ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 3 червня 2014р.
Нагороди талановитим

У четвер, 29 травня, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, у сесійній залі Дрогобицької міської ради відбулася зустріч секретаря міської ради Романа Курчика та першого заступника міського голови Івана Даціва з обдарованими та талановитими дітьми Дрогобича та Стебника.

Двадцять вісім учнів 1-4 класів отримали цього дня грамоти і книги за свою успішність, талановитість та обдарованість.

Окрім того, грамоти і подарунки одержали 82-є дітей, які брали участь у конкурсі «Портрет моєї матусі». Перше місце між собою розділили 18 юних художників, друге – 26, третє – 23.

Дітей та батьків привітав в.о. міського голови Роман Курчик, який побажав школярам вчитися, розвивати свої таланти і бути гідними синами і дочками українського народу. Батькам, своєю чергою, подякував за те, що виростили і виховали таких талановитих юних дрогобичан та стебничан.

Захід підготували працівники відділу сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради. Особлива подяка депутату Дрогобицької міської ради Ігореві Хом’яку за надану фінансову підтримку.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

У районі – 306 випускників

Незважаючи на погіршення погоди, на шкільних подвір’ях 61-го навчального закладу Дрогобицького району було гамірно і святково.

Там пройшли урочисті лінійки, присвячені завершенню навчального року.

З рідною школою цьогоріч прощалися 306 випускників. З них 15 отримали золоті медалі, 14 – срібні. Дев’ятий клас закінчили 639 школярів, серед яких претендують на відзнаку 62 учні.

У святах останнього дзвоника взяло участь керівництво райдержадміністрації та райради.

Нагадаємо, що учнівська родина сіл і селищ району налічує 6516 дітей.

Вл.інф.

 

На ремонт дороги до Самбора із Держбюджету надійде понад 4,5 млн грн.

Автодорогу Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий відремонтують уже у цьому році. Про це повідомив народний депутат України Роман Ілик.

«Ця дорога є однією з артерій, що сполучає курортні міста Львівщини Трускавець, Східниця, Моршин, у тому числі й з країнами Євросоюзу. Тому переоцінити її значення та вплив на економічний розвиток цілого регіону вкрай складно», – зазначив парламентар.

Роман Ілик підкреслив: сьогодні те, що залишилося на згаданому напрямку, місцями «дорогою» назвати важко. Стан – жахливий, ледь придатний для проїзду. «Саме тому, спільно з народними депутатами-мажоритарниками, через округи яких проходить ця дорога, ми звернулися до Державного агентства автомобільних доріг України щодо негайного ремонту цієї автодороги».

У відповіді, яка днями надійшла на депутатське звернення Романа Ілика, Ярослава Дубневича та Андрія Тягнибока щодо необхідності ремонту згаданої автодороги, йдеться: за рахунок залишку кредитних коштiв, залучених у 2012 роцi, сформований перелiк об’єктiв будiвництва, реконструкцiї, капiтального та поточного ремонту, який затверджений постановою Кабiнету Міністрів України  «Деякi питання використання у 2014 роцi коштiв, залучених у 2012 роцi пiд державнi rapaнтії Державним агентством автомобiльних дорiг». До цього переліку, запевнили народних депутатів України, включено поточний ремонт автомобiльної дороги державного значення Т-14-18 Нижанковичi – Самбiр – Дроrобич – Стрий на дiлянцi км 86+247 – км 107+925 у сумі 4 млн 523 тис.грн.

«У Державному агентстві автомобільних доріг України нас запевнили, що вже у цьому році за рахунок коштів Державного бюджету України дорога буде відремонтована. Як наслідок, вдасться відновити нормальне транспортне сполучення між населеними пунктами округу Новошичі, Бистриця, Лужок із Дрогобичем та ін., а також оздоровниць нашого краю із кордоном та країнами Євросоюзу. Це, своєю чергою, сприятиме налагодженню логістики всередині регіону, а також підвищенню туристичної привабливості наших курортів», – підкреслив Роман Ілик.

Прес-служба Романа Ілика

 

ТАЛАНТИ ЗОШ №11

Уже упродовж п’яти років стало доброю традицією проводити творчі звіти учнів та вчителів Стебницької ЗОШ І-ІІІ ступенів №11.

15 травня, незважаючи на дощову погоду, поспішали стебничани до Народного дому, де відбувався творчий звіт нашої школи, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Шевченка, Дню Матері.

Звучали пісні «Реве та стогне Дніпр широкий», «Шлях до Тараса» у виконанні шкільного хору під керівництвом І.Калапуня.

Директор школи З.Левицька прозвітувала про те, як у 2013-14 навчальному році жила школа, яким насиченим було позакласне життя, які культурно-естетичні та мистецькі заходи наповнювали шкільний простір. Велику роль у цьому зіграла наша шкільна родина – діти, батьки, вчителі. За це їм шана і подяка.

Звучали поезії Кобзаря. Вразило присутніх Шевченкове слово німецькою мовою, яке підготувала разом із своїми учнями вчитель іноземної мови В.Іванюк.

Щирими оплесками зустрічали наймолодших учасників – ансамбль «Барвінчата», танцювальні колективи учнів 4-5 класів під керівництвом О.Дирко.

На сцені – відеофільм про Небесну сотню – кадри, які хвилюють наші серця, змушують задуматися про сьогоднішні тривожні дні. І в цьому допомагають сучасні поезії, пісня «Зціли моє серце» у виконанні Марії Бандури, Софії Кішко, Марії Буряник.

Ансамбль вчителів (О.Добош, Л.Здерок, О.Суслова) майстерно виконали пісні «Годі вже», «Дитинство» разом із учнями 2-А класу. Тепло діти вітали своїх матерів, бабусь, бажали їм добра, щастя, миру, спокою, здоров’я.

Усю концертну програму супроводжували відеофільми про Т.Г.Шевченка, сучасні події в Україні, які майстерно та влучно змонтувала заступник директора школи Н.Струбіцька. Про пам’ятники Кобзареві у рідному краю розповіла вчитель української мови та літератури О.Захарів.

Досить артистично виконував роль Т.Шевченка учень 11 класу Ростислав Стельмащук, йому допомагала учениця 10 класу Віра Яворська.

Шевченко – це наша душа, наша мудрість, це наша сила. Які б нещастя і муки не випадали на долю нашого народу, він вистоїть, якщо з ним буде Тарас Шевченко. Сьогодні до нього, нашого Тараса, звертаємо свої погляди, з його ідеалами, помислами звіряємо власні кроки в утвердженні Української держави.

Швидко спливає час. І знову на сцені хор учнів 5-8 класів. Звучить «Заповіт», патетично читає Софія Кішко поезію М.Турківського «Тарас».

Слова подяки учням та вчителям виголосили о.Михайло Комарницький, голова ради школи Р.Петльович.

Учні, вчителі та батьки школи висловлюють подяку директору Народного дому Стебника Любові Рак за надання приміщень і підтримку під час проведення творчого звіту школи.

Роман ПЕТЛЬОВИЧ, голова ради школи

 

Христина Косован – лауреат премії ім.М.Мариновича

Учениця 11-Б класу Дрогобицької спеціалізованої школи №2 Христина Косован стала дев’ятим лауреатом премії імені відомого українського правозахисника Мирослава Мариновича.

Школярка проявила себе активною участю в громадському житті як в школі, так і в Дрогобичі.

Премію свого імені Христині Косован вручив Мирослав Маринович. Він побажав школярці успішного продовження навчання, активного громадського життя для розбудови України.

Нагадаємо, що премія Мирослава Мариновича – колишнього випускника Дрогобицької СШ №2, відомого українського правозахисника, публіциста, який нині є віце-ректором Українського католицького університету, присуджується вже восьмий рік поспіль найкращим учням школи за досягнуті успіхи у громадській, правозахисній і журналістській праці.

Іван ТИХИЙ

 

«Красуня університету» – Софія Савчин

21 травня у Народному домі ім. І.Франка профком студентів університету провів ХІ загальноуніверситетський конкурс «Красуня університету-2014».

У ньому взяли участь 8 учасниць – представників факультетів та інститутів університету. Голова профкому студентів Ігор Гівчак привітав усіх учасниць конкурсу та висловив подяку всім хто долучився до цього свята.

Перемогу у номінації «Друга віце-міс» здобула студентка музично-педагогічного факультету Оля Прокопик; «Першою віце-міс» стала студентка історичного факультету Марія Трубич, а головний титул «Красуня університету-2014» виборола студентка інституту іноземних мов Софія Савчин.

Всі учасниці отримали подарунки від організаторів та спонсорів святкового дійства.

Святослав АНДРІЇВ

На фото: (зліва направо) Вікторія Бакай (філологічний факультет), Христина Волошин (факультет фізичного виховання), Олена Шило (соціально-гуманітарний факультет), Оля Прокопик (музино-педагогічний факультет), голова профкому студентів Ігор Гівчак, Софія Савчин (інститут іноземних мов), Марія Трубич (історичний факультет), Наталя Дробіняк (факультет початкової освіти), Катерина Підляська (ІФМЕІТ).

 

Найдотепніші студенти – на соціально-гуманітарному

Одним із найулюбленіших університетських заходів для студентів ДДПУ ім.І.Франка є фестиваль КВН (Клубу веселих та найкмітливіших).

Цьогоріч він традиційно складався з трьох півфінальних ігор, де виступили 9 команд. По одній найкращій потрапили до фіналу. Змагання проходили у переповненій залі Народного дому ім.І.Франка.

Уперше в історії фестивалів КВН ДДПУ перемогу здобули студенти соціально-гуманітарного факультету, команда якого носить назву «Галюцинації». У її складі виступали: Софії Кандиба, Наталія Стельмах, Віталій Червінський, Юрій Сімонов, Володимир Павлішак, Володимир Янісів, Олена Шило, Євдокія Рошка, Анна Немикіна.

Святослав АНДРІЇВ

 

«Спадкоємність композиторського чину»

28 травня в актовій залі Дрогобицького державного музичного училища ім.В.Барвінського проходила Духовно-мистецька академія «Спадкоємність композиторського чину». Захід відбувався у рамках Днів Європи в Україні і був присвячений 200-літтю від дня народження С.Гулака-Артемовського.

Вступне слово виголосили ведучі – голова Дрогобицької організації Національної спілки композиторів України, музикознавець Володимир Грабовський та викладач-методист музучилища Лариса Соловей.

Відтак розпочалася концертна частина духовно-мистецької академії. У її програмі – виконання творів заслуженого діяча мистецтв України, члена НСКУ, доцента ДДПУ ім.І.Франка Миколи Ластовецького.

А зрозвучали ці чарівні мелодії у виконанні: капели бандуристів музучилища (керівник – Ореста Пришляк), дуету «Берегиня» (Наталія Цигилик-Чумак та Наталія Гамар); викладачів музучилища – В.Білас, О.Дмитрієва, Л.Хороб, Н.Цехмейстер; студентів – Анастасії Бабій, Сергія Боднарука, Дарини Іванковської, Анастасії Кравченко, Анни Сирватки; учнів школи педагогічної практики Анни Файчак, Софії Проців, Германа Кравчука, а також володаря Гран-прі всеукраїнського фестивалю «Кришталевий Трускавець-2014», призу «Надія» Міжнародного конкурсу юних піаністів ім.В.Барвінського, лауреата Міжнародної премії ім. В.Магера (Німеччина) Юлії Фиштик.

Готували студентів викладачі-методисти Євгенія Косинська, Оксана Терлецька-Фиштик, Ярослав Соляр, Людмила Садова. А з учнями школи педпрактики працювали студенти-практиканти Анна Михайлюк, Віктор Комаров, Дарина Іванковська, Ярослава Копко.

Завершився концерт піснею «Моя дорога Україно» на слова дрогобичанина Михайла Богаченка. Твір прозвучав у виконанні хору музичного училища ім.В.Барвінського (керівник – Богдан Бондзяк, соліст – Андрій Боженський, концертмейстер – Ірина Пінчук).

Після завершення концертної програми своїми враженнями про побачене й почуте поділилася гостя зі столиці – президент дому Європи у Києві, відомий композитор Людмила Височинська. Вона висловила захоплення композиторським талантом директора музичного училища, заслуженого діяча мистецтв України, голови науково-культурологічного товариства ім.В.Барвінського Миколи Ластовецького. Під оплески присутніх пані Височинська нагородила його Міжнародною премією ім.С.Гулака-Артемовського за вагомий внесок у розвиток української музики (на фото).

У відповідь Микола Ластовецький подякував за визнання його праці і запросив до фортепіано ще двох гостей з Києва – гордість сучасної фортепіанної школи Нонну Козлову і Тетяну Чайку. Їхній виступ глядачі нагородили довгими і щедрими аплодисментами.

Згодом свої позитивні враженнями про духовно-мистецьку академію висловили три лауреати міжнародної премії ім.С.Гулака-Артемовського: професор ДДПУ Микола Зимомря, поет-пісняр, представник Дому Європи на Дрогобиччині Йосип Фиштик та громадський діяч Лідія Тарнавська.

Відтак усіх гостей запросили на екскурсію до кімнати-музею Василя Барвінського, чиє ім’я носить Дрогобицьке державне музичне училище.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

«Мальовниче Прикарпаття»

7 травня у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» відкрили персональну виставку живопису «Мальовниче Прикарпаття» молодого талановитого художника зі Стрия Юрія Бандери.

На виставці представлено майже 100 різножанрових творів: пейзаж, натюрморт, квіткові композиції, архітектурний пейзаж. За фахом митець є архітектором, за покликанням – художник, адже понад 10 років працює викладачем Стрийського вищого художнього професійно-технічного училища. Серед його випускників такі молоді обдаровані художники, як дрогобичанка Марта Зварич, яка мала персональні та колективні виставки в Дрогобичі, а також інших містах регіону, - молодий художник із Борислава Ярослав Пиж та багато інших обдарованих учнів.

Художник багато працює на пленерах у Карпатах, а також був неодноразовим учасником міжнародних пленерів у Польщі. Оглядаючи експозицію, милуєшся вузькими вуличками древнього Львова, його унікальними соборами, архітектурними пам’ятками стародавнього Дрогобича, живописними карпатськими селами. Характер творів живий, вони колористичні, не виникає подібності між станами природи. У різні пори року та доби – це різні пейзажі та колорити, що створюють відповідний настрій. Для митця Карпати з їх гордовитими верхами, нестримними потоками, затаєними лісами – це його світ, відкритий, щирий, емоційний. Ці роботи роблять погляд на дійсність більш позитивним, дивлячись на цю оптимістичну гаму, - думаєш: «Життя продовжується». Рятівне відчуття в непевний, драматичний для України час.

Митець надзвичайно плодотворний. Виставка, яка представлена у Дрогобичі – це тільки невелика частина творчого доробку пана Юрія. Художник – учасник неодноразових виставок у складі творчого об’єднання «Стрий-Ко», які відбувалися у багатьох містах України. Персональні виставки відбулись у Стрию, Трускавці, після Дрогобича виставка буде представлена у Львівському Національному музеї етнографії. Твори митця є у приватних колекціях не тільки на Україні, але й в країнах Свропи та Америки. На відкритті виставки привітали художника колега по роботі художник Роман Берездецький, музикознавець Володимир Грабовський, журналіст Роман Пастух, учень Ярослав Пиж, мистецтвознавчий екскурс зробив науковий працівник музею Іван Дудич.

Надія КІКТА, Палац мистецтв

Фото Анатолія ДРАГАНА

 

СПОРТ

«Спорт проти ВІЛ/СНІД»

У суботу, 24 травня, на стадіоні Стебника відбувся традиційний дитячий турнір з футболу «Спорт проти ВІЛ/СНІД». Учасниками турніру були ФК «Скала» (Стрий), ДЮСШ (Миколаїв) та господарі змагань ДЮСШ (Дрогобич – Стебник).

Матчі пройшли за коловою системою у напруженій боротьбі, на що вказують результати:

ДЮСШ (Дрогобич-Стебник) – ФК «Скала» – 3:2 (Федурко, Турик, Гнатів – Кітела, Василиків), ФК «Скала» – ДЮСШ (Миколаїв) – 2:2 (по пенальті – 1:2), ДЮСШ (Дрогобич-Стебник) – ДЮСШ (Миколаїв) – 1:1 (по пенальті – 1:0). Цікаво, що у цій грі забитий м’яч під час гри та єдиний реалізований пенальті – на рахунку стебничанина Остапа Тупитчака.

Отже, після трьох проведених матчів чемпіоном стала команда-господар ДЮСШ (Дрогобич-Стебник), тренер – І.Височанський. Друге місце посіли юні футболісти з Миколаєва, третє – стрияни. Нагадаємо, що у змаганнях брали участь діти 2003 року народження та молодші.

Склад переможців: О.Самар, П.Федуняк, Б.Самар, В.Білоголовка, М.Борух, Н.Фідик, Д.Турик, Н.Федурко, М.Блідий, О.Тупитчак, Д.Демків, А.Осташ, В.Бучко, В.Кахнич, О.Гнатів.

Найращим нападником і гравцем турніру визнано Назара Федурка (ДЮСШ, Дрогобич-Стебник). Також у команді господарів подарунки від мережі магазинів «Сяйво» отримали Остап Тупитчак та Дмитро Турик.

Організатори  турніру – Стебницька міська рада, Спортивний клуб «Стебник» (керівник – Йосип Бандура) подбали про кубки та медалі для всіх учасників. Учасники та організатори висловлюють подяку батькам юних спортсменів, судді турніру Володимиру Даниляку, дирекції стадіону за підготовку поля, а також мережі магазинів «Сяйво» (Руслан Стасінчук) за підтримку та співпрацю.

Ярослав ГРИЦИК

 

Вагоме «срібло» Андрія Лагуша

24 травня 2014 року у Львові відбулася відкрита першість західних областей з гирьового спорту.

Змагання відбулося у спортивному залі Національного університету «Львівська політехніка» (Львів). Вдалося відзначитися і збірній команді з Дрогобича. Підопічний старшого викладача кафедри спортивних дисциплін та методики їх виконання ДДПУ ім.І.Франка Романа Кушніра студент ВПУ-19 Андрій Лагуш посів ІІ сходинку медального заліку у ваговій категорії понад 95 кг.

Вітаємо та бажаємо подальших успіхів на спортивній ниві на славу Дрогобицького краю.

Вл.інф.

На фото: Роман Кушнір та Андрій Лагуш.

 

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Акцизи на алкоголь та тютюн підвищаться від 1 липня

Внесеними змінами до «Антикризового закону» перенесено термін підвищення ставок акцизного податку на алкогольні напої з 1 вересня на 1 липня 2014 року.

Тобто з 1 липня цього року ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищаться на 25%.

Так, на вермути та кріплені вина ставка акцизу збільшується з 2,86 грн. до 3,58 грн. за літр, вина ігристі – з 4,16 грн. до 5,2 грн. за літр. Ставка акцизу на спирт, спиртові дистиляти, алкогольні напої підвищується з 56,42 грн. до 70,53 грн. за літр 100% спирту. Тобто ціна за 1 пляшку горілки об’ємом 0,5 літра збільшиться в середньому на 4 гривні.

Специфічні ставки акцизу на сигарети без фільтра збільшуються з 77,5 до 96,88 грн. за тисячу штук, з фільтром – з 173,2 до 216,5 грн. за тисячу штук. Тож ціна за одну пачку цигарок збільшиться в середньому на півтори гривні.

 

Школярі вивчають «Основи податкових знань»

Саме під такою назвою видано посібник для учнів 9 класів загальноосвітніх державних закладів, який на початку навчального року презентовано у Дрогобицькій гімназії. А нещодавно заступник начальника Дрогобицької ОДПІ Віталій Скоропад завітав до старшокласників на відкритий урок.

«Пройде небагато часу, і сьогоднішні школярі стануть студентами, можливо, хтось влаштується працювати, або самостійно відкриє підприємницьку діяльність, і, таким чином, ви набудете статусу платника податків, - зазначив Віталій Скоропад. - Знання про податкову систему, механізми оподаткування є необхідними складовими економічної культури підростаючого покоління».

Він розповів школярам які є види податків і зборів, про їхні ставки та розміри, як оподатковується заробітна плата працівників підприємств і які податки сплачують приватні підприємці, які обов’язки виникають у платників податків. Особливий інтерес у майбутніх студентів викликала інформація про можливість отримання податкової знижки у випадку платної форми навчання.

«Вивчення цього курсу допоможе молоді зрозуміти для чого сплачують податки і чому вони є основою добробуту держави та суспільства, усвідомити необхідність добровільної сплати податків і стати громадянами цивілізованої держави з високим рівнем податкової культури»,- підсумував Віталій Скоропад.

Інформаційно-комунікаційний сектор Дрогобицької ОДПІ

 Создан 03 июн 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником