ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 30 травня 2014р. *** Звітний концерт "Верховинки"
98 років без Франка

28 травня у Дрогобичі на батьківщині великого сина українського народу Івана Франка вшановували 98-мі роковини від дня його смерті. Біля пам’ятника Великому Каменяреві відбулася громадянська панахида за участю священиків християнських церков. Захід відбувався у рамках літературно-мистецької академії «Країна Франкіана», організованої ДДПУ ім.І.Франка.

Очолив панахиду і виголосив слово про великого краянина владика Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП архієпископ Яків. Йому співслужили священики УГКЦ та УАПЦ.

Учасники панахиди поклали квіти до пам’ятника Каменяреві.

Про видатну роль Івана Франка в українському державотворенні говорили ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка, професор Надія Скотна, секретар Дрогобицької міської ради, в.о. міського голови Роман Курчик, літературознавець і письменник Григорій Штонь. Водночас промовці згадували про сьогоднішні непрості події в Україні, результати президентських виборів, на які покладаємо великі надії.

Уривок з твору Івана Франка «Великі роковини» прозвучав у майстерному виконанні Юлії Марущак.

Відтак заходи, присвячені пам’яті Івана Франка, продовжилися в його родинному селі Нагуєвичі. У рамках літературно-мистецької академії «Країна Франкіана» тут відбулася презентація «Повного зібрання творів» Маркіяна Шашкевича – предтечі Івана Франка, а також книжкових новинок франкознавства. Учасники академії здійснили екскурсію «Франковою стежкою», оглянули музей Каменяра, побували на концерті з творів пісенної Франкіани у «Франковому гаю».

Увечері гості переглянули драму Івана Франка «Украдене щастя» у муздрамтеатрі ім. Юрія Дрогобича.

Додамо, що у вівторок, 27 травня, пройшла наукова конференція на тему «Іван Франко – письменник, державотворець, речник соборності України».

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

«Шагренева шкіра»

27 травня у Дрогобицькому міськрайонному суді відбулося чергове засідання у справі Олексія Радзієвського, яке, за прогнозами незалежних експертів, однозначно мало завершитися задоволенням його позовних вимог.

Себто позивач, незаконно звільнений із посади міського голови Дрогобича, мав повернутися до виконання своїх обов’язків, позаяк шанси відповідача довести свою правоту від самого початку слухання справи нагадували шагреневу шкіру з однойменного роману Оноре де Бальзака.

Проте засідання завершилося тим, що головуючий Роман Коваль, як і попередній головуючий у цій справі Руслан Дубель, так би мовити, подав у відставку. Себто задовільнив вимогу представника  відповідача на відвід.

Детальніше – в наступному номері «ГЗ».

Кор. «ГЗ»

 

Виконком і далі без керуючого справами

28 травня відбулося засідання L (50) сесії Дрогобицької міської ради. Головним питанням дня було затвердження кандидатури на посаду керуючого справами міськвиконкому, яка тривалий час є вакантною. Але розпочали роботу депутати із виголошення запитів і звернень.

Ігор Розлуцький запропонував розробити програму популяризації постаті Івана Франка у Дрогобичі на 10 років із фінансуванням заходів з міського бюджету. Ідеї щодо реалізації цієї пропозиції висловив Микола Походжай.

Лариса Панькевич просила відшукати в бюджеті кошти і профінансувати програми «Талановитий вчитель» і «Обдарований учень», якими преміюються діти та їхні педагоги за перемогу у всеукраїнських учнівських олімпіадах. Цього року маємо шість таких переможців, двоє школярів отримуватимуть державну стипендію – ім.Т.Шевченка та Президента України.

Сергій Гориславський закликав зробити все можливе, аби, попри рішення Вищого господарського суду всупереч інтересам дрогобицької громади, не дозволити приватизувати єдину комунальну книгарню «Каменяр». Він також закликав владу вплинути на власників приміщення колишнього ресторану «Берізка», які нічого там не роблять, а будівля тим часом руйнується.

Петро Суда зачитав заяву про створення у міській раді депутатської групи «За Майдан», до якої увійшли 14 народних обранців. Головою групи обрано самого Петра Суду.

Тарас Метик поцікавився, як виконується рішення Європейського суду щодо поновлення на посаді директора КП «Готель «Тустань» Тараса Гентоша. Відповідь має підготувати юридичний відділ, адже на даний момент такого підприємства не існує, воно пройшло реорганізацію і перейменоване у КП «Туркомплекс «Дрогобич».

Богдан Звір укотре вимагав відремонтувати вулицю Самбірську, дорога на якій ганьбить наше місто перед гостями, котрі їдуть на батьківщину Франка до Нагуєвич. Богдан Іванович також звернув увагу на те, що через забитий колектор під час злив вода підтоплює кілька будинків та їхні подвір’я.

Андрій Шевкенич наголосив, що медикаменти подорожчали на 47%, тож закупити їх для пільгових категорій дрогобичан можна у значно меншій кількості. Отже, треба збільшити бюджетне фінансування. Окрім того, виникли проблеми з відпуском цих ліків через аптеку на вул.Т.Шевченка. Через довжелезні черги і постійні скандали між людьми й аптекарями львівська мережа аптек «3і» вирішила розірвати угоду з міською радою на реалізацію медпрепаратів. Зараз тривають перемовини щодо відновлення співпраці.

Першим питанням порядку денного було затвердження на посаді керуючого справами міськвиконкому Володимира Коцюби. Нагадаємо, цю кандидатуру вже вносили на розгляд сесії кілька тижнів тому, але вона не набрала необхідної кількості голосів. Тож в.о. міського голови Роман Курчик вдруге запропонував на посаду керуючого молодого юриста В.Коцюби. Він наголосив, що кандидатура без жодних застережень пройшла розгляд у депутатських комісіях та погоджена з Радою ВО «Майдан» (Дрогобич).

Однак депутат Тарас Метик запропонував відтермінувати розгляд цього питання до завершення судового слухання у справі його поновлення на посаді секретаря міськради. Адже деякі ЗМІ публікували інформацію, що нібито В.Коцюба є родичем судді Медведика, котрий веде справу Т.Метика, і результат голосування на сесії нібито може вплинути на підсумкове рішення суду.

Після цього виступу розпочалася гостра дискусія. Депутати Петро Суда, Віктор Тюска, Володимир Ямельницький, Сергій Гориславський пропонували не поспішати із розглядом цього питання, оскільки через різноманітні чутки, що ширяться містом, у них виникли певні застереження до кандидатури. Натомість Володимир Кулина, Богдан Іванців, Богдан Пристай, Михайло Ваврин закликали депутатів не зважати на чутки, а підтримати кандидатуру, запропоновану Романом Курчиком.

Своєю чергою, Р.Курчик додав, що у нього складається враження, нібито хтось зацікавлений у «провалі» нової влади, діючи за принципом «Чим гірше – тим краще», і закликав депутатів керуватися здоровим глуздом.

Перед голосуванням Володимир Коцюба відповів на запитання присутніх, запевнивши, що не є двоюрідним братом судді Медведика, як про це пишуть в інтернет-виданнях.

У підсумку кандидатуру на посаду керуючого справами міськвиконкому Володимира Коцюби винесли на голосування. Двадцять голосів «за» виявилося замало для позитивного результату. Тож крісло керуючого і далі залишається вільним.

Згодом народні обранці перейшли до розгляду бюджетних, приватизаційних, економічних та земельних блоків питань.

Ярослав ГРИЦИК

 

Заява депутатської групи «За Майдан!»

Справедливі вимоги учасників Революції гідності, які масово вийшли на Євромайдани у Києві та в інших містах і містечках України і мужньо протистояли владному режимові Януковича-Азарова ціною понад сотні життів новітніх Героїв України, зумовлювалися передовсім необхідністю зміни системи влади як на загальнодержавному, так і на місцевому рівні.

Після подій, які відбулися в Україні, влада вже ніколи не зможе діяти так, як раніше. Вона має бути прозорою, підзвітною, ефективною, працювати задля інтересів своїх громадян. Влада – це відповідальність за долю країни та добробут кожного українця.

Дрогобицька міська рада задекларувала готовність до змін не тільки окремих осіб у владі, а й бажання змінити саму систему влади на місцевому рівні, працювати по-новому, приймаючи рішення відкрито і прозоро, виходячи з інтересів Дрогобицької територіальної громади.

Тому 13 травня 2014 року депутатами Дрогобицької міської ради відповідно до ч.3 ст.26 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та ст.75 Регламенту Дрогобицької міської ради утворена депутатська група «За Майдан!».

Наша депутатська група створена для захисту Конституції України, прав і свобод громадян України – членів територіальної громади міст Дрогобич та Стебник, реалізації права на здійснення місцевого самоврядування.

У своїй діяльності депутатська група керуватиметься Конституцією України та законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» і «Про статус депутатів місцевих рад». Та найголовніше – це робити все необхідне, щоб справдилися вимоги Майдану: знищення корупції, перезавантаження всієї економіко-політичної системи та підвищення рівня життя. Ці вимоги стосуються усіх гілок влади, в тому числі на місцевому рівні. Переконані, наші рішення та дії будуть відповідати вимогам часу та очікуванню людей.

Депутатська група «За Майдан!» сповідує встановлені статтею 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основні принципи місцевого самоврядування: народовладдя, законності, гласності, колегіальності, поєднання місцевих і державних інтересів, виборності, правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених законодавством, підзвітності та відповідальності перед територіальною громадою.

Депутатська група «За Майдан!» підтверджує, що саме громада є базовим осередком як громадянського суспільства, так і державного будівництва.

Депутати Дрогобицької міської ради, які увійшли до депутатської групи «За Майдан!», беруть на себе такі зобов’язання: додержуватися Конституції та Законів України, брати активну участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, підтримувати постійний зв’язок виборців, вивчати потреби територіальної громади, виконувати доручення виборців та ради, інформувати виборців про виконання цих доручень.

Після всіх тих подій, що пережила країна взимку і переживає і надалі, ми не маємо права зрадити ідеї Майдану. Українці ціною сотень життів вибороли знову своє історичне право визначати власне майбутнє і жити у своїй країні.

Сьогодні Україна потребує системного перезавантаження і очищення, адже ми будуємо фундамент стабільної, демократичної, європейської країни, де влада підконтрольна своєму народу, де не обмежуються права та свободи громадян, незалежно від регіональної, конфесійної чи мовної ознаки.

Майбутнє України та нашого міста сьогодні залежить від громадянської позиції кожного з нас! Тому прийшов час діяти по-новому, справді в інтересах дрогобицької громади!

Ми не є опозицією до влади. Ми за утвердження цінностей Майдану, за утвердження гідності, правди, справедливості, за боротьбу з корупцією, за патріотизм, порядність та професіоналізм.

Згуртуймось навколо національної ідеї, національних інтересів, щоб в новому часі вибудувати економічно й духовно багату, вільну й демократичну Україну.

Петро СУДА, голова депутатської групи «За Майдан!»

 

«Верховинка» зібрала аншлаг

25 травня у Народному домі ім.І.Франка яблуку ніде було впасти. Не один естрадний виконавець позаздрив би такій кількості глядачів – за годину до початку концерту у залі вже майже не було вільних місць. Тут проходив звітний концерт вихованців народного ансамблю танцю «Верховинка» Народного дому ім. І.Франка.

Значну частину присутніх становили батьки, родичі, друзі учасників колективу, які прийшли підтримати юних артистів. Адже танцями у «Верховинці» займаються декілька груп, починаючи від молодшого шкільного і до юнацького віку.

Аж не віриться, що, коли у 2000 році створювався ансамбль, до його складу входили лише з 10 дітей. З того часу кількість учасників ансамблю значно збільшилася, в його репертуарі з’явилося багато різноманітних танців, колектив став постійним учасником загальноміських, обласних, всеукраїнських свят, лауреатом багатьох конкурсів та фестивалів, у тому числі й за кордоном.

Тож не дивно, що усі, хто завітав до Народного дому 25 травня, потрапили на справжнє свято танцю. Свою майстерність демонстрували молодша, середня та старша групи «Верховинки». Найбільше хвилювалися учасники молодшої групи віком 5-7 років – для більшості з них це був дебют на великій сцені. Але танцювальні композиції «Чомучки», «Гопачок», «Снігова казка» глядачі підтримали щедрими оплесками.

Вражало розмаїття танцювальних композицій, підсилених яскравими костюмами та різнобарвним освітленням. У постановці хореографа Богдани Кос присутні побачили народні, дитячі, ліричні танці, і, звісно, славний «Гопак». Сподобалася прем’єра танцю патріотичної тематики «Стрілецька сюїта», присвяченого національно-визвольній боротьбі українського народу. Три композиції презентували вихованці хореографа Ольги Максимищак.

Дуже динамічними були постановки «Сусідка», «Коломийки» та «Підманула».

Довго не стихали оплески після ліричного танцю «Черемшина», який на суд глядачів представили колишній учасник «Верховинки» Богдан Цар та його дружина Тетяна.

Звучала українська пісня у виконанні Василини Ковальчук, Миколи Коса, Юстини Герасимчук, Василя Мороза та Богдана Царя.

Нікого не залишило байдужим нагородження подяками та символічними медалями представників старшої групи, котрі завершують свої виступи у колективі. Марія Черевата, Христина Федуняк, Роксолана Середяк та Роман Войтович не могли стримати сліз, коли почули теплі слова вдячності від музичного та художнього керівників «Верховинки» Петра і Богдани Кос.

Розважив глядачів виступ команди КВН «3D» Інституту фізики, математики, економіки та інноваційних технологій ДДПУ ім.І.Франка.

Двогодинний концерт промайнув наче одна мить, подарувавши глядачам яскраве танцювальне свято.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Приклад, гідний наслідування 

Хочеш змінити світ – почни з себе. Цей відомий вислів вирішили втілити в реальність працівники ортопедичного відділу Дрогобицької міської стоматологічної поліклініки.

Молоді працівники відділу виступили з ініціативою: власним коштом колективу здійснити ремонт у приміщенні, яке давно його потребувало. Вже й соромно було лікарям перед пацієнтами, та й самим хотілося працювати в належних умовах. Старше покоління підтримало добре починання і, як мовиться, процес пішов.

Ідею лікарів охоче підтримали ортопедичного керівник відділу Юрій Біда та головний лікар стоматполіклініки Людмила Миколишин, котра зізналася, що спершу не надто вірила у швидку й успішну реалізацію проекту.

Як кажуть у народі, очам страшно – а руки роблять. Віднайшли відповідальних майстрів і робота закипіла. Причому працівники ортопедичного відділу чим могли допомагали будівельникам.

У підсумку за три тижні у приміщенні замінили 5 вікон та балконні двері на метало пластикові, настелили покриття на підлогу, відремонтували стелю, стіни, замінили освітлення, придбали деякі меблі. Як розповів лікар Мирослав Климук, опісля довго переставляли місцями стоматологічні установки й перегородки між ними, аж доки не підібрали оптимальне розташування. І нарешті кабінет стало просто не впізнати!

26 травня відбулося урочисте освячення оновленого ортопедичного відділення. Обряд здійснив отець Мирослав Соболта. Він привітав колектив з доброю ініціативою, адже прагнути до Європи треба не на словах, а на ділі. Священик подарував для кабінети копію ікони Божої Матері, яка на початку ХХ століття була чи не в кожній галицькій оселі.

Відтак учасники урочистості обмінялися думками за горнятком кави. Прозвучала думка, що працівникам інших відділів варто взяти за приклад добре починання своїх колег. Адже у міській стоматологічній поліклініці працюють досвідчені фахівці, котрі при покращенні матеріально-технічної бази гідно конкуруватимуть із приватними клініками.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

«Щаслива родина» – у День матері

Сім’я – це найбільша цінність для будь-якої людини. Вона є джерелом любові, доброти та поваги. Від рівня культури та благополуччя в сім’ї залежить культура та майбутнє нації.

З нагоди Міжнародного дня сім’ї Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організував святковий концерт «Щаслива родина». Свято відбулося 15 травня у приміщенні центру Душпастирства молоді СДЄ УГКЦ, на якому були присутні понад 100 сімей.

З нагоди Дня Матері директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Матчишин привітала матерів і нагородила їх подяками за сумлінне виконання батьківських обов’язків, виховання дітей у дусі любові та доброти, збереження родинних цінностей та українських традицій.

У святковому концерті виступили: народний хореографічний колектив «Верховинка», ансамбль «Прикарпатські візерунки», співочий колектив «Сонечко». Звучали вірші для найдорожчих батьків. Окрім того, усі бажаючі мали змогу відвідати творчі майстер-класи.

Концерт завершився спільним виконанням пісні Назарія Яремчука «Родина».

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Сім’ї з дітьми отримали другий транш допомог у травні

Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради нагадує дрогобичанам про те, що спеціалістами управління систематично проводиться копітка робота щодо оформлення різних видів соціальних допомог. Для їх отримання необхідно звертатися за адресою: пл.Ринок,1 або за тел.2-23-84.

Зокрема, у травні 2014 року, як і щомісяця, у два етапи було виплачено допомоги сім’ям з дітьми та довічна державна стипендія. За повідомленням начальника управляння Івана Терлецького протягом другої половини місяця до управління  звернулося 252 родини, які отримали допомоги на загальну суму 844,4 тис грн.

Це допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами; допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; одноразові допомоги при народженні дитини; допомоги на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням; допомоги одиноким матерям; тимчасові державні допомоги дітям; державні соціальні допомоги малозабезпеченим сім’ям; допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам; грошові компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги; довічні державні стипендії.Создан 30 мая 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником