ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 20 червня 2014р.
Нема ціни…

Хто заплатить за «безкоштовні» послуги? 

Судове засідання у так званій справі О.Радзієвського, яке мало відбутися 19 червня, перенесено на 27 червня. У зв’язку з тим, що на засідання не з’явився представник відповідача. До речі, таку, м’яко кажучи, необов’язковість представник відповідача демонструє уже вдруге поспіль.

Очевидно, причина, через яку відповідач ігнорує судові засідання, проста, як двері: нема чим «крити».

Найбільше у цій ситуації дивує те, чому відповідач, себто Дрогобицька міська рада, вдався до послуг не юридичного відділу міськвиконкому, не до відомих на Дрогобиччині правників, а саме до заїжджого адвоката Мацея, котрий, буцімто, надає безкоштовні послуги.

Кажуть, ці «безкоштовні» послуги Мацея дуже дорого обійшлися деяким його клієнтам, з приводу чого внесені відомості в реєстр досудових розслідувань.

Цікаво, в що обійдеться дрогобицькій громаді ця «безкоштовна» послуга адвоката Мацея?

Вл.інф.

 

Роман КУРЧИК: «Відсиджуватися в тилу – неетично»

Під час понеділкової оперативної наради в.о. міського голови Роман Курчик розповів, що у п’ятницю та суботу йому довелося спілкуватися з кореспондентами каналів «1+1» та «Першого національного».

Тема розмови – позиція керівництва та громади міста щодо допомоги біженцям зі східних областей, а саме, відмова у поселенні чоловіків-біженців, придатних до військових дій на Сході України.

Роман Курчик наголосив, що його позиція принципова, адекватно сприйнята громадою і обговоренню не мала би підлягати, адже у час, коли хлопці із Західної України гинуть на східних рубежах, відсиджуватися в тилу – неетично.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Лаври для Мариновича

Днями американський Фонд жертв комунізму присудив медаль свободи імені Трумена-Рейгана за 2014 рік лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемільову та віце-ректору Українського католицького університету нашому земляку Мирославу Мариновичу.

Ці урочистості проходили у Вашингтоні, біля Меморіалу жертв комунізму у присутності послів та представників понад сорока країн світу. Впродовж п’ятнадцяти років існування Фонду медалі вручалися таким відомим особам як Леху Валенсі, Вацлаву Гавелу, Папі Івану Павлу ІІ.

До речі, Мирослав Маринович з 1990 до 1997 року працював у народному часописі «Галицька Зоря», в якому опублікував свої відомі статті «Україна на полях Святого письма», а також «Україна: шлях через пустелю», які згодом знайшли продовження у книгах. Ми сердечно вітаємо Мирослава Франковича із цією нагородою і світовим визнанням.

Христина НІМИЛОВИЧ

 

Звітував депутат

Депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний продовжує звітувати перед громадами виборчого округу №26.

15 червня від доповів про свою діяльність мешканцям села Раневичі. Депутат, серед іншого, цьогоріч посприяв у виділенні коштів з обласного бюджету на ремонт комунальної дороги села (вул.І.Мазепи, 90 тис грн.) та на спорудження водопроводу (вул.Молодіжна, 101 тис грн.).

Народний обранець поспілкувався з мешканцями села, відповів на їхні запитання. Того ж дня перед виборцями відзвітував і Раневицький сільський голова Ігор Гірчак.

Ярослав ГРИЦИК

 

В Опаці – турнір із футболу пам’яті Мирослава Якуца

У неділю, 22 червня, на стадіоні села Опака відбудеться ветеранський турнір з футболу Дрогобицького ФСТ «Колос» пам’яті Мирослава Якуца, котрий зробив великий внесок у розвиток спорту Дрогобиччини, був багаторічним керівником ФСТ «Колос» та ДЮСШ «Явір».

Ярослав ГРИЦИК

 

Наодинці з собою та глядачем

Обмежений простір сцени, відчуття подиху глядачів та їх уважні очі, які слідкують за кожним рухом твого тіла, ніби екстрасенси, намагаються читати твої думки. А ти одна на сцені. Одна у просторі невагомості тих складних життєвих проблем, які набувають глобальної, космічної значимості.

А все розпочинається з питання: бути чи не бути? Бути новому життю чи позбутися проблеми шляхом медичного втручання. Це не тільки моральний вибір для Жені. Її довгий монолог, боротьба розуму і серця є неоднозначними і трансформуються та викликають відповідні асоціації у глядачів після перегляду вистави.

А спонукає до цього нас нова прем’єра Львівського академічного обласного музично-драматичного тетру ім. Юрія Дрогобича «Дикикй мед у рік чорного півня» О.Миколайчука-Низовця у постановці режисера Олександра Короля та головної героїні цього моноспектаклю Тетяни Мельник.

Олег ЗАГОРУЛЬКО

Фото Василя ОНИСЬКІВА

 

УВАГА: СКАЗ!

Сказ – дуже небезпечне вірусне захворювання домашніх і диких тварин, людини. Основним джерелом збудника інфекції є хворі дикі тварини (лисиці, вовки, песці, єнотовидні собаки, гризуни та ін.). Зараження людини і тварини виникає внаслідок укусу або ослинення хворими на сказ тваринами. Це змушує насторожено ставитися до будь-якого укусу собакою, кішкою чи іншими тваринами людини або тварини.

Клінічні ознаки хвороби

У всіх видів тварин є підвищена збудливість, агресія, яка змінюється депресією, порушення свідомості, слинотеча і розвиток наприкінці захворювання паралічів та загибелі тварини. Лікування хворих тварин не проводиться.

Щеплення собак і котів – єдиний надійний метод боротьби зі сказом.

Власники собак і котів зобов’язані доставляти їх для клінічного огляду та профілактичних щеплень проти сказу в установи ветеринарної медицини щорічно. Щеплення собак є обов’язковим.

Про кожний випадок укусу свійських тварин дикими хижаками, бродячими чи здичавілими собаками або котами, а також при підозрі у захворюванні тварини на сказ негайно повідомляти ветеринарного спеціаліста та ізолювати таких тварин.

Увага! Імунізація диких м’ясоїдних тварин!

Управління ветеринарної медицини Дрогобицького району інформує, що від 23 червня до 4 липня на польових та лісових угіддях Дрогобицького району буде проводитися пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу методом розкладання вакцини з приманкою за допомогою цивільної авіації.

Заходи проводимуться на виконання Угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства і розвитку села Республіки Польща щодо виконання програми боротьби зі сказом на території України і на виконання наказу Держветеринарної та фітосанітарної служби України №346 від 17.10.2012р.

Сказ – зооноз номер один, одна із найдраматичніших та небезпечних смертельних вірусних інфекцій, спільних для людини і тварин. У Європі у 84% країн головну роль як джерело і резервуар інфекції відіграють дикі м’ясоїдні, головним чином лисиці. Новою ерою в системі антирабічних заходів стала розробка перорального методу імунізації диких м’ясоїдних. Приманки будуть розкладатися з дотриманням техніки безпеки на узліссі, обабіч доріг і полів, на перехрестях лісових доріг, вирубок.

Прохання до мешканців району: при випадковому знаходженню приманок (розміром сірникової коробки сірого кольору) на луках, у лісах – не беріть до рук, не розривайте, не спалюйте.

При виникненні питань звертатися до Дрогобицької районної державної лікарні ветеринарної  медицини за адресою: м.Дрогобич, вул. Пилипа Орлика,15, тел. 3-90-56.

 

МІЛІЦІЯ ЗАСТЕРІГАЄ

Триває операція «Мак»

Від червня ц.р. на території Дрогобицького району проводяться оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак», спрямовані на виявлення і знищення нелегальних посівів маку та конопель, перекриття каналів надходження наркотичної сировини, встановлення і притягнення до кримінальної відповідальності осіб, котрі займаються незаконними операціями з наркотичними засобами та запобігання витоку в незаконний обіг нарковмісних рослин із посівів легального культивування маку та конопель.

Працівники Дрогобицького міськвідділу міліції, крім виявлення порушень у сфері незаконного вирощування наркосировини, мають на меті провести і роз’яснювальну роботу серед населення.

Шановні громадяни! Нагадуємо Вам, що ЗУ «Про протидію незаконному обігу наркотичних засобів» забороняє посів снодійного маку та конопель на дачних, присадибних та інших ділянках без відповідного ліцензованого дозволу.

Порушення вимог законодавства фіксується у ст.310 Кримінального кодексу України:

Незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин – карається штрафом від 100 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або арештом терміном до 6 місяців, або обмеженням волі терміном до трьох років.

Незаконний посів або вирощування снодійного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею, чи яка раніше вчинила один зі злочинів, передбачених ст.ст. 307, 309, 311, 317 ККУ, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості 500 і більше рослин чи конопель у кількості 50 і більше рослин – карається позбавлення волі терміном від 3 до 7 років.

Наталія КУЦІЙ, інспектор з РН та ГФ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області, ст. лейтенант міліції

 

ДАІ ІНФОРМУЄ

Шановні водії!

Згідно з розпорядженням голови ЛОДА, Державного агентства автомобільних доріг України, ДДАІ МВСУ та Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті вводиться «Обмеження руху на автомобільних дорогах загального користування у період підвищеної температури повітря».

Щоб захистити автошляхи від руйнувань автотранспортом загальною вагою понад 24 т і навантаженням на вісь понад 7 т у період підвищеної температури повітря більш ніж 28 градусів ДАІ здійснюватиме заходи обмеження руху великовагових транспортних засобів від 10.00 до 22.00. Для зручності в період з 12 червня до 31 серпня 2014 року на автодорогах державного значення діятимуть спеціальні стоянки ТІR, стоянки АЗС, кафе, естакади, паркінги.

***

Керівництво МВС та Департаменту ДАІ постійно контролює стан дотримання особовим складом підрозділів ДАІ вимог Конституції, Кримінального кодексу, законів України, інших нормативно-правових актів для попередження посадових злочинів та хабарництва.

Водночас є випадки, коли несвідомі водії, які допустили порушення Правил дорожнього руху, намагаючись уникнути адмінвідповідальності, самі свідомо провокують працівників ДАІ на вчинення корупційних діянь, пропонуючи грошову винагороду за уникнення покарання. Такі водії навіть не замислюються, що скоюють злочин, за вчинення якого ч.1 ст.369 Кримінального кодексу України передбачено штраф від 500 до 750 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі терміном до чотирьох років, або позбавлення волі на такий же термін, зі спеціальною конфіскацією.

Для запобігання хабарництву, корупційним проявам серед особового складу ДАІ МВС, недопущення випадків надання правопорушниками неправомірної винагороди працівникам ДАІ, починаючи з 13 червня ц.р., на території Львівської області проводяться цільові профілактичні заходи для виявлення та документування фактів спроб дачі хабара працівникам ДАІ.

Василь ЛАВРИК, т.в.о.начальника ВДАІ з обслуговування Дрогобича і Дрогобицького району ГУ МВСУ у Львівській обл., капітан міліціїСоздан 20 июн 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником