ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 24 червня 2014р.
Останній шанс на врегулювання конфлікту

Як відомо, останнім часом між двома колись партнерськими організаціями БФ «Карітас» та ДДТЗДІ «Надія» виник майновий конфлікт щодо приміщення. Цей факт набув розголосу не тільки в місті, а й за його межами.

За словами в.о. міського голови Романа Курчика, така ситуація не є прийнятною, а її масштаби заплямовують як імідж керівників організацій, так і міста загалом.

Попередні спроби влади примирити ці організації не дали позитивного результату, а домовленості про компроміс не були виконані в повному обсязі з обох сторін.

З метою дати організаціям останній шанс на примирення та досягнення компромісу Роман Курчик зініціював «круглий стіл» за участю керівників БФ «Карітас» та ДДТЗДІ «Надія», представників духовенства, керівників інших організацій, які співпрацюють з конфліктуючими сторонами, юристів та громадських активістів. «Круглий стіл» відбувся 18 червня у світлиці ратуші.

Присутні заслухали обидві сторони, а після обговорення кожен із запрошених висловив свої думки та бачення щодо врегулювання цього конфлікту.

Відтак Роман Курчик підбив підсумки і запропонував останній варіант примирення. Він погодився з пропозицією юриста Олени Куртяк щодо створення робочої групи з числа юристів, яка детально вивчить надану двома сторонами документацію, а відтак надасть міській владі пропозиції, у який спосіб розділити майно між організаціями.

На завершення в.о. міського голови Р.Курчик висловив сподівання, що БФ «Карітас» та ДДТЗДІ «Надія»таки знайдуть порозуміння, дійдуть компромісу та погодяться з пропозиціями, напрацьованими юристами.

 

Засідала Громадська рада

У середу, 18 червня, відбулося засідання Громадської ради при міському голові Дрогобича.

Комісії Громадської ради сформовані за трьома основними напрямами: соціально-правовим (голова – Ірина Дзюрах), економічна (голова – Ігор Струналь), гуманітарним (голова – Ігор Чава) і закріплені за відповідними депутатськими комісіями та структурними підрозділами виконкому міської ради.

Громадська рада розглянула декілька суспільно-важливих для громади Дрогобича питань. А саме: проект рішення виконкому міської ради «Про впорядкування торгівлі у центральній частині міста Дрогобича», проект рішення виконкому міської ради «Про впорядкування в’їзду транспортних засобів у пішохідну зону центральної частини міста», проект рішення міської ради «Про правила торгівлі алкогольними напоями у Дрогобичі».

Також обговорювали питання, порушенні членами Громадської ради. Зокрема, про конфліктну ситуацію щодо майна між товариством захисту дітей-інвалідів «Надія» та БФ «Карітас» СДЄ УГКЦ, про торгівлю молочними продуктами в неналежних і антисанітарних умовах, про контроль за наданням пільгового статусу особам, які мають право на соціальне житло, про ситуацію щодо книгарні «Каменяр» та ін.

 

Як святкуватимемо?

У вівторок, 17 червня, під головуванням першого заступника міського голови Івана Даціва відбулася нарада щодо відзначення державних свят у червні.

Через напружену ситуацію в країні, учасники зустрічі вирішили, що святкування Дня Конституції і Дня молоді відбуватимуться 29 червня без концертної програми, у духовно-патріотичному стилі. На площі пройдуть молебень та віче за участю громадськості, духовенства і влади.

Організовується театралізований шаховий турнір, в якому буде задіяна молодь міста. Гучних святкувань не буде. Влада сподівається на розуміння дрогобичан.

Також відбулося перше організаційне засідання з приводу відзначення Дня міста Дрогобича 21 вересня ц.р.

Цього року змінять формат святкування. Основні причини – економічна криза та політична ситуація в країні, а оскільки цей рік для України сповнений трагічних подій, то проводити гучні культурно-масові заходи недоречно. Прикладом для наслідування є Львів та Трускавець, де відмовилися від помпезності у тривожний час.

Попри те, у програмі святкувань заплановані інші заходи, серед яких – велопробіг, ярмарки, виставки тощо.

Водночас є сподівання, що ситуація в країні поліпшиться і до програми святкування Дня міста внесуть зміни.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

У всьому мають бути солідність та порядність

Ми мастаки будь-яку ідею довести до абсурду. Потім мужньо долаємо проблему, зазвичай втягаючи у вир протистоянь чимало людей. Для прикладу візьмемо, зокрема, малий торговельний бізнес алкогольними напоями.

Він регламентується загальноприйнятими нормами як на загальнодержавному, так і на місцевому рівні. Суворо забороняється продаж алкоголю неповнолітнім. Продавець зобов’язаний вимагати паспорт у молодих покупців, щоб пересвідчитися у віці, і таким чином не зрадити своєрідний кодекс честі торговельного працівника. До речі, у газеті «ГЗ» ще у квітні ц.р. було опубліковано проект рішення Дрогобицької міськради «Про правила торгівлі алкогольними напоями у Дрогобичі». Підприємці міста вважають, що цей проект внесений без об’єктивного врахування думки громади, дослідження економічного ефекту, який він принесе і обговорення з підприємцями харчової сфери.

У випадку прийняття цього рішення продаж алкоголю буде здійснюватися у несанкціонованих точках, без отримання ліцензій і сплати податків, тобто призведе до тяжких правопорушень і переходу бізнесу в тінь. Купівля спиртного у таких точках неодноразово приводила до отруєнь та інших проблем зі здоров’ям.

Аналогічний проект нещодавно обговорювали у сусідньому Стрию, і депутати дійшли висновку, що введення заборони та продаж алкоголю у нічний час принесе більше негативу і проблем, а загалом призведе до неконтрольованої торгівлі.

Крім цього, буде спровоковано ріст цін через зменшення товарообороту та розірвання домовленостей із постачальниками, торгові точки стануть менш конкурентно спроможними порівняно з мережами.

Неминуче зменшиться кількість торговельних місць, які формально потрапляють у межу 100 метрів від навчальних закладів, хоч і не займаються реалізацією алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім.

Також незрозумілим є пункт щодо заборони продажу алкоголю неповнолітнім, позаяк ця норма закріплена в законодавстві України і дублювання не потребує. Цей пункт має декларативний характер.

У випадку прийняття цього проекту без роботи можуть залишитися майже 100 працівників продуктових магазинів. Також бюджет міста недоотримає приблизно мільйон гривень податкових та ліцензійних надходжень.

Сьогодні у Дрогобичі склалася важка ситуація з працевлаштуванням, постійно закриваються підприємства, деякі переходять «у тінь», тому прийняття цього проекту лише поглибить кризу в економіці міста.

Враховуючи вищенаведене, підприємці просять доопрацювати проект рішення й організувати спільні з ними і громадскістю засідання депутатських комісій з обговорюваної проблеми.

Ініційовано збір підписів серед мешканців Дрогобича, які не погоджуються з положеннями проекту. Підписами свою думку проти цього проекту висловили майже тисяча мешканців.

Підприємці міста Дрогобича просять прислухатися до них і думки громади. Вони, зі свого боку, зобов’язуються встановити камери спостереження і надавати відеозаписи на вимогу органів місцевого самоврядування, забезпечувати громадський порядок на прилеглій до магазинів території, співпрацювати з мешканцями у благоустрої території, забезпечувати прибирання і освітлення у місцях, прилеглих до магазинів, суворо контролювати дотримання продавцями заборони продажу алкоголю і тютюну неповнолітнім.

Ця довга преамбула стосується й дрогобицького магазину «24», що на вулиці Йосипа Левицького. Запропоновані проектом обмеження щодо продажу алкоголю завдадуть шкоди і йому. Власник крамниці – за фахом дипломований юрист і дорожить своїм ім’ям. У книзі відгуків магазину є чимало подяк. Та існує категорія людей, яким, мабуть, муляє око успішний бізнес п.Я.Є.

Ось і влаштовують йому та й колективу певні пастки, щоб поглумитися над ним, вибити зі звичної робочої колії. Гірше того, запускають у соцмережу різні наклепи, завдаючи моральної шкоди всім, хто трудиться у згаданому магазині.

У цій ситуації варто пригадати собі вислів про собаку і караван і не звертати увагу на різні провокації. А позитивну оцінку діяльності колективу, звісно, дасть пересічний покупець, який від початку відкриття магазину завжди користується його послугами…

Олена ЛАПЧУК

 

Пам’ятний здобуток Олі

Під егідою Міністерства культури України державний методичний центр навчальних закладів культури і мистецтв України провів Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої». У цьому заході брали участь дитячі школи мистецтв, у т.ч. і дрогобицька. Але спершу проходив відбірковий конкурс у Львові, і кращі роботи образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва були відправлені до Києва. І ось відповідальне і авторитетне журі винесло свій вердикт: 54 твори дітей стало надбанням конкурсу і України.

Свою перемогу у розділі «Декоративно-прикладне мистецтво» здобула й учасниця Дрогобицької дитячо-художньої школи 13-річна Оля Галів. Разом зі своїм викладачем Іриною Богданівною Федорак вона мала отримувати нагороду 22 травня у Каневі, однак з об’єктивних причин поїздка не відбулася, тому «роль» голови журі випала Роману Курчику, який днями виконав почесну місію, вручивши обом грамоти і презенти від Міністерства культури України і місцевої влади.

Олена ЛАПЧУК

 

«Мобільний соціальний офіс» функціонує…

З ініціативи Дрогобицького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), цього тижня знову працював «Мобільний соціальний офіс». У селах Вороблевичі та Літиня прийом вели зав. відділів соціальної допомоги вдома Наталія Дем’яновська, Галина Вовк, завідувач сектору відділу прийняття заяв та документів управління соціального захисту населення Дрогобицької РДА Надія Заріцька, головний спеціаліст відділення пенсійного забезпечення управління пенсійного фонду України у Дрогобичі та Дрогобицькому районі Оксана Маковецька. Громадяни, які звернулися, отримали необхідну консультацію та роз’яснення, щодо призначення і  виплат пенсій та різного виду допомог, соціальних послуг та можливість отримання путівок на пільгових умовах. Мешканці сіл були задоволені, що необхідну інформацію вони отримали  шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання.

Наталя ДЕМ’ЯНОВСЬКА

 

Хочеш бути щасливим – будь ним!

Покликання – дуже складна річ, яка є особливо актуальною саме тепер, під час проведення вступної кампанії 2014. Позаду уже практично всі оцінювання, кожен абітурієнт визначився із майбутньою професією і з неприхованим хвилюванням очікує рішення, яке є чи не найважливішим у його житті. Лише місяць тому ще несформовані особистості сиділи за партами, сором’язливо піднімали руку, аби вийти із класу, засмучувались через негативні оцінки, переживаючи за реакцію батьків. А тепер в один момент наступає раптова «дорослість», де ти повинен, затримуючи подих, схвильовано скинути із очей різнокольорову пов’язку, за якою батьки «дбайливо» приховували усі проблеми і турботи дорослого буденного світу.

Хоча, знову ж таки, варто не забувати, що вступ до омріяного ВНЗ не є запорукою щасливого майбутнього, де всі мріють бути коханими, знаменитими і багатими. Уже декілька років поспіль одними з найпрестижніших факультетів є медичний, юридичний, економічний тощо. Звісно ж, це перспективно, престижно. А що станеться зі світом, якщо кожен гіпотетичний письменник стане електриком, кожен художник – лікарем, а музикант – продавцем спідньої білизни?! Скільки людей – стільки покликань. Але що станеться зі світом, чорт візьми, якщо вибір кожного з нас керуватиметься престижністю і перспективністю?

Справжнє щастя – це відчувати себе на своєму місці у своєму житті, отримуючи задоволення від улюбленої справи. А ви лишень спробуйте собі уявити, що кожен бухгалтер такий же точний, як і ви, кожен хірург такий же уважний, як і ви, а кожен вчитель такий же терплячий, як і ви. Смішно, правда ж? Вимагати від когось абсолютної відданості своїй професії абсурдно, якщо обрана праця не є покликанням людини.

Курт Воннегут, американський відомий письменник, писав, що «справжній терор – це прокинутись одного разу зранку і дізнатись, що країною керують твої однокласники». Дивно вважати себе майбутніми лідерами соціуму, але факт залишається фактом, майбутнє – за молоддю.

Тому мерщій ноги в руки – і вперед підкорювати омріяні вершини, себто ВНЗ. А в цій справі важлива уже мотивація і сила духу, у жодному випадку не варто піддаватися ілюзорним «перспективі і престижу». Тільки улюблена праця може зробити людину щасливою. І варто завжди пам’ятати, що, як казав старий дядько Фройд, наймотивованіша людина – це та, яка біжить у туалет. Було би абсурдно, якби вона шукала собі оправдання, на кшталт «черга була надто великою», «я завтра сходжу», «я стукав, але двері були зачиненими», «він швидше добіг, у нього ноги довші» чи «не так вже й сильно я хотів»…

Тому вперед до мрії, яка обов’язково знайде шлях вам назустріч!

Софія ЧЕРХАВСЬКА

 

Про наші пам’ятники

Час від часу в середовищі громади Дрогобича з’являються пропозиції, ініціативи щодо побудови чи відновлення тих чи інших пам’ятників, пам’ятних знаків. Пропозицй є багато, та з реалізацією їх у життя, наразі – сутужно.

Пригадаю, можливо не всі, наявні пропозиції. Товариство «Просвіта» задекларувало необхідність встановлення пам’ятника Лесі Українці. Ще раніше Товариство польської культури спробувало відновити пам’ятник на честь 500-річчя Грюнвальдської битви, на жаль, невдало – втрутилися політичні чинники. Зараз з цим камінням, заготовленим для пам’ятника, треба терміново щось робити. У відновленні цього пам’ятника мала б бути зацікавлена вся дрогобицька громада, адже перемогу в битві забезпечили також руські (українські) загони.

Так само треба вирішувати долю постамента пам’ятника Я.Галану. Згадаймо ще ініціативу щодо спорудження пам’ятника Андрею Шептицькому. Була пропозиція, можливо дещо екзотична, міського голови М.Гука щодо пам’ятника дрогобицькій ковбасі. Була ще пропозиція щодо відзначення пам’ятним знаком «стрийських цибульників». Зазначу, що такі екзотичні пам’ятники в світі деколи користуються більшою популярністю, ніж туристичні об’єкти, ніж традиційні. Не можна минути увагою пропозицію М.Белея про спорудження на площі Злуки пам’ятного знака на честь підняття над ратушею національного прапора, вперше в Україні. Добре було б зафіксувати цим знаком першість Дрогобича, бо в ЗМІ час від часу повідомляють з цього приводу більше про Тернопіль, Львів чи Стрий, не згадуючи Дрогобич.

Наполегливо проводить промоцію відновлення пам’ятного знака «Лицар у залізі» на площі Ринок Хосе Турчик. Принагідно згадаю меморіал на вулиці Ковальській. Незважаючи на звернення громадян, влада чомусь не хоче відновити пам’ятну інформаційну таблицю на цьому місці. Маємо пам’ятати також, що треба рятувати шпихлір, який фактично розвалюється, завдяки несистемним діям влади щодо його впорядкування.

Попри всі ці пропозиції чомусь забуваємо давню історію свого міста.

Мати Дрогобича – сіль, за образним висловом історика Дрогобича Мсціслава Мсцівуєвського. Вже у ХІІ столітті дрогобицьку сіль високо цінили по всій Європі. Район міста Зварич, найдавніший у Дрогобичі, названий на честь наших пращурів – зваричів солі. Та й на нашому гербі – топки солі. Недавно у радіовікторині «Знай наших» було запитання щодо кількості топок на нашому гербі. Цікаво, чи мешканці міста знають, скільки топок солі є на нашому гербі? Бо один господар на своєму будинку зобразив герб з п’ятьма топками. А взагалі на п’яти спорудах міста є герб міста. Нагадаю читачам, що ще є п’ять міст України, які мають герби з символами солі – товпками чи (та) бочками. Це – Делятин, Долина, Калуш, Солотвин, Стара Сіль.

Отже, так і проситься відзначити наше давнє солевидобування хоча б пам’ятним знаком, а ще краще – високохудожнім пам’ятником солі. Це могла б бути збільшена товпка солі, оточена дев’ятьма товпками в натуральну величину. Він був би добрим екскурсійним об’єктом. Для прикладу, Дашава має пам’ятний знак про початок газовидобутку. Бориславці також встановили знак початку нафтовидобутку. Якось мені довелося проводити екскурсію містом для педагогів знаменитої сімферопольської української гімназії – виявляється, з нашої давньої історії особливо нема що й показати. Наша солеварня, один із найдавніших у Європі діючих заводів, наразі не може служити туристичним об’єктом.

Дрогобичани мають пишатися своїм пріоритетом в освітленні вулиць ще на початку ХІХ століття. А до цього причетна газовня на вулиці Стрийській (тепер – факультет університету). Було б доцільно відзначити пам’ятною таблицею цей будинок. А якщо б поруч встановити автентичну копію газового ліхтаря! Хочеться вірити, що авторитетний у місті керівник факультету зацікавиться цією пропозицією.

Маємо ще одну пам’ятку зовсім недавньої історії, коли два тоталітарні режими – сталінський і гітлерівський ділили між собою сфери впливу – наші території. В будинку на вулиці Мазепи,1 у ресторані «Кольомбіна» (пізніше, офіцерська їдальня) у вересні 1939 року зустрілися тоді ще союзники – представник німецького командування і член Політради М.Хрущов, «освячуючи» цей ганебний зговір. Позначення таблицею цієї події служило б нагадуванням прийдешнім поколінням чорних сторінок нашої історії.

Припускаю, що більшість цих пропозицій схвально сприймаються дрогобицькою громадою і мають право на втілення в життя. Та брак коштів стримує їх реалізацію. За відсутності місцевих підприємців-патріотів міста, які б спонсорували будівництво пам’ятників, громаді важко акумулювати кошти. Не маємо ми такого щедрого і благородного чоловіка, як В.Кравець із Гаїв Бійничів. А яка є добра нагода увійти в історію для наших багатих людей! Хоча й добре організована, згуртована громада може багато зробити. Приміром, громада невеликого китайського села збудувала власним коштом хмародер висотою 328 м, вищий за всі висотні будинки Європи. Але то – китайці. Нам би такої згуртованості.

Г.СИВОХІП

 

Як розвантажити центр від торгівлі?

У четвер, 19 червня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету.

Розпочали засідання з обговорення попереднього рішення виконкому щодо демонтажу самовільно встановлених МАФів фірм «ПекПол» та «Мостиський хліб». На сьогодні більшість МАФів демонтовано.

В.о. міського голови Роман Курчик розповів, що існують певні технічні труднощі у процесі демонтажу, на це потрібен час. Техніка та персонал зараз задіяні до виконання інших планових робіт. Власники МАФів вкотре зобов’язуються самі демонтувати решту кіосків і просять продовжити термін. Але у будь якому випадку рішення виконкому буде виконано.

На засіданні також розглянули інші питання, зокрема, про підготовку навчальних закладів Дрогобича та Стебника до нового навчального року та опалювального сезону 2014-15 рр.; про забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спортивною і шкільною формами; про внесення змін до міського бюджету Дрогобича на 2014 рік; про батьківську плату за навчання у школах естетичного виховання Дрогобича та Стебника; про встановлення дорожніх знаків на вулицях міста; про впорядкування торгівлі у центральній частині Дрогобича; про упорядкування в’їзду транспортних засобів у пішохідну зону центральної частини міста (пл.Ринок).

На засідання завітали й підприємці. Вони погоджуються з тим, що потрібно впорядкувати торгівлю і прибрати з центральних вулиць «шанси» і торгівлю з автомобілів, але попросили виконком, зважаючи на економічну кризу, дати їм термін до 1 січня 2015 року. Щоб не породжувати соціальної напруги і конфлікту, члени виконкому погодитися з проханням підприємців, але із зустрічною пропозицією. Відділу економіки та дирекції ринку запропонували провести роз’яснювальну бесіду з підприємцями, надати їм письмові повідомлення, де вони мають розписатися про згоду з рішенням виконкому. Якщо цього не відбудеться, у липні виконком повернеться до попереднього варіанту рішення.

За рішенням виконкому, починаючи з 1 липня, площа Ринок буде пішохідною зоною, заїзд автомобілів відбуватиметься лише за перепустками. Перепустки насамперед надаватимуть для автомобілів, які доставляють продукцію в магазини та кафе.

 

Позицією, озвученою Романом Курчиком, зацікавилися ЗМІ

Уже тиждень в.о. міського голови Роман Курчик зустрічається з представниками ЗМІ і роз’яснює позицію як свою, так і представників громади, соціальних служб, ГО «Майдан» та «Братства Майдану» щодо відмови у поселенні здорових і спроможних брати участь в АТО чоловіків-біженців із Донбасу.

У зв’язку із ситуацією на сході України, у західні області прибувають так звані «біженці», а доречніше – переселенці. Місто Дрогобич, зокрема громада і міська рада, не залишилися осторонь цієї проблеми. Створено робочу групу, яка займається питаннями прийому, розселення та забезпечення потреб приїжджих людей. Представники цієї робочої групи безпосередньо контактують із координаторами зі Львова, а також зі сходу.

На одній з нарад Роман Курчик наголосив, що робочою групою прийнято рішення, яке має підтримку більшості мешканців міста, про те, що у Дрогобичі зі Східних областей прийматимуть тільки дітей, матерів, немічних та людей похилого віку. За підрахунками, сьогодні місто має можливість прийняти близько 100 осіб. Що стосується фізично здорових чоловіків, які можуть брати участь у АТО, то таким людям буде толерантно відмовлено в обслуговуванні та утриманні за кошти громади, а також запропоновано повернутися на рідну землю захищати своїх близьких, оселі та кордони держави. Але ніхто не заперечуватиме цим особам, якщо вони виявлять бажання оселитися у нашому місті і спроможні на самостійне утримання та забезпечення житлом.

Таким рішенням зацікавилися всеукраїнські ЗМІ. За останній тиждень Романові Курчику довелося спілкуватися з кореспондентами каналів «1+1», «Першого Національного», ТРК «Україна», «24». А 19 червня, Р.Курчик на запрошення телеведучого Остапа Дроздова взяв участь у програмі «Прямим текстом» телеканалу ЗІК.

Роман Михайлович вкотре озвучив позицію громади та влади, спростувавши закиди про порушення Конституції України. За його словами, це не рішення міської ради, сесії чи виконавчого комітету, це позиція громади, активістів та керівництва міста.

Під час передачі Р.Курчик підтвердив, що з боку окремих приїжджих осіб чиняться певні дії, які можна розглядати як провокації. Проте більшість переселенців вдячні за теплий прийом, турботу і надання притулку.

Роман Курчик переконаний, що позиція Дрогобича є принциповою, важливою і обговоренню не підлягає. З нею погоджуються як мешканці Львівщини, так і координатори зі Східної України. «Сьогодні, у важкий для України час, коли молоді хлопці із Західної України їдуть на Східну захищати кордони країни і там віддають за це життя, відсиджуватися в тилу є неетично і неприпустимо», - наголосив Роман Михалович.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

У пожежі загинуЛА ЛЮДИНА

У понеділок, 23 червня, о 03.28 у с.Бійничі Дрогобицького району на території дачного кооперативу у садовому будинку виникла пожежа.

На місці пожежі виявлено тіло власника будинку, 1958 року народження, місцевого мешканця, повідомляє департамент з питань цивільного захисту ЛОДА.

Причини та обставини загибелі встановлюються. Проводиться дослідча перевірка.

Як зазначається, пожежу ліквідували о 05.23 силами одного пожежно-рятувального відділення ГУ ДСНСУ у Львівській області.

Вл.інф.

 

P.S.

Є бойовий дух у військоматах!

Українська нація опинилася перед серйозною загрозою знищення російською ордою. Обороноздатність держави викликає у пересічних людей тривогу. У військах відсутня чітка стратегія ліквідації ворога, який підступно напав на Україну. Так, виявляється у ХХІ столітті існує зовсім інша технологія війни. Можна диверсійними групами захопити ключові державні вузли управління державою, вчинивши розбій. Тому мобілізація всіх силових ресурсів – вимога дня.

За таких складних обставин патріотично і організовано проявили себе військові комісаріати, які всупереч попередній розбалансованості цих підрозділів, з вини і зради колишніх міністрів оборони України, зуміли зберегти фахову мобілізаційну абетку. У стислі терміни вони «запросили» до співпраці колишніх фахівців з мобілізації. Зразковим і показовим у цьому плані є Дрогобицький об’єднаний міський військовий комісаріат, очолюваний підполковником Віктором Поповим. Ще три місяці тому, він оголосив про добровільну доукомплектацію кадрів, і зумів налагодити цілодобову роботу. А коли була оголошена перша мобілізація на фронт, то дрогобичани проявили високу свідомість і масовість. Нині майже півтисячі наших краян залучені до війська. Щодо військомату, то він працює у посиленому режимі, без вихідних.

Згідно із доктриною Президента України Петра Порошенка, наша держава мусить тримати порох у порохівницях сухим. А це означає, що всі чоловіки України мають пройти обов’язкову військову повинність. І це правильно! Ховатися за жіночі спідниці у козацькі часи та й, чого гріха таїти, і у радянські, вважалося великою ганьбою.

Тому найближчим часом військомати розширять свої функціональні мобілізаційні права…

В.Т.

 

СПОРТ

«СпАрт» знову скликав друзів

11 червня у Дрогобичі відбувся ІІ рекреаційний фестиваль «СпАрт», присвячений Дню Міжнародного захисту дітей. Організатори фестивалю – ДДТЗДІ «Надія», Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Дрогобицька ДЮСШ.

Тепла сонячна погода, фестивальний майданчик біля Шпихліра, радість та бадьорість дітей, молоді, їх батьків та гостей – усе гармонійно створювало святково-спортивну атмосферу. Програма фестивалю полягала у проведенні спортивних змагань і мистецьких виступів за участю дітей та молоді з особливими потребами спільно зі здоровими юними дрогобичанами.

Ведуча фестивалю Мар’яна Костів наголосила, що фестиваль присвячувався Міжнародному дню захисту дітей, але через несприятливі погодні умови було прийнято рішення перенести захід на 11 червня.

Учасників фестивалю традиційно вітали керівник ДДТЗДІ «Надія» Ірина Дзюрах та заступник директора ЦСССДМ Леся Куча. Вони зазначили, що фестиваль відбувається у Дрогобичі вдруге і висловили надію, що він стане доброю традицією. Цього року захід проходить також і за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Спортивні змагання відбувалися на кількох станціях та естафетах. Спортмени впевнено їх долали, демонструючи вправність, влучність і швидкість. Після завершення спортивної частини всіх учасників нагородили грамотами. Інтегровані команди учасників складали відповідно діти та молодь з ДДТЗДІ «Надія», Товариства УТОГ і ЛОЦСРДІ «Сонечко», учні дрогобицьких шкіл. Супровід здійснювали студенти факультету фізвиховання ДДПУ ім. І.Франка, тренери ДЮСШ, соціальні працівники ДМЦСССДМ, волонтери товариства «Надія».

Кольорової гами учасникам заходу додали волонтери, які розфарбовували охочих натільним малюнком. Для відновлення сил та енергії між спортивною і мистецькою частиною дітей, батьків та гостей пригощали солодощами, канапками і напоями.

Мистецька частина також була варта уваги. Таланти і вміння продемонстрували діти та молодь товариств «Надія» і товариства УТОГ. Вітали присутніх і учасники хору польського товариства «Відродження». Вразив своїм виступом юний співак, учень ЗОШ №15, учасник конкурсу «Голос-діти» Ігор Левицький. На завершення фестивалю звучали музичні композиції у виконанні гуртів TNDT та «Трагедія Фауста».

Після завершення фестивалю до присутніх дітей, молоді, батьків, волонтерів, студентів та гостей від імені організаторів зі словами подяки звернувся Зеновій Квасній, подякувавши усім, хто підтримав проведення заходу. Особливу подяку організатори висловили керівнику кафе «Шпихлір» Світлані Чайківській, яка традиційно гостинно посприяла в проведенні заходу.

Спорт та мистецтво – невід’ємні атрибути виховання підростаючого покоління, а діти з особливим потребами це вкотре підтвердили. Тож сподіваємося, що наступного року ми знову матимемо можливість поринути у спортивно-мистецьку атмосферу під назвою «СпАрт-3».

ДДТЗДІ «Надія»

 

Дрогобицька ДЮСШ: підсумки

Тренерами-викладачами Дрогобицької дитячо-юнацької спортивної школи ім.І.Боберського  підготовлено та проведено у Дрогобичі 10 змагань. У них взяли участь 60 команд, які складалися із 769 учасників. Серед них – 318 учнів Дрогобицької ДЮСШ.

У першому кварталі 2014 року учні Дрогобицької ДЮСШ взяли участь у 49-ти всеукраїнських, обласних змаганнях та матчевих зустрічах. Зокрема, у чемпіонатах України (5 змагань, 20 учнів школи), у всеукраїнських турнірах (10 змагань, 107 учнів), чемпіонатах області (16 змагань, 198 учнів), у регіональних змаганнях (10 змагань, 202 учні школи).

Приємно відзначити, що на цих турнірах юні дрогобичани та стебничани не були статистами, а здобули чимало перемог та призових місць в особистому і командному заліках. Змагання проходили з баскетболу, футболу, легкої атлетики, настільного тенісу, плавання, спортивної акробатики, стрибків на акробатичній доріжці, шахів.

Для виконання «Програми Дрогобицької міської ради про обов’язкове навчання учнів початкових класів загальноосвітніх шкіл Дрогобича та Стебника плаванню на період 2013-16 рр.» 496 дрогобицьких школярів навчалися плавати у малому басейні ДЮСШ.

Микола КУЛИНИЧ, інструктор-методист ДЮСШ

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Податок на нерухомість із загальної площі громадяни сплачуватимуть у 2015 році

Дрогобицька об’єднана державна податкова інспекція нагадує, що з 1 квітня 2014р. набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, згідно з якими базою оподаткування визначено загальну площу об’єкта житлової нерухомості замість житлової.

Відповідно до ст.265 Податкового кодексу України платниками податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості. Тому, фізичні особи – власники об’єктів житлової нерухомості Дрогобича, Стебника та Дрогобицького району, які не здійснили звірку до 31 грудня 2013 року, можуть це зробити в червні цього року. Якщо ж громадянин не провів таку звірку, податок нараховується відповідно до тієї інформації, яка є в органах доходів і зборів.

За 2014 рік обчислення сум податку для фізичних осіб відбудеться у 2015 році до 1 липня, а податок буде розрахований таким чином: за період з 1 січня 2014 до 31 березня 2014 (включно) – з житлової площі, з 1 квітня 2014 до 31 грудня 2014 (включно) – із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки.

Відповідно до пп.1 п.10 ст.265 Податкового кодексу України, податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

- фізичними особами – упродовж 60 днів від дня вручення податкового повідомлення – рішення;

- юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

До уваги платників податків!

Дрогобицька об’єднана державна податкова інспекція повідомляє, що  облік платників податків, подання звітності та нарахування платежів проводиться в розрізі адміністративних районів.

Якщо юридична адреса платника податків у місті Дрогобич, або він здійснює сплату податків до міського бюджету, то податкову звітність необхідно подавати з кодом інспекції 1309.

Якщо у суб’єкта господарювання юридична адреса на території Дрогобицького району, або він сплачує платежі на рахунки сільських, селищних рад (наприклад, земельний, екологічний, місцеві податки та збори), то при поданні податкової звітності необхідно вказувати код інспекції 1317 – Дрогобицька ОДПІ(Дрогобицький район).

Інформаційно-комунікаційний сектор Дрогобицької ОДПІ

 

Увага: діти на дорозі!

З настанням весняно-літнього періоду та канікулярного часу зростає імовірність травматизму дітей. Як свідчить статистика, основними причинами травматизму дітей є необережність та нехтування правилами безпечної поведінки на вулицях і дворах, а також послаблення контролю з боку педагогів та батьків під час активного відпочинку.

Державтоінспекція Дрогобича вживає активні заходи щодо профілактичної роботи в загальноосвітніх школах, та у таборах відпочинку дітей щодо попередження травматизму, а також здійснює контроль за перевезенням організованих груп дітей за межі міста й області.

Шановні батьки та учасники дорожнього руху, пам’ятайте, що поведінка дитини на дорозі часто є непередбачуваною. Тож прохання, не забувайте, будь ласка, щоденно їм нагадувати про пильність і безпеку серед потоку автомашин на наших дорогах.

Василь ЛАВРИК, т.в.о.начальника ВДАІ з обслуговування Дрогобича і Дрогобицького району ГУ МВСУ у Львівській обл., капітан міліції

 

У першій половині червня виплачено державні допомоги

У червні 2014 року дрогобицькі родини продовжують звертатися до управління праці та соціального захисту населення міської ради для отримання державних допомог.

Протягом першої половини місяця працівниками управління опрацьовано 7002 заяви та виплачено допомог на суму 6,5 млн грн. Це допомога у зв’язку з вагітністю та пологами на (38,3 тис грн.), допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (1270,5 тис грн.), допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням (116,5 тис грн.), допомога одиноким матерям (360,3 тис грн.), тимчасова державна допомога дітям (73,1 тис. грн.), допомога при усиновленні дитини (3,2 тис грн.), державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям (537,5 тис грн.), допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (1139,2 тис грн.).

Одноразову допомогу при народженні дитини у першій половині квітня отримали 2459 щасливі родини на суму 3002,7 тис грн.

Варто нагадати читачам, що детальнішу інформацію про призначення будь-яких видів соціальних допомог можна отримати в управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради за адресою: пл.Ринок,1 або за тел.2-23-84.

Управління праці та соцзахисту населення міськрадиСоздан 24 июн 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником