ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Під прицілом – торгівля
Підсумки діяльності влади Дрогобича у червні ц.р. під час чергової зустрічі з журналістами підбив секретар міської ради, в.о. міського голови Дрогобича Роман КУРЧИК. Згодом начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман ШАГАЛА розповів представникам ЗМІ чому Трускавецький водоканал почав звинувачувати дрогобицьких партнерів у необґрунтованому підвищенні тарифів на послуги водопостачання та водовідведення.

Роман Курчик розпочав із аналізу фінансової ситуації в місті, яка наразі залишає бажати кращого. Адже за 6 місяців 2014 року доходну частину міського бюджету (власні і закріплені доходи) виконано на 63%. Недовиконання складає 22 млн 082,6 тис грн. або ж 37%. Із загального фонду міського бюджету проведено видатків у сумі 159 млн 345,8 тис грн., що склало 48,4% до затвердженого річного плану з урахуванням внесених змін. Порушень термінів виплати заробітної плати у бюджетній сфері не було, її фінансування проводилося за рахунок одержаних у Держказначействі короткотермінових позичок та надходжень міського бюджету.

Коментуючи запланований процес децентралізації влади з січні 2015 року, Р.Курчик зауважив, що вона хоч і передбачає залишення частини коштів із загальнодержавних податків на місцях, проте за них доведеться фінансувати всю бюджетну сферу. За попередніми підрахунками, в умовах сьогоднішньої економічної кризи Дрогобичу коштів на увесь рік не вистачить. Дотацій вирівнювання з держбюджету не обіцяють. «Тож хочемо того, чи не хочемо, доведеться проводити оптимізацію видатків бюджетної сфери. Зокрема, планується переведення стоматологічної поліклініки на госпрозрахунок. Доведеться повернутися й до питання об’єднання шкіл з невеликою кількістю учнів. Відповідні пропозиції винесуть на сесію міської ради у серпні ц.р.», - наголосив в.о. міського голови.

Через непросту ситуацію в енергетичній сфері, у Дрогобичі готуються до реалізації інвестиційних проектів для бюджетних установ (лікарні, навчальні заклади та ін.) для переведення їхніх котелень на альтернативні види палива. У рамках проекту передбачається будівництво, починаючи з 2014 року, сучасних комплексів з генерації тепла на біомасі (модульних котелень). Зараз триває узгодження ціни, запропонованої інвесторами (у межах 830-950 грн./Гкал.), котрі здатні реалізувати вищезазначені інвестиційні проекти.

Для врегулювання виїзної торгівлі з автомашин (хліб, овочі, фрукти) та надання послуг у сфері розваг розробляються «Порядок провадження торговельної діяльності за межами торговельних приміщень» та «Порядок надання послуг у сфері розваг на території об’єктів благоустрою Дрогобича». Наприклад, чимало виробників хліба подали прохання дозволити їм торгувати хлібом з автомашин у найбільш людних місцях неподалік центру міста. Якщо їм усім це дозволити, зменшиться реалізація хліба у магазинах, на вулицях стане ще менше місця. Тож влада пропонує видавати такі дозволи на торгівлю у так званих спальних мікрорайонах, де мало торгових точок.

Роман Курчик нагадав, що рішенням виконкому Дрогобицької міської ради з 1 липня транспорту заборонено заїзд на пл.Ринок без перепусток. Наразі придбана невелика кількість перепусток, але завдяки активній роботі працівників ДАІ влада таки сподівається зробити головну площу міста пішохідною.

На підприємців, котрі торгують у центральній частині міста на прилеглих до продуктового ринку вулицях, чекає «переселення». Для впорядкування торгівлі, торгові місця підприємців, котрі здійснюють діяльність на вулицях Малий Ринок, Шолом-Алейхема, Ковальській від 1 січня 2015 року мають перенести на територію ринку на вул.П.Орлика (промтовари) та на вул. Володимира Великого навпроти магазину «Океан» (овочі, фрукти). Це рішення узгоджене з підприємцями, вони поставили свої підписи під отриманими повідомленнями від адміністрації КП «Дрогобицький ринок». На звільненій від гуртової торгівлі з машин вулиці Шолом-Алейхема облаштують автостоянку, щоб дещо розвантажити центр від транспорту. Очікується, що до 1 січня 2015 року введуть в експлуатацію молочний ринок. Наразі ж міліцію зобов’язали вжити радикальних заходів щодо ліквідації стихійної вуличної торгівлі на вул. Малий Ринок та Ковальській.

29 липня на сесій міськради планується повторний розгляд Правил торгівлі алкогольними напоями у Дрогобичі. Наразі головним каменем спотикання у документі є питання дозволити чи ні цілодобовим магазинам торгувати алкоголем у нічний час.

На тернах Дрогобича діє низка підпільних ігрових закладів. Щодо власника одного з них на вул.Т.Шевченка,2 міліція скерувала справу до суду, ще щодо 14-ти відкриті кримінальні провадження.

У червні поведений поточний ремонт дороги на вулицях Залісся та Чорновола. Розпочали ремонтувати дороги на вулиці Завіжній. Львівське ШРБУ-65 здійснює капітальний ремонт дороги на вул. Лесі Українки. Згодом це ж підприємство має здійснити поточний ремонт частини вулиці Самбірської – від вул.Сагайдачного до «Матадору». Ділянку до с.Лішня підсиплять зрізаним асфальтом і, можливо, збудують там дощову каналізацію. Плануються ямковий ремонт доріг на вул.: Стрийська, М.Грушевського, Горішня Брама.

Комісія з питань ТЕБ та НС розглянула 86 заяв постраждалих від повені внаслідок дощів 15-16 травня ц.р. Згідно з розпорядженням голови ЛОДА, 21-ій сім’ї, у яких підтоплені житлові будинки, надано матеріальну допомогу у розмірі 1 тис. грн., ще 23 сім’ї отримають допомогу від благодійної організації «Милосердя». Роман Курчик наголосив, що для уникнення таких підтоплень у майбутньому, слід почистити русло річки Серет та каналізаційні колектори, котрі не можуть пропустити велику кількість води під час злив.

На 15 липня запланований конкурс із визначення переможця проекту спорудження пам’ятника Героям Небесної сотні. Наразі відібрано 4 пропозиції.

Відділ архітектури отримав завдання підготувати документацію для фарбування дахів та фасадів будинків у центрі міста, щоби воно стало привабливішим для туристів.

Для спрощення бюрократичних процедур у ратуші діє Центр надання адміністративних послуг. Станом на 8 липня, від початку року Центром громадянам надано 525 адмінпослуг, з них 168 – у червні. Розпорядженням Кабміну від15.05.2014р. зобов’язано Держземагенство, міграційну службу та реєстраційну службу надавати свої послуги винятково через ЦНАП. Сьогодні Держземагенство вже надає через адміністратора центру послуги з надання витягу з нормативно-грошової оцінки землі. У роботі ЦНАПу задіяні також КП «Дрогобичводоканал», КП «КМГ», КП «ЖЕО».

Працівники галузі освіти у червні ц.р. забезпечили відпочинок дітей у пришкільних таборах. Загалом там відпочило майже 1500 дітей пільгових категорій та обдарованої молоді. Зовнішнє незалежне оцінювання знань проходило у 7 пунктах тестування. Середня явка становила 91%. До проведення ЗНО задіяли 225 педагогів з Дрогобича та Стебника.

Працівники закладів культури у червні провели 21 галузевий захід, з них два загальноміські віча – з нагоди Дня Конституції України та Дня скорботи і вшанування жертв Другої світової війни в Україні. Низку заходів провів відділ сім’ї, молодів та туризму. Зараз на його базі створено координаційний центр допомоги дрогобицьким військовикам у зоні АТО. Координатор центру «Дрогобич SOS-допомога армії» – начальник відділу Олександра Пашко.

У стаціонарах медичних закладів у червні ц.р. проліковано 2321 пацієнтів. Щоби поліпшити забезпечення медикаментами осіб пільгових категорій та усунути черги, аптекам збільшено розмір відшкодування. Окрім того, тепер ліки пільговикам видаватимуть не в одній, а в трьох аптеках. Так, аптека «3і» №26 (вул. Т.Шевченка,15) отоварюватиме пільгові рецепти хворим на цукровий та нецукровий діабет; аптека «ААF» ТзОВ «Стимул» (вул. АШептицького,16/1) – рецепти на наркотичні та психотропні препарати; аптека ТзОВ «Апріорі-Д» №2 (вул. Лесі Українки,14) – рецепти інших груп. Кожна аптека щоденно видає ліки за 25-ма рецептами. Розв’язується питання зменшення черг під час отримання пільгових рецептів у поліклініці.

Управління праці та соцзахисту населення у червні призначило та виплатило державні соціальні допомоги 7457 громадянам на загальну суму 7 млн 726,7 тис грн.

Роман Курчик також розповів журнілістам, що основним акцентом у роботі Дрогобицького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зараз є прийом, розселення та сприяння у розв’язанні проблем сімей, які прибули із тимчасово окупованої територій АР Крим та східних областей України. Станом на 8 липня у Дрогобич мешкають 15 сімей з дітьми та 2 студенти (навчаються у ДДПУ) із АР Крим, а також 53 особи, з них 14 сімей з дітьми зі східних областей України. Позицію дрогобицької влади не надавати притулок чоловікам-біженцям, які можуть боронити кордони України від сепаратистів, схвально сприйняла громада. Водночас до нас навідалося кілька знімальних груп провідних телеканалів, аби взяти коментар з цього приводу у в.о. міського голови. Час показав, що таке рішення було правильним. Зараз на сході створюються батальйони з місцевих мешканців для боротьби з терористами.

Друга частина прес-конференції була присвячена взаєминам двох підприємств сусідніх міст – водоканалів Дрогобича і Трускавця. Начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала розповів, що керівництво водоканалу Трускавця, який закуповує воду та користується очисними спорудами Дрогобича, звинувачує наше підприємство в необґрунтованому підвищенні ціни на воду і намагається зробити його ворогом в очах трускавецьких споживачів, які тепер платитимуть більше за воду. Насправді ж нові тарифи, які діють з 1 липня, встановила Національна комісія, що регулює ціни у сфері комунальних послуг (м.Київ). Для всіх споживачів тепер застосовується один тариф, а не чотири, як було раніше. Тож нова ціна за 1 куб.м водопостачання та водовідведення для Трускавця зросла з 3,55 грн. до 7,78 грн. За нею тепер і надає послуги місту-курорту «Дрогобичводоканал», а Трускавецький водоканал додає до цієї суми ще свої надбавки.

Детальніше про цю проблему читайте у статті «Тарифи на воду та водовідведення – послуги з монопольним становищем діяльності. Їх встановлює Національна комісія»

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора Создан 15 июл 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником