ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 4 квітня 2014р.
Допоможи війську, врятуй державу!

Протягом усіх років Незалежності наші правителі цілеспрямовано нищили українське військо. Сьогодні про це говорять всі, кому не лінь. Особливо ті, хто на революційній хвилі прийшов до влади. Таке враження, що хлопці «відкрили Америку». Питається: а де ж ви, «відкривачі», були дотепер? Чому тільки тоді, коли вдарив грім, почали хреститися?

Багато хто з цих хлопців, які раптом помудріли, не роками – десятиліттями протирали штани у Верховній Раді. Вочевидь, статус нардепа уможливлював їм доступ до реального стану речей, що відбуваються у війську, а присяга, яку вони давали у парламенті, зобов’язувала подбати про обороноздатність і зовнішню безпеку держави.

Чому, наприклад, з приводу звільнення із в’язниці Тимошенко народні обранці били в усі вітчизняні і міжнародні дзвони, а от щодо вражаючої беззахисності Вітчизни, якої не міг не помічати хіба що сліпий, глухонімий і не конче мудрий (причім, в одній особі), ніхто з власників депутатських мандатів не вдарив на сполох бодай із непоказної сільської дзвіниці?

Поза тим, після бою руками не розмахують. Усілякі правителі і володарі приходять і відходять, а нам тут, на Богом даній землі, ростити дітей, онуків, пра-пра-правнуків і будувати свою будучину. Доки не змусимо наших правителів дбати передусім про національні інтереси, а не про власні кишені і амбіції, треба негайно, всім миром, допомогти нашому війську вибратися із жебрацького і безпорадного стану, в якому воно опинилося. Тому що, як казав Наполеон, якщо народ не хоче годувати свою армію, то годуватиме чужу.

Українці можуть підтримати Збройні Сили України за допомогою мобільного телефону. Дзвінок на мобільний номер «565» автоматично перераховує 5 грн на рахунок ЗСУ, - йдеться у повідомленні прес-служби РНБО України.

Як зазначається у повідомленні, зібрані кошти підуть на матеріально-технічне та медичне забезпечення ЗСУ.

Для тих, хто бажає внести більші суми, Міноборони відкрило рахунки в Державній казначейській службі України.

Одержувач: Міністерство оборони України.

Код ЄДРПОУ: 00034022.

Банк: Державна казначейська служба України, м.Київ.

Код банку МФО: 820172.

Реєстраційні рахунки:

31254307218611 – матеріально-технічне забезпечення, 31257304218611 – медичне забезпечення.

Кошти на підтримку війську також можна перерахувати у філії «Укрінбанку», що на вул. Лесі Українки (поблизу готелю «Тустань»).

Микола МУЛЬ

 

Ірині Сех рекомендують Олега Ягоцького

Минулого четверга до пізнього вечора тривало засідання сесії Дрогобицької районної ради. Народні обранці довго не могли визначитися, кого рекомендувати голові облдержадміністрації Ірині Сех на посаду голови Дрогобицької РДА.

На розгляд депутатів запропонували трьох претендентів: голову Дрогобицької міської організації ВО «Батьківщина», помічника-консультанта народного депутата Р.Ілика Олега Ягоцького; депутата Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Осипа Магура та представника Асоціації голів сільських та селищних рад Дрогобиччини, сільського голову Верхніх Гаїв Володимира Ханаса.

Кожен з них розповів свою біографію, поділилися баченням перспектив розвитку району, відповів на запитання. Більшість присутніх у залі відзначали виступ Володимира Ханаса, за плечима котрого – досвід роботи в районі та обізнаність із сільськими проблемами. Та вибір був за депутатами.

Голосувати вирішили в таємному режимі. За його результатами найбільше голосів набрала кандидатура Олега Ягоцького (38 голосів), якого й рекомендували на посаду голови РДА. Осип Магур набрав 29 голосів, Володимир Ханас – 16.

Однак до цього питання вирішили повернутися ще раз на позачерговій сесії райради 2 квітня, оскільки голова ЛОДА Ірина Сех запропонувала, аби претендент заручився підтримкою не менше 50 відсотків депутатів. Проте засідання не відбулося через відсутність кворуму.

Ярослав ГРИЦИК 

 

Облрада просить заборонити секту Догнала

Львівська облрада звернулася до ГПУ, СБУ та МВС щодо перевірки діяльності на території Львівської області релігійного угруповання, очолюваного іноземним громадянином Антоніном Догналом.

За це рішення проголосували 64 депутати на сесії 18 березня. Депутати просять перевірити:

- законність перебування та здійснення релігійної діяльності на території України іноземних громадян: Антоніна Догнала, Роберта Оберхаузера, Річарда Спіржика, Патріка Сойка і приблизно 20 колишніх монахинь, громадянок Чеської та Словацької республік;

- законність джерел фінансування осередків громадської організації «Об’єднання віруючих УПГКЦ» і будівельних робіт, які вони проводять;

- законність вживання назви «католицька», адже це угруповання не визнано авторитетним церковною владою, згідно з каноном 19 Кодексу канонів східних церков;

- дати належну оцінку закликам до інших держав здійснити збройну інтервенцію на території України.

За результатами перевірки депутати просять вжити заходів щодо недопущення розпалювання релігійної ворожнечі та припинити діяльність релігійного угруповання Антоніна Догнала на території України.

Прес-служба Львівської облради

 

Жінки заблокували роботу сесії

28 березня у ратуші відбулося засідання позачергової сесії міської ради. Під час нього депутати планували розглянути блок земельних питань, які два тижні тому на вимогу громадськості відклали для довивчення.

Однак зробити цього не вдалося. До зали прийшли представниці жіночої сотні Дрогобича, які намагалися заблокувати роботу сесії. Вони запевняли, що частина зі 160 земельних питань нібито типовим прикладом «дерибану» землі і вимагали відкласти розгляд земельного блоку ще на місяць.

Тут у ситуацію втрутилися декілька громадян, чиї земельні питання теж мали розглядати на сесії. Люди обурювалися, що чесно і законно приватизують свої будинковолодіння, а хтось нарешті, після очікуванні у черзі понад 20 років, отримує землю для будівництва житла. А тепер через групу скандальних осіб, які намагаються керувати депутатами, їм доведеться знову чекати… Між людьми виникла сварка.

Секретар міськради Роман Курчик та низка депутатів, щоб зняти напругу, запропонували голосувати ухвали не загалом, а за кожен пункт окремо, відхиляючи питання, щодо яких виникають заперечення. Таким чином вдасться розглянути хоч частину питань порядку денного, адже на рішення чекають люди. Так і вирішили. Проте пройти вдалося лиш 10 пунктів – далі войовничі жіночки побігли блокувати трибуну. Депутати обурювалися тим, що відбувалося у сесійній залі, адже в таких умовах нормально працювати неможливо. У шумі й гамі депутати ледь почули слова головуючого про оголошення перерви у роботі сесії…

Ярослав ГРИЦИК

 

Засідання суду перенесли

На 31 березня було заплановане судове засідання за позовом міського голови шостого скликання Олексія Радзієвського, який вимагає поновлення його на посаді. Проте воно не відбулося, оскільки захворів суддя. Засідання перенесли на 7 квітня.

Натомість судове засідання за позовом Тараса Метика щодо поновлення його на посаді секретаря міськради 31 березня відбулося. Після півторагодинного слухання суддя оголосив перерву до 8 квітня.

В обох випадках біля приміщення суду зібралася група пікетувальників з плакатами, які висловлювали невдоволення намаганням посадовців повернутися на роботу.

 

Найвищій горі району хочуть присвоїти ім’я Небесної сотні

Найвищу в Дрогобицькому районі гору, що має офіційну назву Ґорб, хочуть назвати горою Небесної сотні.

Обговорення цієї ідеї відбулося у неділю, 23 березня, під час Хресної дороги на вершині гори. І хоча тоді не усі присутні пристали на цю пропозицію, ініціатор перейменування Хосе Турчик впевнений, що рішення громади села з цього питання буде позитивним.

«Річ у тім, – каже Хосе Турчик, – що ця гора за свою історію мала кілька назв. На старих австрійських картах вона фіґурує як Городок, а на радянських, та уже й українських – як Ґорб. А у народі її називають Коньова. Дехто подумав, що з офіційним перейменуванням гори Ґорб на гору Небесної сотні її позбавлять народної назви. Але це не так – народна назва залишиться».

Гора Ґорб розташована на березі річки Стрий у глибині Карпат на мальовничій території Довжанської сільської ради. Її висота 889 (за іншими даними – 890) метрів.

Вл.інф.

 

Найкращий дарунок – той, що від серця

Міський центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді спільно зі спеціалістами з дитячо-юнацької технічної школи організували майстер-клас для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Мета заходу – навчити дітей розвивати творчі здібності, підвищувати комунікативні навики, формувати любов до прекрасного, утверджувати українські традиції.

Майстер-клас тривав дві години. У затишній, приємній атмосфері діти разом зі спеціалістами вчилися виготовляти роботи у техніці квілінгу, витинанки, орігамі.

Після закінчення творчої роботи діти змогли забрати вироби, щоб подарувати матерям, бабусям і сестрам. У майстер-класі взяли участь 15 дітей.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Дрогобич опікується переселенцями з Криму 

31 березня під головуванням секретаря міської ради Романа Курчика відбулося засідання робочої групи щодо соціального захисту сімей та окремих громадян, які прибули до нашого міста на тимчасове перебування із Автономної Республіки Крим та м.Севастополь.

На нинішній день у Дрогобичі перебуває 7 таких сімей, у яких загалом виховується 21 дитина.

Соціальний супровід цих сімей та розв’язання усіх проблемних питань безпосередньо здійснюють працівники Дрогобицького центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор О.Матчишин), які дбають, аби переселенці не відчували матеріального дискомфорту, були забезпечені всім необхідним. З цією метою оголошено збір продуктів харчування, одягу, медикаментів та інших необхідних засобів для сімей, які приїхали з Криму. Неабияку допомогу надає Благодійний Фонд «Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ», прихистивши у своєму приміщенні три сім’ї з Кримського півострова.

Зазначимо, що до складу робочої групи увійшла Оксана Рудавська – представник ВО «Майдан», яка також допомагає забезпечувати кримчан тимчасовим житлом.

Начальник відділу освіти Петро Сушко проінформував присутніх на нараді як розв’язується питання щодо влаштування дітей з Криму до шкіл та дитячих садків міста. За його словами, восьмеро дітей уже навчаються у загальноосвітніх закладах Дрогобича та Стебника.

Також планується розв’язати питання щодо тимчасового працевлаштування, відкриття рахунків для соціальних виплат цим сім’ям тощо.

Секретар міської ради Роман Курчик особисто контролює всі питання, пов’язані з перебуванням у Дрогобичі переселенців із Криму.

«Сьогодні, як ніколи, маємо разом долати усі негаразди, труднощі, підтримувати один одного», - наголосив секретар міської ради Роман Курчик.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

***

Подяка

Дрогобицька міська рада висловлює щиру подяку дрогобичанам Ігорю Савшаку, Ярославові Антонику та Андрію Андрієвському, які на довготривалий термін надали власне житло сім’ям, що прибули з Криму у зв’язку з непростою суспільно-політичною ситуацією на півострові.

У важку хвилину ви зуміли підтримати наших побратимів не на словах, а на ділі, продемонструвавши цим справжню єдність українського народу.

Дякуємо Вам за розуміння та людяність.

 

А ліс росте і шумить...

Двадцять років тому декан факультету менеджменту і маркетингу Дрогобицького педуніверситету Мирон Баб’як разом із своїми студентами започаткували корисну справу – озеленення краю. Тодішній директор Дрогобицького держлісгоспу Ігор Попадинець посприяв з посадковим матеріалом. Нині на 32 гектарній площі росте і шумить молодий ліс.

Добру традицію Мирон Баб’як «експортував» і на нове місце праці – до Дрогобицького коледжу нафти і газу, де нині він – директор.

Минулого тижня одна навчальна група «десантувалася» до села Орів, де на найвищій горі висадила чотири тисячі саджанців дуба й модрини. Місце під ці насадження вибрали свідомо, позаяк у 1945-1950 рр. там масово хоронили воїнів УПА. Є там і пам’ятний обеліск, а ось «затишку» для нього бракувало. Згодом, коли дерева підростуть, легенький шелест листя нагадуватиме всім, хто молитиметься за упокій душі убієнних, що у цьому житті народ пам’ятає все.

Через день, а було це у четвер, другокурсники факультету експлуатації нафтових і газових сховищ порядкували у Нижньогаївському лісництві. Від самого ранку група, озброївшись лопатами, дружньо зайняла місце в автобусі. У зазначену годину на лісовий об’єкт прибули головний лісничий держлісгоспу Василь Кінаш, інженер лісових культур Олександр Романчак, помічник лісничого Юрій Маковецький і досвідчений фахівець лісової галузі Роман Лопушанський. Вони прибули не з порожніми руками, а з саджанцями дуба. Окрім того, лісівники провели інструктаж і короткий методичний курс.

Хлопці і єдина у групі дівчина Люба Сорохан завзято і натхненно приступили до роботи. А щоб саджанці прижилися, то їм у поміч із неба накрапав легенький дощик. Старші переживали, щоб діти не застудилися, але вони не відмовилися від роботи і заліснили півторагектарну площу. А через 20 років опісля вони з гордістю навідаються до лісу, який створили своїми руками, і згадуватимуть ті часи, так само як студенти факультету менеджменту і маркетингу, що навчалися у 1994 році.

Володимир ТУРМИС

Фото автора

 

Зі світу по нитці…

На понеділковій нараді начальник відділу з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Дрогобицької міськради Микола Летнянчин оприлюднив інформацію щодо справності системи укриття і наявності протигазів. Відверто кажучи, картина – неприваблива. Всі ці роки державні інституції сферу обороноздатності держави елементарно проігноровували.

Тепер, враховуючи ненаситні апетити «старшого брата», стало очевидним: щоб мати мир і спокій, треба готуватися до війни. І про систему безпеки цивільних людей під час військових дій чи подій теж не слід забувати.

Доповідач відзначив патріотичний сплеск наших краян, які у ці неспокійні і тривожні дні, вирішили підставити плече нашим військовим, частини яких дислокуються на наших теренах. Загалом же для потреб армійського підрозділу уже зібрано 32 тисячі гривень. Найбільший внесок зробив міський відділ охорони здоров’я – 18 тис. грн., професійний коледж №19 – 12000 грн., Церква Успіння Пресвятої Богородиці УАПЦ – 5858 грн., управління капітального будівництва – 1500 грн., лікарня №3 – 1000 грн., ТзОВ «Віват» – 500 грн., управління земельних ресурсів – 320 грн. Свій внесок у боєздатність армії внесли дрогобичани п.п. Гораль і Романюк, відповідно перерахувавши 200 і 94 гривні.

Хтось із читачів може кинути докір, мовляв, такі пожертви треба робити без розголосу, згідно з християнським засадами – чинити добро мовчки. Втім існує й інша істина: хто не хоче годувати свою армію, буде годувати чужу.

Володимир ТУРМИС

 

На підтримку армії

На підтримку українського війська працівники АТ «НПК-Галичина» зібрали і переказали у центральний офіс Міністерства оброни України 35 тисяч 704 гривні. Про це редакції повідомив голова профкому підприємства Богдан Івахів.

Питання підтримки армії нафтопереробники обговорили на зборах трудового колективу і вирішили переказати для потреб війська одноденний заробіток. Та під час акції багато працівників вирішили додатково скласти пожертви для зміцнення обороноздатності держави. В результаті зібрано суму, що значно перевищує одноденний заробіток колективу.

Ярослав ГРИЦИК

 

Відкритий лист

секретареві Дрогобицької міської ради Р.Курчику, редакції газети «Галицька Зоря»

До Вас звертаються 1463 батьків, 846 учнів, 120 працівників Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4.

Ми вкрай стурбовані ситуацією, яка склалася щодо будівництва спортивного залу нашої школи. Дрогобицька ЗОШ №4 – єдина загальноосвітня школа, учні якої користуються спортивним залом ДЮСШ для проведення уроків фізкультури через відсутність спортивного залу в нашій школі. Через це в осінньо-зимовий період підвищується захворюваність наших дітей у зв’язку із різким перепадом температур при переході з приміщення ЗОШ №4 у приміщення ДЮСШ.

З 1990 року питання будівництва розглядалось, але позитивно було розв’язане лише у 2013 році. Громада мікрорайону школи, батьківський та учнівський колективи, працівники школи  позитивно сприйняла це рішення і сподіваємося на послідовність дій Дрогобицької влади щодо будівництва спортивного залу Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4.

У разі скасування рішення про будівництво спортивного залу нашої школи залишаємо за собою право звертатися до вищих інстанцій.

Громадська рада школи, батьківський та учнівський колективи, працівники Дрогобицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4

 

Пам’ятаємо про Шевченка. Віримо в Україну

У приміщені бібліотеки ім. В.Чорновола Товариство «Лемківщина» провело Ювілейну академію, присвячену 200-річчю від дня народження нашого Пророка, якого послав нам на землю Господь «свою любов благословіть, святую правду возвістіть».

Засвітили свічку. Хвилею мовчання вшанували память загиблих героїв Майдану. Віра Байса прочитала вірш «У пам’ять про загиблих на Майдані».

Під музику «Думи мої думи» у виконанні струнного оркестру (Г.Слободенюк, Б.Ворончак, В.Лікун, А.Грос) ведуча дійства Тетяна Гамерська словами О.Яворської звернулася до присутніх:

Кобзарю наш

Народу вірний сину!

Для нього Ти своє життя прожив.

Дав невмирущу славу Україні

За це уклін усіх людей Ти заслужив.

Із виступу викладача педуніверситету Ірини Барни всі дізналися  про цікаві сторінки життя та творчості поета.

Цікавою була концертна програма. Поезія Шевченка звучала у  виконанні членів Товариства та їхніх онуків: Йосифа Грабовського, Терези Гук, Дмитра Беняка, Ірини Попик, Анастасії Грос, Віри Байси, Дмитра Беняка, Дарії Проць, Аліни Лучечко, Марії Кос.

Тепло привітали присутні виступ ансамблю «Яворина», який виконав пісні на слова Шевченка. Потішив співом і дует Ярослава та Лідії Кулешків.

Працівниця бібліотеки  ознайомила присутніх із «Кобзарями», виданими в Україні та інших державах світу. Свято завершилося виконанням безсмертного «Заповіту» Т.Шевченка та Гімну України.

Вл.інф.

 

Тарас Шевченко – наш Геній і націєтворець

Бібліотеки Дрогобицької міської ЦБС активно включилися у відзначення 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка, символа нашої країни, народу, Батька нації, геніального поета, прозаїка і драматурга, блискучого художника.

Березень в Україні часто називають Шевченковим. У ці дні Кобзар « прийшов до нас» новим і неповторним через цикл «Шевченко: день за днем». Популяризація його багатогранної творчої спадщини проводилась через відкриті книжкові експозиції «Світова велич Кобзаря», «Кобзареве слово крізь віки», «Творчість Шевченка – золота сторінка світової культури», «Духовний взірець нації». В контексті циклу, життєвий, страдницький шлях великого поета і художника висвітлювався проведенням найпопулярніших серед користувачів бібліотечних форм – літературних читань та вікторин, мистецьких годин, експрес – інформацій по книгах: «Пророк, народжений Україною», «Поетичне слово Кобзаря», «Хвилююче слово Пророка».

У Центральній міській бібліотеці ім В.Чорновола, потужному просвітницькому центрі міста, відбулися заходи у співраці з громадськими організаціями: Товариством «Просвіта», «Союзом українок», Конгресом української інтелігенції Дрогобиччини, культурно-освітніми установами, школами. У програмі літературно-музичної композиції «Скарби безсмертного Кобзаря» були поезії, солоспіви, ансамблі та інструментальні композиції, присвячені творчості Тараса Григоровича Шевченка. У святі взяли участь письменник – краєзнавець Роман Пастух, студенти та викладачі Дрогобицького державного музичного училища ім В.Барвінського, учні музичної школи №1.

Найкращий і найцінніший скарб доля дала Шевченкові лише по смерті – невмирущу славу, яку в мільйонах людських сердець все наново збуджують його твори. Вечір поезії «Стежки творчості Генія» в Центральній бібліотеці за участю Товариства «Лемківщина» зібрав дрогобичан різних поколінь. У простір зали злітали слова «Заповіту» та гімну України, виконані зворушливими учасниками вечора. Бібліотекарі ознайомили присутніх із багатою колекцією «Кобзарів». Серед них і видання, отримані в дар з Українознавчих Студій Австралії та від українців – емігрантів, що проживають в різних країнах світу. На огляд аудиторії була представлена і ювілейна друкована продукція, підготовлена та видана працівниками Центральної бібліотеки: «Шевченківський календар», «Кобзареве слово – крізь віки і кордони», «Нам треба голосу Тараса», «Пам’ятники Кобзареві в світі», «Пам’ятники Кобзареві на Дрогобиччині».

Відділ мистецтв та діаспорної літератури зібрав молодь міста на літературно-музичну композицію «Музичне звучання Шевченкової поезії». Музичні твори українських композиторів, створені на слова геніального поета, звучали у виконанні учнів ДМШ №1 Домін Галини, сестер Аксьонових та В.Магери.

Гуманітарний проект «Шевченківські читання» знайомив читачів з творчістю Тараса Шевченка – явищем величним і вічним. У міській бібліотеці для дітей для учнів 6-Б класу ЗОШ №1 відбулися літературні посиденьки «Поетичне слово про Кобзаря». Допомогу у підготовці заходу надала класний керівник Яцуляк Галина Іванівна. Вірші читали: Врублевська Жанна, Гайдим Наталя, Злупко Любомир, Буштим Ігор, Зварич Таїсія, Геремеш Ольга. Юні актори дитячого театру «Лелеченька» при Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Шепітяк Людмила Андріївна) продемонстрували глядачам виставу «Тарасова ніч». Під час години розгорнутої книги «Візьму у руки я Кобзар» діти читали рядки поезій, переносилися у Шевченківські часи, нібито зазирали у те далеке тяжке минуле. У святі взяли участь учні 4-го класу ЗОШ №1.

За результатами конкурсу дитячої творчості «У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє» в номінації «Кращий малюнок до творів Кобзаря» відібрані кращі дитячі художні роботи, які розміщені в читальній залі міської бібліотеки для дітей. Їх можуть оглянути всі бажаючі. У бібліотеці – філіалі №1 учням 4-их класів СШ №16 був представлений поетичний віночок «І лине над землею Шевченкове святеє слово».

Тарас Шевченко – воїстину «безсмертний дух» України. Він не вивчав життя рідного народу як спостерігач, а жив його життям, душею, думами, мріями кружляв над Україною. «Історія мого життя – казав Він – складає частину історії моєї Батьківщини». Він увібрав у себе сам згусток душі українського народу і у своїй геніальній творчості показав перед світом найкращі, найгуманніші ідеали цієї душі. За це ми віддавали, віддаємо і будемо віддавати вічну шану своєму Кобзареві.

Лариса БЛАГОДИР, заступник директора ЦБС

 

Нагуєвицька «Веселка» стала народною

У районному Народному домі відбулася чергова атестація на підтвердження звання «народний» мистецьких колективів: хорових капел «Лілея» та «Каменяр», музичного гурту «Галич», вокально-музичного гурту «Марічка», художньо-просвітницького колективу та вокального ансамблю «Журавка», які працюють в районному Народному домі, духового оркестру села Вороблевичі, зразкового ансамблю пісні і танцю «Підбужанка» смт. Підбуж, чоловічого вокального ансамблю «Ясени» села Ясениця та народного театру «Сурмач» села Раневичі.

Обласна атестаційна комісія під головуванням директора Львівського обласного центру народної творчості Романа Берези, переглянувши виступи колективів, підтвердила їхнє звання «народний».

Виконавська майстерність та добре підібраний репертуар, сценічний одяг більшості колективів високо оцінені. Ці якості були притаманні музичному гурту «Галич» (керівник Олег Шептицький), хоровій капелі «Лілея» (керівник Галина Коваль), вокально-музичному гурту «Марічка» (керівник Олександра Лиса), вокальному ансамблю «Журавка» (керівник Степан Грицай), чоловічому вокальному ансамблю «Ясениця» (солістка Любов Голубінка, керівник Василь Гапуняк), художньо-просвітницькому колективу районного народного дому (керівник Марія Василенко).

Зроблені зауваження і пропозиції щодо поліпшення репертуару, музичного оформлення та якості сценічних костюмів, а також поповнення колективу більшою кількістю учасників зразковому ансамблю «Підбужанка».

Народний дім села Нагуєвичі представив на оцінку атестаційній комісії дитячий хореографічний колектив «Веселка», яким керує М.Курп’як. Цікава програма юних танцюристів, добре підібрані сценічні костюми, відповідний зміст танців, музичний супровід та добра виконавська майстерність колективу були позитивно оцінені атестаційною комісією, завдяки чому колективу присвоєно звання «народний».

 

У Снятинці вшанували Шевченка

У Народному домі села Снятинка відбулося свято «Свічу від серця запалю», з нагоди 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка.

Ущент заповнений зал, на сцені – юні артисти. В унісон б’ються дитячі серця, коли вони декламують рядки «Кобзаря». Вслухаючись у щирі, юні голоси, зал завмирає, бо кожне слово, кожна фраза сприймається по-особливому. Натхненно лунають пісні на слова Шевченка під супровід бандури.

Перед глядачами проходить усе життя великого Кобзаря. Приходять герої із його творів. Могутньою життєстверджуючою ходою свята звучать слова Шевченка, роль якого виконує В.Гришко.

Хвилиною мовчання зал вшаував пам’ять полеглих героїв Небесної Сотні, які змінили історію України ціною свого життя.

Свято спільно провели учні та вчителі Снятинської школи та працівники культури села. В залі оформили дві книжкові виставки: «Шевченко і сьогодні наш сучасник» та «Небесна Сотня – вічна пам’ять героям».

За інформацією прес-служби РДА

 

Двічі народження до Божого Царства

Наші прародичі були сотворені Господом Богом. Адам отримав тіло із землі, а душу вдихнув у нього Господь. Єва тіло отримала з ребра Адама, а душу вдихнув у неї Господь. Всі нащадки наших прародичів отримують тіло від батьків, від матері, а душу створює Господь Бог. Але якщо Адам і Єва були створені праведними і святими, то ми починаємо своє зачаття в лоні матері у первородному гріху. І в цьому гріху ми перебуваємо дев’ять місяців і в ньому ми народжуємося – у гріху Адама і Єви, в Божому гніві і в неволі диявола. Тому нам як християнам є незручно вшановувати таке народження гріховне. Одна Пречиста Діва Марія була наперед захоронена від цього гріха, бо була вибрана Господом Богом на матір Спасителя людського роду. Вона є непорочно зачата і непорочною була і є завжди.

А ми всі, люди, з цього гріха очищуємося під час святої Тайни Хрещення, тобто ми народжуємося до божого царства у цій Святій Тайні. Крім того, ми ще отримуємо імена наших небесних покровителів та наших Ангелів хоронителів. Тому отець Софрон Яциків ЧСВВ не вшановує народження матір’ю, бо воно є в гріху, а вшановує день хрещення, тобто народження до Божого Царства. А ще він народжується до цього царства у монаршому посвяченні Господу Богові. А тому, що він як монах і священик має філософську і теологічну освіту та добре це розуміє, то задля цього він відзначає не народження в гріху, а народження у Хрещенні до Божого царства та у посвяченні свого життя Господові.

Ми, парафіяни церкви Вознесіння Господнього глибоко і щиро вітаємо з нещодавнім ювілеєм нашого доброго пастиря, який разом з нами є учасником спорудження і облаштування храму від самого початку створення громади, і бажаємо отцеві і надалі нас обслуговувати до ста років, як апостол Іван опікувався Божою матір’ю до сотого року життя. Адже мама отця Софрона Юлія жила до 96 років і до самої смерті була здоровою. До речі, отець дуже подібний до своєї матері. І ми не дозволимо горстці наклепників і обмовників та хапуг-недоброзичливців лити бруд і наклепи на нашого доброчесного просвітителя парафіян та всіх християн і мешканців Дрогобиччини, усього нашого народу та України.

 

У березні 345 сімей з дітьми отримали соціальну допомогу

Упродовж березня 2014 року мешканці нашого міста активно звертались до управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради для отримання матеріальних допомог та компенсацій.

Про це повідомив начальник управління Іван Терлецький. Варто зауважити, що фінансування державних допомог та компенсацій здійснюються щомісяця у два етапи. Таким чином, сума першого траншу у березні становила 6,33 млн.грн., а виплата другого траншу дала можливість задовольнити 345 заяв мешканців, відповідно до яких виплачено 1,047 млн грн.

Зокрема, у другій половині березня надавалися допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами; допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; одноразові допомоги при народженні дитини; допомоги на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням; допомоги одиноким матерям; тимчасові державні допомоги дітям; державні соціальні допомоги малозабезпеченим сім’ям; допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам; грошові компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям – інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги; довічні державні стипендії.

«Найбільша сума коштів зазвичай припадає на виплату одноразової допомоги при народженні дитини та по догляду за нею до досягнення трирічного віку. Саме на ці види допомог другим траншем у березні виділено та профінансовано понад 800 тис. грн. Це пояснюється високим розміром допомоги, який є актуальним на сьогодні», - зазначив Іван Терлецький.

Нагадаємо, що для оформлення цих та інших видів соціальних допомог мешканцям Дрогобича слід звертатися до управління праці та соціального захисту населення міської ради за адресою: пл.Ринок,1 або за тел. 2-23-84.

Відділ забезпечення діяльності виконкому

 

ПЕРЕДОВИЙ ДОСВІД

У військовій частині А1108 багато офіцерів відповідально ставляться до навчання та виховання особового складу. Серед них особливо відзначається заступник командира 1-го реактивного артилерійського дивізіону з роботи із особовим складом, майор Ростислав Володимирович Пушак.

У роботі з особовим складом цей офіцер використовує можливості військово-ідеологічної підготовки. Слухачі добре засвоїли всі теми плану. Група Р.Пушака – дисциплінована, активна, у конспектах відпрацьовані всі теми занять. Під час контрольних занять переважна більшість слухачів чітко й аргументовано відповідали на запитання з історії України, вміло пов’язували теоретичні знання із повсякденними завданнями колективу.

Майор Р.Пушак переконаний, що аби якісно проводити заняття, керівнику необхідно самому бути добре підготовленим теоретично і практично. Він багато часу приділяє опрацюванню матеріалу для конспекту, переглядає значну кількість літератури, щоб зацікавити підлеглих, розширити їхній світогляд.

Жоден слухач не залишається байдужим під час проведення занять майором Ростиславом Пушаком, коли він образно, жваво, емоційно й аргументовано подає матеріал. Згодом у групі проводиться обговорення почутого.

Процес навчання та виховання воїнів невідривний один від одного. Це добре розуміє керівник групи військово-ідеологічної підготовки Р.Пушак. Його заняття не лише пізнавальні, але й мають на меті виховання військовослужбовців, вивчення особистих якостей кожного.

Прес-центр в/ч А1108

 

КРИМІНАЛ

Завітав у гості і поцупив золото

У березні ц.р. сім’я люб’язно запросила у гості свою 42-річну сусідку. Під час спілкування у кімнаті перебував 17-річний син господарів квартири.

На якийсь час жінка вирішила залишити товариство через хатні клопоти, пообіцявши неодмінно повернутися. Хлопець попросився у гості до сусідки, щоб ненадовго покористуватися комп’ютером.

Доки жінка займалася господаркою, юнак «працював» за комп’ютером… Та згодом господиня виявила, що з її квартири зникли золоті прикраси на суму 3500 гривень, що були в шкатулці на серванті. Потерпіла звернулася до сусідів, та батьки заперечували причетність сина до крадіжки, запевняючи у порядності хлопця.

Жінка спробувала зустрітися з юнаком, щоби поговорити з ним. Однак усі спроби виявилися марними, юнак зник, позаяк здав золоті вироби у ломбард з допомогою повнолітньої товаришки. Потерпіла звернулася до міліції.

«Відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.185 ККУ, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Триває слідство»,- повідомив начальник Дрогобицького міськвідділу, полковник міліції Андрій Білас.

Наталія ПОСТОЙКО, ВЗГ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській обл.

 

Гральний бізнес – поза Законом!

З 18 до 20 квітня працівники Дрогобицького міськвідділу міліції вживатимують заходів щодо виявлення та припинення діяльності об’єктів грального бізнесу.

Нагадаємо, Закон України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15.05.2009р. запроваджує обмеження щодо здійснення грального бізнесу на території України.

У випадку виявлення працівниками міліції підпільних ігрових закладів, осіб, причетних до ведення злочинного бізнесу, буде притягнуто до кримінальної відповідальності згідно з ч.1 ст. 203-2 ККУ (зайняття гральним бізнесом).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 10 до 40 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходу громадян з конфіскацією грального обладнання.

Наталія ПОСТОЙКО, ВЗГ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській обл.

 

Неприємна знахідка

27 березня о 19:21 до рятувальників надійшло повідомлення про те, що у с.Михалевичі Дрогобицького району в річці Тисмениця виявили тіло чоловіка 1972 року народження. Про це повідомив прес-центр ГУ ДСНС України у Львівській області.

Рятувальники з ДПРЧ-5 за допомогою багра та рятувальної мотузки витягли тіло на берег. Обставини події встановлюють правоохоронці.

 

У Бориславі перекинуся мікроавтобус

30 березня о 22.11 у Бориславі водій мікроавтобуса «Мерседес Спринтер» не впорався з керуванням, зіткнувся з деревом та перекинувся. Про це повідомив департамент з питань цивільного захисту ЛОДА.

Унаслідок ДТП травмовано шестеро осіб. Потерпілих у стані середньої важкості госпіталізовано до Бориславської міської клінічної лікарні. Причина ДТП з’ясовується.

СПОРТ

Учні ЗОШ №15 – майстри спорту України

15-16 березня Львівська обласна федерація хортингу провела відкритий чемпіонат області з хортингу, присвячений пам’яті Героїв Небесної сотні.

У ньому взяли участь понад 100 найкращих бійців Львівщини та Закарпаття. Приємно зазначити, що дрогобицька команда посіла І загальнокомандне місце і здобула путівку до фіналу чемпіонату України.

Варто відзначити, що за результатами 2013 року кільком вихованцям СОЦ «Еней» присвоєно звання Майстра спорту України з хортингу. Серед них – два учні Дрогобицької ЗОШ №15 Андрій Яцик та триразовий чемпіон України з кікбоксингу і рукопашного бою Мар’ян Гуржій. Нещодавно хлопці отримали відповідні посвідчення, видані Міністерством молоді та спорту України.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

У когорті майстрів – поповнення!

Як повідомив начальник відділу фізичної культури та спорту виконкому Дрогобицької міської ради Роман Проць, уперше за часів незалежності України збірна Львівщини, сформована з дрогобицьких акробатів, здобула бронзові нагороди чемпіонату України зі стрибків на акробатичній доріжці, який відбувся у м.Шостка Сумської області.

Вихованці Романа Веклюка та Жанни Жгути – учень 11 класу ЗОШ №3 Святослав Андріїв та студент ІІ курсу професійно-політехнічного ліцею Сергій Кравецький – виконали на цих змаганнях норматив Майстра спорту України.

А ось вихованець Дрогобицької ДЮСШ ім.І.Боберського, учень 11 класу ЗОШ №4 Олег Перехов виконав цей норматив ще у вересні минулого року у рамках Кубка України зі стрибків на акробатичній доріжці, що відбувся у Вінниці. Секретар міської ради Роман Курчик урочисто вручив Олегові посвідчення Майстра спорту України та подякував його першому тренерові Тетяні Вагілі і заслуженому тренерові України Роману Веклюку, під керівництвом якого він досяг цього результату.

Ярослав ГРИЦИК

 

Баскетбольні пристрасті у ДЮСШ

21 березня у спортзалі Дрогобицької ДЮСШ ім.І.Боберського проходив другий етап Чемпіонату України з баскетболу «3х3» серед команд загальноосвітніх навчальних закладів Львівщини. Змагалися команди ЗОШ №4 (Борислав), ЗОШ №2 (Трускавець), ЗОШ №14 та ЗОШ №17 (Дрогобич) та команди Дрогобицького району.

Уже після перших хвилин поєдинків стало зрозумілим, що кожна з команд боротиметься тільки за перемогу. У підсумку напруженої боротьби перше місце вибороли дрогобичани, другими стали трускавчани, третіми – бориславці.

Усі команди нагороджені грамотами відділу освіти.

А перший етап змагань, що проводився у трьох вікових категоріях, пройшов 20 березня. Загалом на майданчик виходило майже 100 дітей.

У першій віковій категорії призові місця посіли: І місце – СШ №16, ІІ місце – ЗОШ №14, ІІІ місце – команда педагогічного ліцею.

У змаганнях дівчат перемогу святкували школярки ЗОШ №17, другі – СШ №16, треті – СШ №2.

У віковій категорії серед учнів 9-10 класу: І місце виборола команда ЗОШ №4, ІІ місце – СШ №2, третє – ЗОШ №1.

У віковій категорії учнів 7-8 класів переможцями стали школярі ЗОШ №1, друге місце – у ЗОШ № 4, третє – у СШ №2. Серед дівчат переможцями стали учениці ЗОШ №17, другими були дівчата СШ №2, третіми – ЗОШ №18.

Відділ освіти, відділ фізичної культури та спорту виконавчих органів Дрогобицької міської ради, адміністрація ДЮСШ висловлюють щиру подяку депутату міської ради, Президенту федерації баскетболу Дрогобиччини Володимиру Ямельницькому за допомогу у проведенні змагань.

М.КУЛИНИЧ, інструктор-методист ДЮСШСоздан 04 апр 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником