ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 18 квітня 2014р.
Голова суду – Андрій Хомик

14 квітня у Дрогобицькому міськрайонному суді проведено вибори голови суду та його заступника.

Призначення суддів на адміністративні посади відбувалося відповідно до ч.2 ст.20 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» шляхом таємного голосування більшістю від кількості суддів, які працюють у суді.

За результатами проведених виборів на адміністративну посаду голови Дрогобицькому міськрайонному суді обрано Андрія Петровича Хомика, а його заступником – Андрія Петровича Івасівку.

Колектив суду налічує 50 осіб, з них 12 суддів.

Ігор СОБКО

 

Олег Рибачук: «Початок прямих військових дій щодо України буде для Путіна кінцем»

11 квітня у сесійній залі ратуші відбулася зустріч відомого політичного та громадського діяча Олега Рибачука з дрогобицькою молоддю. Зустріч організував відділ сім’ї та молоді міської ради. Жвава дискусія, актуальні питання, цікава та необхідна інформація таким був формат майже тригодинної зустрічі вечора п’ятниці.

На думку О.Рибачука, економічна ситуація сьогодні залежить від зовнішніх чинників. Перший транш фінансової допомоги від МВФ запланований ще до президентських виборів, тож на травень прогнозується зниження курсу долара щодо гривні. Загрози дефолту практично нема, і допоки заплановані переговори представників України, Росії, ЄС та США брутального нападу російських військ на Україну, напевно, не буде.

Актуальні теми сьогодення – міжнародна політика, Європейська інтеграція, Євроатлантична інтеграція. «Реанімаційний пакет реформ» – пропозиція новій владі від активних молодіжних та громадських організацій, які активно працювали на «Майдані». Коли на «Майдані» політики говорили тільки про переговори і не відбувалося жодних дій, то з виступу сотника розпочалася реальна зміна – повалення режиму. Тому можна говорити, що сьогодні суспільство є більш активним, ніж політики. Молодь – рушійна сила сьогодення. Це дає надію на те, що Україна буде іншою. Студентство розробляє мережу для зміни системи, а не облич у політиці. «Майдани» 2004-го і 2013-го року суттєво відрізняються. У 2004 році політики звільнили країну від режиму Кучми, а на теперішньому «Майдані» політики продемонстрували свою безсилість і відсутність лідерських якостей, і народ це прекрасно розуміє.

Щодо «Правого сектору», то, на думку Олега Рибачука, важко сьогодні відрізнити що є «Правий сектор», а що є «під Правий сектор», оскільки відбувається багато незрозумілих речей. Але бачимо, що «Правий сектор» пішов «правіше», аніж «Свобода» свого часу. Але дуже часто те, що роблять українські «праві», сприяє Кремлю у веденні ідеологічної війни на півдні і сході України. Наразі представники «Правого сектору» себе як політики не проявили.

Теперішня влада є тимчасовою. Не так просто змінити все одразу. Для реальних змін потрібні підготовлені, незаплямовані, порядні та кваліфіковані люди. Тому не варто одразу розчаровуватися першими кроками влади. Сьогодні ж дуже важливо вести інформаційну роботу на сході та півдні країни.

Щодо люстрації, то насамперед потрібно провести люстрацію суддів, а політична люстрація – це вибори.

За словами О.Рибачука, найсильнішими фігурами у президентській виборчій кампанії, згідно з соціологією, є Петро Порошенко та Юлія Тимошенко. А виборці звертатимуть більше уваги не на гроші, гасла і подібні речі, а на дієвість, професійність та чесність кандидатів.

Гість Дрогобича прогнозує, що у нас буде парламентсько-президентська республіка, тож боротьба буде більшою на виборах до Верховної Ради.

Українська армія має бути реорганізованою і професійною, компактною, з резервом.

Щодо анексії Криму – це серйозний удар по економіці і фінансах Росії. Тож санкції світової спільноти повинні зберігатися. О.Рибачук переконаний, що Крим залишається українським. А початок прямих військових дій щодо України буде для Путіна кінцем.

І ще декілька тез, висловлених політиком. Потрібне вдосконалення законодавства у сфері місцевого самоврядування – більше повноважень мають бути на місцях.

Для українського суспільства потрібні партії нового формату – без лідерів і спонсорів, і цей механізм теж необхідно відпрацьовувати. Громадськості треба уважно стежити за деклараціями політиків. Голосування у парламенті теж має бути на контролі суспільства. Україні необхідне «суспільне мовлення» – громадське телебачення, яке не буде упередженим.

На завершення зустрічі Олег Рибачук побажав присутнім у залі бути активними, а молоді – брати участь у голосуванні на виборах та політичних процесах країни.

Зеновій КВАСНІЙ

 

Склад Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №127

Голова комісії – Михайлівська Зоряна Василівна, 1957 року народження – від кандидата на пост Президента України Шкіряка З.Н.

Заступник голови комісії – Мельничук Марта Олегівна, 1996 року народження – від кандидата на пост Президента України Яроша Д.А.

Секретар комісії – Кіндратів Марія Петрівна, 1957 року народження – від кандидата на пост Президента України Тягнибока О.Я.

Члени комісії:

Валюхневич Любов Федорівна, 1955 року народження – від кандидата на пост Президента України Ляшка О.В.

Ваць Наталія Олександрівна, 1970 року народження – від кандидата на пост Президента України Клименка О.І.

Гладкий Василь Михайлович, 1951 року народження – від кандидата на пост Президента України Королевської Н.Ю.

Головацька Ірина Броніславівна, 1962 року народження – від кандидата на пост Президента України Порошенка П.О.

Грицай Роман Миколайович, 1985 року народження – від кандидата на пост Президента України Тимошенко Ю.В.

Дмитришин Олена Володимирівна, 1987 року народження – від кандидата на пост Президента України Бойка Ю.А.

Єгов Мартін Жеромович, 1977 року народження – від кандидата на пост Президента України Цушка В.П.

Коваль Тарас Іванович, 1973 року народження – від кандидата на пост Президента України Тігіпка С.Л.

Мисак Дар’я Олександрівна, 1985 року народження – від кандидата на пост Президента України Богомолець О.В.

Телех Сергій Володимирович, 1988 року народження – від кандидата на пост Президента України Симоненка П.М.

Фалько Владислав Васильович, 1948 року народження – від кандидата на пост Президента України Маломужа М.Г.

Цапенко Олексій Володимирович, 1992 року народження – від кандидата на пост Президента України Рабіновича В.З.

Шмігельська Ірина Василівна, 1961 року народження – від кандидата на пост Президента України Гриценка А.С.

Шовген Микола Ярославович, 1988 року народження – від кандидата на пост Президента України Кузьміна Р.Р.

Яворська Тетяна Іванівна, 1982 року народження – від кандидата на пост Президента України Куйбіди В.С.

 

Подбаймо про завтрашній день!

Державне агентство рибного господарства України та управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області нагадує про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Львівщини.

Зокрема, квітень, травень і червень оголошено місцями охорони нерестуючої риби. На цей період заборонено будь-яке рибальство, а також вилов раків у такі терміни:

- у басейні р.Дністер з 1 квітня до 10 червня;

- у басейнах рік З.Буг, Сян та Стир з 1 квітня до 20 травня;

- у всіх водосховищах, технічних водоймах з 1 квітня до 10 червня;

- у придаткових системах водойм (протоки, гирло, стариці, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з 1 квітня до 30 червня;

Як виняток, дозволити любительське рибальство на: Стебницькому водосховищі «Доброгостів» – уздовж бетонної греблі та по лівому березі за течією р.Колодниця; Унятицькому водосховищі – вздовж дамби.

А у всіх інших водоймах, в т.ч. наданих в оренду (крім виробників продукції аквакультури, зареєстрованих в органах рибохорони), не перелічених в даному наказі, – будь-яке рибальство заборонено.

Вилов риби в нерестовий період дозволити всім громадянам однією поплавковою або донною вудочкою з одним гачком і спінінгом і тільки з берега на спеціально визначених ділянках.

Протягом нерестового періоду заборонити проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші, трелювання лісу, а також заборонити пересування будь-яких плавзасобів, крім суден спеціально-уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів та у випадку надзвичайної потреби.

Олександр СТОРОЖУК, завідувач сектора оперативної роботи управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області

 

СПОРТ

Не музикою єдиною…

Відбулася першість Львівщини з бадмінтону серед викладачів ВНЗ І-го і ІІ-го рівнів акредитації.

У змаганнях взяли участь 12 команд. Чемпіонський титул у напруженій боротьбі виборола дружина Дрогобицького державного музичного училища ім. В.Барвінського.

Найзапеклішим виявився півфінальний поєдинок, у якому дрогобичани самовіддано відстоювали честь альма-матер і рідного міста з господарями змагань – Технологічним коледжем «Львівської політехніки» ім. В.Чорновола. Фінальна зустріч, у якій наша команда «схрестила» ракетки із бадмінтоністами Львівського м’ясо-молочного коледжу, виявилася не менш гострою, проте перевага дрогобичан була ще переконливішою, ніж у півфіналі.

Спортивну честь музучилища і Дрогобиччини захищали викладачі фізичної культури Валерій Юдашкін (кандидат у майстри спорту), Ігор М’язик (першорозрядник) та Богдан Гірчак (другорозрядник). Усі троє продемонстрували високу майстерність і волю до перемоги.

Чемпіонів особисто радо привітав і вшанував директор музучилища, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України Микола Адамович Ластовецький, котрому, поза сумнівом, надзвичайно приємно, що його підопічні успішно «зривають» лаври не тільки на музичному, але й на спортивному олімпі.

Кор. «ГЗ»

Фото Лесі ГРИЦИК

 

«Олімпійське лелеченя» у Дрогобичі

10 квітня відділ фізичної культури та спорту виконавчого комітету Дрогобицької міської ради провів у залі ДЮСШ імені І.Боберського зональні змагання обласного етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя-2014».

Визначити переможців доручили журі, до складу якого увійшли начальник відділу фізичної культури та спорту Роман Проць, завідувач сектору у справах молоді та спорту РДА Олег Войтечко, заступник декана факультету фізичного виховання ДДПУ ім.І.Франка Олександр Лемешко, інструктор-методист ДЮСШ Микола Кулинич, голова методоб’єднання вчителів фізкультури Володимир Даниляк та суддівській колегії, вчителя фізкультури ЗОШ №4 Наталія Стеценко, головного спеціаліста відділу фізкультури та спорту Соломії Муцій та студентів факультету фізвиховання ДДПУ.

У змаганнях взяли участь команди «Капітошка» Бориславської ЗОШ №4 (вчитель С.Горончук), «Олімпійські козачата» Станківської СЗОШ Стрийського району (вчитель Г.Бойсин), «Живчик» Трускавецького НВК СЗШ №2 – гімназія (вчитель О.Оринич), «Орли» Рихтицької ЗОШ (вчитель О.Ліщинський), «Соколята» Стебницької ЗОШ №18 (вчитель В.Кокоць) та «Юні олімпійці» ЗОШ №4 (вчитель С.Малий). Відбулися конкурс на краще представлення команди, п’ять спортивних естафет та вікторина на знання історії Олімпійського руху.

До обласного фіналу змагань «Олімпійське лелеченя-2014», що відбудеться у Львові 24 квітня, вийшли команди Стебницької ЗОШ №18 (на фото) та НВК СЗШ №2 – гімназія (Трускавець).

Кор. «ГЗ»Создан 18 апр 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником