ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ'Ю з Володимиром Ямельницьким та з Михайлом Задорожним
Володимир ЯМЕЛЬНИЦЬКИЙ: Цей день ми наближали, як могли

Дрогобиччина, як загалом і ціла Україна, забезпечила переконливу перемогу Петра Порошенка в першому турі перегонів. Володимир Ямельницький, котрий очолював на наших теренах штаб кандидата в Президенти, разом зі своєю командою, поза сумнівом, великою мірою дотичні до цього успіху.

- Пане Володимире, ваші враження і, можливо, зауваження щодо організації перегонів у нашому окрузі?

- Хотів би почати не з вражень, а передусім висловити щиру подяку нашим краянам за їхню громадянську позицію, за відповідальність перед, як писав наш Пророк, мертвими, живими і ненародженими українцями.

- Що, на вашу думку, відіграло вирішальну роль у тім, що кампанія завершилася в один тур?

- Поза сумнівом, вчинок двох мудрих політиків – Петра Порошенка і Віталія Кличка нація належно оцінила. Такого в нашій новітній історії ще не було. Ці два державні мужі показали приклад для решти політиків, як треба чинити, коли ворог біля воріт, як об’єднуватися заради високих національних цілей. Правду кажучи, коли Віталій Володимирович озвучив це рішення на з’їзді «УДАРу», що відбувся на початку передвиборчих перегонів, я не готовий був це сприйняти. Адже ми самовіддано працювали на рейтинг свого лідера, який уможливлював його перемогу на президентських перегонах. Але тепер розумію, що це був абсолютно правильний і мужній вчинок.

- Пане Володимире, ви самі виявили бажання взяти на себе таку нелегку місію – очолити штаб, чи, як мовиться, партія сказала «треба»?

- Ми готувалися до виборів заздалегідь, підбирали команду. Мене затвердили керівником штабу Кличка. Відтак, коли Віталій Володимирович і Петро Олексійович створили тандем, я автоматично став керівником штабу Порошенка.

- Чи з усіма членами команди, які допомагали Вам виконувати цю нелегку роботу, ви вдруге, так би мовити, пішли б у розвідку?

- Звичайно, це, до певної міри, як у бою. Хтось не витримав темпу, відійшов, але з тими хто пройшов усю дистанцію, я, безумовно, не вагаючись, узявся би за будь-яку відповідальну справу. Хочу сказати, що зразком наполегливості була довірена особа Порошенка в нашому окрузі – Олег Старовойт, депутат Львівської облради від партії «УДАР». Він провів десятки зустрічей у колективах, невтомно доводячи тезу про важливість перемоги вже у першому турі. Вагомий вклад у спільну справу зробили також депутати районної ради від «УДАРу» Володимир Шутко, Віталій Мойсеєнко і Михайло Демків, наші однопартійці Юрій Кушлик, Володимир Нелюбін та Олег Гачак. На певному етапі також активно долучилися до справи депутати районної та міської рад Володимир Стецівка і Володимир Бернадович. Усіх не перелічиш, тож хай не ображаються ті, кого не згадав. Команда попрацювала відмінно. Усім – велике спасибі!

- Як ви думаєте, чи повторить «УДАР» той блискучий успіх, який здобув сьогодні в Києві, на наступних парламентських виборах і виборах до місцевих рад?

- Відразу після виборів ми збирали актив, окреслили план дій на найближчу перспективу. Головне – не втримати планку, а поетапно піднімати її щораз вище. Якщо забезпечимо динаміку своїх дій, то, безумовно, успіх буде неминучим.

- Яку, на ваш погляд, роль відіграла під час кампанії Юлія Тимошенко на союзницькі взаємини «УДАРу» з «Батьківщиною» і, зокрема, на політичне майбутнє «Батьківщини»?

- Важко коментувати. Напевне, Юлія Володимирівна дуже хотіла ощасливити націю, але виборці вирішили інакше. Можливо, вони її просто пожаліли і позбавили такої тяжкої ноші, якою, як ніколи раніше, сьогодні є обов’язки Президента.

- Чи мали вже нагоду потиснути руку Кличку з нагоди переконливої перемоги? І взагалі – наскільки він є доступною людиною?

- Ще не мав, але найближчим часом, сподіваюся, скористаюся. Коли спілкуєшся з Віталієм Володимировичем, відчуваєш неймовірний приплив енергії. Нам потрібна така «зарядка», щоби рухатися вперед. Він є відкритою, приязною і освіченню людиною, яка вільно володіє не тільки декількома іноземними мовами, але й уміє володіти своїми емоціями і амбіціями.

 

Ціна безвідповідальності

Нещодавно «ГЗ» повідомляла, що завдяки ініціативі депутата обласної ради від ВО «Свобода» Михайла Задорожного вдалося внести до переліку інвестиційних програм, які фінансуються за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у Львівській області, завершення першої черги будівництва загальноосвітньої школи у с.Летня. Споруда школи на 360 учнів, ступінь готовності якої становить понад 70%, чекає вже майже 20 років. Цьогоріч на добудову об’єкта передбачили 5 млн грн. Відповідні документи скерували до Кабінету Міністрів. Можна було лише порадіти за летнянських дітлахів, але…

Днями з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України надійшов лист до Львівської ОДА, у якому сказано, що конкурсна комісія з відбору інвестиційних програм встановила відсутність у поданій документації щодо добудови Летнянської школи експертного звіту та обґрунтовуючих документів на будівництво школи, які підтверджують наявність затвердженої проектної документації. Комісія поставила вимогу терміново, у триденний термін, подати всі необхідні документи, інакше об’єкт виключать із переліку для фінансування. На жаль, влада Дрогобицького району наразі не спромоглася цього зробити. Схоже, школа у Летні ще довго не розпрощається зі статусом довгобуду. Про це повідомлений сільський голова, котрий терміново скликає схід села.

Чому так сталося ми запитали у депутата, голови постійної комісії з питань з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Львівської обласної ради Михайла ЗАДОРОЖНОГО.

- Усьому виною – відсутність у Дрогобицькому районі голови райдержадміністрації, який би міг взяти на себе відповідальність. А заступники попереднього керівника фактично допрацьовують, не проявляючи особливої ініціативи. Адже новий очільник району призначить нову команду.

Кілька тижнів тому голова ЛОДА Ірина Сех подала до Адміністрації Президента кандидатуру на посаду голови Дрогобицької РДА, погоджену Кабміном. Але це подання ніяк не може потрапити на підпис до в.о. Президента України О.Турчинова. Усьому виною – квотний принцип розподілу посад у державі, а кадрова політика зараз перебуває в руках ВО «Батьківщина». Тож голову Дрогобицької РДА не призначають, оскільки подану кандидатуру не погодив так званий «смотрящий» від «Батьківщини», закріплений за нашим регіоном. А нещодавно О.Турчинов видав розпорядження про те, що не підписуватиме жодних призначень – нехай це робить уже новообраний глава держави. Це означає, що Дрогобиччина отримає голову РДА аж восени: поки відбудеться інавгурація новообраного Президента, поки він внесе зміни до складу уряду, поміняє голів обласних адміністрацій, і лише тоді дійде черга до керівників районів. Хто увесь цей час нестиме відповідальність за ситуацію?

Мені дуже прикро, бо я зробив усе можливе як депутат, щоб отримати кошторисні призначення у розмірі 5 млн грн. на добудову першої черги Летнянської школи. Сподівався, що до кінця цього року діти зможуть увійти до нової школи й розпочати навчання. Друга черга передбачала добудову їдальні та спортзалу. Але через безвідповідальність місцевих чиновників, які не спромоглися підготувати всю необхідну документацію, громада втратила 5 мільйонів.

Окрім того, у квітня я ініціював приїзд до Дрогобицької РДА керівників обласного управління Держкомзему, щоби загасити конфлікт у Летні, де підприємець намагався взяти у власне користування громадське пасовище. Щоб убезпечити від подібних проблем громади інших сіл, у Держкомземі пообіцяли посприяти в закріпленні за сільрадами територій пасовищ за межами населеного пункту. Але в РДА так і не спромоглися допомогти головам сільських і селищних рад підготувати документацію для управління Держкомзему. Думаю, що подібна ситуація і щодо обласних інвестиційних програм, де кошти треба «вибивати» у першій половині року – потім буде пізно.

- Михайле Леоновичу, а чи є якісь приємні новини?

- На засіданні комісії з питань з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Львівської облради ми здійснювали розподіл додаткових коштів і мені вдалося внести до переліку об’єктів, які фінансуватимуться цього року, ще два пункти у Дрогобицькому районі. Так 250 тис грн. буде скеровано на ремонт моста у селі Жданівка, ще 250 тис грн. має надійти на ремонт центральної дороги у селі Болехівці.

Також нагадаю, що цьогоріч на ремонт комунальних доріг у селах району планується витратити 1 млн 568,5 тис грн., а на ремонт доріг загального користування Дрогобиччини передбачено 5 млн 600,5 тис грн., про що ваш часопис вже інформував читачів.

Остаточно затверджений перелік доріг, які ремонтуватимуть у Дрогобичі за кошти фонду розвитку обласного бюджету на загальну суму 2 млн 380 тис грн. Це вулиці: Лесі Українки (220,4 тис грн.), М.Чапельського (500 тис грн.), Володимира Великого (898,5 тис грн.), Є.Коновальця (282,1 тис грн.), Самбірська (479,7 тис грн.).

Окрім того, я подав пропозицію щодо фінансування капремонту фельдшерсько-акушерського пункту у селі Ролів вартістю 360 тис грн. Це питання розглядатиметься під час сесії обласної ради 3 червня.

Ярослав ГРИЦИКСоздан 30 мая 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником