ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Кошти розподілені. Залишається сподіватися, що наш край не обділять у Києві
У Львівській облдержадміністрації відбулося засідання регіональної комісії з оцінки та конкурсного відбору інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. У засіданні взяв участь депутат обласної ради від ВО «Свобода», голова постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Львівської обласної ради Михайло ЗАДОРОЖНИЙ. Ми поцікавилися, чи потрапили об’єкти Дрогобичччини до програм, які фінансуватимуться у 2014 році.

- Від Дрогобицького району на розгляд комісії ми подали п’ять інвестиційних проектів на суму 16,4 млн грн. Це: реконструкція з добудовою школи у с.Ролів; завершення будівництва школи у с.Летня; реконструкція водогону у с.Почаєвичі; реконструкція каналізації у смт.Підбуж; будівництво амбулаторії в с.Уличне. Оскільки профінансувати усі ці проекти нема змоги, я ініціював виділення коштів на завершення першої черги будівництва загальноосвітньої школи у с.Летня на 360 учнів. Адже споруда школи, ступінь готовності якої становить понад 70%, чекає вже майже 20 років. Тож краще добудувати цей об’єкт, ніж починати якийсь інший новий. На це передбачено виділити 5 млн грн.

Маю надію, що до кінця цього року діти зможуть увійти до нової школи й розпочати навчальний процес. Друга черга передбачатиме добудову їдальні та спортзалу.

Я вдячний голові ЛОДА Ірині Сех за те, що вона підтримала мою ініціативу щодо добудови Летнянської ЗОШ, за якою закріпився статус довгобуду. Відповідні документи вже скеровані до Кабінету Міністрів України. Тепер чекатимемо на державне фінансування.

- Михайле Леоновичу, Ви очолюєте постійну депутатську комісію з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку. Чи вже затверджений перелік автомобільних доріг Дрогобиччни, які ремонтуватимуться за кошти обласного бюджету?

- Наша комісія першою приступила до розробки і затвердження програми капітального та поточного ремонту автошляхів Львівщини – ще в березні цього року. Адже, щоб розпочати роботи, необхідно провести тендерні процедури для визначення підрядників. Лише на це потрібно півтора місці.

Оскільки торік через блокування Держказначейством платежів не вдалося профінансувати затверджену програму ремонту автошляхів, я наполіг на тому, аби знову внести ці ж дороги Дрогобиччини до цьогорічного переліку.

Отож, на ремонт доріг загального користування Дрогобиччини загалом передбачено 5 млн 600 тис. 514 грн., зокрема: Дрогобич – Довголука – 4 млн. 780 тис. 514,5 грн.; Нагуєвичі – Лішня – 200 тис. грн.; Стрий – Меденичі – 200 тис. грн.; Борислав – Дрогобич – 420 тис. грн.

На ремонт комунальних доріг у Дрогобицькому районі планується витратити 1 млн 568,5 тис. грн. Зокрема: с.Ріпчиці (вул.Зелена) – 80 тис. грн., с.Модричі (вул.Будівельна) – 80 тис. грн.; с.Нове Село (вул. Лесі Українки) – 86,6 тис. грн.; с.Рихтичі (вул.Вербова) – 80 тис. грн.; с.Грушів (вул. М.Грушевського) – 80 тис. грн.; с.Верхній Дорожів (вул. І.Франка) – 80 тис. грн.; с.Лішня (вул.Надрічна) – 80 тис. грн.; с.Брониця (вул.Зелена) – 60 тис. грн.; с.Бистриця (вул.Миру) – 80 тис. грн.; с.Унятичі (вул. о. П.Кікти) – 90 тис.грн., с.Ступниця (вул.Перемоги) – 90 тис. грн.; с.Раневичі (вул.І.Мазепи) – 90 тис. грн.; смт.Меденичі (вул. М.Грушевського) – 90 тис. грн.; с.Добрівляни (вул. Т.Шевченка) – 40 тис. грн.; с.Ролів (вул.Вербова) – 40 тис. грн.; с.Михайлевичі (вул.І.Франка) – 30 тис. грн.; с.Уличне (вул.Прикарпатська) – 90 тис. грн.; с.Літиня (вул.22 Січня) – 55 тис. грн.; с.Нижні Гаї (вул. Соснова) – 73 тис. грн.; с.Станиля (вул.М.Грушевського) – 65 тис. грн.; с.Попелі (вул.Т.Шевченка) – 40 тис. грн.; с.Довге (вул. Верховина) – 43,9 тис. грн.; с.Медвежа (вул.Громадський лан) – 25 тис. грн.

На ремонт комунальних доріг у Дрогобичі з фонду розвитку обласного бюджету надійде 2 млн. 679 тис. грн. Планується відремонтувати автошляхи на вулицях: Лесі Українки, Горішня Брама, П.Орлика, Володимира Великого, М.Чапельського, Самбірська.

За програмою капітального будівництва у Дрогобицькому районі на спорудження водопроводу у с.Раневичі на вулиці Молодіжній буде скеровано 101 тис. грн.

Фінансування усіх цих об’єктів завізовано головою ЛОДА Іриною Сех та головою облради Петром Колодієм. Я, як депутат обласної ради, зробив усе від мене залежне. Тож тепер слово за Кабміном, який мав би профінансувати виконання запланованих робіт. Сподіваюся, після отримання державою кредиту МВФ та фінансових допомог з-за кордону фінансування бюджетних видатків відбуватиметься у повному обсязі.

- Фінансування ремонту частини дороги на вул. Володимира Великого у Стебнику також відбуватиметься з обласного бюджету?

- Поясню ситуацію. До мене як голови постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку звернулися депутат облради Тарас Курчик, секретар міської ради Дрогобича Роман Курчик та міський голова Стебника Василь Пецюх з проханням віднайти кошти для ремонту дороги на вул. Володимира Великого у Стебнику. Адже там у серпні ц.р. освячуватимуть новозбудований храм, очікується приїзд Глави УГКЦ Святослава Шевчука. Тож, порадившись, ми вирішили перекинути частину коштів, запланованих з обласного бюджету на ремонт доріг у Дрогобичі, на потреби Стебника. І яким же було моє здивування, коли у деяких ЗМІ днями прочитав, що виділення коштів на ремонт стебницької дороги – це, нібито, заслуга народного депутата України. Прикро, що людина, яка не має до вирішення цієї проблеми жодного стосунку, намагається присвоїти собі чужі заслуги.

Я зателефонував помічнику цього народного депутата і попередив, що в такому випадку можу ініціювати повернення коштів, передбачених Стебнику, на ремонт дрогобицьких доріг, а депутат Верховної Ради нехай сам віднайде можливість профінансувати ремонт дороги біля стебницького храму.

- На вівторок запланована чергова сесія обласної ради, на якій мають розглянути Програму соціально-економічного і культурного розвитку Львівщини. Чи планується фінансування ще якихось програм для нашого краю?

- До переліку проектів, які фінансуватимуться з екологічного фонду, мною внесені пропозиції щодо придбання сміттєвозів для громад Снятинки і Меденич (700 тис.грн.), а також на каналізування вул.Пушкіна у Дрогобичі (200 тис.грн.). Сподіваюся, сесія підтримає ці пропозиції.

Також сприятиму внесенню проектів від Дрогобича і району на участь в обласному конкурсі мікрокредитування. Про зроблене обов’язково інформуватиму громаду.

Ярослав ГРИЦИКСоздан 25 апр 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником