ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Є порох у порохівницях! Беззаперечне лідерство Порошенка у всіх регіонах – гарантія, що вибори відбудуться, поховавши східний сепаратизм
Не секрет, що відміна – ба, навіть перенесення президентських виборів – одне з ключових завдань ворогів України. «Зрив виборів означає, що до кінця року Україна не матиме легітимної влади», - попереджував кандидат у президенти Петро Порошенко, розкриваючи карти Кремля: якщо Москві вдасться зірвати голосування 25 травня – вона почне другий етап російського сценарію експансії на територію нашої держави.

Як показали останні соціологічні опитування, саме фігура Порошенка стоїть на заваді кремлівських планів.

Адже яку тактику сповідує Путін і компанія? Відірвати від виборчого процесу Схід. Ось голова комітету російської Думи з міжнародних справ Олексій Пушков заявляє, що в Україні «намагаються створити максимально складні умови для кандидатів із південного сходу країни». Його послухати, це Київ, а не Москва засилає на Донбас озброєних диверсантів і дестабілізує ситуацію. Але викручену логіку путінського рупору вбиває на смерть одне: обрання легітимного президента, який відразу поверне збурені регіони в лоно конституційного, а не збройного процесу.

І сюди надзвичайно доречно лягла остання соціологія, яку провели відразу чотири поважні установи – СОЦИС, КМІС, «Рейтинг» та Центр Разумкова. Менше ніж за місяць рейтинг Порошенка збільшився на 12%. Серед тих, хто має намір взяти участь у виборах та визначився з кандидатом, його підтримують понад 48% (Юлію Тимошенко – лише 14%). Картина з проросійськими кандидатами, частиною кремлівської технології, виглядає паскудно для Москви: Серій Тигіпко – 7,4%, Михайло Добкін – 6%, Петро Симоненко – 5,6%.

Беззаперечне лідерство українського кандидата Порошенка ослаблює позицію Кремля. Тому Москві лишається одне: «бити» на те, що новообраний президент не буде легітимним, оскільки його не підтримають Схід і Південь. Ось як це формулюють підголоски Пушкова. Олег Бондаренко, директор Російсько-Українського інформцентру заявляв: так, Порошенко має шанси стати президентом, але тільки частини України, оскільки вибори «пройдуть повз мешканців південно-східного регіону, де ситуація надто напружена».

На щастя, і таким «доброзичливцям» конкретну відповідь дали соціологічні дослідження думки усіх українців. Як виявилось, Порошенко не є кандидатом від якогось одного регіону. Вищезгадане опитування засвідчує його лідерство скрізь по країні. Соціолог одного з центрів, що проводили дослідження – менеджер проектів Центру соціальних та маркетингових досліджень «Социс» Олександр Чашковський наголошує: при лідерстві в загальноукраїнському масштабі Порошенко тримає першість не лише на Заході, в Центрі та на Півдні – навіть на Сході він на 4,5%  випереджає проросійського кандидата Михайла Добкіна.

«Ми живемо в умовах військової агресії Росії проти України. Ворог зацікавлений у тому, щоб наша країна якомога довше перебувала без ефективного керівництва. Тому наша відповідь окупаційним планам Кремля може бути одна – обрати президента України в першому турі. Рейтинг Петра Порошенка високий і він цілком реально може перемогти», - безапеляційно стверджує відомий громадський діяч і поет Дмитро Павличко.

Так, обрання глави України вже в першому турі, це не тільки послаблення позиції Кремля, це – смерть для усіє кремлівської технології зі збуренням Сходу, та подальшою маніпуляцією офіційним Києвом, цівкаючи в очі світові «нелегітимною» українською владою. Звісно, ми розуміємо, що путінський режим з відчаю може вдатись до відвертої військової агресії. Проте, пізно – вже зрушився увесь цивілізований світ. Викрутить руки загребущі. Наше завдання – закріпити перемогу. Саме ймовірність завершення виборів в один тур здатна стати для людей потужним стимулом, каже генеральний директор соціологічної служби центру Разумкова Олександр Биченко.

«Обрання президента, який є найпопулярнішим політиком у всій Україні, було би перемогою не лише Порошенка, а й українського суспільства, - каже політолог Олександр Палій. – У тому числі гідною відповіддю Кремлю, головною зброєю якого є міф про мало не ворожнечу між різними частинами України».

Коли верстався номер, стало відомо, що Юрій Луценко закликав співвітчизників голосувати за Петра Порошенка. «Ми повинні перемогти ще в першому турі президентських виборів для того, щоб подолати війну, Кремль, щоб припинилися провокації з боку сусідньої держави. Щоб ми, нарешті, почали жити мирним життям і будувати Україну, на яку заслужили», - сказав Луценко.

Роксолана ГОПАНЧУКСоздан 30 апр 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником