ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


ІЗ БОЖИМ БЛАГОСЛОВЕННЯМ На Батьківщині Каменяра завершили розпис храму
У рідному селі Івана Франка – Нагуєвичах – завершили художній розпис новозбудованої церкви Перенесення мощів Святого Миколая УПЦ КП. Храм звільнили від риштувань і тепер можна повною мірою помилуватися роботою художників.

Із благословення отця Андрія Безушка розпис розпочали наприкінці квітня 2012 року. У храмі працювала бригада з чотирьох осіб, очолювана бориславчанином, уродженцем Нагуєвич Євгеном Хруником.

Нагадаємо, стара дерев’яна церква Перенесення мощів Святого Миколая згоріла у 1996 році. Поруч зі згарищем громада побудувала тимчасовий дерев’яний храм і почала зводити нову цегляну споруду. Новобудова, що яскраво виблискує золотими куполами, стала справжньою окрасою Нагуєвич.

Наприкінці червня ц.р. майстри завершили внутрішній розпис сакральної споруди. Художник Євген Хруник, у послужному списку якого розпис не одного десятка храмів, розповів, що для оздоблення нагуєвицької церкви використали кварцеві фарби на мінеральній основі. Після висихання вони так взаємодіють із поверхнею стіни, що розпис майже не відрізняється від фресок, не стирається, не вигорає. Окрім того, фарба на основі рідкого скла є екологічно чистою. Щоправда, вона дорожча за традиційні акрилові фарби, тож не кожна парафія наважується на їхнє використання.

Завітавши до храму, ми звернули увагу на лагідну кольорову гаму, яка сприятиме молитві, спілкуванню з Богом, душевному спокою вірян. Розпис виконаний у класичному стилі. Його елементи створюють у присутніх враження тривимірного простору. Милують око великі ікони з відмінно дотриманими пропорціями.

Неповторну ауру церкви доповнює чудова акустика. До речі, нещодавно її перевірили учасники славетного хору ім. Григорія Верьовки, котрий приїздив на Зелені свята до Нагуєвич. Столичні гості залишилися задоволені чудовим звучанням.

Наразі до освячення церкви ще далеко: треба придбати іконостас, замостити плиткою та паркетом підлогу, змонтувати сходи на хори, встановити освітлення, подбати про благоустрій та ін. Але церковна громада та її настоятель отець Андрій Безушко радіють завершенню чергового важливого етапу будівництва храму.

Ярослав ГРИЦИК,

Леся ГРИЦИК

Фото Ярослава ГРИЦИКАСоздан 11 июл 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником