ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Мас-медійний дебют Романа Курчика
25 квітня свою першу прес-конференцію для регіональних ЗМІ провів секретар міської ради, в.о. міського голови Дрогобича Роман Курчик.

Спершу Роман Михайлович коротко нагадав події двомісячної давнини, коли його, голову «Народної Ради» Дрогобича, рішенням сесії обрали секретарем міської ради. За цей час призначено першим заступником міського голови фінансиста, податківця з багаторічним стажем Івана Даціва. Також внесено зміни в кількісний та персональний склад виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. До складу виконкому увійшли представники влади, політичних партій, громадських організацій – загалом 15 осіб. 24 квітня оновленим складом міськвиконком провів перше засідання, прийнявши понад 20 рішень. Серед них – про демонтаж у тижневий термін незаконно встановлених хлібних кіосків фірм «Пек-пол» та «Мостиський хліб». Обрано новий склад містобудівної ради Дрогобича. Більшість її членів – фахівці у галузі архітектури й містобудування на чолі з головним архітектором міста Ігорем Петраничем.

Роман Курчик повідомив, що у Дрогобичі міською владою створена і діє комісія з питань допомоги біженцям з Криму, розроблений чіткий алгоритм дій для відповідних відділів і служб.

Нещодавно відбулася зустріч влади з підприємцями. Очікується, що такі зустрічі стануть традиційними і корисними для обох сторін. Дві розширені наради пройшли за участю перевізників на тему підвищення тарифів на проїзд міськими маршрутами. Наразі питання встановлення вартості проїзду проходить регуляторні процедури, а тоді буде винесене на розгляд виконкому.

Також триває процес переформатування Громадської ради при міському голові, яка дотепер практично не діяла. На пропозицію ВО «Майдан» при Раді створюються громадські колегії, які братимуть участь у засіданні депутатських комісій різного профілю.

Розпорядженням міського голови оголошено конкурс на кращий архітектурний проект Скверу Небесної сотні на вул.П.Орлика (біля храму Андрея Первозванного).

Для покращення інформування громади Дрогобича оновлено офіційний сайт міської ради. Там виставлятимуться усі рішення сесії та виконкому, оголошення, актуальні новини.

Зараз влада працює над питанням впорядкування стихійної торгівлі, яка заполонила чи не всі вулиці і провулки у центральній частині міста. Вже вдалося навести лад біля фонтану, який перед Великоднем просто «окупували» торговці різним крамом.

Роман Курчик повідомив, що на черговій сесії міської ради 29 квітня депутати планують заслухати звіти керівників КП «Дрогобицький ринок», КП «Дрогобицька лазня»та Управління комунальних ресурсів міської ради. Окрім того, у порядку денному – затвердження кандидатури юриста, економіста Володимира Коцюби на посаді керуючого справами міськвиконкому. Він уже пройшов погодження у постійних комісіях міськради.

У місті розпочався ремонт доріг, який відбуватиметься у міру надходження коштів. Уже проведено ямковий ремонт на вулицях І.Мазепи, Театральній, Завалля, Музичній. Особливо аварійно небезпечні ділянки низки доріг наразі підсипали гравійно-піщаною сумішшю, зокрема, на вулицях Володимира Великого, Самбірській, Індустріальній, Стрийській (під шляхопроводом). Нанесена дорожня розмітка на 19 пішохідних переходах. Планується зміна напрямів транспортних потоків, щоб розвантажити від автомашин центр міста.

Цього року заплановано провести ремонт приміщення ЗОШ №3 за кошти її випускника, а нині – одного з найбагатших бізнесменів Росії Віктора Вексельберга. Пректно-кошторисна документація вже готова.

Озвучив секретар міськради і не надто приємну новину – цього року не передбачається фінансування з Держбюджету добудови корпусу ЗОШ №5 та стадіону «Галичина». Щодо стадіону, то місто самотужки не зможе завершити цей об’єкт, тож шукатиме інвесторів. Уже скеровано листа власнику ФК «Карпати» Петрові Димінському, котрий свого часу проявляв інтерес до дрогобицького стадіону в плані підготовки резерву футбольного клубу. Розглядаються й інші варіанти.

Відповідаючи на запитання журналістів, Роман Курчик повідомив, що вважає за недоцільне вводити окрему посаду заступника міського голови з гуманітарних питань. Поцікавилися представники мас-медіа і тим, як відреагувала на його призначення сім’я. У відповідь ми почули: «Коли людина вирішує брати участь у виборах міського голови, вона до цього морально готується, формує команду, складає плани. Для мене ж усе вийшло несподівано, я навіть спочатку відмовлявся від посади. Перші тижні були дуже важкими. За натурою я людина відповідальна, тож дуже переживав, навіть схуд на 4 кілограми. Зараз стало трохи легше, робота внормувалася, з’явився перший заступник. А сім’ї довелося змиритися з моїм вибором. Я щиро вдячний рідним за підтримку й розуміння, адже на початках я приходив додому дуже знервованим. А тут ще й ситуація в державі напружена… Словом, всі плани з домашнього господарства довелося відкласти на невизначений термін».

На завершення зустрічі пан Курчик пообіцяв зустрічатися з журналістами щомісяця, щоб інформувати громаду про ситуацію в місті. Серед представників ЗМІ розповсюдили прес-релізи про зроблене за березень-квітень у різних галузях міської господарки. Про більшість із  цих подій «ГЗ» вже інформувала своїх читачів.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораСоздан 30 апр 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником