ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 4 березня 2014р.
ЛОДА вперше очолила жінка

2 березня новим головою Львівської обласної державної адміністрації (ЛОДА) призначено народного депутата від ВО «Свобода» Ірину Сех, яка стала першою жінкою-очільником Львівщини.

Відповідний Указ в.о. Президента України оприлюднений на офіційному сайті. Окрім Львівщини, нові голови адміністрацій призначені ще у 16-ти регіонах країни.

У зв’язку з цим призначенням, згідно з українським законодавством, Ірина Сех має відмовитися від мандату народного депутата.

43-річна Ірина Сех очолює обласний осередок «Свободи», з 2012 року є членом парламентської фракції партії. За першою освітою Ірина Сех є вчителькою початкових класів, в кінці 2000-х здобула спеціальність «правознавство» в ЛНУ ім.І.Франка.

Вл.інф.

 

Дрогобичани засудили військову агресію Росії

1 березня вранці у Дрогобичі на Майдані відбувся Молебень до Богородиці, під час якого люди просили захисту від нападу чужинців.

Священик Мирослав Соболта нагадав, що щира молитва має велику силу, про що свідчить перемога добра над злом на Майдані у Києві, і закликав присутніх повсякчас просити Бога відвернути військове вторгнення Кремля в Україну, миру і спокою у нашій державі.

Під вечір відбувся ще один Молебень – прохання Божого захисту територіальної цілісності України. Молитви за Україну відбуваються у всіх дрогобицьких храмах, у деяких з них люди моляться цілодобово.

У неділю, 2 березня під час Народного віча у Дрогобичі прийнято звернення до в.о. Президента – Голови Верховної Ради О.Турчинова, Прем’єр-Міністра України А.Яценюка, в якому пропонується для захисту Української держави та її громадян від агресії з боку Російської Федерації, ввести військовий стан до часу нормалізації внутрішньої обстановки.

Дрогобичани наголошують, що Російська Федерація розпочала акцію неприкритої військової агресії проти Української держави. Без будь-яких, навіть надуманих підстав, російські війська розпочали захоплення Автономної Республіки Крим. Громадяни Російської Федерації провели низку мітингів у кількох українських містах, скинули українські Державні прапори та підняли російські триколори на українських державних будівлях та на приміщеннях органів місцевого самоврядування. При цьому були жорстоко побиті українські громадяни.

Для захисту територіальної цілісності Української держави віче у Дрогобичі рекомендує урядовцям звернутися до країн Європейського Союзу, НАТО, Китайської Народної Республіки із проханням негайно вплинути на агресора – Російську Федерацію та захистити Українську державу. Зобов’язати громадян Російської Федерації, які тимчасово перебувають на території України, негайно покинути її.

На думку дрогобичан, Прикордонні війська України мають тимчасово закрити кордон із Російською Федерацією для вільного в’їзду в Україну громадян Росії. Необхідно звернутися до громадян України, які перебувають на території РФ, і які можуть стати об’єктами невмотивованої агресії, із закликом повернутися в Україну.

У зв’язку із посиленням антиукраїнської інформаційної кампанії, пропонується призупинити мовлення на території України російських телевізійних та радіоканалів, запровадити контроль за українськими медіа з метою недопущення розміщення програм і матеріалів антиукраїнського, антидержавного спрямування, закликів до насилля, зміщення Конституційного ладу та порушення територіальної цілісності України.

«Просимо усіх громадян України зберігати мудрість і виваженість, не піддаватися на провокації та не вдаватися до насильства, – наголошується у зверненні. – Закликаємо підтримати законні органи державної та місцевої влади, безумовно виконувати усі накази та вказівки Української влади».

Також на народному віче повідомили про створення дрогобицького осередку «Правого сектору». Офіс розташований на вул.Т.Шевченка,2. ГО займатиметься збором медикаментів, одягу, харчів для допомоги «Правому сектору» Майдану у Києві.

Одним з головних завдань буде підготовка людей, щоб у випадку агресії вони були готові разом з Українською армією стати на захист держави. Зараз відбувається формування першого загону патріотів, до якого вливається в основному молодь, котра була на столичному Майдані.

Віче підтримало ініціативу патріотичної молоді молоді і погодилося скерувати 10% від зібраних пожертв на потреби Майдану для організації діяльності та юридичної реєстрації структури.

Ярослав ГРИЦИК

 

У військкоматі готуються до можливої мобілізації

У Дрогобичі розпочали підготовку до можливого доукомплектування військового комісаріату.

Про це 2 березня на народному віче повідомив керівник Дрогобицько-Бориславського об’єднаного районного військового комісаріату Віктор Попов.

За його словами, до військкомату планово викликають військовозобов’язаних, які б у майбутньому при потребі допомагали проводити мобілізацію. Планують набрати 50 осіб, з якими проведуть десятиденні заняття.

«Щодо мобілізації військових частин вказівки на надходили», – наголосив військовий комісар.

У понеділок, 3 березня, у військкоматі було людно, кипіла робота. Сюди приходили чимало наших краян, котрі висловлювали бажання у разі потреби захищати нашу державу у військових лавах і записувалися добровольцями.

В.Т.

 

Руслан Щерба: «У нас виросло сміливе покоління»

Трагічні події на столичному Майдані ще довго ятритимуть душі всіх українців. Адже чи не вперше у житті народ у прямому ефірі побачив як озвірілі яничари вбивали беззахисних людей.

«Здебільшого, - ділився своїми враженнями Руслан Щерба, який «понюхав пороху» війни в Афганістані, - гинули ті, у кого не було військового вишколу. Хоча куля сліпа, та снайперське око вибирало собі мішень на свій розсуд».

Нині уже можна перевести дух, позаяк він і його зять, а також його колеги Володимир Павлишин та Микола Волошин, котрі теж мобілізували своїх зятів, повернулися живими додому.

- У нас, - продовжує Руслан, - виросло сміливе покоління. З такими людьми, що на Майдані, – є велике майбутнє. Старші дорожать життям, бо мають як життєвий, так і якийсь елементарний військовий досвід, а ось молоді – безстрашні, у них більше відваги, вони не бояться смерті. Ми вчили їх приготовляти запалювальні пляшки, вдосконалювати їх для зручності кидання.

- Руслане Миколайовичу, даючи інтерв’ю американському телеканалу, ви заявили, що це ще не перемога, вона не повна, і ми будемо боротися. Невже ще треба бути готовими до опору?

- А ви вірите в те, що на цьому вже закінчилось, і не буде спроб повернути все на круги своя. Порох має бути завжди сухим у порохівницях, доки світ є і Україна. Дивіться, що коїться зараз у Криму. Та й розгул провокаторів і розбійників заполонив цілу Україну. Ще не час спочивати на лаврах. Треба докупи згуртовувати добрі і світлі голови, щоб зло забуло про своє існування. І це має бути головним на порядку денному. Важливіше зараз подумати і подбати про вишкіл юнаків. Ми маємо добру націю.

Володимир ТУРМИС

 

Заходи

з нагоди 200-ліття від Дня народження Тараса Шевченка

Книжково-ілюстративна виставка «Світова велич Кобзаря».

Упродовж року (Міська центральна бібліотека)

 

Конкурс дитячих робіт «Наш Шевченко».

7 березня, 15:00, Дрогобицька дитяча художня школа

 

Сольні концерти Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина» та муніципального камерного хору «Легенда».

Березень

 

Вистави за творами Ю.Щербака «Стіна» та «Відьма» Т.Шевченка у виконанні народного театру ім. Лесі Українки Народного дому ім. І.Франка.

Березень-квітень, жовтень (навчальні заклади Дрогобича та Стебника)

 

Конкурс читців у старшій та початковій школах ЗНЗ мм. Дрогобича та Стебника.

Березень-травень (заклади освіти Дрогобича та Стебника)

 

Конкурс малюнків (живопис, графіка тощо) у старшій та початковій школах ЗНЗ Дрогобича та Стебника.

Березень-травень (заклади освіти Дрогобича та Стебника)

 

Прем’єра вистави «Катерина» Т.Шевченка, інсц. В.Лемець, муз. М.Аркас.

2, 5 березня 17:00, 18:00, Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім.Ю.Дрогобича

 

Загальноміський конкурс творчих робіт учнів загальноосвітніх шкіл міста «Уклін тобі, Тарасе».

4 березня о 15:00, Галерея сакрального мистецтва (вул. Січових Стрільців,18)

 

Науково-мистецька презентація: «Тарас Шевченко у культурному житті Дрогобича ІІ половини ХІХ – І третини ХХ ст.: нові знахідки», спільно з історичним факультетом ДДПУ ім. І.Франка.

5 березня о 14:00, відділ історії музею «Дрогобиччина» (вул. І.Франка,32)

Літературно-музична композиція «Музичне звучання Шевченкової поезії.

6 березня о 15:00 (міська центральна бібліотека ім. В.Чорновола)

 

Виставка провідних львівських художників «Шляхами Тараса» із збірки Палацу мистецтв (м.Львів).

6 березня о 15:00, Палац мистецтв (вул. Т.Шевченка,38)

 

Вечір Шевченкової поезії

Березень, Галерея сакрального мистецтва (вул. Січових Стрільців,18)

 

Ювілейна академія «Борись, народе, за свою свободу!» - його святий безсмертний Заповіт, до 200-ої річниці від дня народження Т.Шевченка.

9 березня 16:00, Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім.Ю.Дрогобича

 

Літературно-музичний вечір «Скарби безсмертного Кобзаря».

11 березня 16:00, відділ мистецтв міської центральної бібліотеки ім. В.Чорновола

 

Вечір поезії «Хвилююче слово Пророка».

16 березня 16:00, міська центральна бібліотека ім. В.Чорновола

 

Виставка творів дрогобицьких художників «Дрогобицька Шевченкіана».

26 березня 16.00, Палац мистецтв (вул. Т.Шевченка,38)

 

Персональна виставка академіка, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка та професора Академії образотворчого мистецтва і архітектури Миколи Стороженка «Мій Шевченко».

10 квітня 15.00, Палац мистецтв (вул. Т.Шевченка,38)

 

Гала-концерт мистецького фестивалю за участю творчих колективів та окремих виконавців, із залученням студентської і учнівської молоді.

22 травня 15:00, Народний дім ім. І.Франка

 

Виставка із збірки Національного музею Т.Шевченка у Каневі «Тарасова гора в образотворчому мистецтві».

Червень, Палац мистецтв (вул. Т.Шевченка,38)

 

ДЗАКом займеться Генпрокуратура

28 лютого з трибуни Верховної Ради України оголошено депутатський запит народного депутата України Романа Ілика «Щодо невиплати заробітної плати працівникам ПАТ «ДЗАК».

Тепер справою невиплати заробітної плати працівникам ДЗАКу займатиметься генпрокуратура під керівництвом вже нового Генерального прокурора України.

Звернення щодо невиплати зарплати на ПАТ «ДЗАК» від працівників підприємства до народного депутата України надійшло 12 січня під час звіту перед громадою Дрогобицького виборчого округу №121. Відповідний депутатський запит «Щодо невиплати заробітної плати працівникам ПАТ «ДЗАК» народний депутат Роман Ілик скерував у Генпрокуратуру вже 13 січня. Одразу депутатський запит було зареєстровано, відтак з того часу очікувалося його оголошення в залі Верховної Ради України.

Зазначимо, у своєму запиті нардеп підкреслив, що за інформацією працівників заводу, підприємство не працює, і станом на січень ц.р. (тоді власне був скерований цей запит) працівників відправили у відпустку за власний рахунок. «Отримати довідку про заробітну плату в бухгалтерії неможливо. В окремих випадках заборгованість сягає року. Окрім цього, заявники стверджують, що їх численні звернення до правоохоронних органів не дають результату», - наголосив Роман Ілик.

Як стверджують працівники підприємства, колись надпотужний завод поставлено на межу виживання. Якщо раніше на підприємстві працювали 4250 осіб, які щомісяця виготовляли в межах сотні автокранів, то тепер кількість скоротилася до 680 працівників. Торікі завод виготовив менше 10 кранів, а левова частка роботи, стверджують працівники, припала на виготовлення запчастин. На підприємстві фактично відсутні оборотні кошти, тож виготовляти автокрани просто немає за що – навіть за умов, що знайти ринок збуту таки можна.

З квітня минулого року працівники постійно перебувають у перманентному стані відпустки за свій рахунок. Щомісяця складався план-графік, згідно з яким частина працівників були забезпечені роботою – на 12-14 календарних днів. Відповідно, зарплата нараховувалася у відсотковому розрізі окладу. У цехах працювали лише двоє-четверо осіб. Станом на січень заборгованість сягає року. «Такого року, як у 2013-му, завод ще не переживав. Все, що я – як працівник, отримав – це 50 гривень на день машинобудівника та подарунок на Свято Миколая. Все, більше жодної копійки», - розповідає п.Ігор. Прізвище називати боїться. Каже: «Якщо дізнаються, звільнять за статтею. Такі випадки вже мали місце: коли люди писали скарги – одразу ж залишалися без роботи. Проблемою є й те, що в бухгалтерії не видають довідок про зарплату. А це – документ, який потрібен при оформленні пільг, субсидій, допомог».

«Попри те, що і директор, і голова правління «малюють» нам райдужну перспективу, насправді змін не видно. Грошей нема. Люди у розпачі. Фактичних власників на бачили на заводі уже зо півроку», - каже голова профспілки працівників ПАТ «ДЗАК» Богдан Дорожовець. Він стверджує: працівники оббили безліч владних порогів – у Дрогобичі, Львові, Києві. Та все дарма. Ускладнює, за словами працівників, ситуацію й той факт, що власники, беручи кредит, завод дали під заставу. Люди стверджують, що таких кредитів було уже три! Втративши віру в можливий поступ і розвиток підприємства, люди переживають, аби їм таки повернули зароблене. Саме тому звернулися до народного депутата Романа Ілика.

«Невиплата зарплати – один зі смертних гріхів. Ми розуміємо, що «ДЗАК» тепер приватна власність. Однак те, що бачимо, – це кричуще порушення прав працівників. Генпрокуратура зобов’язана втрутитися», - наголосив Р.Ілик.

За попередніми даними, які озвучують у профкомі підприємства, борги із зарплати становлять майже 12 млн грн. Крім того, як повідомив Богдан Дорожовець, зараз у прокуратурі перебувають документи, згідно з якими, підприємство також має небачені раніше борги перед кредиторами – майже 15 млн дол. США.

Прес-служба Романа Ілика

 

Правда про рейдерів і суддів

Мені набридло уже 6 років відстоювати позицію колишньої «Сільгосптехніки», яку правдами і неправдами «привласнили» спритні бізнесмени. За два роки вони всю матеріально-технічну базу відправили на металобрухт. Один підрозділ «Сільгосптехніки», зокрема гараж відстояв право мати свою дещицю. Але ненаситні рейдери почали знову набридати людям, які працюють у ПП «Дрогобич-Авто-Рем». Їм потурає місцеве правосуддя. Нині недоречно озвучувати цю проблему, бо надворі – запах війни. До цієї теми я повернуся після стабілізації, а вона неодмінно буде, бо український народ не можна «привласнити».

Сергій Грибанов, депутат Дрогобицької районної ради

 

Облрада готує заборону секти

На сесії Львівської облради розглянуть питання про заборону діяльності секти Догнала. Цю пропозицію вніс 28 лютого на засіданні президії голова фракції ВО «Свобода» Андрій Холявка.

Депутат пропонує ухвалили звернення до Генпрокуратури, СБУ та МВСУ щодо перевірки діяльності на території Львівської області та заборони релігійного угруповання, очолюваного іноземним громадянином А.Догналом.

Депутат наголосив, що до Львівської обласної ради зверталися Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ, інші представники духовенства і громадськість зі скаргами на незаконну й антидержавну діяльність релігійного угруповання, яке іменує себе «Українська правовірна греко-католицька Церква».

Андрій Холявка вважає, що обласна рада має перешкодити спробам посіяти в області релігійну ворожнечу та дестабілізувати конфесійну ситуацію.

Прес-служба ЛОО ВО «Свобода»

 

Зросла захворюваність на грип

У Дрогобичі і Стебнику за тиждень, що минув, захворюваність на грип і ГРВІ зросла на 13%, а в Трускавці – на 20%. Усього захворіли понад 800 осіб. Про це повідомив начальник управління ГУ Держсанепідслужби у Львівській обл. Ігор Майкут. Найбільше хворих серед дітей дошкільного і шкільного віку, але епідпорогів не перевищено.

 

У Дорожеві відзначили Міжнародний день рідної мови

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Мова  – одне із найцінніших надбань, які створили і залишили нам наші попередники. Вона є душею нації , її генетичним кодом.

У її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. «Мова – це кров, що оббігає тіло нації. Виточи кров – умре нація»,- цими словами відкрила літературну годину бібліотекар с. Дорожів Олена Грицюта.

Кожен присутній відчув, яким неоціненним скарбом є наша мова, бо доля української мови сумна і героїчна водночас. Активними учасниками заходу були учні місцевої школи. Діти декламували вірші, взяли участь у конкурсі на знання приказок і прислів’їв про рідну мову. Розповідь ведучих Оксани Мисак і Марії Роман про те, що наша мова бере початок із сивої давнини і шлях її розвитку – це тернистий шлях боротьби, перепліталася із віршами про рідну мову, які виконували Віталій Супик, Василина Хомин, Маріанна Гудима, Ярина Блажкевич, Максим Платок, Назар Ковальчак, Оксана Мись, Ігор Заяць, Микола Шумейко, Валентина Криворука.

Учасниками свята були вчителі, учні, методист центральної районної бібліотеки Марія Гелій, яка подякувала за змістовний і цікаво проведений масовий захід і висловила сподівання, що ця зустріч допоможе глибше пізнати красу рідної мови: «Поважаймо себе в мові – і нас поважатиме світ. Щасливий той, для кого рідне слово – вічна, невмируща цінність».

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні, які віддали своє життя за наше майбутнє, за волю України.

 

Школярі грали у «Що? Де? Коли?»

Для популяризації інтелектуальних ігор серед підлітків, надання можливості найбільш обдарованій частині школярів реалізувати свій творчий та інтелектуальний потенціал 17 та 18 лютого відбувся V чемпіонат Відкритої шкільної ліги Дрогобицького району з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?»

17 лютого у чемпіонаті взяли участь 19 із 24-ох загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступеня. Третє місце поділили між собою команди «Пізнайки» Ясенице-Сільнянського НВК, «Сокіл» Літинського НВК, «Сови» Верхньогаївської та «Джерело мудрості» Сторонянської шкіл. Друге місце дісталося команді «Майбутнє України» Опарівського НВК, а перемогу здобула команда «Discaveri» Медвежанської школи.

18 лютого змагалися 19 шкіл І-ІІІ ступеня. Третє місце виборола команда «Оптиміст» Лішнянського НВК, друге – команда «Ерудит» Нижньогаївської школи. Перемогу ж святкувала команда «Сокіл» із Підбузької школи.

Вл.інф.

 

Співпраця освітян дала паростки

Заслуженого майстра народної творчості України Мирославу Кот знають не лише як вправну і талановиту майстриню, але як популяризатора української вишивки у всьому світі.

На основі її доробку з метою подальшого дослідження декоративно-ужиткового мистецтва під патронатом ректора ДДПУ ім. І.Франка, професора Н.В.Скотної 6 грудня 2013 року народилася творча лабораторія «Мистецька Бойківщина». Її керівниками стали члени національної спілки народної творчості України Надія Кузан та Галина Ліщинська-Кравець. З перших днів вони взялися до праці.

А що може бути краще, ніж передати традиції молодим?! Тривала плідна співпраця з учителем трудового навчання ЗОШ №4 Романною Пруською наштовхнула майстринь на думку організувати спільний творчий проект, якому передував майстер-клас для учнів 10-х класів.

І він відбувся. 12 лютого творча лабораторія приймала гостей. Тема «Український рушник» зацікавила усіх, адже навчалися різними способами обробляти краї. Ще й рушники на стінах додали дівчатам чималого натхнення. А вмілий педагог доповнила команду фахівців та допомогла своїм ученицям опанувати тонкощі вишивання.

Скільки емоцій, скільки захоплення викликав цей майстер-клас у його учасників! Вправно мандрувала голка полотном, дрібніли нові й нові хрестики – гарнішали дівочі рушники. Ось як про це відгукнулася одна з десятикласниць, Аліна Сизова: «Для нас, для учнів, - це був дуже цікавий та незвичайний урок трудового навчання. Прийшовши до лабораторії, ми побачили величезну кількість вишитих виробів: рушники, сорочки, серветки. Нам розповіли про особливості орнаментів кожного регіону України, про різноманітність рушників та їх призначення і, звісно, ми дізналися про способи обробки краю виробу. Кожному надали консультацію та допомогу в обробці країв рушника. Також ми могли роздивися зразки вишитих рушників та обрати для себе техніку, якою хочемо вишивати. Це було настільки захопливим, що, здається, кожен із нас полюбив вишивку та захотів створити щось власними руками».

Вдалий початок «Мистецької Бойківщини» переріс у спільний творчий проекту «А над світом українська вишивка цвіте». Сподіваємося, що він відбудеться, бо ж уміння, традиції і красу слід плекати саме серед молоді.

Хтось сказав, що вишивка – то кардіограма всього народу. Тому, мабуть, серце забилося частіше в усіх, хто доторкнувся до тої великої ментальної таємниці – народження рушника. Подвійна радість охопила педагогів, адже юні майстрині захопилися вишиванням не на день.

Вл.інф.

 

Нове сузір’я молодих митців «5х16»

15 лютого у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» відбулося відкриття колективної виставки випускників Стрийського вищого професійного училища №16 під назвою «5х16».

Відкриття було велелюдним та урочистим. Серед відвідувачів –чимало студентів та випускників Стрийського ВПУ №16, які приїхали підтримати своїх колег. Палац мистецтв сповнився гамором не лише дрогобицької публіки, але й гостей зі Львова, Стрия, Борислава, Трускавця. Гостей зустрічали частуванням і музикою – чарівні звуки клавішних, скрипки й акустичної гітари не залишили нікого байдужим.

Оксана Благута, Максим Гнатик, Олена Коружак, Петро Литвинко, Ярослав Пиж – це митці-дебютанти, що представляють молоду генерацію творчих особистостей. І хоча їхня творчість ще піддатлива на пошукові вектори власного самоствердження та пошуку індивідуальної мистецької самовиразності, проте, гадаю, буде цікава широкому загалу, адже передбачає у собі елемент експерименту, певної несподіванки. На виставці представлені твори, створені у різних жанрах та техніках: живопису (розпису по дереву, живопису на склі), графіки (в тому числі й комп’ютерної), вишивки бісером, батику тощо.

Експозиція розгорнута у двох залах. Вони є своєрідною алегорією поділу на студентський період, коли молоді художники лише опановували ази мистецтва під опікою педагогів та власних творчих пошуків, коли вони вже самостійно «рухаються» у культурно-мистецькому просторі, віднаходячи кожен своє. Тому один із залів експозиції містить випускні дипломні роботи – це, як правило, копірні завдання натюрмортів в академічній манері.

Інший зал представляє увазі публіки власне вже авторські здобутки молодих митців. І хоча цей зал позначений стильовою та технічною еклектикою, проте, цьому не варто дивуватися. Спадок розмаїтих мистецьких «-ізмів», який залишила нам епоха ХХ ст., перейшов у своєрідну розгубленість мистецьких пошуків ХХІ ст. До всього того розмаїття додаються перформанси, хепенінги та інші напрями сучасного мистецтва, які часто залишаються поза увагою навіть професійної академічної освіти. Розібратися у них доволі складно, тим більше вибрати щось своє особливе, притаманне та співзвучне власним пошукам.

Виставка «5х16» – це перехрестя творчого самовизначення. Вона цікава розмаїттям тем, які хвилюють уяву. Серед натюрморту, портрету, пейзажу, сакральної теми та жанрової картини відчутний елемент авангарду, зокрема тематичного. Є серед представлених робіт твори, що фокусують нашу увагу на останніх подіях у країні, зокрема Євромайдану. Це ті твори, які піднімають питання одвічних істин, звертаються до совісті, теми волі та боротьби, питання гідності народу, його самоідентичності.

Виставки Палацу мистецтв музею «Дрогобиччина» відкрили увазі широкого загалу чимало нових імен молодих художників, чимало з них стали знаними митцями. Тож, гадаю, можемо сміливо ствердити про появу нового творчого сузір’я на мистецькому обрії нашого краю, яке запалилося колективною виставкою «5х16» - першим колективним проектом Оксани Благути, Максима Гнатика, Олени Коружак, Петра Литвинка та Ярослава Пижа. Сподіваюся на їхнє подальше творче зростання і, певен, варто очікувати на нові цікаві проекти чи персональні виставки.

Іван ДУДИЧ, дослідник мистецтва, аспірант ЛНАМ, науковий працівник музею «Дрогобиччина»

Фото Анатолія ДРАГАНА

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Здаєте майно в оренду – подайте декларацію про доходи

Шановні громадяни! Здаючи нерухомість в оренду, не забувайте нотаріально посвідчувати ці відносини, своєчасно декларувати доходи та сплачувати податки до бюджету.

Фізичні особи, які надають в оренду нерухомість (квартири, будинки, кімнати тощо) іншим громадянам, зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати податок з доходів фізичних осіб до бюджету за ставкою 15% (та/або 17% до різниці, якщо місячний дохід від оренди перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня звітного року). Податок сплачується упродовж 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу.

Після закінчення звітного календарного року, не пізніше 30 квітня 2014 р., таким платникам податку необхідно подати декларацію про доходи до податкової інспекції за місцем проживання. Бланк декларації та консультаційну допомогу щодо її заповнення можна безкоштовно отримати в Центрі обслуговування платників податків податкової інспекції, або за телефоном 3-72-81. На час кампанії декларування організовано чергування працівників: у робочі дні з 8 до 20 години, у суботу – з 9 до 16 години.

Декларацію можна подати особисто, або через Інтернет, якщо отримано електронний цифровий підпис, або не пізніше ніж 20 квітня надіслати поштою з повідомленням про вручення на адресу податкової інспекції (м.Дрогобич, вул.Т.Шевченка,9).

Інформаційно-комунікаційний  сектор Дрогобицької ОДПІ

 

Контроль на ринку підакцизних товарів

У рамках заходів щодо протидії незаконному обігу спирту та лікеро-горілчаних виробів працівники оперативного підрозділу Дрогобицької ОДПІ спільно з працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Львівській області провели огляди окремих торговельних об’єктів у Стрийському районі. Із незаконного обігу вилучено лікеро-горілчану продукцію та тютюнові вироби орієнтовною вартістю понад 7000 грн.

***

У рамках операції «Акциз-2014» працівники головного оперативного відділу Дрогобицької ОДПІ задокументували факт зберігання мешканцем Борислава алкогольних напоїв іноземного виробництва без марoк акцизного збору. У порушника вилучено 1645 пляшок алкоголю вартістю майже 308 тис грн.

Сскладено протокол про адмінправопорушення, передбачене ч.1 ст.164-5 КУпАП. Матеріали та вилучені напої скеровано у Бориславський міський суд.

Любомир Лоневський, начальник ГОВ Дрогобицької ОДПІ, полковник податкової міліції

 

ПАМ’ЯТАЄМО…

Його життя обірвалося на слові «стріляють»…

28 лютого минув дев’ятий день, як снайперська куля обірвала життя Богдана Вайди. Наш часопис розповідав про нього і ще двох наших краян – Олега Ушневича і Йосипа Шилінга, котрі теж закінчили свою земну ходу на Майдані.

Днями поріг редакції переступили старша і молодша жіночки зі згорьованими від сліз обличчями та в жалобному вбранні. Не треба бути екстрасенсом, щоб збагнути причину їхнього візиту. Відвідувачки, а це п.Марія і її донька Руслана, хотіли розділити свій біль душі за втратою брата і стрийка Богдана Вайди.

Здебільшого говорила п.Марія. Вона розповіла, що Богдан був напрочуд добрим, чуйним і відповідальним. Він жив у Летні з мамою. Богдан любив природу, життя, спокій і все, що було цікаве для нього. Вів щоденник, у якому занотовував усі спортивні події. Не цурався господарства. Богдан мав чотирьох похресників і завжди про них пам’ятав.

Видно якась вища сила забрала його до Неба, як і інших людей, що відстоювали правду на Майдані.

З багатьох розповідей від людей, рідних про тих загиблих, імена яких знаємо і яких поховали, викристалізувався образ українського патріота – відповідальний, добрий, сміливий і безкорисливий. Напевно, і в Царстві Божому – брак таких людей.

І ще така цікава деталь побутує у незбагненному світі. Племінниця Руслана носить під серцем хлопчика, і після його народження вирішила назвати іменем стрийка. Ось така сумна і весела історія українських родин.

Володимир ТУРМИС

На фото: Богдан Вайда у дитинстві. Фото зі сімейного альбому.Создан 04 мар 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником