ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Під лежачий камінь вода не тече
17 червня відбулося засідання чергової сесії Львівської обласної ради. Серед важливих рішень, прийнятих того дня, було затвердження розподілу коштів низки програм та проектів, які фінансуватимуться з обласного бюджету. Чи враховані при цьому інтереси громади Дрогобиччини ми запитали депутата обласної ради з фракції ВО «Свобода», голови постійної комісії з питань з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Михайла ЗАДОРОЖНОГО.

- Я працював над тим, щоби залучити певні фінансові ресурси для Дрогобича і Дрогобицького району, тож задоволений, що більшість із запропонованих проектів затверджені сесією обласної ради, - розповідає М.Задорожний. – Відзначу, що керівництво Дрогобича попрацювало активніше, підготувало проектно-кошторисну документацію на більшу кількість об’єктів. У районі чомусь не виявили такої зацікавленості можливістю залучити кошти з обласного бюджету для реалізації проектів. Та про все за порядком. До раніше затвердженого переліку об’єктів капремонту доріг загального користування Дрогобиччини вдалося долучити ремонт моста у селі Жданівка вартістю 250 тис грн. та ремонт центральної дороги у селі Болехівці на суму 250 тис грн.

За результатами конкурсу мікропроектів за напрямом «Енергозбереження в освітній сфері» кошти надійдуть на впровадження енергозберігаючих заходів шляхом реконструкції: у ДНЗ №2 «Калинонька» – 50 тис грн., у ДНЗ №30 «Волошка» – 50 тис грн., у ДНЗ №19 «Полуничка» – 50 тис грн., у ДНЗ №29 «Дюймовочка» – 50 тис грн. (усі – Дрогобич) та ДНЗ №21 «Сонечко» – 50 тис грн. (Стебник).

За результатами конкурсу освітніх мікропроектів за напрямом «Створення якісного навчального середовища» 20 тис грн. отримає Дрогобицька ЗОШ №1 ім. І.Франка.

Додам, що кошти на реалізацію мікропроектів надійдуть з обласного бюджету за умови часткового співфінансування з місцевого бюджету. Також відзначу, що пропозиції щодо дрогобицьких установ фахово підготував Інститут розвитку міста Дрогобича (директор – М.Лужецький).

У Дрогобицькому районі за результатами конкурсу освітніх мікропроектів за напрямом «Розвиток мережі дошкільних навчальних закладів» 30 тис грн. отримає дитсадок «Червона калина» у с.Вороблевичі на відкриття додаткової групи для 20 дітей, а 50 тис грн. передбачено на реконструкцію приміщення під створення навчально-виховного комплексу у смт.Підбуж.

Також мені за сприяння колеги-депутата з Соколя вдалося «вибити» 10 тис грн. на поповнення бібліотечних фондів Дрогобицького району. На жаль, районна рада не заклала на це в бюджеті ані копійки.

Посприяв у внесенні до переліку природоохоронних заходів, які фінансуються з обласного фонду охорони навколишнього середовища, таких об’єктів: будівництво системи каналізування на вул.О.Пушкіна у Дрогобичі (200 тис грн.); берегоукріплення р.Кропив’янки для захисту від підтоплення села Старий Кропивник; придбання сміттєвоза для селища Меденичі (300 тис грн.) та села Снятинка (300 тис грн.). Голова постійної депутатської комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Олексій Галицький ініціював закладення в обласному бюджеті 490 тис грн. на спорудження сучасної теплиці для вирощування посадкового матеріалу лісових культур ДП «Дрогобицьке лісове господарство».

Також сесія обласної ради прийняла низку інших програм, які фінансуватимуться після подання територіальними громадами своїх пропозицій. Всі програми є на офіційному сайті ЛОР, тож закликаю керівників органів місцевого самоврядування проявити ініціативу, підготувати документацію і подавати на конкурс, щоб залучити додаткове фінансування з обласного бюджету для розв’язання наболілих питань. А я обіцяю сприяти у внесенні об’єктів до переліку тих, які будуть фінансуватися.

Також закликаю керівників органів місцевого самоврядування не чекати, а розробляти проектно-кошторисну документацію об’єктів, на які необхідне фінансування з обласного бюджету у 2014 році.

- Кошти на фінансування програм передбачені. Що далі?

- Я, як депутат обласної ради, зробив усе необхідне. Тепер справа за керівниками органів місцевого самоврядування, чиновниками. Треба здійснити подальші кроки, щоб роботи були виконані й профінансовані. Не чекаймо, бо «проспимо» кошти, які просто скерують на інші території!

Користуючись нагодою, відзначу активну позицію сільського голови с.Старий Кропивник Ігоря Гандзія, котрий десятки разів обійшов усі інстанції і таки домігся виділення коштів на укріплення підмитого берега річки. Також варто похвалити ініціативних війтів сіл Раневичі, Попелі, Верхні Гаї.

Та, на жаль, далеко не всі розуміють, що під лежачий камінь вода не тече. Прикро, але ще існує така категорія чиновників, які хочуть просто отримувати зарплату і щоб їх ніхто не чіпав. Для прикладу, на конкурс «Екологічно чистий населений пункт» Дрогобицький район подав лише дві сільради, коли Самбірський район – тридцять. Невже нам не потрібні кошти для придбання контейнерів для сміття, розв’язання інших екологічних проблем? Мене така безініціативність дивує.

До речі, кошти на ремонт комунальних доріг сільських рад Дрогобиччини з обласного бюджету вже надійшли. Тож війтам час шукати підрядників, укладати з ними угоди і ремонтувати дороги, поки літо. Це ж стосується і Дрогобича.

- Ви були одним із ініціаторів проведення виїзного засідання комісії обласної ради з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку для огляду доріг трьох районів Львівщини. Які враження від побаченого?

- Справді, 12 червня комісія оглянула стан автошляхів трьох суміжних районів: Дрогобицького, Городоцького та Стрийського. Ці райони отримують практично однакове фінансування на ремонт доріг, але стан шляхового полотна дуже різний. Так, на Дрогобиччині не покошені трави на узбіччях, не проводиться поточний ремонт доріг. На території Городоцького району узбіччя доріг обкошені, ям практично нема, поточний ремонт доріг здійснюється відрізками. У Стрийському районі ситуація дещо гірша, ніж в Городоцькому, але значно краща, ніж у Дрогобицькому.

У нашому районі на дорозі Дрогобич – Львів (через село Волоща) члени комісії зафіксували катастрофічний стан дорожнього полотна, адже упродовж кількох років там не здійснювали навіть поточного ремонту. Тож сьогодні на цю дорогу необхідні значні кошти. З того, що ми побачили, можемо зробити висновок, що не все залежить лише від фінансування, багато важить і господарність керівників райавтодорів. Але ця проблема виникла не цього року – упродовж тривалого часу керівництво Дрогобицької РДА та райавтодору належним чином не працювали. До речі, на Стрийщині більшість доріг доволі якісно ремонтують приватні фірми. Може, настав час реформувати і райавтодори?

Після завершення об’їзду доріг члени комісії провели у Дрогобицькій райраді нараду за участю керівників району, директора ДП «Львівський облавтодор» Віктора Багрія, представників ЛОДА, керівництва Дрогобицького райавтодору. Розмова була дуже гострою.

Керівник «Львівського облавтодору» Віктор Багрій повідомив, що на початку липня мають завершитися усі тендерні процедури, і тоді підрядники розпочнуть ремонт доріг. Депутати ж вирішили у серпні цього року знову повернутися до цього питання і з’ясувати, в якому обсязі і наскільки якісно проведені ремонтні роботи.

Згодом питання стану автошляхів обговорювалося на сесіях обласної та районної рад.

Ярослав ГРИЦИКСоздан 20 июн 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником