О.Радзієвського – 34.

Того ж таки дня депутати мали обрати секретаря ради. Претендентом на цю посаду вважається Роман Курчик, однак сесія не відбулася з мотивів процедурного регламенту. Її перенесли аж на 27 лютого.

У той час, поряд із загостреною ситуацією у Криму, деякий безлад запанував і в регіоні. Так, зокрема у потягах, які прибувають до Трускавця, юнаки у революційній амуніції перевіряли документи пасажирів, а в одному з навчальних закладів освіти Дрогобича директору безпідставно закинули зв’язок із «Партією регіонів».

Словом, мудрі, порядні і чесні люди регіону мусять висловити свою позицію щодо цих подій, інакше виходить, що ми мовчки хочемо штовхнути регіон до незрозумілого протистояння…

Володимир ТУРМИС

Фото Ігоря ФЕЦЯКА

На фото: люди у військових шоломах... на дрогобицькому віче.

 

У чиїх руках доля дрогобицької громади?

25 лютого відбулося позачергове засідання сесії Дрогобицької міської ради. На засіданні, окрім депутатів міської ради (45 присутніх з 50-ти обраних), були присутні представники ради ВО «Майдан», «Самооборони» та дрогобицької громади у кількості 300 осіб. Революційно налаштовані люди не дали можливості висловитись не лише міському голові та секретарю ради, а й священнослужителю, який закликав до спокою та здорового глузду.

Під тиском налаштованих провокаторами представників громади, міський голова О.Радзієвський та секретар міської ради Т.Метик змушені були написати заяви про припинення своїх повноважень.

Варто зауважити, що під час сесії здійснювався зухвалий психологічний тиск на міського голову, секретаря ради та весь депутатський корпус, створювалися штучні фізичні перешкоди у їх роботі.

Беззаперечним є факт, що розгляд сесійних питань проведено з грубим порушенням регламенту Дрогобицької міської ради, а саме: розгляд заяв міського голови та секретаря ради проведено без включення цих питань до порядку денного позачергової сесії. Безумовно, цим порушено вимоги ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст.29 Регламенту Дрогобицької міської ради.

Наразі вивчається питання юридичної сили прийнятих рішень, внаслідок чого буде визначено їх подальшу долю.

А ось доля дрогобицької громади опинилася у руках крикунів, популістів, необізнаних «громадських діячів», які прикриваючись думкою громади і майдану переслідують свої меркантильні інтереси. Увага! Іде боротьба за владу!

Міський голова, на відміну від деяких політиків місцевого масштабу, розуміє складність ситуації, яка має місце, і діятиме винятково в інтересах усіх мешканців Дрогобича.

Нагадаємо, що позапартійний О.Радзієвський у 2010 році впевнено переміг на виборах міського голови, отримавши підтримку понад 60% голосів виборців серед майже двох десятків кандидатів.

27 лютого не відбулася ініційована більшістю депутатів сесія Дрогобицької міської ради, на якій депутати мали обрати секретаря міської ради. Причиною цього стало усвідомлення народними обранцями своїх необдуманих поспішних та незаконних рішень, прийнятих на попередній сесії 25 лютого.

Враховуючи ситуацію, що склалася, сьогодні група депутатів звернулася до міського голови О. Радзієвського із письмовою пропозицією про скликання наступної сесії міської ради. Відповідно до Закону, міський голова повинен скликати її упродовж двох тижнів. Таким чином, повноваження Дрогобицького міського голови О.Радзієвського та секретаря міської ради Т.Метика сьогодні є дійсними.

Проте зазначимо, що у здійсненні своїх посадових обов’язків О.Радзієвському чиняться перешкоди, оскільки представники ВО «Майдан» самовільно опечатали та опломбували службові кабінети керівників міста і не дають їм можливості нормально працювати.

Прес-служба виконкому Дрогобицької міської ради

 

Шановна дрогобицька громадо!

Ситуація, що склалася сьогодні у Дрогобичі, викликає серйозне занепокоєння. Те, що зараз відбувається, вимагає виваженого підходу та відповідальності за долю нашого міста не лише від депутатського корпусу, а й від кожного з нас зокрема.

У час, коли вирішується майбутнє Української держави, маємо керуватися не емоціями, а здоровим глуздом. На жаль, деякі люди намагаються скористатися революційною ситуацією в країні і, виголошуючи популістські гасла, дбають насамперед про власні інтереси, прагнуть посіяти розбрат і спровокувати громаду на неадекватні дії. Не лиймо необдумано воду на млин ворогів держави, котрі зараз засіли в Криму!

Спроба змістити законно обране керівництво міста у час глибокої економічної та політичної кризи є абсолютно недоречною і може призвести до непрогнозованих наслідків. Насамперед, постраждають тисячі працівників бюджетної сфери – освіти, медицини, культури, котрі не зможуть вчасно отримувати заробітну плату і залишаться без засобів для існування. Буде паралізованою робота житлово-комунального господарства.

Не можемо зрозуміти мотиви дій збурювачів спокою. Адже міський голова не призначався Президентом України, а обраний дрогобицькою громадою. До того ж, Олексій Радзієвський з першого дня протестів підтримував Майдан. У стінах міської ради були прийняті рішення та заяви на підтримку народу, в тому числі і щодо відставки тогочасного керівництва держави, засудження силового сценарію розвитку подій. Дрогобич увесь цей складний час зумів залишитися містом без провокацій та конфронтації.

Маємо розуміти, що пристрасті незабаром вляжуться. І тоді громада дасть гідну оцінку діям окремих осіб, за спробу дестабілізувати ситуацію в місті, поставити під загрозу достойне відзначення 200-літнього ювілею Тараса Шевченка та підготовку до проведення дострокових президентських виборів.

Той, хто не усвідомлює нинішню загрозу національної безпеки, своїми необдуманими вчинками штовхає громаду міста до протистояння, якого ще не було за роки незалежності.

Якщо ми християни і молилися на Майдані, маємо дослухатися до голосу Божого – лише любов один до одного кує злагоду.

Будуть нові вибори – будуть обрані нові очільники. Терпіння всім нам і самоповаги!

Отець-протопресвітер Михайло БАЧИНСЬКИЙ,

Мирон БАБ’ЯК, директор Дрогобицького коледжу нафти і газу,

Степан ЯКИМ, директор Дрогобицького механіко-технологічного коледжу,

Павло ПОПОВИЧ, директор спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи з велоспорту «Медик»

Степан ДАЦЮК, декан музично-педагогічного факультету ДДПУ ім.І.Франка

Мирослав ПРИМ’ЯК, керуючий ДФ АТ “Укрінбанк”Создан 28 фев 2014  Комментарии       
Всего 1, последний 6 лет назад
--- 02 мар 2014 ответить
В ДДПУ зібрано 1 зелену сотку:
рядовий-розрахуйсь бігом -марш: Лукянченко,
снайпера: Чернець і Пантюк,
кулеметчиці: Алла дай аспірантам допомогу, Скотна, Профбюраторша, і Свєтка біомедик,
морпєхі: шофера,
розвєдка: дєвкі з отделу кадров,
міньори: Бойчук і Гриник,
дезертір: Бабяк,
наводчик: Кутняк,
шпіони-дезорганізатори: Вася Винницький і товарищ Голубевь,
боєвий оркестр: Душний, Філоненко і замдекани
кухня: синий зал,
связист: секретарь І-го проректора,
танкісти: Посацький і Кравчук,
воздух: Савчин Мирослав,
полевих сто грамм: кафедра физкультури,
отдел расстрелов: філфак,
переводчики: Лопушанські,
переводчики-логопеди доктора Петра Іванишина: Лопушанські,
артилерия: комбайн і ЗТД,
Впірьод!
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником