ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 16 травня 2014р.
У Дрогобицькому УСБУ – новий начальник

12 травня у ратуші відбулося представлення новопризначеного начальника Дрогобицького управління СБУ. Ним став Борис Пантюхов, 1972 року народження. Раніше працював в органах Служби безпеки на Львівщині.

Новопризначеного керівника активу відрекомендував начальник Управління Служби безпеки України у Львівській області Віктор Андрейчук.

Насамперед, обласний керівник подякував керівному складу регіону за професійну, злагоджену роботу щодо недопущення провокацій та порушень громадського миру і спокою під час святкових днів 1 та 9 травня. В.Андрейчук побажав новому керівникові у нинішній складний час успіхів та тісної співпраці з місцевими органами влади та правоохоронними структурами.

Нового керівника привітали секретар міської ради – в.о. міського голови Дрогобича Роман Курчик, голова райради Михайло Сікора, перший заступник голови РДА Степан Рудницький.

У відповідь Борис Пантюхов зазначив, що добре усвідомлює відповідальність покладених на нього та колектив завдань, планує співпрацювати з усіма структурами Дрогобиччини для захисту інтересів громадян, безпеки та цілісності Української держави.

Вл.інф.

 

Створено нову Громадську раду при міському голові

У понеділок, 12 травня, в сесійній залі Дрогобицької міської ради відбулися установчі збори Громадської ради при міському голові.

Від 10 квітня 2014 року у засобах масової інформації була опублікована інформація про те, що ініціативна група розпочала прийом документів на участь в установчих зборах представників громадських організацій. Станом на 30 квітня, відповідно до встановленого терміну, подали відповідні документи 14 організацій.

Відбулися установчі збори. Шляхом голосування головою Громадської ради при міському голови міста Дрогобича обрали Зоряна Ацедонського, директора Заслуженого Прикарпатського ансамблю «Верховина».

 

Представники ОБСЄ знову відвідали Дрогобич

13 травня відбулася зустріч в.о. міського голови Романа Курчика з представниками ОБСЄ.

Цього разу гості цікавилися безпекою, дотриманням прав людини, жінок, релігійних організацій, національних меншин та впливом ситуації в Україні на стан справ у Дрогобичі.

Керівник Львівського бюро спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ланг Месич заявив, що основним завданням візиту є неупереджене вивчення ситуації в місті, сприяння у вирішенні можливих проблем.

Предметом розмови також була діяльність загонів Самооборони, їхня співпраця з правоохоронними органами, участь в обороні країни у складі Національної Гвардії. Поцікавилися гості і діяльністю організацій національних меншин у місті.

На завершення зустрічі Роман Курчик запевнив гостей, що у Дрогобичі ситуація спокійна. Влада співпрацює з правоохоронними органами, Самообороною та громадськими організаціями для збереження спокою та недопущення провокацій.

 

Слово про дороги

Як повідомив на оперативній нараді у ратуші директор департаменту міського господарства Івана Лепкий, розпочався ремонт дороги на вулиці Самбірській.

Першочергове завдання на цей рік – відремонтувати вулицю Лесі Українки, роботи на якій розпочали ще торік.

На інших вулицях, зважаючи на кризову економічну ситуацію, наразі відбуватиметься підсипка ям гравієм.

За інформацією прес-служби міської ради

 

Шановні краяни!

У суботу, 17 травня, у Дрогобицькому Народному домі ім. І.Франка відбудеться зустріч із виборцями кандидата в Президенти України Олега ТЯГНИБОКА. Початок о 16.00.

 

До відома депутатів Дрогобицької міської ради!

28 травня 2014 року о 10.00 відбудеться L (50) сесія Дрогобицької міської ради шостого скликання.

На розгляд сесії пропонується такий порядок денний:

1. Бюджетні питання.

2. Економічні питання.

3. Питання приватизації.

4. Земельні питання.

5. Різне.

Роман КУРЧИК, секретар міської ради

 

У Стебнику – концерт митців Львівщини

10 травня у Стебнику відбувся концерт митців Львівщини «Пісні твоєї України», присвячений Дню матері.

Дійство розпочалося молебнем, благословенням та словами привітання о.Володимира, пароха церкви Христа Чоловіколюбця УГКЦ. Привітав стебничан і виконувач обов’язків міського голови Дрогобича Роман Курчик.

Такі концерти вже третій рік поспіль організовує депутат Львівської обласної ради від Дрогобича та Стебника Тарас Курчик. За минулі роки у них взяло участь чимало відомих українських виконавців: заслужена артистка України Наталка Карпа, фіналіст «Голосу країни» Назар Савко, а також гурти «Гламур», «Шоколадка», співачка Мія та багато інших артистів.

Цього разу гостями концерту були автор та виконавець своїх пісень Теодор Кукуруза, заслужені артисти естради – дует «Ріка життя». А ще майже годину дарував свою творчість і сам організатор – заслужений артист України Тарас Курчик.

Учасником дійства також став чудовий дитячий колектив з Дрогобича – зразковий ансамбль танцю «Верховинка», який гаряче підтримували глядачі.

Багато пісень було присвячено матерям, героям Небесної сотні та Україні. Святкове дійство закінчилося близько 22.00. На завершення усі артисти спільно з глядачами виконали Державний гімн України, який у цей момент звучав якось по-особливому.

Вл.інф. 

 

А ви отримали запрошення на вибори?

Під час оперативної наради у ратуші начальник відділу ведення державного реєстру виборців виконкому Дрогобицької міської ради Богдан Николаїшин розповів про підготовку до проведення у місті позачергових виборів Президента України.

Богдан Никифорович, зокрема, наголосив: дрогобичани, котрі не отримали запрошення на вибори, мають негайно звернутися до дільничних виборчих комісій і з’ясувати причини та перевірити наявність свого прізвища у списках, оскільки у день виборів реєстрацію виборців заборонено Законом.

За інформацією прес-служби міської ради

 

ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ

До відома громадськості!

Останнім часом у державі почастішали факти допущення сепаратистських та інших проявів, які загрожують її територіальній цілісності та грубо порушують конституційні права громадян.

Територіальна недоторканність України є невід’ємною складовою її самостійності та незалежності. Частина 3 ст.2 Конституції України проголошує, що територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Стаття 109 Кримінального кодексу України встановлює кримінальну відповідальність за дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, публічні заклики до таких дій тощо. Покарання за вказані злочинні дії – позбавлення волі до 10 років.

Ст.110 ККУ передбачає відповідальність за умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, у тому числі, якщо вони вчинені представником влади або за попередньою змовою групою осіб, тощо. Покарання – позбавлення волі до 12 років.

***

Постановою ВРУ від 22.02.2014р. №757-VII призначено позачергові вибори Президента України на 25 травня 2014 року.

Відповідно до положень Законів України «Про вибори Президента України» (далі – Закон), «Про Центральну виборчу комісію», організацію підготовки і проведення виборів Президента, реалізацію і захист виборчих прав, дотримання передбачених Конституцією та законами України принципів і засад виборчого процесу, контроль за додержанням вимог законодавства про вибори та однакове застосування його на всій території України забезпечує Центральна виборча комісія (ЦВК). Контроль за додержанням законодавства про вибори на відповідних територіях здійснюють окружні та дільничні виборчі комісії.

Порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності щодо виборів Президента України визначений розділом XII Закону. За змістом статей 93, 98-100, 103, 104 Закону всі скарги щодо виборчого процесу підлягають розгляду на засіданні відповідної виборчої комісії або судом. Рішення, дії чи бездіяльність окружної виборчої комісії (ОВК) або члена такої комісії оскаржують до ЦВК (ч.3 ст. 104 Закону). ЦВК вирішує питання використання ЗМІ для проведення передвиборчої агітації, здійснює контроль за надходженням і використанням коштів особистих виборчих фондів кандидатів, залучає до проведення перевірок органи доходів і зборів, а також установи банків, де відкрито відповідні рахунки тощо (п.п.8, 10 ч.2 ст.25 Закону).

Крім цього, згідно з вимогами ч.3 ст.32 Закону, кожен громадянин має право ознайомитися зі списком виборців у приміщенні відповідної ДВК та перевірити правильність внесення до нього відомостей. Громадянин має право звернутися до ДВК чи ОВК або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду щодо допущення при складанні попереднього списку виборців неточностей, у тому числі не включення, неправильного включення або виключення зі списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

Органи ведення Державного реєстру виборців забезпечують розгляд скарг виборців у порядку, встановленому ЗУ «Про Державний реєстр виборців» (ч.7 ст.32).

Відповідно до вимог ч.4 ст.323 Закону, громадянин особисто подає скаргу до дільничної або окружної виборчої комісії чи органу ведення Державного реєстру виборців.

Володимир ПАВИЧ, Дрогобицький міжрайонний прокурор, старший радник юстиції

 Создан 16 мая 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником