ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Аби потім не нарікати... Михайло Задорожний пропонує погодити кандидатуру голови РДА на Майдані
Про актуальні проблеми Дрогобиччини та України розмовляємо з депутатом Львівської обласної ради від фракції ВО «Свобода», членом Ради Дрогобицького ВО «Майдан» Михайлом ЗАДОРОЖНИМ.

- Михайле Леоновичу, в Україні відбулася зміна влади. Зараз цей процес проходить і на місцях. Як Ви оцінюєте ситуацію, що склалася на Дрогобиччині?

- Сьогодні Дрогобич та район стали заручниками ситуації, коли відсутній керівний склад обох територіальних одиниць. Голова райдержадміністрації та його заступники написали заяви на звільнення. Те ж під тиском активістів ВО «Майдан» зробило керівництво міста.

Після призначення головою Львівської облдержадміністрації Ірини Сех у районах Львівщини очікують на нових керівників райдержадміністрацій. Пригадайте, як Ірині Сех під час представлення на Львівському Майдані довелося вислухати від громадськості різні думки, навіть полярні. Тому нам на Дрогобиччині, варто зробити з цього відповідні висновки і не наступати на ті ж граблі, рекомендуючи кандидатів на посаду голови РДА.

Маю на увазі, що призначення нового керівника районної державної адміністрації має відбуватися прозоро, а не «підкилимно». Це задекларували політичні партії, громадські організації, депутати, учасники Майданів у містах і селах України. Адже, наприклад, щоб обрати міського голову, кандидати зустрічаються з виборцями, пропонують свої програми дій, а ті обирають найдостойнішого. Натомість голову РДА призначають по лінії Адміністрації Президента, ця посада передбачає чітко підпорядковану вертикаль. Та саме зараз настав час впровадити в життя принципи народовладдя, задекларовані Майданом: призначення перших керівників має узгоджуватися з громадою.

Вважаю і, думаю, люди мене підтримають, що політичні партії і громадські організації не повинні кулуарно подавати пропозиції щодо кандидатів на посаду голови РДА в облдержадміністрацію. Пропоную, аби ці кандидатури скеровували до Ради Дрогобицького ВО «Майдан», яка згодом скличе велике Народне віче. Там перед громадськістю претенденти розкажуть про себе, озвучать програму дій у разі призначення на посаду голови РДА: як вони бачать розвиток сільського господарства, освіти, культури, охорони здоров’я району, налагодження співпраці між усіма органами місцевого самоврядування – 47-ма сільськими і селищними радами та містами Дрогобиччини.

У вівторок на засіданні Ради Дрогобицького ВО «Майдан» ми дійшли згоди з цього питання і закликаємо місцеві осередки політичних партій і громадських організацій подавати кандидатури на посаду голови Дрогобицької РДА.

Рада «Майдану» запропонує громаді дати їм оцінку і підтримати найдостойніших, які будуть рекомендовані голові ЛОДА для затвердження. Це дозволить уникнути непотрібного протистояння, пікетувань, якщо люди будуть незадоволені призначеним зверху керівником без урахування пропозицій громадськості. А відповідальність за роботу голови РДА нестиме та місцева політична сила, яка його запропонувала, а не голова ЛОДА, який перебуває у Львові.

- І всі кадрові питання слід вирішувати без зволікання…

- Безперечно. На мою думку, необдуманим і поспішним було рішення ВО «Майдан» про відсторонення від посад усього керівного складу Дрогобицької міської влади. Нових керівників так і не призначено, консультації затягнулися. Як наслідок, місто залишилося без керівництва. І зараз, коли у Львівській обласній раді тривають слухання програм соціально-економічного розвитку, просто нема кому приїхати до Львова і відстоювати необхідність профінансувати з обласного бюджету певні напрями і проекти в Дрогобичі. Місто недоотримає коштів. Скажіть, хто тепер візьме на себе відповідальність за це?

Аналогічна ситуація і в районі, оскільки посада голови РДА є вакантною. А зараз розпочинаються весняно-польові роботи...

Тому треба якнайшвидше вирішувати кадрові питання, адже через розбалансування влади в Україні ми зараз втрачаємо територію держави. Люди мають великі надії на те, що після перемоги демократії ситуація в державі почне змінюватися на краще. Отож, не можна гаяти часу, треба братися за роботу! Бо в кінці року люди спитають, за що вони стояли на Майданах, за що загинула Небесна Сотня, якщо в державі нічого не змінилося? Дуже не хочу, щоб наше суспільство знову охопило розчарування.

- У теперішній напруженій ситуації в державі над чим, насамперед, працює ВО «Майдан» у Дрогобичі?

- Щоб забезпечити дотримання правопорядку Самооборона та Автомайдан спільно з міліцією патрулюють вулиці Дрогобича. Це дало позитивний ефект, криміногенна ситуація значно покращилася. Правоохоронці закликають продовжувати таку практику, яка сприяє відновленню довіри населення до міліції.

Також ми створюємо інформаційний банк даних щодо санаторіїв, пансіонатів, приватних садиб, які в разі загострення ситуації готові прийняти мешканців Криму. Маємо допомогти нашим братам, продемонструвати, що не залишмо їх напризволяще у важких життєвих обставинах.

- Пане Михайле, а яка Ваша думка як політика з приводу ситуації в Криму?

- Як на мене, Україна обрала правильну позицію у цьому протистоянні з Російською Федерацією, уникнувши військового конфлікту і звернувшись по допомогу до провідних держав світу. Бо сьогодні вступити у війну з величезною російською військовою армадою для України рівнозначно самогубству. Як не прикро, наша держава не зможе самотужки дати гідну відсіч агресору, який, за твердженням політологів, не один рік інтенсивно готувався до захоплення України.

Вважаю, що відмова нашої держави від ядерної зброї була стратегічною помилкою. Адже одна з країн, яка за цю відмову підписала договір про гарантію безпеки, зараз захоплює нашу територію. Вочевидь, Україна тепер має моральне право заявити про початок розробки ядерного озброєння – у нас тепер розв’язані руки. Боюся, що такі ж висновки зроблять і деякі інші країни, наприклад, Іран, Південна Корея. Бо до Росії, США та Великобританії, як гарантів безпеки, вже нема довіри. Виходить, що за теперішньої ситуації маємо розраховувати лише самі на себе.

Я не надто вірю у можливість економічної блокади Росії з боку США та ЄС. Адже вони усвідомлюють, що голодний російський солдат буде ще страшнішим і готовим воювати з усім світом. Тому всі заяви Заходу, очевидно, залишаться лише погрозами.

Постає питання: як діяти? Треба якнайшвидше підписувати угоду про Асоціацію з Євросоюзом і розпочати перемовини щодо вступу до військового блоку НАТО. Лише таким чином ми зможемо протистояти Російській Федерації.

Я не маю нічого проти росіян, але я категорично не сприймаю агресивної політики їхньої держави. І справа не лише у Володимирові Путіну. Якщо проаналізувати історію, росіяни завжди пробачали царям і правителям жорстоку поведінку щодо власного народу, але засуджували слабодухість щодо інших. Маємо усвідомлювати, що навіть при зміні керівника Російської Федерації агресивне, імперське ставлення до України не припиниться. Тому повторюся, наш порятунок – це НАТО та ЄС.

Звісно, російська влада намагатиметься не допустити появи на своєму кордоні військових баз НАТО та у різний спосіб заважатиме Україні наблизитися до європейських стандартів. Адже коли росіяни побачать, що ми йдемо вперед у соціальному та економічному розвитку, вони теж піднімуться і зметуть правлячу політичну верхівку.

Російська влада розуміє, що наявність територіальних претензій до країни з боку сусідніх держав є перешкодою до прийому у ЄС і НАТО. Тоді Україні доведеться відмовитися від анексованої території, а зробити цей політичний крок у нашому суспільству буде дуже непросто. Очевидно, за задумом керівництва РФ, анексована територія Криму має стати тим гальмом, яке не пустить нашу державу до цивілізованих країн світу.

Тому, пори все, маємо подолати корупцію, розвивати нашу державу, дбати про громадян, словом, робити все, щоби через декілька років Україна вступила до Євросоюзу як повноцінний партнер.

Ярослав ГРИЦИКСоздан 14 мар 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником