ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


«Там нема ніяких ідей»
Уже третій тиждень у Трускавці лікуються Олександр Гуров та Олександр Вовк, яких більше місяця тому катували міліціонери та бойовики так званої Донецької народної республіки. Чоловіки попали у немилість терористів через проукраїнську позицію. Крім того, Олександр Гуров привселюдно зняв прапор незаконно проголошеної ДНР, а на руці мав татуювання з національною символікою та націоналістичними гаслами. Користуючись можливістю, кореспондент «Галицької Зорі » поцікавився у чоловіків, як їхнє здоров’я та поставив їм декілька запитань.

- Доброго дня, як Ваше здоров’я?

- Дякуємо, потрошки вже краще.

- А дружина Ваша як, пане Олександре (запитання до О.Гурова)? Звістка про те, що Ви не повернетесь, мабуть стала для неї справжнім шоком?

- А що дружина, - «куди ниточка, туди й голочка». Вона доросла людина і розуміла на що іде, все добре в цьому плані.

- А діти у вас є?

- Так, донечка. Ми всі разом сюди приїхали.

- Ви постраждали за національну позицію, а тепер, коли допомога потрібна, Вас держава підтримала?

- Ні, допомагають Мартиняк Василь Васильович, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації, Лопушанський Андрій Ярославович та директор готелю «Женева» Юрків Андрій Павлович і соціальна служба в Трускавці.

- Яка ситуація зараз у Вашому краї, напевне, багато друзів там залишились, чи відчувають вони якусь підтримку?

- Ми за багатьох розписуватись не можемо, просто ми були одні із перших, це не був масовий потік. Ті, що там залишились, не такі активні, тому їм ніяка небезпека не загрожує, принаймні поки що. Хто просто ходить на роботу, їм нічого не загрожує. А хто за Україну, – погрози аж до фізичної розправи. Найбільш небезпечні точки – Донецьк, Слов’янськ, Сніжне, Горлівка, в інших містах, в принципі, більш-менш спокійно.

- Відбулися вибори Президента, перед тим коаліція з опозицією помінялися ролями, обіцяють перевибори, як Ви ставитеся до тих людей, які зараз у ВР?

- Поки ніяк, вважаю, що поки не пройдуть вибори до Верховної Ради, змін ми точно ніяких не побачимо. Це знову ж таки наша точка зору, але половини з тих людей взагалі не повинно бути в парламенті. Партії Регіонів та комуністів потрібно заборонити в будь-якому разі. Навіть до нашого катування були причетні як одні, так і другі. Якщо вони й далі залишатимуться при владі, то удачі нам не бачити. Ми ніколи не голосували ні за Януковича, ні за ПР.

- А на Майдані були?

- На Майдані не були, але допомагали фінансово, передавали гроші людьми, які їздили на Майдан. Костянтин Мусейко разів три їздив на Майдан, от ним і передавали. А зразу після перемоги революції і патріотичне татуювання собі зробив. Його мені склом намагалися здерти сепаратисти, але у них не вийшло.

- Чи існує думка на сході, що «західняки» відстояли Київ, а що робиться на сході, їм вже неважливо?

- Особисто для моїх знайомих нема різниці Схід-Захід, це все Україна. Зараз навіть люди, які боялись чи були не визначені, міняють свою точку зору і розуміють, що без України ніяк. Бачать, що зараз відбувається і розуміють проблеми. Треба вигравати у Росії інформаційну війну.

- Українська влада офіційно заборонила російське телебачення, ще є трансляції?

- Забороняй не забороняй, є і зараз. Державний ретранслятор виключений. Але навіть коли прийняли закон про заборону російських телеканалів, по Донецькій області його ніхто не виконував. Там повністю всім керували Партія Регіонів та комуністи. Вони кричать: «Донецька еліта, треба почути Донбас!». У Донецьку нема еліти. Там, де є еліта, все давним-давно заспокоїлось, і люди нормально живуть. Мер Донецька Лук’янченко, нардеп Левчено – це не еліта.

- Як, на Вашу думку, проходить АТО?

- Треба закінчувати, і чим швидше, тим краще. В’яла, я вважаю, дуже в’яла. Враховуючи, скільки наших поранено, скільки в полоні, скільком животи порозпорювали і катували, про що можна говорити з такими людьми? Цивілізовані країни з терористами переговорів не ведуть. Ведеться повне знищення. Так і потрібно робити.

- У народі поширена ідея евакуації проблемних міст і глобальної зачистки їх авіаударами, думаєте, це реально?

- Без проблем, вважаю це нормально. Так треба було діяти з самого початку. Вдарити по мерії, міліції, там де люди Стрєлкова, чи не люди, як їх назвати?

- Фактично щодня на західну Україну приїжджають усе більше біженців зі сходу, діти, жінки, чоловіки…

- Я розумію, коли втікає жінка з дитиною, але коли поряд утікає мужик-здоровило, яка йому потрібна допомога? Йому треба видати автомат і хай захищає свою землю. Для мене – це незбагненно. Дуже неприємний момент, коли західняки гинуть, а східняки втікають. Якщо приїхав сюди, то вступай у армію, батальйон, мені здається, що вибір бойового патріотичного крила зараз дуже великий. Або ж повертайся назад. Звичайно, розумію, жінка і діти це святе, але ти здоровий мужик, або воюй, або повертайся.

- Інтернет облетіла фотографія дівчини-сепаратиста у військовому камуфляжі з нашивками ДНР, а сама дівчина, як згодом встановили, з Дрогобича, звідси, не зі сходу…

- Патріотизм потрібно прищеплювати з дитинства, але зараз найоптимальніший варіант - це прийняти закон про депортацію тих, хто хоче до Росії. Навіщо тягнути нашу територію, кордони поряд, будь ласка. Паспорт дали – їдь у Росію. Тим більше Росія спростила отримання російського громадянства, їм же ніхто не забороняє. Є вислів такий: «Чемодан, вокзал, Росія». Цей закон найоптимальніший у такій ситуації. Найкращий варіант у боротьбі з сепаратизмом. Тим, у яких ще є трохи голова, треба створити коридор і дати можливість виїхати, тому що насправді переробити їх надзвичайно складно. Легше з дитини виховати патріота, ніж взяти дорослого мужика і з нього назад зробити українця. Це людина, яка в будь-який момент може ножа в спину ввіткнути. Колоради Україні не потрібні.

- Як після того, що з Вами сталося, Ви ставитеся до захисників правопорядку?

- А там міліції нема, одні запитання, де вона. Нас викрали за сімдесят метрів від відділку. Там вся міліція за сепаратистів. Можливо, відсотків 5 і залишились, але 95 точно за них.

- Чи реально нам повторити грузинський сценарій у боротьбі з корупцією?

- Так, нам потрібно прислухатись до Саакашвілі, він же недаремно сюди приїхав зі своєю командою. Треба зробити так, як зробив він. Грузія змогла. Для прикладу, 92% поліції у них було замінено. Річ у тому, що людина, яка все життя брала, брати не перестане. Яку би ти йому зарплату не поставив. Ті самі судді після Помаранчевої революції, їм попіднімали зарплати, а вони як брали, так і продовжували брали.

А Донбас це взагалі великий корупційний свинарник, в якому тільки Бог знає скільки голів треба чистити. Вітя країною тільки 4 роки управляв, Донбасом майже 14. Тільки уявіть, що він зробив за цей час. Довіряти там немає кому, потрібно постійно оглядатись, тому що той же міліціонер вистрілить у спину. Просто люди не хочуть прощатись з кормушкою. Вони ж реально розуміють, що якщо ми підпишемо економічну асоціацію чи ще якісь угоди, то в нас вступлять у дію закони європейського зразка, а при них вони не зможуть так красти. От за це і борються.

Там немає ніяких ідей. Коли нас викрали, Сашу відпустили, а мене з держадміністрації перевезли в телецентр. Там, де були тільки бойовики, чеченці. З мене золото зняли, ще куди не йшло, а в нього 60 грн. та пенсійний відібрали, це ідея така? Бандитизм повний, суцільний безпорядок, що хочуть те і роблять. Там ніхто нічого не контролює. Орудує шайка мародерів – і все. Криміналітет який ніде себе не реалізував, ось і займається тим. Повилазили ті, що в 90-і сіли, повиходили, а бізнес весь розділений, лопатою працювати не хочуть, ось і примкнули до батальйону «Восток», «Оплоту» та й всякої дрібноти. А хто б що не говорив, але це все контролює місцева так звана еліта. Єфремов хоч і відмовляється, але левова частка всього що відбувається – це він за цим стоїть, точно так як і Лук’янченко. А зараз, мабуть, люди зі зброєю стали неконтрольовані взагалі.

- Тим часом Віктор Янукович і Ко подали до Європейського Суду на Євросоюз через «неправомірні» санкції.

- Сумніваюсь, що вони щось виграють. Читав, що Янукович з сином просяться вже до Лукашенка, бояться стати розмінною монетою Путіна. А якщо введуть ще й третій рівень санкцій проти Росії, то їхня економіка не витримає і потрібно буде якось діяти. А це означає що в першу чергу треба буде видати екс-президента. Володя завжди діяв за подвійним стандартом, сьогодні ти потрібний, а завтра ні. Людина діє суто з розрахунку.

- Чи думаєте вернутися згодом додому?

- Будемо дивитися. У мене взагалі є бажання їхати туди і виховувати людей, щоб на сході була справжня Україна.

Бажаємо швидкого одужання справжнім синам України. А нам варто задуматись над тим, ким ми є і як ми виховуємо наших дітей, адже все починається з малого.

Юрій МАЦЬКІВ

Фото з інтернет-ресурсу

На фото: Олександр Гуров у перші дні після повернення з полону демонструє татуювання, яке розбитою електролампочкою намагалися здерти сепаратисти.  

 Создан 24 июн 2014  Комментарии       
Всего 1, последний 6 лет назад
Абдурахман 25 июн 2014 ответить
Шавновна редакціє! Як можна такі недолугі тексти друкувати? Ви - поважна газета, навіть ми, утікачі її читаєм
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником