ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 11 липня 2014р.
Самбірську відремонтують частково

Автомобілісти неабияк нарікають на поганий стан дороги на вул. Самбірській. «Цього року запланований її ремонт», - обнадіяв водіїв директор департаменту міського господарства Іван Лепкий. Однак, за словами посадовця, найближчим часом відремонтують лише частину автошляху – від перехрестя з вул.П.Сагайдачного до ринку «Матадор».

Ями на решті дороги у напрямку с.Лішня лише підсиплять зрізаним під час ремонту інших доріг асфальтом. Паралельно на цій ділянці дороги планують збудувати мережу дощової каналізації. Бо без неї скільки вулицю не латай, вона скоро знову стане аварійною. Лише після забезпечення водовідведення дорогу заасфальтують. Ймовірно, наступного року.

Львівське підприємство ШРБУ-65, яке ремонтує вул. Лесі Українки, тимчасово переїхало на інший об’єкт за межами Дрогобича. Роботи у нашому місті відновляться трохи згодом.

Додамо, що на 2014 рік заплановано поточний ямковий ремонт основних вулиць, серед яких – вул. Володимира Великого, М.Чапельского, Св.Юра, М.Шашкевича, Завіжної, Є.Коновальця, Стрийської, Горішньої Брами та ін. Усе залежить від надходження коштів.

За словами Івана Лепкого, вартість робіт зросла настільки, що торік за ці кошти можна було б заасфальтувати вдвічі більшу площу доріг.

 

За активність – подяка

Під час оперативної наради у ратуші в.о.міського голови Роман Курчик висловив подяку депутатам Львівської обласної ради Михайлові Задорожному і Тарасові Курчику за активну допомогу у розв’язанні проблем Дрогобича і Стебника.

За словами посадовця, завдяки сприянню голови постійної депутатської комісії облради з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Михайла Задорожного місто отримало значну суму коштів з обласного бюджету для ремонту доріг. Посприяв депутат і в залученні коштів на каналізування вул.Пушкіна.

Михайло Задорожний і Тарас Курчик допомогли у внесенні декількох освітніх установ Дрогобича і Стебника до обласного конкурсу мікропроектів у сфері енергозбереження.

Водночас в.о. міського голови зазначив, що один із обласних депутатів депутатів та громадська організація, що його підтримує, намагаються скористатися чужими здобутками, приписуючи їх собі. «Наголошую, що окрім Михайла Задорожного і Тараса Курчика інші обласні депутати майже не допомагають місту», - сказав Роман Курчик.

Ярослав ГРИЦИК

 

Шляхопровід став синьо-жовтим

У суботу, 5 липня, активна молодь Дрогобича розфарбувала у синьо-жовтий колір перила шляхопроводу на вул. Стрийській.

Організувавшись з допомогою соціальних мереж та залучивши до реалізації ідеї низку підприємців, котрі допомогли з фарбою і пензлями, юні дрогобичан упродовж дня перетворили міст через залізницю на патріотичну споруду. Під час акції автомобілісти, що проїжджали повз, висловлювали підтримку, жертвували кошти на фарбу, підвозили мінеральну воду. Подібні акції пройшли у різних містах України, тепер міст єднання з’явився і в Дрогобичі.

 

А віз і нині там

Нещодавно виконком Дрогобицької міської ради прийняв рішення «Про порядок в’їзду транспортних засобів у пішохідну зону центральної частини міста Дрогобича».

Згідно з цим документом, від 1 липня ц.р. автомобілі на головну площу мали б пропускати лише за перепустками. Однак… Як повідомив під час оперативної наради в.о. міського голови Роман Курчик, станом на 6 липня придбано лише 4 перепустки. Працівники ДАІ почергували лише один день, тож, незважаючи на заборону дорожніх знаків, на площі Ринок, яка має статус пішохідної зони, продовжували їздити автівки. Тож міська влада звертатиметься до правоохоронців з вимогою про наведення порядку.

 

В енергетиці – особливий стан

Ймовірно, цього року опалювальний сезон у Дрогобичі розпочнеться пізніше, ніж зазвичай, і завершиться швидше. Таку думку висловив директор КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігор Хом’як.

Оскільки у державі вводиться особливий стан у сфері енергопостачання, підприємства теплоенергетики отримали вимогу щонайменше на 10% зменшити споживання газу. Тож КП «Дрогобичтеплоенерго» доведеться шукати різні шляхи для економії енергоспоживання. Також на рівні держави вимагають від теплопостачальних підприємств стовідсоткової оплати за газ. «Із цим можуть виникнути проблеми через боржників серед населення та підприємств. Тож активніше працюватиме Державна виконавча служба щодо реалізації судових рішень проти боржників», - наголосив І.Хом’як.

 

Будьмо цивілізованими!

У вихідні КП «Комбінат міського господарства» зіткнувся з проблемою. За один день вийшли з ладу два сміттєвози.

Причина – пошкодження гідравліки через дуже важкі контейнери, у які мешканці насипали збиту штукатурку та інші будівельні відходи.

Директор КП «Комбінат міського господарства» Андрій Янів вкотре закликав дрогобичан: будівельне сміття слід складати поруч із контейнерним майданчиком, згодом зателефонувати у Комбінат і замовити машину для вивезення великогабаритних відходів. Працівники КП «КМГ» їх завантажать і вивезуть. Замовнику доведеться оплатити лише вартість пального. «Будьмо цивілізованими, адже йдемо до Європи!» - закликав Андрій Янів.

Ярослав ГРИЦИК

 

Нова книга міністра освіти і науки

30 червня в Українському Католицькому Університеті (Львів) відбувся науковий семінар, присвячений новій книзі міністра освіти і науки України, Президента Києво-Могилянської Академії, професора Сергія Квіта «Дмитро Донцов: ідеологічний портрет». В акції взяли участь і науковці з Дрогобича: Олег Баган як дискутант і Петро Іванишин.

Це друге, оновлене видання книги, яка вже встигла зайняти свою інтелектуальну нішу в культурному просторі України. Видання цінне тим, що значно розширило межі націологічної, культурологічної і політичної теорій при тлумаченні спадщини такого неординарного мислителя, як Д.Донцов. Важливо, що С.Квіт застосував у своєму дослідженні велику кількість наукового матеріалу, який з’явився вже у 1990-2000-і рр., і тому вчений зумів висвітлити складні й мало тлумачені аспекти творчості головного ідеолога українського націоналізму міжвоєнної доби.

У дискусії із спеціальними доповідями ще взяли участь львівські професори-історики Ігор Вдовичин та Олександр Зайцев, які спробували критично переосмислити окремі положення книжки. У підсумку зав’язалася вельми плідна і повчальна полеміка, яка викликала жваве зацікавлення авдиторії. У ході свого виступу міністр освіти і науки озвучив низку проблем гуманітарного змісту, які в сьогоденні буде розв’язувати його відомство, тому акція отримала ще й освітньо-педагогічне спрямування.

Нагадаємо, що у вересні 2013р. за ініціативою народного депутата України Романа Ілика п.Сергій Квіт, ще як Президент НАУКМА, відвідав Дрогобицький педуніверситет і виступив із відкритою лекцією «Місія університету», і тоді, власне, інтелігенція нашого міста змогла почути стратегічні думки про принципи розвитку національної освіти і науки, які висловлював тоді ще опозиційний інтелектуал і керівник, якого намагалася ізолювати антиукраїнська, скорумпована влада.

Прес-служба Науково-ідеологічного центру ім.Д.Донцова

 

У чергу – за кулешем

1 липня Готельно-курортний комплекс «Карпати» у Трускавці відсвяткував День народження. Рівно 21 рік тому оздоровниця гостинно відчинила двері для перших відпочивальників.

Цьогоріч дату вирішили відзначити незвично, організувавши Перший фестиваль кулешу. Щоправда, через не зовсім сприятливу погоду захід довелося перенести з ландшафтного парку «Підгір’я» до етно-кафе «Гражда». Захід організували працівники культури ГКК «Карпати».

Охочих поласувати старовинною українською стравою прийшло неочікувано багато. Внутрішній дворик «Гражди» ледь умістив гостей із різних оздоровниць міста-курорту та місцевих мешканців. Особливого колориту додавало оформлення етно-кафе предметами народного побуту гуцулів. Там були жорна, корита, мотовила, праники, причандалля для обробки прядива та ін.

На початку фестивалю всіх присутніх привітав генеральний директор ГКК «Карпати» Лев Грицак. Він розповів про традиції проведення різних відпочинково-пізнавальних заходів на території ландшафтного парку «Підгір’я», де розташована й «Гражда», побажав усім гарного настрою.

Ведуча програми – керівник центру відпочинку, розваг та інформації ГКК «Карпати» Зоряна Петрас виконала кілька пісень. Тим часом справа дійшла до самого кулешу. Його для гостей приготували двох видів –традиційний пшоняний і гороховий. Страву винесли у казанах на середину дворика і запропонували скуштувати, роздаючи в одноразовий посуд. Утворився справжній ажіотаж – присутні прагнули скуштувати обох страв. Тож за лічені хвилини казани спорожніли. Ведуча фестивалю пообіцяла, що наступного разу приготують значно більше кулешу – аби вистачило на всіх гостей, скільки би їх не прийшло.

Скуштувавши смачної страви, гостям фестивалю закортіло знати, як же готується куліш. Тож кухар розповів рецепт приготування кулешу. Кількість прихильників пшоняного й горохового кулешів намагалися визначити числом піднятих рук. Виявилося, що обидві страви сподобалися людям однаково.

Після смачного обіду зазвучала українська музика. Танцювали і дорослі, і діти. Перед глядачами виступили дитячий танцювальний колектив «Калинове намисто» зі Стебника, музичні гурти «Барви Карпат» і «Сагайдачний», які діють при готельно-курортному комплексі «Карпати», співачка Марія Гуцало.

Родзинкою свята став виступ молодого співака зі Львова Романа Скорпіона у супроводі шоу-балету. Навіть літня злива не перервала виступу львів’ян – промоклі до нитки, артисти під оплески присутніх виконали усі заплановані композиції. Остання з них на патріотичну тематику звершилася розгортанням великого синьо-жовтого прапора і словами «Слава Україні!». Усі відпочивальники, більшість з яких були російськомовними, тричі дружно вигукували: «Героям слава!».

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

КРИМІНАЛ

«Солодка парочка» обкрадала квартири

Дрогобицькі правоохоронці викрили зловмисника, який ухилявся від відбування покарання у вигляді громадських робіт і далі скоював злочини.

Упродовж двох місяців молодику вдалося здійснити понад десять крадіжок у різних містах Львівщини. Серед викрадених речей – оптичний кабель, вартістю майже 4.000 гривень, мобільний телефон та два велосипеди.

Згодом до злочинних справ чоловік долучив свою подругу. Протягом двох місяців жінка проникала до квартир з метою крадіжки, а молодик залишався на вулиці, гарантуючи їй безпеку. За цей час зловмисникам вдалося викрасти майна на суму понад 30000 грн.

Дрогобицький міський районний суд згідно зі статтею 70 (призначення покарання за сукупністю злочинів) ККУ, через поглинання менш суворого покарання більш суворим, призначив підсудному покарання у вигляді позбавлення волі на чотири роки, а його напарницю засудив до трьох років позбавлення волі.

ВЗГ ГУМВС України у Львівській обл.


МИСТЕЦТВО

«О, краю мій»

У червні в Палаці мистецтв відкрилася виставка молодого художника із смт. Дубляни (Львівщина) Степана Піся. Художник плідно працює в галузі олійного живопису – в жанрі пейзажу та натюрморту. Його пейзажі опоетизовані тонкою, чутливою душею, відчуттям часоплину життя («Надвечір’я», «Ранкова тиша», «Перед дощем», «Світанки»).

Степан Пісьо закінчив Львівський державний аграрний університет, архітектурний факультет. Навчався в заслуженого художника України Мар’яна Тарнавського. Учитель помітив наполегливі спроби студента відобразити чарівну красу природи, які набували щораз нового звучання. Його вже тоді вважали перспективним живописцем. Із властивою м’якою ліричністю художник підноситься над буденністю та сірістю. Мотиви мальовничих краєвидів нашого краю впевнено домінують у його творах.

Українські Карпати і бурхливі потоки, світло й тіні, свіжі кольори співають неповторні арії з полотен митця («Яблуневий туман», «Надвечірні промені», Весняна ніч»).

Художник вчиться у ранкового сонця м’яко окреслювати поверхню вечірніх сутінків – домислювати контури гір. Митець любить глибокі, насичені кольори та контрасти світла, тяжіючи до реалістичних, невигаданих сюжетів. Художник завжди відтворює місцину, що має конкретний впізнаваний характер, у безпосередньому контакті  з природою загострюються авторські емоції та відчуття.

Мистець у 1994-2014 рр. експонував персональні виставки у Львові, Трускавці, Самборі, Стрию, Жовкві. Твори зберігаються у музеях та приватних колекціях України, Росії, Польщі, Німеччини, Італії, США, Канади, Кореї.

Надія КІКТА, Палац мистецтв

Фото Анатолія ДРАГАНА

 

СПОРТ

У спартакіаді – четверті

На стадіоні міста Рудки 5 липня проходила VІ Спартакіада сільських і селищних рад Львівщини, присвячена Дню Конституції України та Року Тараса Шевченка.

У параді-відкритті змагань взяли участь 15 команд. Серед почесних гостей були: голова Львівської обласної організації ВСФТ «Колос» Юрій Собота, заступник керівника обласного центру «Спорт для всіх» Валерій Янюк, голова Самбірської районної ради Андрій Бобак, міський голова Рудок Тарас Курило.

Делегацію Дрогобицького району очолював голова районного товариства Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос», депутат райради Юрій Кулинич. Честь нашого краю захищали спортсмени з Підбужа, які виступили вдало, посівши четверте загальнокомандне місце серед п’ятнадцяти колективів. Їм довелося виборювати першість у таких видах програми: легкоатлетичний крос (представники Дрогобиччини посіли 4 місце), настільний теніс (2 місце), гирьовий спорт (6 місце), волейбол (3 місце), міні-футбол (7 місце), шахи (3 місце), шашки (7 місце).

Ярослав ГРИЦИК

Фото Миколи СЕНЕЙКА

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Органи Міндоходів реорганізуються у Державну фіскальну службу

Про напрями реформування податкового законодавства та зміни, які відбудуться в структурі Міндоходів розповів під час «круглого столу» з представниками малого та середнього бізнесу начальник Дрогобицької ОДПІ Євген Турчин.

Він повідомив, що розпочинається процес реорганізації Міністерства доходів і зборів, на основі якого створюється Державна фіскальна служба. Її діяльність координуватиметься Кабінетом Міністрів України. Крім того, буде створено новий контрольний орган європейського зразка – Службу фінансових розслідувань, яка замінить органи Держфінінспекції, підрозділи податкової міліції, МВС України та СБУ, що протидіють злочинам у сфері економіки. Нова служба має поєднувати контрольно-перевірочні та функції досудового розслідування у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями. Цей орган буде підзвітний Верховній Раді України. Для цих процесів не потрібно додаткових бюджетних витрат, а скорочення правоохоронних структур сприятиме економії державних коштів.

“Основні зміни щодо оподаткування полягатимуть насамперед у спрощенні податкової системи та значному скороченні (менше 10) кількості податків і зборів”, - інформував Євген Турчин. - До реформи залучено представників європейської Бізнес Асоціації. Запровадженню нормотворчих актів та змін щодо ставок податків передуватиме консультування та погодження з бізнесом».

Також йшла мова про можливість відшкодування податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики, зміни щодо оподаткування нерухомості громадян, переваги подання звітності в електронному вигляді та безкоштовне отримання послуг електронного цифрового підпису.

Під час зустрічі обговорювали і законопроект про податковий компроміс, ухвалений Верховною Радою у першому читанні. Він передбачає звільнення від відповідальності платників податків за заниження податку на додану вартість та податку на прибуток за періоди до 2014 року за умови сплати 15% податкових зобов’язань. “Це буде певним перехідним періодом для бізнесу, який надалі планує працювати виключно в законодавчому полі” – підсумував Є.Турчин.

 

На Дрогобиччині сплачено понад 154 млн. гривень податків та зборів

Упродовж першого півріччя до державного бюджету зібрано майже 82 мільйони гривень. Це на 10,5 млн грн. перевищує відповідний показник минулого року. Приріст надходжень з початку року склав 1,5 млн грн. (101,9%).

До місцевих бюджетів міста і району надійшло 72,4 млн. гривень. Розрахункову базу виконано на 105,1%. Додатково місцеві бюджети отримали майже 3,5 млн гривень. Основні надходження місцевого бюджету – податок на доходи фізичних осіб – 49,8 млн. гривень та плата за землю – 9,6 млн гривень, за якими виконання індикативних показників також перевищує 100%.

Інформаційно-комунікаційний сектор Дрогобицької ОДПІ 

 

Звіт депутата Дрогобицької міської ради Володимира Ямельницького

Відповідно до ст.16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», за рішенням Ради Дрогобицької міської організації політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка», з метою інформування виборців про свою діяльність, отримання зворотної інформації, залучення громадян до розв’язання проблем місцевого значення, подаю письмовий звіт про свою роботу.

У своїй діяльності керувався Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», Законом України «Про звернення громадян», регламентом Дрогобицької міської ради та іншими нормативними актами, що визначають порядок діяльності депутатів та ради.

Від часу обрання депутатом Дрогобицької міської ради до кінця 2012 року відбулося 32 засідання сесій Дрогобицької міської ради. Був присутній на 25 засіданнях, у роботі яких брав активну участь.

За час роботи у сесійній залі виступав категорично проти: передачі з балансу комунального майна вілли Яроша; хаотичної забудови міста малими архітектурними формами; безконтрольної роздачі земельних ділянок під садівництво з наступним переведенням їх під будівництво; закриття лікарень; закриття шкіл; приватизації ресторану «Берізка»; незаконної забудови центральної частини міста; закриття молочного ринку в центрі міста; приватизації готелю «Тустань»; приватизації ТзОВ «Сфера послуг – оздоровчий комплекс «Хвиля»; надання в оренду комунальної власності комерційним структурам за пільговими тарифами; постійного тиску влади на бізнес; відчуження стадіону «Долотник» в ЗОШ №8.

Постійно захищав права комунальних підприємств, вимагав наведення ладу в їх роботі з метою збереження та прибутковості. Боровся за права мешканців міста на можливість встановлення автономного опалення. Виступав проти необґрунтованого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Завжди виступав за персональне голосування депутатів.

Працював у постійній бюджетній комісії, де був присутній на 27 засіданнях.

Утримувався при голосуванні за прийняття міських бюджетів на 2011, 2012, 2013 рр., що були сформовані непрозоро для громади міста.

За період депутатської роботи розглянуто 70 усних та письмових звернень. 85% звернень громадян мали соціальну спрямованість (надання матеріальної допомоги, сприяння у розв’язанні проблем отримання соціальних гарантій, у тому числі захисту прав та законних інтересів громадян).

За звітний період: вирішив питання про підключення газу до житлового будинку (вул. М.Грушевського,42); провів благоустрій території (ремонт внутрішніх доріг) на виборчому окрузі №8; встановив на виборчому окрузі №8 лавки (40 шт.) для відпочинку мешканців; взяв участь у фінансуванні проведення у місті Дрогобичі міжнародного фестивалю хорів та виїзду мистецьких колективів за межі України; вирішив питання про перенесення контейнерного майданчика для сміття з вул. Кн.Ольги,18 за межі житлового комплексу на вул. Володимира Великого; організував порізку аварійних дерев на окрузі №8 та за його межами; взяв участь у фінансуванні, організації та проведенні у Дрогобичі трьох всеукраїнських турнірів із баскетболу серед юнаків та Всеукраїнського турніру з баскетболу серед ветеранів; забезпечив продуктовий пасхальний кошик для вихованців дитячого будинку «Оранта»; взяв участь у проведення в Дрогобичі Дня молоді з наданням подарунків для учасників конкурсів; провів ремонт у дитячому будинку «Оранта»; надав матеріальну допомогу та допоміг в організації збору коштів для проведення операції дитини, яка проживає на виборчому окрузі №8; взяв активну участь у святкуванні Дня міста Дрогобича з врученням подарунків для дітей; вручив комп’ютери багатодітним сім’ям, що проживають на окрузі №8; провів святкування (театралізована вистава та солодкий стіл) до дня Святого Миколая для 140 дітей молодшого віку, що проживають на виборчому окрузі №8; забезпечив транспорт для перевезення дітей з Дрогобича до Львова на виставу до дня Святого Миколая; організівав виїзд громадян до Києва для участі в акції проти прийняття Закону «Про засади державної мовної політики в Україні»; надав адресну допомогу Дрогобицькому соціальному центру матері і дитини у Львівській області; надав будівельні матеріали для проведення ремонту під’їзду на вул. Кн.Ольги,3.

Постійно підтримував зв’язок із виборцями, трудовими колективами, державними установами, громадськими організаціями та міськими радами міст Дрогобича та Стебника. Брав активну участь у роботі органів місцевого самоврядування, зборах громадян, проведенні громадських слухань, роботі дискусійних клубів, проведенні творчих вечорів.

У 2014р. рішуче буду відстоювати такі питання: можливість вільного доступу громадян на сесії міської ради; організація відеотрансляції проведення сесій міської ради; проведення голосування в поіменному режимі із земельних, приватизаційних, бюджетних питань, тарифної політики та інших резонансних питань; економне використання бюджетних коштів, пошук джерел наповнення бюджету; право мешканців Дрогобича на встановлення автономного опалення; збереження шкіл; зниження тарифів ЖКП до реально обґрунтованого рівня; надання комунальної власності в оренду за ринковими цінами.Создан 11 июл 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником