ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Синьо-жовтий стяг як виклик системі
2 квітня відбулася урочиста сесія міської ради, присвячена 24-й річниці підняття державного прапора над ратушею. На зібрання запросили депутатів та міських голів усіх демократичних скликань, представників партій, громадських організацій, підприємств і установ міста.

Урочисте зібрання поблагословили отці Мирослав Соболта (УГКЦ) та Михайло Бачинський (УАПЦ). Присутні вшанували пам’ять депутатів міськради, котрі відійшли у Вічність, та Героїв Небесної сотні хвилиною мовчання. Прозвучала сумна лемківська пісня «Плине кача». Твір виконав квартет «Підгіряни» (Р.Михаць, А.Боженський, Я.Дзендзерович, Р.Данилів) спільно з солісткою муздрамтеатру Н.Криськів.

Урочистості відкрив секретар міської ради Роман Курчик. Спершу він коротко пригадав події 2 квітня 1990 року, а згодом наголосив, що, відбудовуючи Українську державу, усім нам слід пам’ятати про цінності Майдану. «Перед українцями постали три вороги: режим Януковича, який здолали дуже дорогою ціною; В.Путін, котрий зазіхнув на цілісність нашої держави, але своїми діями допоміг об’єднати народ України; корупція, що є найпідступнішим ворогом, бо руйнує країну зсередини. Якщо нам вдасться його здолати, нашу країну очікують позитивні зміни», - зауважив Р.Курчик.

Голова міської ради першого демскликання Мирослав Глубіш назвав 2 квітня 1990 року дуже важливим днем не лише в історії Дрогобича, а й України, відзначив мужній крок депутатів І демскликання, які відважилися підняти над ратушею синьо-жовте знамено, кинувши виклик радянській тоталітарній системі. Пан Глубіш також торкнувся подій на Майдані в Києві, наголосивши, що це лише перша перемога і не можна втрачати пильності, бо Росія не змириться і продовжуватиме діяти для дестабілізації ситуації в Україні.

Про події 24-річної давнини згадували та обговорювали теперішні проблеми депутати першого скликання Юрій Модрицький, Богдан Башак, Михайло Белей, депутат другого скликання Богдан Гринчишин, учасник підняття прапора, дрогобичанин Ігор Проскурняк. Михайло Белей вкотре закликав присутніх спорудити до 25-річчя підняття національного прапора над ратушею пам’ятний знак.

Під час засідання звучало багато патріотичної поезії. Вірші читали учениці СШ №2 – Катерина Малиш, СШ №16 – Богдана Воят, дрогобичанка Тамара Кубова, депутати Богдан Башак та Михайло Белей.

Нагадаємо, що 2 квітня 1990 року депутати першого демскликання на чолі з головою міської ради Дрогобича Мирославом Глубішем вперше в Україні за рішенням сесії підняли над ратушею український національний прапор. Це сталося о 13 год. 15 хв. У другій половині дня знамено замайоріло над Дрогобицькою райрадою і Трускавецькою міськрадою. Наступного дня національний прапор з’явився над ратушею у Львові, згодом у Києві. А над Верховною Радою синьо-жовтий стяг затріпотів лише 28 січня 1992 року.

Ярослав ГРИЦИК

Фото Ярослава ГАЙГЕЛЯ (2 квітня 1990р.)Создан 04 апр 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником