ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Іван Васильович змінює професію
4 квітня депутати міської ради зуміли попрацювати аж на двох сесійних засіданнях. Вони завершили роботу 47-ї позачергової сесії і провели таку ж 48-му.

Спершу народні обранці розглянули блок земельних питань, які раніше двічі відкладали на довивчення. Щоправда, низку «підозрілих» (на думку громадськості) проектів рішень все ж таки перенесли на наступне засідання, заплановане на 29 квітня.

У питанні «Різне» свободівець Олег Хрущ зажадав почути позицію регіонала Сергія Гориславського в світлі нещодавнього рішення сесії міськради про заборону у Дрогобичі діяльності КПУ та Партії регіонів. Однак С.Гориславський не виявив бажання щось пояснювати. Відтак після виконання Державного Гімну засідання закрили.

Після невеликої перерви розпочала роботу 48-а позачергова сесія, на яку запланували організаційні питання.

Насамперед народні обранці призначили першого заступника міського голови. Секретар ради Роман Курчик запропонував на цю посаду кандидатуру Івана Васильовича Даціва. Відповівши на запитання депутатів, того дня Іван Васильович, як у відомому фільмі Леоніда Гайдая, змінив професію. Його кандидатура зібрала 29 голосів «за».

Як розповів сам Іван Даців, він народився у с.Гірське Миколаївського району. Після служби в армії працював у Дрогобичі на заводах газової апаратури та «Граніт». Із 1993 року перейшов на службу у податкову інспекцію, де трудився багато років. Освіту здобував у фінансово-економічному коледжі та Львівській фінансовій академії за спеціальністю «фінансист». Тож не дивно, що своїм першочерговим завданням на новій посаді пан Даців бачить пошук шляхів додаткового наповнення міського бюджету та оптимізації видатків.

Найбільше часу народні обранці витратили на внесення змін до складу міського виконавчого комітету. Кількість членів виконкому збільшили з 11 до 15. З його складу вивели Олега Гаєвського (начальника Дрогобицького УСБУ), Тараса Муля (підприємця), Сергія Оленича (заступника мера Борислава) та Анатолія Чирку (архітектора). Натомість шляхом рейтингового голосування виконком поповнився вісьмома новими членами, переважно рекомендованими ВО «Майдан». Отож, у складі міськвиконкому на громадських засадах працюватимуть:

- міський голова (посада вакантна);

- секретар ради Роман Курчик;

- перший заступник міського голови Іван Даців;

- міський голова Стебника Василь Пецюх;

- керуючий справами виконкому (посада вакантна);

-начальник міського відділу міліції Андрій Білас;

- директор ТзОВ «Віктор ЛТД» Віктор Бульба;

- громадський активіст, голова ДМО «Пора» Олег Дацюк;

- в.о. голови ДМО НРУ, керівник місцевого Автомайдану Ігор Шевчик;

- голова студентського самоврядування ДДПУ ім.І.Франка Іван Херович;

- громадська активістка Ольга Токарева;

- викладач інформатики ВПУ-19, громадський активіст Назарій Івахів;

- заступник голови ДМО ВО «Батьківщина» Роман Москаль;

- керівник відділу БК «Сервус», голова Федерації хокею Дрогобича, капітан хокейної команди «Еней» (Дрогобич) Юрій Кушлик;

- хірург-стоматолог поліклініки, керівник приватного стоматкабінету Ігор Сторонський.

Згодом за пропозицією ВО «Майдан» і наполяганням голови фракції «Свобода» Олега Хруща сесія розглянула проект рішення про дострокове припинення повноважень голови постійної депутатської комісії із земельних питань Романа Пукала. Однак цю пропозицію підтримали лише 10 депутатів.

На 29 квітня запланували заслухати звіт про роботу керівника управління комунальних ресурсів міської ради Ростислава Росохи, директорів КП «Дрогобицький ринок» Віталія Мойсеєнка та КП «Дрогобицька лазня» Олега Вайчуса.

На завершення роботи рада затвердила орієнтовні терміни звітів депутатів перед виборцями – вони повинні це зробити не пізніше листопада ц.р., а також дала згоду КП «Комбінат міського господарства» на отримання кредиту для проведення робіт з ремонту вулично-дорожньої мережі та забезпечення іншої діяльності підприємства, закупівлі матеріалів, механізмів та обладнання, придбання яких ускладнене через нестачу обігових коштів.

У питанні «Різне» на вимогу депутатів голова комісії з питань законності і депутатської етики Богдан Николаїшин озвучив судове рішення від 21 лютого щодо попереднього керуючого справами виконкому Євгена Шильника, свого часу затриманого за підозрою у корупційних діях. Хоч факт отримання хабара не зафіксований, підсудний визнав свою провину у намаганні посприяти підприємцеві вирішити його питання за неправомірну винагороду у 13 тис. у.о. Тож суд визнав винним Є.Шильника у вчиненні правопорушення і призначив покарання у вигляді штрафу розміром 17 тис. грн. та заборони обіймати адміністративні посади упродовж трьох років.

А депутат Ігор Розлуцький повідомив, що декілька студентів з Криму відмовилися прийняти російське громадянство, тож під тиском перевелися з тамтешніх ВНЗ до Дрогобицького ДДПУ ім.І.Франка. Вони оселилися в гуртожитку і вже «влилися» в навчальний процес на землі Каменяра.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

На фото: призначений заступник Іван Даців.Создан 11 апр 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником