ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Чи потрібна місту аварійно-диспетчерська служба?
15 липня до редакції завітала чисельна делегація працівників аварійно-диспетчерської служби КП «ЖЕО» на чолі з керівником підрозділу, досвідченим виробничником Михайлом Шулаком. Вони попросили донести до відома громадськості про наміри ліквідувати аварійно-диспетчерську службу.

Днями усі працівники отримали від адміністрації КП «ЖЕО» попереджувальні листи про звільнення. А це означає, що через два місяці аварійна бригада на виклик мешканців уже не виїде. Комунальники вважають, що на них вирішили зекономити, оскільки підрозділ фінансується за кошти бюджету, а з його наповненням у місті серйозні проблеми.

У розмові з працівниками служби ми з’ясували, що у штаті зараз є 16 осіб, в опалювальний період збільшують кількість слюсарів з ремонту системи опалення. Зарплата фактично мінімальна.

За добу на багатоканальний телефон диспетчера надходить від 5 до 15 викликів. Найбільше звернень взимку та у вихідні дні. Часто доводиться виїздити вночі. На чергуванні постійно – диспетчер, водій, сантехнік та електрик.

Цікавлюся, які аварійні ситуації доводиться ліквідовувати найчастіше? Комунальники розповідають різні випадки зі щоденної праці. Наприклад, на вулиці Самбірській,95/1 сусіди зверху затопили тих, хто поверхом нижче. Треба перекрити воду… На Самбірській,78 пізно увечері забилася каналізація у підвалі будинку, фекалії виходять у помешканні на першому поверсі, у туалеті все плаває. Не чекати ж до ранку!.. Часто прориває воду у системі опалення, зникає електроенергія в квартирі чи будинку тощо. Тож бригада сідає в УАЗик і мчить на допомогу… Адже і РЕМ, і водоканал, і теплоенерго обслуговують мережі лише до входу в будинок, внутрішні мережі – в компетенції КП «ЖЕО». Обслуговує аварійна і будинки ОСББ.

Часто буває, що ліквідовують аварію в одному місці, а вже телефонують і просять допомоги в іншому.

Якось на Великдень у дев’ятиповерховому будинку на вул. Самбірській,105 з самого ранку загорілася електрощитова. Аварію довелося ліквідовувати півдня: не залишати ж стільки квартир без електроенергії на свята! Тож освячені наїдки з пасхального кошика чергова аварійна бригада споживала не на сніданок, а на обід, повернувшись із виїзду.

Коли через проливні дощі почало підтоплювати підвали житлових будинків, люди знову ж таки телефонували до аварійно-диспетчерської служби.

Гадаю, читачі «ГЗ» погодяться, що такий підрозділ у Дрогобичі потрібний і його ліквідація спричинить чимало незручностей мешканцям.

Тим часом працівники служби зустрілися з в.о. міського голови Дрогобича Романом Курчиком. Той вислухав колектив і пообіцяв скликати нараду, аби пошукати шляхи розв’язання проблемної ситуації.

Прокоментувати ситуацію ми попросили директора КП «Житлово-експлуатаційне об’єднання» Богдана НЕДБАЛЬСЬКОГО:

- Аварійно-диспетчерська служба, створена при КП «ЖЕО» і фінансується безпосередньо з міського бюджету Дрогобича. Оскільки коштів на її утримання зараз не дають, а наше підприємство не має можливості фінансувати ще й цей підрозділ, довелося прийняти рішення про його скорочення. Але якщо міська влада віднайде кошти на утримання аварійно-диспетчерської служби, вона функціонуватиме і надалі.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораСоздан 18 июл 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником