ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 11 квітня 2014р.
Випробування для служителів Феміди

7 і 8 квітня у міськрайонному суді відбулися слухання справ за позовами колишніх міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського та секретаря ради Тараса Метика. Позивачі прагнуть за допомогою Феміди відстояти не тільки особисті громадянські права, але й законні інтереси виборців, які були порушені під час сесійних засідань міськради. Адже виборці міст Дрогобича і Стебника не делегували таких надзвичайних повноважень нікому – ні депутатам, ні, тим паче, невеличкій групі громадян, які зініціювали цю «махновщину».

Не бажаючи визнавати поразку, яка є очевидною, а відтак, якщо не понести заслужену кару, то бодай зазнати громадського осуду, ініціатори «перевороту» місцевого масштабу намагаються впливати на судову гілку влади за допомогою плакатів такого винятково белетристичного змісту: «Дрогобичани не агресори, а патріоти», «Хто громаду зневажає, суд давно його чекає», «Нечесній владі – чесний суд», « Не допустимо повернення минулого» тощо.

Поведуться служителі Феміди на ці «штучки», чи все-таки продемонструють, що мають хребет, - покаже час.

Наступні судові засідання відбудуться 23 квітня (у справі Олексія Радзієвського) і 30 квітня (у справі Тараса Метика).

Ігор СОБКО

 

Проїзд подорожчає

8 квітня у ратуші відбулася зустріч в.о. міського голови, секретаря міської ради Романа Курчика, першого заступника міського голови Івана Даціва та керівника відділу економіки Романа Корпана з перевізниками. Основне питання – про підвищення тарифів на пасажирські перевезення.

Роман Корпан повідомив, що перевізники пропонують підвищити ціну за проїзд до 3,00 грн. Посилаючись на регуляторну процедуру встановлення ціни на проїзд, максимальна ціна може становити 2,50 грн. Але, враховуючи кризову ситуацію та потреби громади, перевізникам запропоновано підвищити ціну до 2,00 грн.

Але таке рішення у перевізників викликало обурення через те, що ціни на пальне та запчастини зростають, а дорожнє покриття на деяких маршрутах – у жахливому стані. Тому відділ економіки спільно з керівництвом міста запропонував перевізникам розробити новий кошторис відповідно до прогнозованих цін на пальне і представити на розгляд громаді.

Коли верстався номер, це питання обговорювалося на розширеній нараді у ратуші за участю перевізників, представників громадськості і засобів масової інформації.

Нагадаємо, сьогодні проїзд у міському транспорті коштує 1 грн. 50 коп.

 

До Дрогобича завітала представник ОБСЄ

Керівництво Дрогобицької міської ради зустрілося з довгостроковим спостерігачем від ОБСЄ Флоренс Барною. Пані Барна перебуває в Україні з місією зі спостереження за достроковими виборами президента України 2014 року.

Дискусія щодо виборів була жвавою. Спостерігач поцікавилася ментальністю громади, складом населення, юридичними нормами проведення виборів, можливими проблемами, фінансуванням виборчої кампанії, а також кількістю та якістю кандидатів. Оскільки пані спостерігач відповідає за Західну Україну, то її особливо турбувало питання, чи приїдуть до нас з агітацією ті кандидати, які в час революції покинули свої посадові обов’язки, а зараз балотуються в президенти. Міська влада запевнила, що якщо вони надумають приїхати, то в рамках закону їм створять умови для зустрічі з виборцями. Але, знаючи настрої громади, впевнені, що такі кандидати на Західну Україну не приїдуть.

Також гостя поцікавилася ситуацією щодо загрози сепаратизму на теренах Львівщини. Почула у відповідь, що такої загрози у нас нема і бути не може. Зі сторони міськради пропозиції щодо забезпечення умов проживання незалежних спостерігачів, сприяння їхній діяльності на теренах Дрогобича.

На завершення зустрічі пані Флоренс Барна подякувала керівництву міста за теплий прийом та поінформованість.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Про амбіції і амуніції

У Дрогобицькому районі тривають пристрасті навколо призначення голови РДА. Як влучно помітила журналістка Марія Кульчицька, перипетії щодо здобуття головного «трону» в районі перетворилися на серіал а-ля «Санта-Барбара».

Губернаторка Львівщини Ірина Сех, на яку тиснуть делегації від різних політсил Дрогобиччини, ніяк не може визначитися із кандидатурою на цю посаду. Втім, як говорили древні латиняни, nil admirari (нічому не слід дивуватись). Адже пані Ірина, на яку тисне громада Львівщини, упродовж місяця не може впоратися із особистою дилемою: і «губернією» хочеться керувати, і депутатський мандат неохота віддавати. Як відомо, таке суміщення високих державних посад заборонено Законом. Але, видається, ця заборона «улюбленців долі» не стосується.

До речі, керівництво районної ради на чолі з Михайлом Сікорою, яке «обезглавило» райдержадміністрацію, так безтямно поринуло в битву за владу, що забуло про все на світі. Наприклад, ні 24-ту річницю з нагоди підняття державного прапора над районним «білим домом» не відзначили, ні навіть національного героя Дмитра Грицая (Перебийноса) з нагоди 107-ї річниці від дня народження не вшанували.

Якого добра може сподіватися громада району від таких урядовців, непомірні амбіції яких катастрофічно не збігаються із жалюгідною амуніцією? Себто їхньою придатністю професійно і відповідально здійснювати покладені на них виборцями функції, які, до речі, за свої кошти найняли цих урядовців на роботу.

Кор. «ГЗ»

 

«Жерці» району,

або Для кого Закон і елементарні правила поведінки не писані

Дотепер читав і чув, що Дрогобицьким районом, як своєю вотчиною, буцімто, верховодять брати Сікори, один із яких очолює районну раду, а другий – постійну депутатську комісію з питань культури і науки. Правду кажучи, якось не переймався цим, позаяк мої стежки-дороги не перехрещувалися з азимутами згаданих добродіїв. Але нещодавно сталося так, що на власній шкурі відчув, що це означає – верховенство на території району не Закону, а вседозволеності Сікорів.

Так, написавши документальну розповідь про одного з героїв Небесної сотні – нашого земляка із села Вороблевичі Йосипа Шілінга, я звернувся до голови районної ради із письмовим проханням виділити кошти на видання книги. 13 березня ц.р. мою заяву розглянули на засіданні депутатської комісії з питань культури і науки. Досі навіть у страшному сні не могло наснитися, щоби таке рафіноване хамство могло «процвітати» на зібранні комісії, назва якої говорить сама за себе.

Так, голова комісії Любомир Сікора вимагав у мене, автора декількох десятків книг, рецензії на мене як на письменника-початківця, а відтак одноосібно відмовив у виділенні коштів на видання книги про героя Небесної сотні, «увиразнивши» цю відмову нецензурним сволосполученням із трьох букв. Щиро кажучи, волосся дибки на голові стало, коли почув таке з вуст людини, яка за своїм призначенням мала би, як мовиться, нести культуру в маси.

Таким чином, виділення коштів на книгу поки що під великим знаком запитання. Поза тим, відомо, що районний штаб спротиву від ВО «Майдан» зібрав на допомогу учасникам акції 120000 грн. Відомо також, що штабом керує голова районної ради Михайло Cікора. Цікаво, яка доля цих грошей? Прошу прозвітувати до копійки!

Сподіваюся, що голова Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини Михайло Ваврин, за допомогою до якого я теж звернувся, зробить усе можливе, щоби правда і справедливість восторжествували. Тому що, на моє тверде переконання, Михайло Ваврин, як і Муамар Каддафі, є справжнім полковником.

Літописець В’ЯЧЕСЛАВ

 

Усі на толоку!

Цьогорічна «Толока»у Дрогобичі триватиме з 10 до 16 квітня. До акції долучаться працівники мерії, духовенство та громада, а також громадські організації, молодь та школярі.

Прибирання відбуватиметься:

10 квітня – на вул. Є.Коновальця та Самбірська;

11 квітня о 13:00 – загальноміська толока;

12 квітня о 10:00 – прибирання цвинтарів та ринків;

15 квітня о 15:00 – прибирання Парку новонароджених за участю молоді; прибирання вулиць М. Грушевського та Стрийської; у середу (16 квітня) – прибирання у приватному секторі.

Закликаємо дрогобичан долучитися до доброї справи. Подбаймо, щоб наше місто було чистим та святковим!

Відділ забезпечення діяльності виконкому

 

Пам’ять не повинна вмирати

Нещодавно громадськість Дрогобиччини вшановувала 107-роковини з дня народження героя повстанського руху, генерала УПА Дмитра Грицая.

На жаль, до Дорожева з’їхалося не так багато людей, як, зазвичай, їх могло бути більше, якби у цей період проходили вибори. Нікого не було з районного начальства. З Дрогобича прибула горстка патріотів, які у серці бережуть і пам’ятають велич воїнів визвольних змагань. І вони спільно із односельцями віддали почесті національному герою – Дмитру Грицаю.

На святковому віче був присутній син легендарного бійця УПА Богдан Грицай, який нині проживає у селі. Не обминув цей захід і голова міської депутатської групи «Солідарність» Андрій Янів. У нього особлива шанобливість до Дмитра Грицая, позаяк під його орудою воювали Андрієві стрийки – Дмитро і Степан. І обидва поховані на місцевому цвинтарі. У контексті цієї події хотілося б вірити в те, що через 20-40 років пам’ять про Героїв Небесної сотні не залишиться у нечисленних душах українців…

Володимир ТУРМИС

 

Автобус в’їхав в іномарку

4 квітня близько 13.30 у селі Рудники в Миколаївському районі Львівщини внаслідок ДТП загинули двоє людей, ще одинадцять отримали травми різного ступеня важкості.

Про це повідомили у прес-службі УДАІ у Львівській області. За попередніми даними, водій маршрутного пасажирського автобуса БАЗ, прямуючи зі Львова до Дрогобича, виїхав на зустрічну смугу руху, де скоїв лобове зіткнення із автомобілем Chrysler Grand Voyager.

Водій та жінка-пасажир автомобіля загинули на місці ДТП.

Окрім цього, травмувалися водій автобуса та десятеро його пасажирів, серед яких – чимало дрогобичан.

Триває розслідування. Правоохоронці встановлюють усі обставини та причини цієї дорожньо-транспортної пригоди.

Вл.інф.

 

Допоможіть встановити особу!

Бориславський міськвідділ міліції встановлює особу трупа невідомого чоловіка, виявленого 29.09.2013 року о 16:15 навпроти автостанції, що на вул.Тернавка у Бориславі.

Прикмети: на вигляд біля 45 – 50 років, волосся темно-русяве з помірною сивиною, середньої тілобудови, ріст 171 см, хворів на псоріаз.

Одягнутий: чорна шкіряна курточка, сірий піджак, светр коричневого кольору, футболка темно-синього кольору, сорочка сірого кольору, штани робочі темно-синього кольору, взуття та шкарпетки чорного кольору. При трупі виявлено зв’язку ключів із маленькою колодкою та відкривачкою для пляшок.

Просимо всіх, кому відома особа або за прикметами він схожий на когось зі знайомих, родичів, місце перебування яких невідоме, - повідомте у найближчий відділ міліції або за телефонами: 102; (03248) 5-09-02, моб. тел. (097) 904-61-89.

 

Задекларувати мало. Треба оприлюднити

Сьогодні в держслужбовців високого рангу, так би мовити, сезон декларування доходів. Зі зрозумілих причин вони не можуть проігнорувати цю норму Закону. Але не кожен із них прагне, щоби відомості про їхні доходи не стали набутком гласності. Проте, якщо Закон категорично й не вимагає оприлюднення доходів держслужбовців через ЗМІ, то платники податків мають сьогодні необмежені можливості дізнатися про те, чи збігаються доходи того чи іншого держслужбовця із його видатками. Відтак, щоби не наражатися на справедливе обурення громади, радимо державним посадовцям не тільки задекларувати, але й оприлюднити інформацію про свої доходи і витрати. І тоді спокійний сон вам буде забезпечений.

***

Декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік

Василь Федорович ПЕЦЮХ –міський голова Стебника

Загальна сума сукупного доходу (грн.): 67847, членів сім’ї – 53406; заробітна плата декларанта – 58691, членів сім’ї – 53406; матеріальна допомога декларанту – 9156.

Відомості про нерухоме майно: земельні ділянки – 400 кв.м., 24942 кв.м., 3977 кв.м.; житловий будинок – 73,7 кв.м.; членів сім’ї: земельна ділянка – 1269 кв.м., житловий будинок – 65 кв.м., квартира – 45,3 кв.м.

Відомості про вклади в банках, цінні папери та інші активи (номінальна вартість у грн.): декларанта – 10,5; членів сім’ї – 31,5.

Відомості про фінансові зобов’язання (грн.): 5048.

 

Петро Зенонович ВЕКЛЮК – заступник міського голови Стебника

Загальна сума сукупного доходу (грн.): 57939,64; членів сім’ї – 35031,47; зарплата декларанта – 50210,98; членів сім’ї – 30003,42; матеріальна допомога декларанту – 7728,66; членам сім’ї – 5028,05.

Відомості про нерухоме майно: земельна ділянка – 271 кв.м., житловий будинок – 42 кв.м.

Відомості про транспортні засоби: ЗАЗ Ланос, 2010 р.в.

Відомості про фінансові зобов’язання (грн.): декларанта – 6960, членів сім’ї – 4420.Создан 11 апр 2014  Комментарии       
Всего 1, последний 6 лет назад
Хосе Турчик 13 апр 2014 ответить
Володя Садовий знов виставляє крадені , тепер Великодні листівки! Який сором..Дорогі браття нумізмати..коли ми його посадимо в тюрму? Чому не передано справу у міліцію. там купу викрадених листівок з приватних родинних сейфів!!!!!
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником