ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Часом треба сім разів відміряти
28 лютого у ратуші розпочалася позачергова ХLVІ сесія Дрогобицької міської ради. Засідання відбулося з ініціативи депутатів міськради, позаяк міський голова сесію того дня не скликав. Народні обранці мали намір повторно проголосувати за відставку міського голови Олексія Радзієвського та секретаря ради Тараса Метика, оскільки попереднього разу це відбулося з порушенням Регламенту (питання не внесли до порядку денного), та обрати нового секретаря ради.

Напередодні голова «Народної Ради» Дрогобича зустрівся з міським головою, передавши йому заяву з підписами 38 депутатів з вимогою при скликання сесії 28 лютого. За словами Т.Курчика, О.Радзієвський повідомив, що вже призначив чергову сесію міськради на 14 березня і змінювати рішення не планує. Секретар ради Т.Метик перебуває у лікарні. Тож депутати вирішили провести сесію без присутності мера. Роль головуючого взяв на себе Михайло Ваврин. Обравши робочі органи сесії, депутати затвердили порядок денний.

Та перш ніж розпочати розгляд питань, вирішили заслухати думку начальника юридичного відділу міськвиконкому. Він зауважив, що, оскільки рішення попередньої сесії про відставку міського голови і секретаря ради були прийняті з порушенням Регламенту роботи міськради, і це визнають самі депутати, О.Радзієвський є чинним міським головою. А тому сесію міської ради повинен скликати саме він.

Депутати мають право, зібравши необхідну кількість підписів, вимагати від голови скликання сесії. Якщо міський голова упродовж двох тижнів цього не зробить, депутатський корпус може провести сесійне засідання без нього. Тож, на думку юриста, дотримуючись букви Закону, необхідно зачекати два тижні.

Попри те народні обранці вирішили не відкладати справу на два тижні і продовжили роботу позачергової сесії.

Отож, спершу депутати 39-ма голосами «за» затвердили заяву міського голови О.Радзієвського про складання повноважень. Згодом 37 «за» здобуло рішення про задоволення заяви щодо відставки секретаря ради Т.Метика. А за рішення про відставку першого заступника міського голови О.Коростельова, згідно з поданою ним заявою, проголосував 41 депутат.

Особливістю усіх трьох заяв, написаних посадовцями, були слова, що вони написані під тиском дрогобицького ВО «Майдан». А Олександр Коростельов ще й вказав на погрози невідомих осіб та спробу підпалити його помешкання.

Також сесія своїм рішенням вивела О.Радзієвського, Т.Метика та О.Коростельова зі складу виконавчого комітету міськради.

Згодом міська рада скасувала своє нещодавнє рішення про заборону продажу у Дрогобичі алкогольних напоїв після 18.00 на час проведення масових заходів, мотивуючи тим, що ситуація у місті стабілізувалася, і підприємцям треба окупити придбання ліцензії на торгівлю алкоголем.

Найбільше часу зайняла процедура обрання секретаря міської ради, котрий мав би виконувати обов’язки міського голови у період його відсутності до нових виборів.

На цю посаду подали єдину кандидатуру – депутата, голови «Народної Ради» Романа Курчика. Спершу пан Курчик розповів свою біографію: народився у Дрогобичі у 1956 році, вчився у Болехівській СШ, нафтовому технікумі, політехнічному інституті, служив у війську, працював на дослідному заводі та підприємстві «Граніт». Коли на початку 90-х завод зупинився, став приватним підприємцем. Займався будівництвом торгівельного комплексу на вул. Лесі Українки (навпроти магазину «Рукавичка»). Зараз – голова кооперативу «Торговий центр», до якого входить 27 підприємців. Р.Курчик має там одне приміщення площею 63 кв.м.

Відповідаючи на запитання присутніх, Роман Курчик зауважив, що у випадку обрання секретарем ради сподівається на підтримку депутатського корпусу, депутатів обласної ради та нардепа Романа Ілика. До речі, помічник п.Ілика О.Ягоцький зачитав лист депутата, у якому той підтримує прагнення народу до зміни влади в Україні та Дрогобичі і закликав громаду зробити гідний вибір.

Згодом відбулася процедура таємного голосування, в якому взяли участь 40 депутатів. У підсумку кандидатуру Романа Курчика підтримали 29 осіб, проти було 4, утрималися – 6. Один бюлетень визнали недійсним.

Дякуючи за довіру, Роман Михайлович пообіцяв чесно виконувати свої обов’язки і вимагати цього від інших службовців, закликав до співпраці навіть тих, хто голосував проти, бо поважає право на особисту думку кожного.

Відтак сесія ввела Р.Курчика до складу міськвиконкому і «новоспечений» секретар ради оголосив перерву в роботі до наступного тижня, щоб обговорити можливі зміни у складі виконавчого комітету та постійних депутатських комісій.

Як розгортатимуться події далі і чи оскаржуватиме Олексій Радзієвський вищезгадані рішення сесії, позаяк заяви про відставку написані посадовцями під тиском і мають місце процедурні порушення у скликанні сесії, – покаже час.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораСоздан 04 мар 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником