ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 8 травня 2014р.
Вибори вже близько

Виборча кампанія президентських виборів-2014 ведеться досить мляво. Проте останнім часом кандидати, яких залишилося 21, дещо активізувалися, у тому числі і в нашому краї.

Минулого тижня у Стрию побувала кандидат Ольга Богомолець, а 5 травня з дрогобичанами у Центрі душпастирства молоді зустрівся Василь Куйбіда. У людних місцях Дрогобича з’явилися агітаційні намети Юлії Тимошенко, Анатолія Гриценка, Олега Ляшка, а більшість білбордів «окупував» Петро Порошенко. «Звучать» окремі кандидати і на телебаченні та радіо. І хоча до виборів залишилося 18 днів, можливо до нашого міста ще завітає хтось із лідерів виборчих перегонів.

Ярослав ГРИЦИК

 

Під знаком землі

29 квітня розпочала роботу 49 сесія Дрогобицької міської ради.

Спершу депутати традиційно виголосили запити і звернення, внесли зміни та затвердили порядок денний. Левову частину часу народні обранці відвели розгляду земельних питань, з приводу яких періодично виникали дискусії та суперечки. Атмосферу в залі підігрівали численні представники громадськості, серед яких були й члени Афганської сотні Майдану, які приїхали зі Львова підтримати свого колегу, підприємця Володимира Бішка (ринок «Володар»).

Частину спірних земельних питань довелося зняти з порядку денного на довивчення. Робота сесії продовжилася 7 травня.

Вл.інф.

 

Пристрасті навколо МАФів

У понеділок, 5 травня, на оперативну нараду до ратуші завітали працівники фірми «ПекПол» із претензіями щодо рішення виконавчого комітету про демонтаж самовільно встановлених по місту торгових кіосків цієї фірми. Люди скаржилися, що влада забирає у них робочі місця.

Їм пояснили, що МАФи встановленні незаконно, без будь-яких дозволів, а рішення виконкому прийняте за ініціативи громадськості. Роман Курчик зауважив, що міська влада за те, щоб місцевий бізнес розвивався, а люди мали роботу, але все має відбуватися у рамках закону. Працівники стали заручниками ситуації, але усі претензії щодо діяльності фірми та працевлаштування слід адресувати власнику фірми «ПекПол».

 

Самооборона патрулюватиме місто 9 травня

4 травня в.о. міського голови Роман Курчик взяв участь у зборах місцевої Самооборони. Спочатку Роман Михайлович подякував її членам за підтримання порядку у Дрогобичі в складний для країни час.

Представники самооборони оголосили про готовність захищати Україну зі зброєю в руках, тож вирішили скерувати лист-звернення до в.о. Президента з проханням при необхідності легалізувати Самооборону як збройний підрозділ для захисту цілісності та суверенності України.

Щодо місцевої діяльності Самооборони, то особливу увагу акцентовано на відзначенні 9 травня у Дрогобичі Дня Перемоги. Самооборонці візьмуть активну участь у патрулюванні міста з метою недопущення провокацій та підтриманні громадського порядку.

6 травня з цього приводу у ратуші відбувся «круглий стіл» за участю представників влади, ветеранських організацій, правоохоронців, громадськості.

 

Справи армійські

Під час понеділкової оперативної наради у ратуші начальник відділу сім’ї, молоді та туризму Олександра Пашко повідомила, що під Слов’янськом в антитерористичній операції беруть участь двадцять гвардійців із Дрогобича, тож є необхідність їхньої підтримки – як матеріальної, так і психологічної.

Головний спеціаліст із питань мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Ярослав Янушевич нагадав про відновлення строкової служби у Збройних Силах України.

А начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Летнянчин доповів про закупівлю бронежилетів для Дрогобицької військової частини.

 

Малий бізнес – платформа зайнятості безробітних Майданівців

У світлиці Дрогобицької ратуші відбулася презентація проекту «Допомога своїм» ГО «Громадська варта».

Проект спрямований на осіб, які були на Майдані і втратили місце праці, або мають потребу у зайнятості, для їхнього працевлаштування за сприяння місцевого бізнесу.

Напрями діяльності в рамках проекту такі: збір інформації про потреби майданівців; навчання та перекваліфікація; пошук роботи; залучення до соціальної роботи, оскільки вони самі мають у цьому внутрішню потребу і проявляють ініціативу; організація спільних волонтерських громадських заходів. У перспективі – формування майданівського активу, зосередженого навколо цього проекту.

Учасників Євромайдану за пропозиціями щодо навчання, перекваліфікації та працевлаштування просять звертатися за електронною адресою: hromvarta@gmail.com чи за телефоном (097) 623-12-50. З проектом «Допомога своїм» бажаючі можуть ознайомитися на сторінці «Громадська варта» у Facebook та на сайті «Першої Львівської Фундації» – www.fund.lviv.ua.

За інформацією прес-служби міської ради

 

«Жерці» району – 2, або Нові витівки братів Сікорів

У «Галицькій Зорі» за 11 квітня під заголовком «Жерці» району, або Для кого Закон і елементарні правила поведінки не писані» було опубліковано репліку, в якій йшлося про те, як голова постійної депутатської комісії Дрогобицької районної ради Любомир Сікора позбиткувався над автором книги про героя Небесної сотні, уродженця села Вороблевичі Йосипа Шілінга. Але якби йшлося тільки про мою скромну персону, йдеться ж про людину, нашого земляка, який поклав душу і тіло за свободу співвітчизників.

Наступного дня після цієї публікації знаходжу в поштовій скриньці два листи, які, без перебільшень, є справжніми «шедеврами» епістолярного жанру. Їхніми авторами, як читач, мабуть, уже здогадався, є обидва брати Сікори. Молодший, котрий керує радою, повідомив про те, що «надсилає витяг з висновків постійної комісії ради з питань охорони довкілля і природних ресурсів від 13.03.2014 року для розгляду та оперативного реагування». Ви щось второпали з цього словоблуддя? Я теж нічого не второпав. Тим паче, що моє звернення розглядалося на комісії з питань культури, а не охорони довкілля. Як кажуть, причім тут міліція, коли козу грім забив?

Сікора-старший, котрий очолює постійну депкомісію з питань духовності і культури, повідомив таке (цитую дослівно): «Слухали: розгляд листа В’ячеслава Цветкова щодо видавництва книги «Божий птах – символ Вороблевич». Доповідав: В.Цветков. Висновки комісії: 1. Враховуючи, що книга не пройшла рецензію, та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014р. №65 щодо недопущення використання коштів в даних цілях, відмовити у виділенні коштів для видавництва книги «Божий птах – символ Вороблевич».

Отакі-то дива, шановні читачі, творяться в районній раді.

Перше. Голова районної ради М.Сікора переплутав комісію з питань духовності і культури з комісією з питань охорони довкілля і природних ресурсів. Це, поза сумнівом, яскраво засвідчує рівень компетентності та відповідальності цього посадовця.

Друге. Любомир Сікора явно бреше, що я доповідав на комісії, бо він мені слова путнього не дав сказати, а тільки вимовити уривки фраз.

Третє. Сікора сам викриває себе, коли пише, що «книга не пройшла рецензію», бо я її нікому з науковців не давав на рецензію, вважаючи, що завідувач кафедри історії ДДПУ ім. Івана Франка Леонід Тимошенко мав рацію, коли мені сказав, що в «рецензії Літописець В’ячеслав не має необхідності». Я так і не знаю свого вигаданого рецензента, бо його на той час фізично не існувало, оскільки книга досі не побачила світ. І яке право має від мене вимагати рецензії людина, яка навіть у моєму прізвищі допускає помилку, а в минулому не віддавала мені позичену книгу «Бог і релігія», через що я змушений був звертатися до міліції.

Четверте. Хіба Постанова Кабміну України від 01.03.2014р. №65 прямо вказує «щодо недопущення коштів» з метою увічнення памяті героїв Небесної сотні?

До речі, досі читач не поінформований, яка доля 120 тис.грн, які районний штаб спротиву від ВО «Майдан» зібрав на допомогу учасникам протестних акцій. Голова штабу спротиву Михайло Сікора не відзвітував про зібрані кошти в засобах масової інформації.

Літописець В’ЯЧЕСЛАВ

 

Єдність і толерантність!

Наша країна переживає сьогодні непрості часи, але віра в мудрість народу, виваженість і толерантність повинні стати запорукою миру та злагоди.

Українські історики, науковці закликають не спекулювати на темі перемоги у Другій світовій війні. Вони авторитетно стверджують – перемогу намагаються монополізувати прорадянські та проросійські політики.

Україна зазнала під час війни жахливого винищення. Загальні втрати серед військових та цивільних осіб сягають тринадцяти мільйонів. Фахівці переконані, що перемога без українців і України була б неможливою.

Саме з питань відзначення 9 травня відбулася нарада у ратуші за участю в.о. міського голови, голови міської організації ветеранів Великої Вітчизняної війни, представників силових структур, голів політичних партій та громадських організацій.

За словами голови ветеранської організації Олександра Белза, ветерани з розумінням ставляться до ситуації в державі. Таких заходів, як у попередні роки, проводити ніхто не збирається. Цьогоріч вони просять сприяння у проведенні віча за вшанування пам’яті загиблих та покладання квітів до Меморіалу Слави.

Представники партії та громадських організацій запропонували ветеранам перейняти європейський та світовий досвід для вшанування жертв минулої війни, а саме – 8 травня на загальноміській панахиді. Також ветеранам запропоновано відмежуватися і відмовитися від радянської і російської символіки – георгієвських стрічок, якими сьогодні себе прикрашають агресор та місцеві сепаратисти (відмова від цього символу шириться всією Україною, до цього руху долучилися навіть Білорусь і Казахстан).

З боку силових структур цими днями буде посилено охорону та патрулювання міста спільно з громадськими організаціями і Самообороною, аби запобігти провокаціям та диверсіям.

Присутнім на нараді запропонували у випадку провокативних дій з боку підозрілих осіб, що несуть загрозу, звертатися за телефонами правоохоронців: 2-37-64, 3-80-28.

На завершення наради Роман Курчик зауважив: «Завдання влади – забезпечити порядок і безпеку, уникнути і не допустити провокацій. Будь-яка символіка, яка використовувалася в попередні роки сьогодні є неприйнятною. Ті, хто надумають її застосовувати, відповідно вважатимуться ініціаторами провокацій. Щодо того, чи забороняти будь-які заходи зі вшанування, за нинішніх обставин – поза межами дискусії. Заборона буде потрактована як спланована провокація на теренах Західної України. Захід обов’язково буде проведений з державними атрибутами України, з символікою національних кольорів. Зрештою, ми спільно повинні продемонструвати нашу єдність, мудрість і толерантність».

Ігор СОБКО, Зеновій КВАСНІЙ

 

Життя – як творчість, творчість – із життя

Як на мене, в назві цієї публікації образно і точно відображений життєвий і творчий шлях нашого краянина родом із Волощі на Дрогобиччині, члена Національних Спілок письменників і журналістів України, всеукраїнського об’єднання «Письменники Бойківщини», автора майже двох десятків прозових, поетичних, краєзнавчих книг, лауреата кількох літературних премій і конкурсів Андрія Грущака.

Принаймні з його членства в цих спілках та об’єднаннях добре видно, наскільки це розмаїта творча натура. Для нього однаково підвладні велика і мала проза, більші й менші, аж до дворядкових, поетичні форми, розлогі краєзнавчі та літературознавчі дослідження, всі журналістські жанри. Крім того, природа наділила Андрія Федоровича ще й даром художника, хоча його він і не прагнув розвинути.

Як непересічну творчу особистість, Андрія Грущака люблять і шанують передусім у рідному селі, яке він прославив навіки і об’ємними книгами «Волоща – отча земля», «Історія Волощі» та «Волоща», і багатьма віршами, і сюжетами до прозових книг. Не випадково вчителі й учні сільської середньої школи на чолі з директором Орестом Луциком організували йому аж три творчі зустрічі-академії, на яких були присутні також його односельчани. Більшу частину життя він провів у Дрогобичі, працюючи в педагогічному інституті ім. І.Франка, який свого часу закінчив, а також у галузях освіти і спорту. Позаяк уже майже два десятиріччя письменник, журналіст і краєзнавець мешкає в Бориславі, де завершував трудовий шлях у газеті «Нафтовик Борислава», то й там, як у Волощі та Дрогобичі, його знають, шанують і поважають, то й там він має численних прихильників свого таланту.

Підтвердженням цього стала організована колективом працівників Бориславської міської бібліотеки творча зустріч Андрія Грущака. У ній взяли участь як бібліотекарі, так і колеги з письменницького і журналістського цехів, жителі міста. Перед початком зустрічі вони оглянули виставку його книг. Ведуча і вона ж завідувачка бібліотеки Марія Присташ стисло окреслила життєвий і творчий шлях краянина, відтак надала слово йому. Далі про різні грані таланту, книги свого колеги говорили автор цих рядків, начальник відділу гуманітарної політики Бориславської міської ради Роман Тарнавський, бориславські письменники Ігор Юринець, Ольга Сидорак і Богдан Британ, місцева журналістка Тетяна Шеремета, Любов Дадацька, почесний громадянин Борислава Анастасія Закидальська. Учні під керівництвом Наталії Харлан з Будинку вчителя прочитали уривки з прози та вірші Андрія Грущака.

Наприкінці «винуватець» зустрічі за традицією поділився з присутніми планами на майбутнє, подарував малим і дорослим читачам свої книги з автографами. А мені подумалось: як іноді треба небагато, щоб отримати радість від спілкування з талановитою людиною. Та й автори подібних зустрічей навзаєм раді такому спілкуванню, адже черпають у них нову енергію, силу, снагу і навіть теми для наступних творчих здобутків.

Роман ПАСТУХ

Фото Сергія МАТІЙКА 

 

СПОРТ

«Весна Прикарпаття» щаслива для дрогобичан

Як пам’ятають шанувальники баскетболу, не так давно у Дрогобичі існувала баскетбольна команда, яка брала участь у чемпіонаті України. За декілька років із ІІ ліги Західного регіону наша команда спромоглася дійти до вищого дивізіону. Під час домашніх турів у залі ніде було яблуку впасти. На жаль, клуб із різних причин було розформовано і про це залишилися лише яскраві спогади.

На щастя, у Дрогобичі є люди, які живуть не лише спогадами, а намагаються реанімувати цей вид спорту у нашому місті, працюючи з дітьми. Це – колишні гравці команди, а зараз тренери ДЮСШ, підприємці, які долучаються не тільки оплесками щодо баскетболу, батьки дітей, які тренуються у ДЮСШ. Вони доклали зусиль, аби на декілька днів Дрогобич знову жив баскетболом. Днями у спортзалі ДЮСШ проходив VIIІ всеукраїнський турнір із баскетболу «Весна Прикарпаття» серед юнаків 2001-02 років народження.

У турнірі взяли участь команди Дрогобича, Львова, Мукачева та дві команди з Ужгорода.

Пристрасті, які вирували упродовж трьох днів, годі описати: майстерність, швидкість, жага до перемоги, бурхливі емоції тренерів, які майже втрачали голос після кожної гри. На жаль, кількість уболівальників на трибуні була невеликою.

Приємно відзначити, що команда Дрогобицької ДЮСШ зуміла вибороти перше місце. Другими фінішували юнаки з команди Ужгорода, ІІІ місце – у команди ОДЮСШ (Львів), ІV місце – у гравців з Мукачева, V місце – у команди Ужгород-2.

Після завершення турніру всі учасники турніру отримали кубки, грамоти та призи, які традиційно надала Федерація баскетболу Дрогобиччини, очолювана депутатом міської ради Володимиром Ямельницьким. Він разом із завідувачем сектору у справах молоді та спорту Дрогобицької РДА Олегом Войтечком, котрий є одним із засновників турніру, вручили нагороди найкращим командам та гравцям.

Склад дрогобицької команди: ст. тренер С.Самойлик, другий тренер – О.Войтечко, гравці – Юрій Партика, Богдан Сувала, Олег Харламов, Роман Дяків, Анатолій Джулай, Михайло Охрименко, Віктор Мусійовський, Олег Ямельницький, Максим Криваль, Олег Блажівський.

Ярослав ГРИЦИК

Фото Сергія МАТІЙКА

 

Наші каратисти – знову медалісти

Карате у Дрогобичі продовжує активно розвиватися, про що свідчать чималі здобутки наших спортсменів на обласному рівні.

4 травня дрогобицькі каратисти брали участь у чемпіонаті Львівщини у розділі куміте серед дорослих. Приємно відзначити, що Віталій Коваль (механіко-технологічний коледж) посів ІІІ місце, Роман Калямон (ДДПУ ім.І.Франка) – ІІ місце.

Додамо, що цього півріччя наші каратисти встигли відзначитися й на інших обласних змаганнях: у турнірі «Перший крок» для початківців та у відборі на чемпіонат України, що проходитиме у Вінниці. Зокрема, вдало виступили Віталій Слюсар (гімназія), Олеся Коваль (музучилище ім. В.Барвінського),  Іван Головченко (ЗОШ №4), Данило Левус (ЗОШ №2).

А Дрогобицько-Бориславський осередок Львівської обласної федерації кіокушинкай карате «Боривітер» вперше з 1992 року провів змагання на теренах Дрогобиччини для молодих каратистів. Змагання дали змогу початківцям випробувати свої сили, батькам – повболівати за своїх діток і побачити, що ж це таке карате, а суддям – вдосконалити свої навички.

А попереду у юних спортсменів – ще багато вершин, які треба подолати.

Тренер Олександр ЗОЛОЧЕВСЬКИЙ

 Создан 08 мая 2014  Комментарии       
Всего 1, последний 6 лет назад
о. Іван 08 мая 2014 ответить
Чому пастух не напише спогад про то, як він разом із собі подіьними псевдо журналістами здава КГб підпілля укц?
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником